-
Broj tema i poruka
633 -
Pridružio se
-
Posetio poslednji put
Tip Sadržaja
Profili
Forumi
Galerija slika
Kalendar
Articles
Sve što je postavio član: Deki Katana
-
Puno hvala! Nadajmo se dobrom vremenu. Krenuo sam prvo sa odabirom termina, jer iz iskustava drugih do sada je tada bilo najstabilnije vreme. Koristim tank torbu i zadnji kofer pa cu biti ogranicen sa stvarima neophodnim za 4-5 dana puta. Ako bas bude lose, razmatram varijantu za Durmitor i Lovcen preko Trebinja.
-
Vrlo lepo opisana tura. Takodje se nadam da cu pocetkom septembra proci slicnim deonicama pa mi je tvoje iskustvo veoma zanimljivo. Valjda nece biti kise u tom periodu, jer to je sve ali ne i uzivanje voznje motorom. Razumem iz mnogih iskustava da je vreme u Karpatima nepredvidljivo i voleo bih da smanjim rizik na minimum. Koji sajt za vremensku prognozu preporucujes?
-
Hvala Biker-Boy. Pozdrav el classico@ ... pa 100, ili kako negde pise 106 konja i 240km/h je vise nego dovoljno za drum, a 750cc je idealna kubikaza. Doduse razmisljao sam i o fazeru 1000 ali je bio znatno skuplji. Gledao sam i VFR 750, FZ 750, CB 750, fazera 600 ali su ili bili skuplji ili u gorem stanju. Ovaj model sam uzeo sa klasicnim kormanom zbog uspravnijeg sedenja ali se uspostavilo u voznji, da mi je vise prijala originalna postavka (sreca dobio sam i heblove uz motor). Ipak cu morati da nadjem nesto "blizi" upravljac, kako bih poboljsao poziciju sedenja. Na predhodnim motorima sam se manje zamarao, a mozda su i godine ...
-
milosn@ .... hvala na informacijama. Rudnik soli mi nije bio u planu na ovoj turi a sada sigurno ne zbog saobracaja na toj deonici. Takodje je vredno znati i o velikim guzvama u zamku u Branu. Ipak taj zamak mi je u planu pa cu shodno guzvi proceniti da li da ga obilazim iznutra ili ne. Mozda je trebalo da se kelnerici obratite na nasem. Kako ide ona stara izreka "pricaj Srpski pa da te ceo svet razume".
-
Vrsio sam tehnicki pocetkom Jula i nije bilo nikakvog pomena o promenama i to kod coveka koji i sam vozi motore. Doduse, trazili su da slikaju motor bez kofera sto nije bio slucaj prosle godine.
-
Lep put i odlicno opisan (odabir slika pravi). Posto planiram slicnu turu, ove informacije su dragocene. Da li vas je kisa iznenadila ili ste je ocekivali, tj. predpostavljam da ste pratili prognozu vremena pred put pa me interesuje koliko moze covek da se osloni na istu? DarkoCa@ ... bas sam preko bookinga i gledao, smestaj koji pominjes je 20e po coveku/noc. A iz Darko SB-ovog iskustva izgleda da nema nista ispod te cene.
-
vasa.93@ ... hvala na dopuni. Moja zapazanju su svakako povrsna i nepotpuna, pa svaka dopuna je dobrodosla kako bih se stvorila sto preciznija slika. Da li to znaci da nema jakih ili cestih vetrova u Nisu?
-
Izlet se zavrsio i sa iznenadnom olujom sa kisom negde oko Trstenika. Da ima svega. Sreca nije bilo daleko i suve stvari su me cekale. Dobro je da je putovanje bilo jednodnevno. Na visednevnim putovanjima kisni kombinezon ne ostavljam cak iako je prognoza sunce. Pozdrav svima i nadam se ce ovaj kratak put nekoga da zainteresuje za ove krajeve ako vec nije bio.
-
-
Nis ima vrlo lep polozaj, okruzen visokim planinama a opet u dolini. Takodje sam se iznenadio kako je centar miran. Nekako sam ocekivao veci grad pa samim tim i vecu guzvu. Ovde sam obisao Cele Kulu i Tvrdjavu u centru Nisa. Medijana je bila zatvorena usled radova a do Niske Banje nisam stigao, jer sam vec video mogucnost da stignem nazad do Kraljeva istog dana. To bi izaslo oko 450km sa sve "blic" turizmom. Cele Kula je jos jedan podsetnik zrtve naseg naroda kao i zlocina i izivljavanja koji se cinio i cini nad Srbima.
-
Zatim spust i voznja do Cegra preko Svrljiga. Deonica do Svrljiga je sjajna. Uzi put ali nov sa mnostvo "plivajucih" krivina. Poznati Cegar gde je Vojvoda Sindjelic sa svojim junacima ucinio neverovatan junacki podvig.
-
STARA PLANINA (MIDZOR) + NIS (prva nedelja Jula 2019) Nikada nisam bio u tom delu pa sam odlucio da nadoknadim propusteno. Ovu turu sam planirao da izvedem u dva dana (sa spavanjem na planini) ali se na kraju svelo na jedan. KV-Krusevac-Sokobanja-Knjazevac-Babin Zub (vrh Midzora)-Nis-KV Veoma sam prijatno iznenadjen predelima. Nekako sam zamisljao mnogo suvlju i kamenitiju okolinu Stare Planine i Nisa. Putevi su vrlo dobri i interesantni za voznju motociklom. Od prirode do kulturnih znamenitosti imate toliko toga da je mozda tri dana bio prikladniji termin. U daljini Babin Zub na Midzoru, Stara Planina.
-
milosn@ ... ideja je nedelja do petka, upravo da se izbegnu guzve. Hvala na informacijama.
-
Jel bilo nekih primetnih simptoma pre nego sto je stradala bobina? Planiram put za Rumuniju, pa da me ne iznenadi.
-
Kakva si iskustva imao sa svojim motorom?
-
Znaci Rumunija poskupela. Kakvi su putevi, jer se u ranijim postovima cesto pisalo on neobelezenim popravkama (neprijatna iznenadjenja)? Pogotovo me interesuje TF, jer je i tu bilo komentara da je asfalt dosta los. Za TA je valjda i dalje solidno? DarkoCa & Darko SB@ ... Hvala. Jel ste smestaj nalazili preko booking.com ili na licu mesta?
-
Nemanja-zem@ .... sledece godine veteran, pa se nadam dobrom popustu kada dodje vreme za obnovu registracije. MileM@ .... isti tip kacige imamo, inace nocna voznja, planina, kisa ... bas se naredjalo, pitanje je i koliko je put ociscen od rizle.
-
Takodje me interesuju sveze informacije iz Rumunije. Nadam se odlasku na turu od 4-5 dana pocetkom septembra. Za sada sto sam gledao na bookingu u Targu Jui najnize cene po osobi nocenje je 20 evra, dok je Brasov jos skuplji. Da li imate informacije za smestaj od 10-15 evra po osobi/nocenje? Hvala
-
-
Hvala na dobrodoslici. Nadam se da ce i vreme da posluzi, pogotovo u planini. Srecan put!
-
Pozdrav, Upravo sam se registrovao na sajt pa da se javim u odgovarajucu grupu posto takodje vozim gsx750f. Dejan
-
Pozdrav svima, Upravo sam se registrovao na sajt koji pratim vec dugo godina i koji je delimicno uticao da se vratim u sedlo nakon 20 godina pauze. Ljubav prema motorima i putovanjima je od malih nogu ali su se okolnosti menjale. Sada uglavnom koristim motor za kraca i duza putovanja. Trenutno vozim Suzuki GSX750F iz 1990 trecu sezonu. Predhodno sam vozi XT 600 E, MZ 250 ETZ i svoj prvi dvotockas Romet 50 (koji se i dalje vozi posle 40 godina). Pozdrav, Dejan P.S. slika makine
