Jump to content

Moto Zajednica

Novola

Članovi
  • Broj tema i poruka

    1711
  • Pridružio se

  • Posetio poslednji put

Sve što je postavio član: Novola

  1. Pa majku mu, i ovo sam stavio po preporuci električara, lepo zalemio još i namestio naizmenično, da ne budu jedan pored drugog.... Sad je to sve uveliko izolovano i spakovano.. nisam znao da može da bude problem. Videćemo valjda. Hvala na informaciji.
  2. Teško, polako je počelo finalno sastavljanje motora. Da nije sad opet ta prokleta zadnja guma ispustila, i brže bi bilo. Takođe sam skinuo i auspuh da probam da ga prešmirglam i ispoliram do nekog iole sjaja, bez farbanja, ali su grane dosta nagrižene rđom, dosta velikih oštećenja ima, ne znam koliko ću biti uspešan. A i ako ne bude, uvek može opet u crnu boju da ide. To je za sada samo ugrubo brusilicom sa lepezom krupne granulacije rađeno, a sutra ujutru krećem sa šmirglama 200 pa 400 pa 800 pa u zavisnosti od dobijene površine, možda i 1200 fino... Al teško je prići oko krivina, nezgodno za raditi... nisam neki optimista po pitanju ovog posla, nažalost. Treba preći i očistiti nogostupe za suvozača, onu malu zaštitu od auspuha kod kočnice... još par sitnica tako nekih. Malo sam i regler sam "dopravljao", odnosno spojeve žica sa starim žicama na motoru gde je bio onaj mikrofonski džek. Samo neke zajebancije
  3. Sad se kajemo što nismo odmah tako.
  4. Tu je, samo što nije! Živ bio! Farbaju se plastike a ja nisam tamo da prisustvujem, jebo me posao. Kao rođenje deteta da propuštam
  5. Jbt jel ima neka "report" opcija? Botina očigledna.
  6. Kratka google pretraga i par forumskih postova izbacuju: Kao najčešće korišćenu, kod nas lako dostupnu epoksi zaštitu. Tako bar kažu. Uostalom evo link: "Zorka color Maestral EPOXI OSNOVNI SIVI 2K A+B 1kg" Zorka color Maestral EPOXI OSNOVNI SIVI 2K A+B 1kg BOLAGO-M.RS zaštita plovnih objekata epoxidni osnovni premaz Ima sve informacije potrebne tu.
  7. Odgovor na sva tri tvoja pitanja je "nemam pojma". Prosledio sam pitanje glavnom i odgovornom, pa eto, i mene zanima odgovor. Ja sam ga nanosio četkom.
  8. Pa nije farba super lepak pobogu.
  9. Novi dan, nova akcija! Danas završen i vizuelno najupečatljiviji deo na motoru do sad, bar se meni tako čini. Jedan od onih radova koji uopšte nije bio planiran u startu, ali je toliko dobro ispalo da ne mogu da prestanem da buljim u ovih par slika koje sam napravio. Prvo, naravno, priprema pomoću lagane šmirgle i drugih abrazivnih materijala, vuna, scotch brite itd itd. Nezgodno za prići, puno krivina, rupa, sve u svemu nezgodno za rad. Poseban problem je bilo par mesta gde sam ja sam farbao mat sprejevima, da kao "popravim" situaciju.. recimo samo da više nikad neću uzeti sprej u ruke. Nakon pripreme, zaštita okolnih delova: Nije se štedelo na traci ali opet taman dovoljno da se bezbedno može farbati. Majstor je pristupio poslu krajnje pedantno, podesivši pištolj na vrlo uzak mlaz i malo količinu boje, da bi smanjili rizik da se nešto usput, u nedostatku bolje reči, zasere. Da bi na kraju balade rezultat bio FANTASTIČAN! Ni na kraj pameti mi nije bilo da će napraviti ovoliku razliku! Ne zamerite što se radujem ko malo dete, ali sam oduševljen bojom i kako se sve uklopilo i kako sjajno izgleda! Morah da ostavim majstora da sam skine trake i pogleda kako to sve izgleda raspremljeno i očišćeno, jer sam imao drugih obaveza, ali čak i ovako sa trakama, ostavlja odličan utisak: -Boja u koju je mašina farbana je ista kao zadnja viljuška i prednji štapovi, oznake 744 briliant silver, čisto informacije radi. -Crni delovi, felne, bashplate, štitnici za ruke, i zadnji deo blatobrana farbani su poliuretanom, bojom koja se uglavnom koristi za industrijske mašine, trebalo bi da je otpornija na oštećenja. Zadnji blatobran, štitnik lanca, štitnik kočionih klešta, i maska oko km sata, farbani su bumper sprejom, pištoljem naravno, zbog teksture. -Plastike će biti farbane uuuuu... ???... boju! Večeras ili sutra u toku dana! Da ne bude sve baš šareno, zadnja guma se izduvala! Stajao 3-4 dana i skoro se potpuno ispraznila.. da podsetim da je prednja felna bila ona sporna, popravljana, a eto, zadnja zajebava, da izvinite... Budem li je opet morao skidati (a moraću definitivno) moram dobro paziti da ne izgrebem te nove farbane delove, kao i felne.. fuck. I još jedan dodatak, u procesu izrade su i poklopac kutije za alat na repu, kao i grill mreža za zaštitu farova, javljam kad bude urađeno: Eto, toliko za večeras, svašta nešto se radilo. Farovi iz Poljske su na pola puta, uskoro i oni stižu. Regler je vraćen od Joške, proveren, ispravan, prepakovane žice, sve namontirano na motor. Zahvaljujem se gosn @Arakis na posredovanju. Pozdrav!
  10. Ta i 60e je mnogo za takav deo, slično kao i kapice za svećice, koje su u originalu 50e, a mogu se naći iste ili vrlo slične za 7-8€. Da je u pitanju neki CDI ili TCI, nešto što realno nema alternativu, pa da razumem cenu, ali majku mu, pa ta slavina je rupa kroz koju curi gorivo, i to je to. Ili curi ili ne curi. Ne vidim opravdanje za toliku cenu.
  11. Odakle si ih poručio kad je samo 4€ poštarina? Jel bilo carine na toliku vrednost paketa?
  12. Karburatori su vraćani kod Bokilića u nekoliko navrata, mislim 3 puta ukupno, ako se ne varam, nikako nismo uspevali da dođemo do nekog dugotrajnijeg rešenja. Kad ne ide ne ide, posle je motor otišao dalje.
  13. Dobrodošao šarandžija i transalpdžija! Ni sa jednim nećeš pogrešiti sigurno. Slike motora na uvid
  14. Hvala na ovim željama na kraju, ali nisi u pravu za veći deo stvari koje si napisao, uz dužno poštovanje prema tebi. Mislim, to je tvoje mišljenje i poštujem ga, ali isto tako se ne slažem sa njim. Dozvoli da elaboriram. Radovi na motoru traju koliko moraju da traju, ovo je OGROMAN posao bio (i dalje je), i svaki, ali SVAKI majstor bi do sada odustao ili podigao cenu duplo, kad bi video sa čim ima posla. Od remonta amortizera, zadnje viljuške, do zajebancije sa reglerom. On je u međuvremenu (od kad je motor kod njega) završio 4 ili 5 kompletnih farbanja automobila, varenja podova auta, poliranja, samo poređenja utrošenog vremena radi. Mora čovek od nečeg da živi, pa neće mu mojih 300e pokriti ni materijal praktično... O kvalitetu njegovog ili bilo kog drugog farbanja ja nemam pojma, imaju pojma svi drugi majstori u SM koji su ga iz topa preporučili. Čovek bajker, zna šta je motor, neće da mu iz radionice izađe poluproizvod, već ga radi kao za sebe da ga radi, na čemu mu hvala do neba. A to da li je okačio na nosač, ili stavio na papir pre farbanja, git, prašina i to... a druže da ne budem nekulturan mnogo, prosto me zabole ona stvar. On čovek ima i komoru, ima nekoliko onih stalaka za delove, ima sve što, kako ti kažeš, "pravi, kvalitetan majstor" treba da ima, ali za tih par plastikica koje je u tom trenutku farbao, sigurno da mu nije trebala komora. Opet, ne želim da zvučim neprijateljski, ali nešto me je ovaj tvoj post "čačnuo" 'di ne treba, pa imam potrebu da ga malo branim, posle ovih skoro 2 meseca koliko se družimo. Sigurno da nije najbolji farbar na svetu, ali od srca želim svakom ko ikad bude imao neki problem sa motorom, da naleti na ovakav tip majstora. Al ga nahvalih, sad će da mi usere nešto garant...
  15. I ja bome momentalno odgledah, malo mi suze nisu krenule kad je počelo da mu lupa iz motora.. Ali dosta su nahvalili staru bedeviju, još ona u sebi vatre ima
  16. Izgleda veoma veoma dobro, odlična! Sa srećom!
  17. Meni su njeni migavci najružniji deo motora.. kockasti, ogromni, relikvija iz prošlosti. Imaju svoj šmek na nekim originalnim restauracijama, zarad autentičnosti, ali osim toga me baš ništa ne vezuje za njih. Nisam ni ljubitelj onih tankih led preteranih "modernih" migavaca.. neka sredina bi bila najbolja. Videću, nisam još odlučio. Opet noćna smena, malo odmaram od skafandera pa opet. Ovo na slici je git a ne bela farba, samo da napomenem. Malo stavio masku da vidim kako izgleda.
  18. Pa ima i ta opcija... al bih možda malo zatamnio stakla.. a možda i ne. A i ovako mi se dopada: Najverovatnije će originali ići, ali i ovi sa Alija što sam uzeo su dobri.. Smislićemo.
  19. Kakvi su planovi? Koja boja?
  20. Ne znam, videćemo. Iz Nemačke stizalo za 20ak dana. Zavisi kako šalje, koja usluga. DHL bi za 3 dana bio ovde al bi platio ko dva fara. Ovo će biti oko 20ak evra, standardno za EU Na svojim nogama, ko velika
  21. Mene ste našli a? Sad je rešeno, što je bilo potrebno inspiracije, bilo, nema više premišljanja... I mali teaser za kraj: Do kraja sl. nedelje motor ofarban kompletno! Farovi iz poljske poslati, naručen i poklopac kutije za alat a naručen i prednji grill, zaštita fara. Samo se još oko migavaca premišljam.
  22. Slažem se brate, gore pluća od onog sranja majke mi... prašina, git, farba... ja se sklonim uglavnom, juče bio izuzetak
  23. OD 9 DO 9 Konačno kraj dana. Nikad da se završi, pogotovo kada mi je od ovih 12h, realno nekih 8h šmirgla bila u rukama. Danas smo radili na onom "zaokretu" u planovima, odnosno, malo prepravljali započeto i pripremali nezapočeto. Kad kažem malo mislim MNOGO. Još jutros smo odneli plastiku na malu korekciju, koja je negde u popodnevnim časovima bila gotova; malo još ojačana gde je bilo potrebno, plus ubačeni navoji za šrafove: Glavni razlog današnje celodnevne akcije je bilo, farbanje felni! Nakon vaganja hoćemo li ili ne, koja boja, kako, pada dogovor, i kreće se lagano sa pripremom. Majstor je radio neki auto pored dok je meni pripala ta čast, jel te, da gulim felne. Prvo naravno skidanje točkova sa motora, opet, vulkanizer, skidanje guma, diskova itd... Zatim, scotch-brite u ruke, jedan finiji jedan grublji, i kreći lagano, felnu po felnu, žbicu po žbicu: Da bi krajnji izgled bio nešto ovako: To traje i traje. Ali mora se biti detaljan jer se farba neće lepo zalepiti na prljavštini a onda smo džaba krečili. Ruke natekle, izudarane, ali guraj samo. Kada su obe felne bile gotove, prelazim na bashplate, koji je prethodno već bio ofarban u srebrno i prelakiran, tako da je sad bilo potrebno samo malo izmatirati taj lak da bi boja uhvatila i to je otprilike to. On je prethodno naravno gitovan, popunjavale se rupice, sve po redu... Za to vreme majstor prelazi vodenom šmirglom sve plastike pripremljene za farbanje, kao završni detalj, peremo ih, sušimo i ređamo za farbanje: Prvo se farba bashplate! Prezadovoljni smo kako je ispalo! Priprema se trakom donji deo prednjeg blatobrana za farbanje: Lančanik i njegov nosač: I na kraju štitnici diskova i štitnici za ruke! To je sve što će ići u crnu boju. ...osim naravno točkova! Montiramo ih na nosače za farbanje a prethodno smo zaštitili ležajeve. Jedan sloj podloge za aluminijum, pa konačna boja: Ovo je tek bio prvi sloj boje, žao mi je što nisam dočekao drugi, ali sam nažalost MORAO da odem kući, jer mi u 21h javlja glavna sestra da moram ujutru da se javim na posao, u covid intenzivnu negu, dan ranije od predviđenog... milina jedna. Za sutra je bilo planirano da se vrate gume, ponovo izbalansiraju, vrate točkovi na motor, i polako pripremi rezervoar i zadnje plastike za farbanje, ali eto, čekamo sredu za nastavak priče. Zokiju, lakireru, još jednom svaka čast na radu i trudu, točkove radi bez dodatne nadoknade, o svom trošku i vremenu, ja sam se eto samo ponudio da pomognem oko te pripreme... ljudina jedna zaista. Nastavak kad bude motor na točkovima
  24. Nemam bočne kofere, ne planiram ih uskoro, a treba ostale radove nekako sponzorisati Za top case ćemo novi da pravimo
×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja