Jump to content

Moto Zajednica

vasa.93

Članovi
  • Broj tema i poruka

    1395
  • Pridružio se

  • Posetio poslednji put

Sve što je postavio član: vasa.93

  1. E da, u pravu si, na prethodnim slikama je Pro, ne Air.
  2. Pa ove slike ti ne idu u prilog - Mavic Air je prilično kompaktniji, iako je po dimenzijama za malo veći.
  3. To u vezi polaganja i najavljivanja letova jeste istina, ali koliko sam ja upoznat to važi samo za velike dronove. Nisam tačno siguran koja je granica, niti kako je tačno to regulisano, ali kada sam se raspitivao dobio sam informaciju da Mavic Air upada u tu grupu manjih dronova za koje sve to oko polaganja i najavljivanja letova nije neophodno. E sad šta je tu tačno istina zaista nisam siguran.
  4. Što se čišćenja/pranja lanca tiče, Motul sprej se najlakše čisti onim njihovim sredstvom za čišćenje, isto Motul. Tim kad se naprska skida se mazivo baš lagano. Sve ostalo je prilično mučenje.
  5. @Vaske4s Druže, pa naveo je kolega primer gde njegovom drugu nije upisano sve. Nema šta da se ti i ja tu slažemo ili ne. Ja sam baš na taj primer mislio kada sam napisao "ili nemaš". Ono što sam ja hteo da kažem je da nema potrebe paničiti i kukati jer nisu upisali ostale kategorije, jer ne bi smelo da se desi da to bude problem. E sad, ako i tu ima kontra primera...
  6. Ili nemaš, kao što možemo da vidimo. Osim ako nije došlo do neke promene u zakonu vezano za kategorije u šta sumnjam. Zakon je striktno gledano pomalo nejasan kada su u pitanju motocikli A kategorije, jer kaže sledeće: Član 195. Vozačka dozvola izdaje se za upravlјanje motornim vozilima, odnosno skupovima vozila sledećih kategorija: 1) AM - Mopedi i laki tricikli ili laki četvorocikli, 2) A1 - Motocikli čija radna zapremina motora nije veća od 125 cm3 i snage motora do 11kW čiji odnos snage motora i mase vozila nije veći od 0,1kW/kg i teški tricikli čija snaga motora ne prelazi 15kW, 3) A2 - Motocikli čija snaga motora nije veća od 35kW i čiji odnos snage motora i mase vozila nije veći od 0,2kW/kg, 4) A - Motocikli i teški tricikli čija snaga motora prelazi 15kW, ... Umesto da kategorije budu jasno i do kraja definisane kao podskupovi gde je A1 podskup skupa A2 i A2 podskup skupa A, što je verujem i bio cilj takve podele tamo odakle je zakon prepisan, po ovome iz člana 195. važi samo prva relacija, pošto je druga nedefinisana jer ne sadrži navedene apsolutno nikakve uslove. Za kategoriju A piše prosto - motocikli, bez navođenja ikakvog kriterijuma. Praksa je pak nešto drugačija, barem u mom slučaju. Hajde da kažemo da su radili sa razumevanjem, pa su mi uredno upisali i A1 onda kada sam položio za A2. Kasnije sam samo dopisao A. Kako god, nema mesta panici, čak i da ne upišu sve niže kategorije. Ne bi smelo da se desi da iko pravi bilo kakav problem onome ko poseduje dozvolu kategorije A, a vozi motocikl koji osim toga što je motocikl zadovoljava i kriterijume neke niže kategorije.
  7. A šta smatraš ozbiljnim motorom?
  8. Kupićeš nov motor nekada, pa ćeš videti već da sam u pravu u vezi onoga što sam napisao prethodno...
  9. A jebi ga, uvek je skupo kad se kupuje, a jeftino kad se prodaje.
  10. Pa što ne pomenu za bateriju. Ja imao tri, i kamericu, ali sam zaboravio nosač...
  11. A kad bi inače trebalo da rade? Šta je zabravo pitanje, može li to malo jasnije i gramatički ispravnije?
  12. I šta kad se ponovo desi nekome ono što se desilo tebi? Ponovo da krečimo?
  13. Možda ovo može da prođe kao BJB vožnja?
  14. Jel ti treba možda tri godine mlađi i malo pitomiji Tracer?
  15. vasa.93

    Rukavice

    Plus imaš pravo da ih vratiš/zameniš ako ti ne odgovaraju u roku od 14 dana bez troškova (osim dostave koja je uvek na tvoj teret). Mislim, to važi za apsolutno svaku robu, prema Zakonu o zaštiti potrošača. A Motoland ima enorman izbor moto rukavica. Prošle nedelje sam bio u radnji, jedno pola sata probavao razne modele i na kraju i dalje nisam znao koji bi mi najviše odgovarao.
  16. Društvo, mrzim što moram ovo da kažem, ali ja nisam 100% siguran. Niko od drugara sa juga nije za ovako velike vožnje, ali to što bih vozio sam dobar deo nije toliki problem kao što je ukupna dužina vožnje za mene od 500km, od čega je samo 175km zajedničke vožnje, a 325km auto puta (jer je dan ipak kratak za grupno druženje i vožnju po magistrali). Iskreno jesam zainteresovan, najviše zbog upoznavanja, ali ne bih da obećam i posle ispalim, bilo bi glupo. Kojim putem Čačani idu naviše? Možda bismo mogli negde niže da se nađemo?
  17. Ako je još neko sa juga zainteresovan da se pridružimo društvu neka se javi. Ja sam za.
  18. Nalepnica koliko vidim. Počinje sa G, a završava se sa R...
  19. Dobar ti vizir! Hajde slikaj ga sa boka, da vidimo kako mu ta ralica stoji.
  20. Pa pohvalio se jedan kolega.
  21. vasa.93

    NC750X 2016

    Upravo taj ja imam. Mogli bismo u neku drugu temu da prebacimo diskusiju o ovome, odosmo već daleko.
  22. vasa.93

    NC750X 2016

    Ja imam ove Quechua iz Decathlon-a: ХАМАК BASIC, 1-МЕСТЕН, ЗЕЛЕН QUECHUA - Decathlon WWW.DECATHLON.BG 18,10 лв. - ЕДНОДНЕВНИ ПРЕХОДИ - ХАМАК BASIC, 1-МЕСТЕН, ЗЕЛЕН -... Izuzetno su dobri i kompaktni. Ima i veći model, duplo skuplji ali je za dve osobe. To isto planiram da uzmem i probam.
  23. vasa.93

    NC750X 2016

    To je ja mislim 20 najbolje uloženih eura ikada, a to je za dva komada. Prilično su kompaktni kada se spakuju, staju gde god ti padne na pamet, a toliko si korisni da ne mogu da opišem. Okači se bilo gde, bilo da je pristupačno ili ne, ravno ili neravno, i samo se prilegne. Ja uvek najurim neki pogled, već sam se ispraksao da ispratim situaciju i lepo isplaniram gde da zastanem. Kačio sam neku sliku skoro ovde, baš sa pauze u toku vožnje:
  24. Ma nemoj da se mlatiš. Kako ti drži to, jesi li zadovoljan? Nema li mnogo vibracija? Nije li daleko ako u vožnji treba da tipneš nešto po ekranu?
×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja