Jump to content

Moto Zajednica

Zlatko LA

Članovi
  • Broj tema i poruka

    1327
  • Pridružio se

  • Posetio poslednji put

Sve što je postavio član: Zlatko LA

  1. Nosač kofera sam dobio uz motor, veoma korisna stvar. Svidja mi se što je u odnosu na rep izbačen sa strane pa može da služi kao zaštita. Skida se i vraća za 5 min. Послато са SM-G973F помоћу Тапатока
  2. Što kaže Markone, mladji 10 godina. Bilo gde da stanem uvek komentar, svaka čast majstoru koji ga je farbao.
  3. Nabavio sam druge migavce sa sijalicom, stvarno su ružni ovi fabrički, jbg za to vreme su bili odlični. Hvala @Vuleta za ovaj set. Pošto se ne uklapaju baš morao sam da napravim parčiće od metala da bi nekad mogli da se vrate fabrički, tako da ovo je po meni odlično rešenje. Ne kvare izgled, skoro da se i ne vide. Sutra rešavam zadnji deo. Послато са SM-G973F помоћу Тапатока
  4. Evo kako izgleda na motoru. Послато са SM-G973F помоћу Тапатока
  5. Vizirče i dalje aktuelno.
  6. Kako koliko, pa valjda 50 nijansi sive ima. U razmatranje su ušle i siva metalik i ona braon metalik, naravno ako ne nađem metalik crvenu koja mi se posvidja. Ovako neće ostati sigurno.
  7. Lep lep, nema šta. Daj još koju sliku, nemoj da štediš. Nek te lepo služi prijatelju!
  8. Jednostavno prelepo. Srećna prodaja, a verujem da će brzo otići. Izvinjavam se, nisam mogao da se uzdržim komentara.
  9. Neee, mislio sam na @Zarkela.
  10. Mozda nisam u toku, tražiš drugi zbog isprobavanja ili zbog toga što imaš problema sa tvojim amortizerom?
  11. Jedva čekam da ustanem i da vidim da ne sanjam možda. Kakav rad ima, neverovatno. Opet pozdravljam majstor Žareta, vratio je sve na svoje mesto, nema da slini ulje sa ventil dekle što je jako bitno. Послато са SM-G973F помоћу Тапатока
  12. To je taj postupak koji kik na YT objašnjava, ali šta ako odviješ šrafove previše i natezač ispadne više nego što bi trebalo? Ovako natezaču su granica sami šrafovi i tu je rizik dosta smanjen.
  13. Dobro zapažanje, to sam izostavio. Šrafciger nisam koristio uopšte, neverovatno lagano je krenulo ka nazad (rukom) tek nakon što su šrafovi bili odvijeni manje od 2mm. Šrafovi su odvijani po malo, jer sam se plašio da ne klikne dva puta. Opet ponavljam, mora biti skroz tišina, u suprotnom se neće čuti taj prvi klik koji je jako bitan. Drugi je već problem koliko sam ja razumeo, moguće je doći do pretezanja lanca.
  14. Potrudiću se da izduvne grane budu barem nalik tvojima. Prepisaću dosta toga sa tvog motora, nisam se džabe smrzavao juče.
  15. Prvi ko je još preko snimka (snimka pre onog na YT) rekao da je spaner lanca je bio @Markone88 master Bandit, i ti si bio u pravu. A bio sam ubedjen da su zveckali ventili. Sad sam miran i što se tiče ventila, lanca (znamo da nije neravnomerno istegnut) I samog spanera. Послато са SM-G973F помоћу Тапатока
  16. Ma gde nemam vremena, snimam odmah. Radi kao mica, ovo kaže neko ko obožava zvuk Honde, bez suvišnih zvukova i čavrljanja. Potpuno tiho i mirno, snimano je ispod terase zbog toga ovako odzvanja.
  17. Doktor si takođe i ti Žare, jer si odmah na prvu dijagnostikovao mogući problem. To se na kraju ispostavilo kao tačno. Ko zna kad bi taj 'klik' nastao sam od sebe jer znajući mene neće ovaj motor napraviti neku ozbiljniju kilometražu.
  18. Uradio sam skoro isto kao na ovom videu, s tim što sam ja odvijao šrafove po malo (ne kao na smimku i više nego što treba) baš zbog toga da se dva puta ne čuje 'klik'. Lepo i polako, plus i zbog toga što nije baš pristupačno, i odjednom 'klik' (potrebna je tišina da bi se taj zvuk čuo). Dihtung koji je tu je ostao čitav. Zašrafim sve nazad, upalim motor i oduševljenje, radi kao sat! Taman toliko da zveckanje prestane. Provozao krug, sačekao da se malo ohladi, opet krug. Nema više zveckanja! Snimak će biti čim dobijem malo vremena da uporedimo rad motora pre i posle.
  19. Jos jedno pitanje, vađenje šrafova i natezaca za jedan zub nema veze sa pozicijom bregastih?
  20. Jasno mi je, postoji onaj graničnik 'zub' koji se mora pomeriti da bi se skroz resetovalo nazad.
  21. To je upravo ovo o čemu ti pričaš.
  22. Pokušaću veoma polako bez žurbe. Hvala Nešo, javljam rezultate.
  23. Potrebno je samo da izadju šrafovi za po 2mm zajedno sa spanerom jel tako?
  24. Na ovom sajtu ima. Odlično. Opet pitam gluposti možda, jel postoji neko preko kog po serijskom broju mogu poručiti ovde kod nas? Tako sam radio u Delti kad mi je trebalo nešto za Hondu.
  25. Na Wemoto ima samo u kompletu ceo španer (nije uopšte jeftin) , nema samo opruga.
×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja