-
Broj tema i poruka
1327 -
Pridružio se
-
Posetio poslednji put
Tip Sadržaja
Profili
Forumi
Galerija slika
Kalendar
Articles
Sve što je postavio član: Zlatko LA
-
Aj kad smo kod opruge španera i dihtunga za isti, gde i kako mogu poručiti? Nemam iskustva sa stranim sajtovima, niti sam ikad tako poručivao. Bilo bi lepo i to zameniti preventivno.
-
Sledeće je 'pravda za fabrički podrep' Послато са SM-G973F помоћу Тапатока
-
Uz Bandita bi bilo lepo da podje i Tigar, da uporedimo boje sa Hondom direktno na licu mesta.
-
Sad polako krećem da ga sređujem estetski po meni šta mislim da bi trebalo, poliranje grana i generalno celog motora. Imam dosta toga u planu da uradim ali idem polako i sa uživanjem, jer sam danas video kako se to sa iskustvom radi, pedantno i polako. @gebee&coočekujem te kod mene uskoro sa prvim malo toplijim vremenom.
-
Od kog Bandita da počnem, ne znam u šta prvo da gledam. Da li u onog lepo prekrivenog ciradom ili onog što je došao na rasklapanje? Već sam napisao u temi 'šta vas je danas obradovalo' evo i ovde ću. Žareta @gebee&co je čast upoznati, za jedan dan proveden s njim sam mnogo toga naučio, šteta što nismo malo bliže. Onako kako on održava njegov motor je za primer mnogima, i sam nisam verovao da je to do te mere, sve se cakli kao da je juče izašao iz fabrike. No da se vratimo na mog Bandita. Ipak je dobro što smo pregledali ventile, tu će on da da svoje stručno mišljenje. Lanac je baš onako kako treba, nije istegnut neravnomerno i to smo proverili. Zvuk zveckanje nije nestao. Dakle motor radi odlično kad je hladan I kad je zagrejan, jedino se zveckanje primeti kad je izmedju ta dva intervala. Ostaje da se zameni opruga španera lanca bregaste, jedino i može odatle da dodje taj zvuk jer na veoma malom dodavanju gasa nestaje. Opet kažem, hladan i zagrejan radi veoma tiho. Na kraju je majstor Žare skinuo ostatke bitumena (asfalta) koji je bio na poklopcu, to dovoljno govori o njegovoj posvećenosti. Sad mogu mirno da spavam i da vozim motor kad znam da je prošao ovakvu kontrolu. Hvala veliko druže! PS. Jedan od detalja koji me je oduševio, grane. Послато са SM-G973F помоћу Тапатока
-
Vidi Nešo, dosta slično. Na drugoj slici nije obasjan suncem (masku sam nosio u radnji gde sam uzeo boju, na uvid) pa se vidi više crveno. Priznajem, počinje da mi se svidja. Izvinjavam se za postavljanja slike Honde, ali ovo je samo u svrhu upoređivanja boje. Послато са SM-G973F помоћу Тапатока
-
Znaš da volim crveno, pogotovo na motoru. Ovo je dosta slično kao na CM-u. Neka ga još malo da se nalegne, možda je zadržim.
-
Honda CM 125 Custom - zasluzeno podmladjivanje
Zlatko LA je odgovorio članu Zlatko LA u Sam Svoj Majstor
Postoji druga odnosno treća varijanta gde majstor ne može ništa da pogreši. Klasična metalik boja, nalepnice su iste. Послато са SM-G973F помоћу Тапатока -
Honda CM 125 Custom - zasluzeno podmladjivanje
Zlatko LA je odgovorio članu Zlatko LA u Sam Svoj Majstor
Razumem sve, to je tačno da zavisi od raznih stvari. Ali ne može da na jednom delu postoje više niše nijansi. Zbog toga sam izabrao BODY boju po kodu. -
Honda CM 125 Custom - zasluzeno podmladjivanje
Zlatko LA je odgovorio članu Zlatko LA u Sam Svoj Majstor
Evo ovako, upravo iz tog razloga da ne dodje do zabune. Kaže drugačije se vidi kad se prenese na metal ili lak. Ma priči i objašnjenjima nikad kraja, budi čovek i kaži pogrešio sam I kraj. Različite nijanse na rezervoaru, kao da je izbledela na pojedinim mestima. Послато са SM-G973F помоћу Тапатока -
Honda CM 125 Custom - zasluzeno podmladjivanje
Zlatko LA je odgovorio članu Zlatko LA u Sam Svoj Majstor
Upravo ta boja Nešo! Ništa previše nisam tražio, pao mo je mrak na oči ono veče kad sam uzeo delove. Čovek sa takvim iskustvom kao što je on (majstor) ne može da kaže da je boja 'nezgodna za farbanje'. Ovako stvarno izgleda lepo ali nije onako kako sam zamislio. -
Honda CM 125 Custom - zasluzeno podmladjivanje
Zlatko LA je odgovorio članu Zlatko LA u Sam Svoj Majstor
Možda se i naviknem na ovu Tiger narandžastu boju, barem je unikat. @N.F.S. -
Honda CM 125 Custom - zasluzeno podmladjivanje
Zlatko LA je odgovorio članu Zlatko LA u Sam Svoj Majstor
Mislim da je ovde problem što nije lepo nanešena crvena baza (suviše tanko), boja je lepo napravljena. Gledajući rezervoar boja nije svuda ista, bio sam zaslepljen i iznerviran pa nisam ni hteo da gledam detaljno. Moram da odmorim nekoliko dana od njega. -
Honda CM 125 Custom - zasluzeno podmladjivanje
Zlatko LA je odgovorio članu Zlatko LA u Sam Svoj Majstor
Farbam ga definitivno i to ću u minusu biti nalepnice (moja dobra volja jer nije moja greška). Rezervoar šaren, odozdo me sramota da slikam! Maske ponovo nisu loše toliko. Mogu ds predjem preko nečeg drugog, ali boju nikako. Sve što hoću je 'candy red'. -
Honda CM 125 Custom - zasluzeno podmladjivanje
Zlatko LA je odgovorio članu Zlatko LA u Sam Svoj Majstor
Pa nije cheri lady, ovo je orange lady. -
Honda CM 125 Custom - zasluzeno podmladjivanje
Zlatko LA je odgovorio članu Zlatko LA u Sam Svoj Majstor
Dobar majstor nema šta sve mi on radi kad mi treba, ispeglao sve neravnine nijednu manu ne mogu da mu nađem, vrhunski. Ali boja, glavna stvar. Razmišljam se da li sve od ponovo da radim, lepa je boja ali nije ona koju sam ja planirao uz ove nalepnice. -
Honda CM 125 Custom - zasluzeno podmladjivanje
Zlatko LA je odgovorio članu Zlatko LA u Sam Svoj Majstor
Pogrešna boja 100%, izabrao sam 'candy red'. Međutim ovo ide više prema narandžastoj. Ubeđivanje majstora one večeri kad smo lepili nalepnice je presudilo, ma koliko god ja govorio da je narandžasta, toliko je on govorio da će joj lak dati pravu nijansu. Ko je pogrešio ne znam ili u radnji gde su pravili boju ili on. Uhvati ona po koju nijansu crvene, ali ni približno onome što sam hteo. Послато са SM-G973F помоћу Тапатока -
Ispravio sam se. Svaka ti je na mestu. Hteo sam da se nadovežem na nalepnicu.
-
Made by Aleksandra. Послато са SM-G973F помоћу Тапатока
-
Honda CM 125 Custom - zasluzeno podmladjivanje
Zlatko LA je odgovorio članu Zlatko LA u Sam Svoj Majstor
80% ovog posla oko kolor šeme je tvoja zasluga! -
Honda CM 125 Custom - zasluzeno podmladjivanje
Zlatko LA je odgovorio članu Zlatko LA u Sam Svoj Majstor
Hvala puno! Plašio sam se da se ne nagužvaju jer je velika površina na rezervoaru, lepio sam ja ali mnogo manje nalepnice. -
Koja je poenta pranja motora dok mu ti ne osetiš delove pod rukom. Možda kad dodjem u tvoje godine počnem da razmišljam kao i ti. Šalu na stranu, pravi primerak kvalitetno održavanog motora, za primer! Svaka čast.
-
Honda CM 125 Custom - zasluzeno podmladjivanje
Zlatko LA je odgovorio članu Zlatko LA u Sam Svoj Majstor
Zovem lika što radi auto folije, traži mi 35e samo da zalepi. Neka hvala, sam ću. Nalepnice zalepljene pa onda lak preko. Uživo izgleda vrhunski. Послато са SM-G973F помоћу Тапатока- 317 odgovora
-
- 13
-
-
Honda CM 125 Custom - zasluzeno podmladjivanje
Zlatko LA je odgovorio članu Zlatko LA u Sam Svoj Majstor
Mali update. Sutra nalepnice pa lak preko. Biće to kako ovaj motor i zaslužuje. Послато са SM-G973F помоћу Тапатока -
A jesu li ih imala nekad na aliju? Znam da ima za one novije, dok za starije nisam našao. Ko prvi nađe javlja!
