Jump to content

Moto Zajednica

Momentum

Članovi
  • Broj tema i poruka

    1063
  • Pridružio se

  • Posetio poslednji put

Sve što je postavio član: Momentum

  1. Momentum

    Portreti

    Gospodin ozbiljni
  2. Vidi, ti imas pravo da vratis robu 14 dana od dana izdavanja racuna. Sve posle toga je dobra volja trgovca
  3. Momentum

    BMW R1100R

    Zato sto je ciljna grupa za ovakav motor ipak neka ozbiljnija populacija, da ne kazem "starija". Lep je to motor i sve, ali ne vidim da ce neki mladi vozac uzeti ovakav motor. Ovo je vec za opustanje i lagano kruziranje po putu. Vecina mladih se opredeli za nekog R-a, jer hoce da osete kako je voziti sport motor. Ali vratice se oni posle nekoliko godina, i uzeti recimo ovo ili Vstroma ili sta znam.
  4. pozdrav druze, dobrodosao
  5. Gle ovog Svalera sto troluje svaku temu... Ccc Elem, druze niko nece kupiti R-a litru da se vozi po gradu, nemas ti gde u gradu da vozis taj motor kako on "treba" da se vozi. Sve je to ok, poteze bolje na manjim obrtajima itd itd, ali da samo zbog toga uzmes litru motor u gradu? Po gradu je mnogo razumnije uzeti neki udobniji motor, jer ima puno kreni/stani a brzine su smesne. Jedino ako ne planiras da ga navlacis 200km/h po ulici grada...
  6. Upravo to. Mozda je ipak bolje da probas sa nekim VFR-om. Kao sto ti vec rekose, linearnije razvija snagu, oprasta greske mnogo vise od CBR-a. Ako bas mora CBR, onda definitivno bez nekog mehanicara nemoj da gledas nista, retki su primerci koji nisu tockareni i urnisani po moto skupovima. Ako mozes, trazi primerke sa servisnim listama, gde lepo pise ko i kada je servisiran motor, tako da mozes i licno da se uveris sta je radjeno na motoru. Suma sumarum, vise ti preporucujem VFR-a od CBR-a, bar za sada
  7. Momentum

    CBR 900 RR

    Druze, trebao bi ti to malo srediti. Recimo taj rep i oko stop svetala da lepo uredis. Te metalne nosace vizira da ofarbas lepo. Mislim, to su sitnice ulaganja, ali ce motor izgledati dosta primamljivije.
  8. Bas tako, sprecava podizanje prednjeg tocka i time dozvoljava jace dodavanje gasa = jace ubrzanje... nema tu puno matematike, imas objasnjeno negde na nekom sajtu
  9. Takodje, ja iz principa izbegavam oglase sa jako malo ili nikakvim opisom motora. To ti samo pokazuje na neodgovornost prodavca, nedostatak interesovanja ili jednostavno nije mu toliko bitno hoce li prodati ili nece...
  10. Opake su to masine druze. Danas motori rastu u snazi, a smanjuju se u gabaritu. To je raketa medju nogama, zato te kolega Marre pita jesi siguran da je to pravi korak dalje. Takodje, voznja R-a se dosta razlikuje od voznje princa. Koju god R masinu budes kupio, postuj je maksimalno, sve dok je ne budes u dusu znao.
  11. lepo ja rekoh, sad vec 7 strana offtopica
  12. Pa u svakom slucaju trebas videti sa nekim ko se razume malo bolje u motore da sa tobom pogleda masinu. Mislim da ako neko od kolega sa foruma ima vremena, pomocice ti sigurno. Takodje, gledaj masinu sa sto manje ulaganja. Mali servis je ok, nije veliko ulaganje, radis ga pred sezonu svejedno tako da to nije strasno.
  13. rboban pa nije motociklizam takva bas nauka da uvek ima nesto novo da se pita. valja ponoviti gradivo u svakom slucaju kocenje je vise stvar osecaja i poznavanja karakteristika motora koji vozis, tako da tacno je ono sto CrashSm kaze, bitno je iskustvo
  14. Mislim da se Pedrosa prvi zalio kako mu se cini da gubi prednji kraj pomalo kad ide iza ducati-ja, kako mu podize prednji kraj. Izgleda da se prave neke turbulencije iza motora sa krilcima, pa ko god ide iza njega ima problem sa kontrolom motora.
  15. Krilca prave downforce i pospesuju ubrzanje motora. Problem je sto ta ista krilca prave problem motoru koji se krece iza motora sa krilcima. Dosta vozaca je prijavilo da im se motori tresu i da gube kontakt na prednjem tocku, kao da im vazduh podize prednji kraj. Ni Dorna ni IRTA ih bas ne gotive, tako da me ne bi cudilo da ih banuju uskoro
  16. Dobrodosao. Au toliki covek a vozi tako mali motoric Mora tu malo veca kubikaza, mi "sitni" nismo za te male motorice
  17. Ja generalno gotivim vise R-ove od bilo kojeg drugog tipa motora, ali do sada jos nisam imao zelju da dizem na zadnji, da turiram po gradu kako bi me ljudi gledali. Naravno, svako ima pravo da vozi svoj motor kako hoce. Najvece pitanje je samo koliko su ti ljudi svesni opasnosti po njih a i po druge, ako praktikuju takav vid voznje.
  18. Prihvatili su ti reklamaciju jer ti kao kupac imas pravo da reklamiras robu dok je god u garantnom roku (cak iako nemas garanciju). Zakon o zaštiti potrošača ne primenjuje se na ugovorne odnose dva fizička lica, već se primenjuje kada ugovor zaključuju potrošač (fizičko lice) i pravno lice, odnosno preduzetnik. Vaša prava u brojevima 2 godine – imate pravo na opravku i zamenu robe/usluge iako nemate garanciju (reklamacija) 14 dana - imate pravo da se predomislite ukoliko ste naručili robu preko Interneta, TV prodaje, kataloga, na prezentaciji ili od prodavca koji se pojavio na vašim vratima 8 dana - rok u kome prodavac mora da odgovari na reklamaciju 15 dana - rok za rešavanje reklamacije (izuzetak su nameštaj i tehnička roba, kada je rok za rešavanje reklamacije 30 dana) 30 dana - rok u kome je prodavac dužan da vam isporuči robu (ukoliko nije drugačije ugovoreno)
  19. citajuci ovo Consumer Report anketiranje, ne mogu da verujem da BMW dozvoljava toliki procenat mogucnosti da ti nesto zakaze na motoru. http://www.consumerreports.org/cro/news/2015/04/who-makes-the-most-reliable-motorcycle/index.htm jel moguce da jedna tako ozbiljna kompanija ima ovakav problem? Cisto da napomenem da pise da je u ispitivanju ucestvovalo 12.300 motocikala, godista 2008-2014.
  20. Nezamenjivo je imati prijatelja koji ti hoce pomoci kad si u nevolji. Takvi gestovi se cene i ostaju uvek. Ne poznajem Rajka, ali vidim da ko god je imao kontakt sa njim da su svi srecni i zadovoljni. Ako bude problema na mojoj Hondi sa elektrikom, znam gde cu
  21. Ja sam mislio da je neka moralna duznost svakog bajkera da promovise bezbednu voznju, dizanje na zadnji tocak to nije i prema tome te osobe po meni ne spadaju u "bajkere" vec u kategoriju koja se zove "attention whore" na engleskom.
  22. Sto bi rekla moja mila majka: "rdjavom k**cu i dlake smetaju"
  23. ja sam zbunjen isto...
  24. dobrih 5 strana offtopic-a
  25. Hvala Bogu pa kod nas u saobracaju svakakvih pajsera mozes videti, tako da obuke ima na pretek
×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja