-
Broj tema i poruka
1096 -
Pridružio se
-
Posetio poslednji put
Tip Sadržaja
Profili
Forumi
Galerija slika
Kalendar
Articles
Sve što je postavio član: Nenadbg88
-
Ok. Guma sasvim dobro drži. Mene iskreno brine može li to da pukne u vožnji od starosti?
-
Dobra guma sto je najgore. Ne znam ni sam šta da radim. [emoji53]
-
Inače sam tek pre neki dan video da mi je prednja guma 2009. Godište. Ne znam kako sam to mogao prevideti [emoji32]
-
Stvarno sjajne slike. Uživajte momci! [emoji123]
-
Kolege, koje gume nosite na 4tx? Trebao bih kupiti uskoro, fabrička specifikacija kaže 110/80/18 prednje i 150/70/17 zadnje. Na motoru su trenutno 120/70/18 prednje i 160/60/17 zadnje. Šta mislite koji bi izbor bio bolji? Što se tiče izbora gume izbor je pao na Pilot Road, videćemo da li će biti 3 ili 4, zavisi od cene. Ako neko ima iskustva sa nekim boljim gumama takođe bi značilo.
-
Pardon, i ja sam desnoruk, zaboravih da kazem.
-
Kakvo pitanje nikada nisam razmišljao o tome. Mislim da mi je malo lakše da skrećem u levo, sad nešto razmišljam gde god da sam se vozio bilo mi je maltene isto. Ali onda sam se setio kursa bezbedne vožnje kada smo radili counterstearing oko čunjeva u krug, i tada mi je neuporedivo lakše bilo u levo skretati nego u desno.
-
Dobro ti nama došla. Svako mora početi negde. [emoji106]
-
Samo lagano, bez žurbe. I imaj u vidu da je za er5 jeftinija registracija nekih 7-8 hiljada u odnosu na bandit 600.
-
A da, za dobar er5 oko 2000, da kažemo da je sve ok kao ovo što sam pisao odprilike, ja bih dao 1500-1600eur (dobro ne baš sve, uvek bude po neki trošak, ali da kažemo da su te glavne i najskuplje stavke sve dobre). Svideo mi se taj model predprošle godine ali ja sam baš veliki za taj motor, pa je izbor pao tada na Horneta.
-
Imaj u vidu jednu stvar pri kupovini motora. Ja znam da je nama svima u cilju da kupimo što bolji model motora, za što manje para. Pričajući sebi, pa dobro daj da ga kupim pa ću polako da sredim sve. To "sređivanje" motora ume nekada papreno da košta. Kada uzimaš u obzir "realnu" vrednost motora koji gledaš, imaj u vidu da ako su gume loše i registracija pri kraju to je još 400-500€ troška minimum, akumulator još dodatnih 50-60€. Onda da uzmemo u obzir ostale stvari koje svaki savestan vlasnik menja kada kupi motor (neko i ne), ulje filteri semerinzi, kočnice, creva bla bla bla (ja inače merim punjenje struje na svakom motoru koji kupujem, jer ta skrivena mana ume poprilično da košta). Da ne pričam o dodatnoj opremi, koferi nosači, crash bar-ovi, itd. Ako vlasnik ima merodavan dokaz da su svi servisi odrađeni, i ako ima tu neku vidljivu opremu koja košta dosta a za mene je lično neophodna (koferi, crash bar, povišeni vizir), ako je tek registrovan, ima odlične gume sa dobrim dot-om (koferi, crash bar, povišeni vizir), onda vredi dati koji dinar više jer sve to stavljeno na papir košta jako mnogo. Ja sam pre razmišljao u fazonu "ma neka srediću to lagano" ( bio mlada paljevina jbg [emoji38]), i onda dok su ostali išli na vikend vožnje i vozikali se gde su hteli, ja sam skupljao pare za gume, registraciju itd i gledao alike sa njihovih putovanja [emoji28]. Sa nekim mojim dosadašnjim iskustvom, sada bih kupio i malo stariji motor, ali sređen i održavan, da mogu da se vozim i uživam, jer je sezona već u punom jeku. Nadam se da nisam udavio i da će malo pomoći ovo što sam napisao. Srećna kupovina [emoji6]
-
To je bio prvi out da sam video taj motor uživo (a da sam obraćao pažnju) Moj TDM kao igračka prema onome. Al kad mi čovek rekao potrošnju, smorio sam se odmah [emoji54]
-
Pa ovog GS-a znam. Svideo mi se motor na prvi pogled. Čovek komšija iz Boleča [emoji5]
-
Imam utisak kao da čitam knjigu. Pa onako sve scene zamišljam u glavi [emoji38]
-
Lep gest. Svaka čast! [emoji123]
-
Samo napred! Sa nestpljenjem cekamo slike [emoji5]
-
Da li stvarno misliš dragi kolega da je to bilo kom poslodavcu bitno? Ne govorim sada drektno za Potrčka. Taj posao po mom mišljenju snosi znatno veći rizik po zdravlje i život vozača nego ostali poslovi. S'toga smatram da bi trebao biti ozbiljno plaćen, što opet, nije. Od ove godine sam video da poštari na motorčićima imaju jakne finog kvaliteta na kojima piše "Pošta". Ni na kome od privatnika to nisam video, osim (homo)logovane kacige [emoji38] Bilo kako bilo, da bude da širim mržnju, samo zelim da ovaj forum ostane ono što jeste. A ako se ipak predomisle i zatraže ovde savete po pitanju bezbednosti i šta da učine za neiskusne vozače, onda su sobrodošli [emoji6]
-
Moje mišljenje je da ste promašili sajt, tj da vam ovde nije nesto. Ovo je mesto za ljubitelje dvotočkaša, i ljubitelje vožnje. Vi ih koristite radi profita! Rubrika "oglasi" i "prodajem" jasno kaže da sve što se oglašava treba biti isključivo lična svojina i biti vezano za svet motociklizma, tako da osim ako ne prodajete neki od dvotočkaša ne vidim šta bi ste drugo mogli oglašavati. Poslednje što ja želim na ovom sajtu i forumu prvenstveno koji sam zavoleo, jeste da vidim nekoga ko se reklamira i pravi sopstvenu dobit poput vas. Kompanije poput vas iskorišćavaju ljude koji voze te kako ste vi nazvali "dvotočkaše" za minimalac zarade. Često sam po gradu viđao u sred zime ljude na tim skuterčićima bez rukavica i bez najosnovnije opreme, sa kacigama na glavama koje je bitno da imaju logo firme, a što se tiče bezbednosti čisto sumnjam da zadovoljavaju kriterijume i standarde. Vama puno sreće u radu ali mislim da vam ovde nije mesto. Vi bi ste ovde da vršite propagandu i pravite sopstvenu korist, a ovo je poslednje mesto za takvo nešto. Ovde se ljudi druže, okupljaju, i razmenjuju iskustva. Veliki pozdrav. [emoji6]
-
Evo i ja da se upiše [emoji5] Lepa destinacija, iskusni vozači. Obećava ...
-
600 stranica u temi bog te... I da vidimo ko će objaviti jubilarni 6000-ti post [emoji41]
-
Baš si lepo podelio iakustvo sada, da ne moramo mi ostali da se mučimo sa izborom ulja. [emoji106] Kaži samo još koliko si plaćao taj ELF, i koji si tačno sipao?
-
@thepainkiller Hvala na savetima. I mene nervira al ću malo da se strpim ipak onda [emoji6] Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока
-
Da dopunim izjavu vezano za sedište. Sinoć sam prešao stotinak kilometara, celu noć sam se vozio k'o gluvo kuče, imam ja takve ispade [emoji38]. Izvalio sam da je za nijansu višlje što mi baš odgovara. Iako je šire i dalje se oseti ta tvrdoća i guzica utrne posle nekog vremena. E sad mnogo dobra stvar, što je sedište za vozača i suvozača baš lepo fizički odvojeno, i bilo mi je pravo zadovoljdstvo voziti se sa suvozačem celu noć (iako ne volim puno da vozim nekoga [emoji4]) pritom devojka koja se vozila je prvi put sela na motor, čak nije bilo i onog početničkog čukanja kacigom od kacigu [emoji6]
-
Pa teraću ga još malo, kad sam ga već sipao šta da radim. Dal' može da se ošteti nešto tim klaptanjem?
-
Sipao sam motul 5100 10/50 pre par nedelja. Da, kada ga šaltam tako sa "pripremom" ne čuje se ništa. To sam slučajno izvalio. Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока
