Jump to content

Moto Zajednica

Nenadbg88

Članovi
  • Broj tema i poruka

    1096
  • Pridružio se

  • Posetio poslednji put

Sve što je postavio član: Nenadbg88

  1. Mali bočni koferi mi trebaju isljučivo. Planiram se voziti svakodnevno sa njima kroz grad, pa ne bih baš da budem preširok. Hvala na ponudi u svakom slučaju. Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока
  2. Tebi kao početniku prvenstveno treba motor da ti ispuni 2 osnovna kriterijuma. Da je zabavan, i da prašta greške. Ako si dovoljno lud zaletećeš ti i 125 kubika do kobne granice, ali mislim da nečeš biti srećan sa tako malom snagom. Moj prvi motor bio je Hornet 600 98god, kupljen po preporuci mnogih ljudi. Jako lagan za voznju, za skretanje, obaranje, dobro koči, i prašta sitne početničke greške. Najbitnije od svega, bio sam srećan. Sve zavisi šta ko voli, zato se i kupuje motor, nemoj slušati druge, slušaj svoje srce ako želiš biti srečan. Procenat nastradalih početnika je mizeran u odnosu na iskusne usijane glave koje su nastradale misleći da znaju sve i ne poštujući osnovna pravila. Kada si početnik oprezan si, problemi nastaju kada se opustiš, i misliš da znaš sve. No, kada smo kod preporuka, mogu ti toplo preporučiti Hornet. Što mlađe godište, to bolje.
  3. Kada se odrzava taj kurs bezbedne voznje? https://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/117711-BJB-Moto-Kamp-Bezbedne-Vožnje---Maj-2017
  4. Zajedno ili odvojeno. Top case poželjno sa pločom, bočni sa monokey kačenjem. U ok stanju sa klučevima.
  5. Može i polovan, da je u dobrom stanju bez ogrebotina. Poluzatamljeni ili providni.
  6. Odlično rešenje. I fino izgleda. Hvala!
  7. Ma salim se,slika je dovoljno i gde si nabavio,na snimku cudno svetle,jesu crveni?Nisu crveni,zuti su,al kazem ti,kamere cudno reaguju.. Kupio na Aliju. @Nenadbgd za donju stranicu ploce kofera sam zasrafio poseban nosac na koji sam usrafio migavce. Sada su jako istureni i uocljivi. Ranije na fabrickoj poziciji je bilo lepse ali kad postavim kofere nisu se videli lepo bili su sakriveni,a to nije bas bezbedno,slozices se.. Nedavno sam otišao do NS-a da se provozam noću (Inače obožavam noćne vožnje. Mir, tišina, samo zvuk motora i svetla mojih farova.), na pumpi mi je prišao jedan stariji gospodin, izašao iz kola, i jako ljubaznim i zabrinutim tonom rekao nakon što se predstavio, "Druže apsolutno se ne vidiš na putu u mraku samo ti ta štopaljka čkilji, crn ti je motor, crn si ti". Od tada se iskreno trudim da povećam vidljivost u zadnjem delu, planiram da kupim kofer kome ću staviti poprilično jaku signalizaciju pozadi, i naravno migavci, s'obzirom da se moraju izmestititi zbog wingracka-a uz koji nisam dobio migavce. Tvoje rešenje mi se dopada koliko sam na snimku uspeo da vidim, samo sam hteo videti kako si ga tačno izveo.
  8. Ja ću morati da premeštam migavce da bih ugurao nosač kofera. Pa da vidim malo bolje kako to kod tebe stoji.
  9. @Astral, jel bi mogao da baciš neku sliku zadnjeg dela motora, konkretno me zanimaju zadnji migavci ako sam dobro video na klipu montirani su na nosaču za kofere?
  10. Ja bih predložio lock na temu, pa možemo otvoriti drugu i pričati o ostalim stvarima što se tiče bezbednosti, brzine, itd... Ipak ovo možda čitaju rođaci ili članovi porodice. Bolje da diskutujemo uopšteno u drugoj temi, a da ostavimo nesrećne ljude neka počiva u miru!
  11. Extra Laki hvala.
  12. Ja sam mislio da ušrafim ploču od kofera na ovaj gornji deo kada namontitam, ne znam jesi li na to mislio?Ali fali mi neka šipka koja povezuje 2 dela. Kada bi znao dimenzije tačno pa da je napravim.
  13. Namontiraću ga ja.
  14. Da li bi mi neko mogao pomoći oko instalacije ovoga. Neko uputstvo ili tako nešto? Nešto mi ne ide montaža baš od ruke
  15. Kolege, da li su svi prošli ok danas, pisalo se o teškom udesu na avalskom putu kod skretanja za Vrčin?
  16. Par naših kolega je krenulo na Kosmaj, i trebali su se vraćati avalskim putem nazad. U pitanju je više TDM motora i jedan VFR koliko sam shvatio možda i još motora. Nadam se da je vozač ok.
  17. Rizično mi je da dodjem do Zmaja, to mi je ipak na drugom kraju grada. No nema veze, biće vožnji u Maju
  18. ako hoces,mogu ti pozajmiti jaknu i kacigu moja rezervna oprema,imam i rukavice neke . Ako ce ti znaciti da bi vozio sa nama ,mogu ti poneti pa mi vrati posle.. Па ово је екстра, Астрал опет на висина задатка Само се прикључи групи To sam i mislio. Al ne bih sad da svi menjate rutu zbog mene jednog. Ali ako idete tuda onda bih vas rado čekao oko 10:20
  19. Auuu izgore mi glava čitajući sve ovo
  20. Valjalo bi se udružiti za taj rol bar ako još neko hoće, pa da dobijemo popust :-) LM, stigao mi je givijev wingrack za makinu, još uvek ga nisam namontirao, ali kolega koji mi je prodao kaže da par delova nedostaje. Konkretno na gornjem delu gde ide ploča nedostaje nešto, i ovde gde pokazujem prstom treba po njegovim rečima da ide šipka koja povezuje dva dela. Pa ako bi neko mogao da me uputi šta mi tačno nedoszaje pa da pojurim, ili da mi slika neko tačno kako izgleda. Hvala :-) Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока
  21. Prva Jugopetrolova pumpa posle kule Genex-a na autoputu ka zagrebu. Velika pumpa, par kilometara posle kule.
  22. Da, znam to. Vozio sam se tako mnogo puta. Ali šalu na stranu posao mi je vezan za dozvolu sada. Uživajte vi u svakom slučaju a eto mene vrlo brzo, možda i pre prvog
  23. Fali jedna tablica
×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja