Jump to content

Moto Zajednica

Nenadbg88

Članovi
  • Broj tema i poruka

    1096
  • Pridružio se

  • Posetio poslednji put

Sve što je postavio član: Nenadbg88

  1. Hvala. :-) Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока
  2. Ja sam očigledno i dalje neuk što se tiče nekih stvari. Dakle kada ujutru pogledam stanje ulja na okcetu pokazuje jedno stanje ulja, A kada ga pustim da proradi malo pa ugasim pa proverim, drugo stanje pokazuje sa čini mi se većim nivoom ulja. Koje stanje je ispravno? 4tx je u pitanju. Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока
  3. Odličan si izbor motora napravio, sa ovim ćeš se slatko navozati! Inače imamo isto mišljenje što se tiče r motora. Srećno [emoji106] Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока
  4. Evo moje lađe Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока
  5. Zadnji put je bila rečenica "daj bože da odem bar u rumuniju ove godine". [emoji4] Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока
  6. Je li neko ot TDM-aša iz Bg-a raspoložen za piće neko? Malo smo utihnuli [emoji38] Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока
  7. Posle pozivanja dosta vuklanizerskih radnji, u par njih sam bio i lično na razgovoru i konsultacije sa ljudima koji su tamo, neki su vlasnici a neki radnici, zaključak i neko srednje mišljenje je sledeće: Čep isključivo koristiti kao meru koja će služiti za odlazak do najbližeg vulkanizera. Vulkaniziranjem se može zakrpiti guma, i to jeste gotovo trajno rešenje na automobilima koji imaju ravan gazeći sloj. Nažalost moto guma se često uvija prilikom obaranja, dalje nastaje velika sila prilikom ubrzanja, kočenja, temperatura gume se povećava i smanjuje konstantno tako da su velike šanse da guma "prožvaće" u jednom momentu na vulkaniziranom mestu. Sada ću da citiram par ljudi iz par moto radnji: Biker House NBG: - Čepovanje je bolji proces od vulkaniziranja jer se vulkaniziranjem guma oštećuje i stvrdnjava, dok čep radi zajedno sa gumom. Stavi čep, promeniš ga jednom u mesec dana čisto zbog sigurnosti i to je to. [emoji32] VULCO Mirijevo, Jovanke Radaković: - Ni jedan način krpljenja nije bezbedan, jer, da se razumemo, koliki god da je rizik, ipak rizikujete svoj život. Mi razumemo da je veliki trošak promena gume, ali to je jedino ispravno rešenje. Vulkanizacija može biti privremeno rešenje, može i potrajati duže, ali sve za šta se odlučite radite na sopstvenu odgovornost. E sada, braćo i kolege, da se mi razumemo nešto. Da je nama svima lako kupiti novu gumu niko se ovde ne bi bavio ovom temom. Dodatnu polemiku stvara činjenica da se gomila ljudi lepo navozala i sa čepom i sa vulkanizacijom, iz priloženih komentara se mogu čuti takva iskustva. Ja sam se lično odlučio za vulkanizaciju, vodim se time da ipak vozim TDM i da ne obaram motor do nekih velikih granica. Danas ću je odraditi pa ćemo videti, česta provera pritiska u nekom početku ne gine ali šta da se radi... Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока
  8. Moj čep je ispustio za nekih nedelju dana i 400km sa 2.7 na 2.4. Kontam da nije strašno ali jos uvek nisam uradio ništa po pitanju vulkaniziranja. Još više ne mogu da verujem da svaki majstor ima različito mišljenje a svodi se da ne valja ni jedno ni drugo. Ko je tu lud ostaje pravo pitanje. Kupovati novu gumu posle svakog kiksa mislim da se ne isplati, niti da to ljudi rade uvek. Ali ono što ne mogu da verujem je da ne postoji idealno rešenje kod vuklanizera da neko odradi posao i da kaže ok to je to bezbedan si. Od čepovanja opet vozim pederišku u svakoj krivini nikako da se opustim, imam taj osećaj opreznosti u glavi zbog koga ne uživam u vožnji u potpunosti, verujem da je tako i sa još nekim... Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока
  9. Ako neko ima više komada ovo bi i meni trebalo. [emoji5] Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока
  10. 0644252015 Motoklinika Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока
  11. Vidi kod Micka Motoklinika iz MML, možda će te kod njega jeftinije izaću da kupiš, ima on sve živo za skutere. Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока
  12. Jel možes na pp da mi pustiš cene i neke fotke? Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока
  13. Kupujem bočne kofere sa monokey kačenjem. Poželjno neke manje. Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока
  14. Koliko sam ja zaključio iz svih iskustava ovde navedenih, biće da je najbezbednija opcija vulkaniziranje. [emoji52] Kontam i ja da se moze bez problema voziti, i guma potrošiti do kraja sa njim. Ali radije ne bih razmišljao. Često se ne vozim sam, i pod teretom. Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока
  15. Danas nešto razmišljam. Treba biti ozbiljan maler da se 2 puta tako nešto desi. Sledeće, oba puta sam zatekao probušenu gumu ujutru kada sam izašao u dvorište. Takođe šraf je stojao na apsolutno istom mestu (gledajući udaljenost od ivice gume) kao i prošli put. I mene ozbiljno upućuje na brljačinu [emoji19] Inače jako sam savestan komšija, ne turiram motor nikada u svojoj ulici itd, pa me to sve malo čudi. Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока
  16. Za nepunih mesec dana 2 šrafa u zadnjoj gumi. [emoji52] Kada se ovaj prvi udobno smestio nisam se puno razmišljao, čepovao sam je kao prvu pomoć dok ne nađem dobru ponudu za gume, jer su bile za zamenu, posle par dana kupio nove i to je to. Jutros se budim, pogledam motor, kad ono zadnja guma se ljubi sa betonom. Opet nađem šraf. Zovem Biker House čovek mi preko telefona objašnjava kako ne treba skidati točak i vulkanizirati, jer se onda guma stvrdnjava i deformiše, bolje da se čepuje jer se čep zajedno pomera sa gumom i lepo naležu. Pitao kolegu sa posla on se hvalio kako je već dva puta išao na more sa čepovanom gumom i nema problema. Okrenem Vulco da pitam tamo čovek kaže da je čep ili crv ili slina (kako ko voli da ga zove) samo privremeno rešenje. Obavezno treba vulkanizirati gumu jer nije bezbedno voziti sa čepom. Onda pročitam par tema na internetu gde se odprilike kaže isto da nije bezbedno voziti sa čepom. Razum je na strani vulkaniziranja, rekao bih. Nova guma, ne ide da je tek tako bacim [emoji54]. Jel može malo iskustava na ovu temu. Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока
  17. Može li mala pomoć od iskusnijih kolega. Trenutno sam sa devojkom na Zlatiboru, sutra ujutru planiramo otići do Uvca. Gledam u zvezde i guglam kako najlakše doći do vidikovca, i šta se sve lepo može obići tamo, ali nešto mi ne ide, dosta su putevi zapetljani. Kako tačno doći do vidikovca, može li neko iskusniji da objasni? [emoji6] Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока
  18. Seva ubija vidim. Ali zaštekao sam se ispod drveta. Hvala za upozorenje [emoji38] Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока
  19. Mudro zboriš dečače [emoji6] Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока
  20. Ja sam u centru i dalje, pa ako je neko zainteresovan, ne planiram skoro kući.@Astral hvala što si zvao [emoji38] Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока
  21. Jeli neko od TDM-aša za druzenje? Pivce neko ili limunada [emoji5] Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока
  22. Kupio sam nov kofer sa pločom od Lakija za 30e, ploča super paše, završen posao. Hvala svima na pomoći. Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока
  23. Hvala puno Laki. Kofer otišao Bokiliću. Verujem da će se snaći [emoji5] Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока
  24. Prodato Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока
×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja