Jump to content

Moto Zajednica

Nenadbg88

Članovi
  • Broj tema i poruka

    1096
  • Pridružio se

  • Posetio poslednji put

Sve što je postavio član: Nenadbg88

  1. Sreća pa pločice nisu bile puno tvrde... Kasnije kada sam pogledao jednu pčelu, viri iz rupe, obrijana joj guzica sroz... Mogao sam da je ubijem... [emoji32] Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
  2. Ja sam moj TDM prodao sa santimetrom prašine na sebi. Zadnja felna toliko bila masna da sam zaboravio da imam ukrasne trakice na njoj. Bio srećan ko malo dete sa njim. Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
  3. Ja sam redovno čistio rupice na diskovima. Jednom su mi na jednoj strani diska sve rupice popunile pčele. Primetim ja trese mi volan, van balansa. Stanem, proverim, kad ono imam sta i da vidim. Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
  4. Umeš lepo da pišeš... Pratim... Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
  5. Motor je uživo lutka. Rakija i kafa su bile još bolje [emoji108] Srećno. Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
  6. Mislim da sam te video danas na OMV-u u Mokrom Lugu. Ako je to taj motor, bas lep primerak. Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
  7. Neka je sa srećom. Samo polako. Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
  8. Ja bih isao opet sutra, ali moram da se vratim do 1 popodne. Ako bi neko isao radije neka javne. Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
  9. Ja cu biti tamo oko 11:15 Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
  10. Ja bih se ujutru provozao u tom pravcu. Vreme mi je fleksibilno ali recimo između 9 i 11. Ako je neko zainteresovan da idemo zajedno neka se javne. Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
  11. Je ili nemam pojma da prodajem, ili je ono što prodajem krš, a ja za to ne znam. Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
  12. Lep gest Laki Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
  13. Može samo sa jednim auspuhom, bez kofera za 2000€ Imam i 2 para prednjih sinter pločica novih, koje još nisam zamenio. Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
  14. Mozes li malo da objasniš kako kočnica blokira? Blokira u smislu da ne koći dobro ili blokira sam točak? Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
  15. Aktuelno Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
  16. Ode pola litre ulja Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
  17. I meni smrdi to na akumulator. 3 godine je realan vek. Menjaj Poslato sa WAS-LX1 pomoću Tapatoka
  18. Ne Poslato sa WAS-LX1 pomoću Tapatoka
  19. Nova cena (za keš) 2200eur Poslato sa WAS-LX1 pomoću Tapatoka
  20. Razlike u zaštiti od vetra na samim motorima itekako ima. Ali TDM nije uspeo da odbija i vetar koji mi je duvao u kacigu. Na TDM-u su određeni delovi tela zaštićeni, ako se sagneš na autoputu onda dobiješ potpuni zaštitu. Na banditu nema apsolutno nikakve zaštite. Poslato sa WAS-LX1 pomoću Tapatoka
  21. Scorpion exo 490. Poslato sa WAS-LX1 pomoću Tapatoka
  22. Na tom putu nema rupa, ali jeste kao što si ti rekao, neravan na nekim delovima. Meni to nije smetalo. Poslato sa WAS-LX1 pomoću Tapatoka
  23. Dan 4 Budim se oko pola 9. Domaćica spremila doručak. Skroman, ali od srca vidi se. Tu se razmenila i po koja reč sa njom u lepom restoranskom ambijentu. Pitam je kako ide turizam ovde i može li se živeti od toga, kaže da su gostu najčešće omladina iz Bugarske koja dođe u noćni provod na jedno veče, i turisti koji putuju preko Bugarske ka drugim zemljama. Lepo ide ne žale se, i svojski se trude, ja im dajem sve pohvale za ljubaznost, to je meni nekako najbitnija stvar, kada vidiš da se domaćini potrude oko tebe. Da spomenem još i da se smeštaj zove Vila Banjica. Spremam se, pozdravljam sa domaćinima i nastavljam put stare planine. Pejzaži neverovatno lepi. Prava milina za uživanje u vožnji. Stari seoski ali asfaltirani putevi. Stare kućice pored puta od kojih mnoge rekao bih napuštene. Ima i poljoprivrednika na okolnim poljima ali se vidi da su to ljudi u godinama 60+. Kako se penjem sve višlje i višlje put postaje sve lošiji... I lošiji... I stižem već izmoren do kraja asfaltiranog puta gde me čeka putokaz na kome piše "Vodopad Tupavica 4.5km" [emoji44] i pokazuje nepogrešivo na makadamski put ispred mene. Pored toga što je put bio makadamski vodio je kroz šumu. Dakle, da nisam prešao toliki put, vratio bih se istoga momenta. Da je postojao obilazni put od 100km asfalta krenuo bih njim. Ali sta je tu je. Rekoh sebi ako neki meda bude znatiželjan sigurno će se uplašiti od zvuka auspuha. I tako krenuh u osvajanje makadamskih 4.5 km. To je bilo dosadno do te mere da sam pozvao drugara da pričam sa njim dok sam se drndao po onome, a on je umirao od smeha dok me slušao. Stižem do kraja puta, gasim motor. I shvatam da moram još nekih stotinak metara peške do vodopada. Tišina je bila izuzetno smirujuća jer sam se nalazio usred ničega. Vredelo je svo vitlanje po uskim seoskim putevima, makadamu i šumi. Sižem do vodopada, tu provodim nekih 20tak minuta i uživam u zvuku vode i prirode... Vodopad Tupavica se nalazi na Dojkinačkoj reci, i udaljen je oko 5 ipo km od mesta Dojkinci. Nalazi se na nadmorskoj visini od 1050m. Ukupna visima vodopada je 25m. Par slika i krecem nazad ka motoru... Na putu niz planinu stajem do jedne kafanice na kafu. Tu se nalazilo i Vrelo reke Jelovička, kako glasi i sam naziv kafane. Dopunjavam telefon i izlazim peške da obiđem vrelo, kratak put od mozda 15tak min. Usput nailazim na mnogo lepu kuću koja ostavlja lep utisak. I neizbežni ribnjak pored vrela neke reke u Srbiji. Takođe na putu do vrela je bilo jedno isušeno rečno korito. Čuo sam priče da su neke male rečice velikim cevima preusmerili ali ne znam ništa više o tome i da li je to povezano sa konkretno ovim isušenim koritom. Moram da napomenem da je svaka reka pored koje sam prošao na planini bila kristalno čista. Nastavljam put dalje. Silazim sa planine. Točim gorivo u Pirotu, i izlazim na novi autoput koji vodi sve do Beograda. E tu sam shvatio šta znači Naked motor. Bandit jako lako dolazi do 200km/h a i prelazi ih još lakše, što sam ja i iskoristio, ali mislim da su mi se očni kapci ispod kacige okrenuli naopačke od vetra [emoji16]. Pravim kratku pauzu za tankanje goriva i osveženje u Jagodini. Čudim se i pitam da li je ovaj motor ikada bio ovoliko prljav. Ostatak puta do kuće vozim u cugu autoputem... Poslato sa WAS-LX1 pomoću Tapatoka
  24. Hvala. Nisam se ni setio da me boli u tom trenutku je mozak prokuvao. Poslato sa WAS-LX1 pomoću Tapatoka
  25. Dan 3. Ujutru smo otišli do obližnjeg restorana koji se nalazio odmah pored male reke (ne znam kako se zove) na kafu, još malo se ispričali, i ja svoju avanturu nastavljam dalje preko Golije. Vreme ovoga puta prelepo i sunčano, put takođe dobar... Obilazim manastir Studenica, koji je bio u fazi renoviranja iznutra, pa se nisam puno zadržavao. Dalje nastavljam prema Raškoj i Kopaoniku. Na Kopu se ne zadržavam već u punom naletu adrenalina prolećem krivinama. Što zbog vremena, što zbog činjenice da je sve već viđeno na Kopu, odlučih da se ne zadržavam. Stajem u Kuršumliji da natočim gorivo i nastavljam ka Đavoljoj Varoši. Put od Kuršumlije do mesta Đake, gde se nalazi đavolja varoš dobar i brz, bez jakih krivina. Sledi skretanje sa glavog puta i još par km po uskom seoskom asfalfu i tu smo. Standardni prodavci suvenira su na svim zanimljivim lokacijama u Srbiji pa ni ovde ne izostaju. Parkiram motor u hlad i skidam svu opremu osim pantalona sa sebe, jer je sunce ozbiljno upeklo, i nastavljam u, što će se ispostaviti, ozbiljnu fizički zahtevnu avanfuru. Đavolju varoš čine 202 kamene figure, kao i nekoliko izvora. Figure su nastale na rastresitom, ali čvrstom tlu na kome se nalazi kamenje veće veličine. U prvoj etapi radom kiše i erozijom, urušava se zemljište, sem ispod stena, koje svojom težinom sprečavaju njegovo dalje osipanje. Tako nastaju piramide i kule. Druga etapa sastoji se u "finalnoj obradi". Naime, dejstvom prirodnih sila, piramide i kule se još više istanjuju, tako da na kraju ostaju pravilni stubovi sa kamenim kapama. Pored kamenih kula, Đavolja Varoš je poznata i po 2 izvora jako kisele vode. Jedan je Đavolja voda, hladan i ekstremno kiseli izvor sa visokom mineralizacijom, i nalazi se u Đavoljoj jaruzi. Drugi izvor je Crveno vrelo, sa nižom mineralizacijom. Ovakve vode su vrlo retke u svetu i koriste se u banjskom lečenju, jer su izuzetno lekovite, ali naši naučnici upozoravaju da vodu sa izvora Đavolja voda ne treba upotrebljavati, jer nije dovoljno ispitana. (Wiki) Na početku prvo kreće šumoviti, ravni deo. Ali posle njega dolazi uspon... Sa stepenicama... Puno stepenica... Ovo je Crkva Svege Petke negde na sredini uspona Previše stepenica... Dušu svoju ispustih dok sam se popeo do vrha. Isprobavao sam razne taktike od onih da pravim što sporije korake uzbrdo, pa se podpomagao drvenom ogradom, pa pravio pauze na svakih 15-20 stepenika... Za malo i četvoronoške da probam, ali uspeh nekako da se uspenjem. Prizor na vidikovcu vrlo interesantan ali je sunce pržilo tako da se nisam puno zadržavao. Umesto stepenica za spuštanje sam izabrao zemljanu stazu sa druge strane. Dovukoh se nekako do motora, danuh malo dušom, i krećem put Pirota. Plan je da tamo prespavam pa sutra da obiđem staru planinu i Vodopad Tupavica. Ravan otvoren put itekako prija posle svih onih krivina. I tu Bandit pokazuje svoju pravu živahnost na većim brzinama. Živahan i oštar na gasu pri daleko većim brzinama od 120km/h. Kod Niša skrećem Levo ka Pirotu. Prolaz kroz Sićevačku klisuru je jako lep prizor za videti. U Pirot stižem u kasnopopodnevnim satima ali pre mraka. Moram da napomenem da mi je na ovom putu itekako nedostajao punjač 12v koji nisam stigao da namontiram. Često sam pravio pauze za kafu po kafićima samo da bih napunio telefon. Navigacija, blutut komunikacija, slikanje, sve to ga je brzo praznilo. Uglavnom stajem na glavnom trgu u Pirotu koji je inače jako lepo sređen, da dopunim malo telefon (sada svaki gradski trg ima one velike solarne punjače). Tu palim Booking i pronalazim smeštaj na par kilometara od centra po izuzetno pristupačnoj ceni. 1200din sa doručkom. Nalazim u blizini jako lep restoran i naručujem najveću porciju mesa koja se može dobiti [emoji16]. Dobio sam punjenu belu vešalicu koja je bila onako piroćanski dekorisana, ali savršena... Telefon prilično napunjen, kao i stomak. Svraćam do usputne prodavnice po vodu i malo slatkiša i odlazim u smeštaj. Tamo me dočekuju izuzetno prijatni domaćini. Mala jednokrevetna sobica, ali jako simpatična i čista. Parkiram motor u garaži, takođe dvorište na kome se kapija zatvara. Sve bezbedno, sve super. Dogovaram sa domaćinima vreme doručka i odlazim na spavanje... Poslato sa WAS-LX1 pomoću Tapatoka
×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja