-
Broj tema i poruka
9109 -
Pridružio se
Tip Sadržaja
Profili
Forumi
Galerija slika
Kalendar
Articles
Sve što je postavio član: severian
-
Što bi deca rekla - smanji doživljaj PS: nije problem ŠTA govoriš, nego KAKO govoriš. Uzgred, pogledja bolje ko je bio prvak prošle godine, kada si već tako naduvano pun sebe
-
GuMi, unosis neku negativnu energiju... nema razloga za tim ovde. Ima dovoljno takvih tema. Odgledah snimak malopre... Markez je vozio sjajno fp2. Zarco spekrakularno opravdava to sto smo ga toliko cekali u gp! Rosi je bio odlican za svoj petak
-
Nije. Dobrodošao.
- 169 odgovora
-
- kamp bezbedne voznje
- kurs
-
(i 1 more)
Označeno tagovima:
-
Radimo na konsultacijama sa navakom. Dajte nam malo fore, reagovacemo kao i uvek na vreme.
- 144 odgovora
-
- vožnja na stazi
- navak
-
(i 2 more)
Označeno tagovima:
-
Imate sve u prvoj poruci teme... kratko rečeno - 25 učesnika je minimum, kako tamo i piše. Govoreći iz iskustva, ovaj broj će gotovo izvesno biti dostignut, pa se polako pripremajte. Ima još mesec dana do Kampa.
- 169 odgovora
-
- kamp bezbedne voznje
- kurs
-
(i 1 more)
Označeno tagovima:
-
Bio je jedan intervju oko poslednjeg testa, kada su menadžeri svih fabričkih timova govorili o očekivanjima od ove sezone. Tu se sjajno videlo kakva su očekivanja od JL u Dukatiju. Kratko rečeno: "kada dovedete svetskog šampiona u tim, svakako očekujete da se borite za titulu". Zato sam i rekao na početku sezone da Dukati neće imati previše strpljenja... iako investicija jeste velika i ne vidim šta bi i kako bi reagovali u toku godine, ali svakako neće Lorencu biti prijatno. Pri čemu status voljenog njemu jeste važan i pomaže mu dosta u razvoju samopouzdanja.
-
Još me mnogo rano za relevantnu prognozu. Pratimo situaciju... Bogami, prognoza trenutno deluje mnogo bolje ...
- 144 odgovora
-
- vožnja na stazi
- navak
-
(i 2 more)
Označeno tagovima:
-
Pozdrav, Cenu bez prenocista odobravamo samo u izuzetnim slucajevima, tj za ljude iz Kule i Vrbasa, koji ne gube gotovo nista ukoliko spavaju kuci. Za ostale vazi redovna cena. Koncept i razlozi za isti opisani su u prvoj poruci teme.
- 169 odgovora
-
- 1
-
-
- kamp bezbedne voznje
- kurs
-
(i 1 more)
Označeno tagovima:
-
Poludnevnih ima prepodne. Poz.
- 144 odgovora
-
- vožnja na stazi
- navak
-
(i 2 more)
Označeno tagovima:
-
Poslata ti je pp. Poz.
- 169 odgovora
-
- kamp bezbedne voznje
- kurs
-
(i 1 more)
Označeno tagovima:
-
Vaskršnja akcija Sremčica, nedelja 16.4.2017.
severian je odgovorio članu thelord u Akcije Motociklista
Ne znam za vas... ali ovo je stvarno ozbiljno dobro sto cinimo ovim akcijama. Ozbiljno racunaju da se pojavimo, onako kao sto se ceka poseta nekog tece ili ujaka. Postalo je vec licno. Prelepo je gledati to, svih ovih godina. Bravo za sve ucesnike! -
World Endurance Championship 2017 Le Mans 24h
severian je odgovorio članu Motorcycle Emptiness u Moto Trke
E jbg... izlete miletic... -
World Endurance Championship 2017 Le Mans 24h
severian je odgovorio članu Motorcycle Emptiness u Moto Trke
40. trenutno... -35 krugova. -
World Endurance Championship 2017 Le Mans 24h
severian je odgovorio članu Motorcycle Emptiness u Moto Trke
Pa ujutro 7-11.30... valjda -
Ala ste se navrzli na mučenog pedra, k'o boleS na babu... I trpate, trpate...
-
Ne postoji varijanta iznajmljivanja motora. Jedino ako se sam privatno snadjes.
- 169 odgovora
-
- kamp bezbedne voznje
- kurs
-
(i 1 more)
Označeno tagovima:
-
World Endurance Championship 2017 Le Mans 24h
severian je odgovorio članu Motorcycle Emptiness u Moto Trke
Pratimo! -
Nisam mislio na tu bocu, mislio sam, verovatno u brzini, da lalajko hoce da nosi malo ulja u soliru.
- 37 odgovora
-
https://www.amazon.co.uk/Light-Fire-Salt-Pepper-Cyan/dp/B005VEXIQ8 Ovaj je drugi brend, ali izgleda na istu foru. Sto se ulja tice, potpuno znam sta pricas. Ja vec neko vreme zato koristim maslac, ona mala hotelska pakovanja. Nisam siguran da ce ovo gore biti dobro za ulje.
- 37 odgovora
-
Ne moras. Automatizacija, progres Dobrodosao nazad!
- 144 odgovora
-
- vožnja na stazi
- navak
-
(i 2 more)
Označeno tagovima:
-
Posle teških nesreća na početku sezone sledi akcija Policije...
severian je odgovorio članu Arakis u Motoristi Na Drumu
Pedja, kada vas neko pozove da intervenisete, a vi se ne odazovete, jer su vam "odozgo" tako naredili, nakon toga ne mozete da ocekujete postovanje. Druze, morate to da resite, ne moze da se zaboravi... Toliko u ovoj temi. Arakis, neka brise ako nije u skladu sa pravilima foruma.- 133 odgovora
-
- 10
-
-
Posle teških nesreća na početku sezone sledi akcija Policije...
severian je odgovorio članu Arakis u Motoristi Na Drumu
U pravu si. Prvi post, u svom drugom delu (koji mu nije bio suštinu, više apozicija) jeste zbrzan i prilično paušalan. Dokaz je to koliko su generalizacije klizav teren, kada ih ponekad čovek prilepi iako ne veruje u njih. U sledećem, onom dužem , postu sam razradio tačno na šta sam mislio i iza toga stojim. Na žalost, policija trenutno nije policija (gledano kao institucija) i to jeste najveća odgovornost upravo onih koji rade u njoj. -
Posle teških nesreća na početku sezone sledi akcija Policije...
severian je odgovorio članu Arakis u Motoristi Na Drumu
Vidim da si neko zlopamtilo... izgleda teško zaboravljaš zezanje iz trkačkih tema . Dobro, vreme je za neko pivo (bez motora naravno), možda se i složimo... Uostalom, vidim da si iz KG, zemljaci smo . PS: nisam admin, ne mogu da imam isti kriterijum, mogu samo da imam svoje mišljenje, a i za mene važi isti Ustav -
Posle teških nesreća na početku sezone sledi akcija Policije...
severian je odgovorio članu Arakis u Motoristi Na Drumu
A ja upravo tvrdim da je ta pojačana kontrola samo pro-forme akcija, inicirana kako bi u medijima izgledalo "da se nešto radi" i sigruan sam da od toga fajdice nema. Osim što ćemo, mi koji stajemo policiji, češće skidati kacigu i rukavice. Što se gumice tiče, verujem da je ovo odozgo protiv pravila foruma (bez politike, jer verujem da na to misliš) višestruko manje nego izvesna tema u kojoj se seiri i psuje i u kojoj si i ti istaknut akter. No, ako im se briše, što se mene tiče - ovo gore neka brišu. Na žalost, to neće učiniti da napisano bude manje istina, a ja prvi bi, veruj mi, voleo da nije istina. -
Posle teških nesreća na početku sezone sledi akcija Policije...
severian je odgovorio članu Arakis u Motoristi Na Drumu
Neću se osvrtati na formu tvog odgovora (nije lepa, ali ni važna), odgovoriću na suštinu onoga što kažeš: Apsolutno je činjenica da u policijskoj profesiji radi puno časnih ljudi. Ali, nisam olako, niti bez neke jetkosti i žala, napisao za policiju ono što sam napisao. Na žalost, policija kao institucija je u poslednjih nekoliko godina duboko kompromitovana. Jedna časna i neophodna profesija svedena je na dnevnopolitički zloupotrebljavanu grupu zaplašenih pojedinaca (što deluje nekako neverovatno, ali je svejedno istina). Oni dokazano više ne služe da štite građane i rade u njihovu korist, već, na našu žalost, to rade samo dok im se "odozgo" ne naredi da ne rade. (Ovo je prvenstveno na časnim i hrabrim ljudima u policiji da reše, kako bi sami sebi, a onda i nama ostalima, mogli svi da pogledaju u oči. Strah od gubitka posla je opravdan, ali je i nedovoljan razlog da se ćuti). Dok to ne reše, ni jedna akcija policije neće rešavati suštinu, već će se gotovo uvek svoditi na ispunjavanje forme. Kada narede "odozgo", prepodne na poslu kažnjavaće, a popodne će neretko i sami praviti iste prekršaje, pri čemu će kolegi pokazati značku ako ih i kada neko zaustavi. Od njih se očekuje duboko razumevanje i analiza problema, a ne olako zaključivanje i linija manjeg otpora u traženju uzroka kada do nesreće dođe. Reši papire, gurni pod tepih. Ne bavi se suštinom, ispuni formu. Sa pravom očekujemo preventivno delovanje, ne arbitrarnu i selektivnu represiju baziranu na netačnim mitovima. Gotovo da sam siguran da dobar deo saobraćajnih policajaca srednjeg i višeg čina zna tačno, ili makar ima dobru ideju, šta bi trebalo konkretno uraditi. Ali, sedi i ćuti, sledi inicijative "odozgo", lakše je slušati i baviti se povremeno, na mah, besmislenim akcijama bez šansi na uspeh. Još uvek se sećam 2010. godine i slovenačkog policajca koji je vozio sa našom velikom grupom, kako bi nas štitio i usput držao demonstraciju sigurne vožnje i objašnjavao neke trikove, strpljivo i ako neko želi da sluša. Vrlo nenametljivo, bez bilo kakve represije. Nije to bila njegova ideja, neko je napravio takav sistem. Ja bih to voleo ovde. A toga neće biti dok policija ne postane policija i dok se časni i stari policajci, oni koji znaju zanat, ne zamisle nad mestom gde su ih "odozgo" doveli. I onda počnu da deluju. Iskustvo me uči da mi je strepnja dublja od nade .
