-
Broj tema i poruka
9109 -
Pridružio se
Tip Sadržaja
Profili
Forumi
Galerija slika
Kalendar
Articles
Sve što je postavio član: severian
-
Bautista i Barbera kidaju... 1. i 2. trenutno, oko 20min pred kraj edit: svi su na stazi trenutno... padaju najbolja vremena. Zarko drugi . Lorenco gazi 62. krug (!), ispred Rosija trenutno edit2: Janone, oko 0.2sec bolje nego Stoner juče
-
Crvena zastava... pao Rabat. edit: nastavljeno
-
PS: Markez vozio svega 10 krugova do sada. Upravo izašao ponovo na stazu.
-
Upravo rekoše u MotoGP komentaru da će Stoner ponovo voziti sutra. Trenutno Janone najbolje vreme, ali sporije nego Stoner juče oko 0.8sec. Zarco odličan, drugi. Vinjales treći. Svi ostali 1+sec iza Stonera juče. Zarco je juče izjavio da mu trebaju krugovi, što više. I po kiši i po suvom. Obrnuo je do sada čak 36. I Rosi je puno vozio do sada, takođe 36 krugova. Lorenco je vozio najviše, navikava se na motor očigledno, čak 46 krugova do sada. Njih trojica su ubedljivo najviše vozili do sada.
-
Probudim se i pustim Sepang test... a ono trenutno prvi Stoner Naravno, ne znači ništa, ali lepo je videti...
-
Ja se apdolutno slazem da je Arsino pitanje u sustini na mestu, oko para drzave. Nije to sporno, mislim da je pitanje ostalo samo na pitanju. Sporno je kada bez bilo kakvih jasnih i proverljivih izvora ljudi pocnu da insinuacije ("trosi pare drzave"), nastale na osnovu, jbg, pukih indicija, pocnu da tretiraju kao cinjenice, da ih vrte u krug, razvlace, raspravljuje o tome... To se ne radi, nije lepo, javni govor trebalo bi da podrazumeva elementarnu odgovornost. Tuzno je kada ozbiljni ljudi na primecuju koliko je takvo delanje nepravedno, ruzno i koliko zagadjuje javni diskurs. Sto se sportske vrednosti rezultata Sag. tice, ja kao neko ko po malo vozi motor, mogu da kazem da je ozbiljan rezultat zatvoriti logistiku odlaska, a onda i tehnicki uspesno zavrsiti Dakar. To sto isti nije u kalendaru nekog Saveza, hej, pa i Nfl, nba, a boga mu, i nas gp nisu u kalendaru bilo kog saveza. Sve su to privatne firme. Davno je vrhunski sport krenuo u tom smeru, da li je to dobro ili ne neka je druga prica, ali Dakar je neki korak u pokusaju slicnog u ovim nasim vodama. (Licno verujem da nece uspeti, nikada nije presao kriticnu vaznost, a sada vec ima i puno konkurencije...)
-
Arso, koliko je tacno pomogla drzava Gaboru? Daj nam neku info i izvor, osim sumnji i rekla-kazala. Upravo i takva prica, zavist i ogovaranja nez konkretnih dokazivih izvora, je deo trulezi u nasem drustvu. Mnogo je lako kriviti druge (prica o savezu je neosporna), tesko je videti greske kod sebe (rekla-kazala bez proverljivih izvora).. Daj konkretne izvore i cifre, pa da ozbiljno raspravljamo... PS. Ja recimo medju sponzorima vidim amss, to nije drzava, ali se ta pomoc moze nazvati politickom i drzavnom, znajuci ko i kako vodi isti. Ali, ne znamo da li su to neki milioni-kamioni ili npr prosta pomoc oko besplatnih garancija za karnete za motor i opremu (sto mi deluje vrlo moguce npr)
-
Čestitke i Sunderland-u... svaka čast, velika pobeda!
-
Vec zamisljam sebe na nekoj granici sa takvom alatkom... :lol:
-
Verujem da ce zavrsiti oko 70 do 79 mesta. Tesko bolje od toga i malo verovatno losije... Videcemo sutra.
-
Pa ja sam tog coveka vec zvao...
-
Ajmo Svitko, nije (baš ) sve gotovo!!! I Barreda mi se sve više sviđa, da nije bilo onog tankovanja tačno bi bio prvi... Gabor solidno stoji, 78. Nema šanse za bolji plasman od prošle godine (62), fali mu skoro 4h za to... nema veze, navijamo svim srcem da završi, još samo 1 mala etapa (onu zadnju ne računam, to je zezanje )! Sunderland i Walkner meni lično su baš iznenađenja, a verujem da jedan uzima Dakar...
-
Lalajko, je l' staje po duzini u bocni kofer?
-
Katzoli, da li ti fizički pratiš reli ili si negde fiksno stacioniran?
-
I dalje nema podataka o težini, tj bar ja nisam našao. Mislim da je odluka da isključe elektronski podesivo ogibljenje iz paketa pogrešna (mada jasna u smislu da se jurila što bolja cena, tj. motor je morao da bude pozicioniran u klasu ispod 15k). Ovako na prvu loptu, motor nije univerzalniji od 1200 Enduro. Značajno je jeftiniji, uz nedostatak aktivnog ogibljenja i oko 30% slabiji motor. Riding modovi su tu, kao i sjajni DCT i ABS. To je trade-off koji će mnogima biti prihvatljiv, pa mislim da je Ducati širio ciljnu grupu u smeru manje platežno sposobnih, a ne u smeru da pravi još univerzalniji motocikl od 1200 Enduro. Da li je to dobra odluka? Hmmm... ne znam šta da kažem, nisam ubeđen. Koliko god je 1200 Enduro kraljica svoje klase, ovde nisam siguran koga gađaju, osim oniš koji bi da voze baš Ducati, a nisu spremni da plate punu cenu. Da li je takvih dovoljno da ovaj motor bude hit? Nisam ubeđen. F800 Adv je i dalje dosta jeftiniji, pa ako gađaš uglavnom price-sensitive kupce i dalje gubiš...
-
Dobro de, to za najtežu na svetu... ali ostalo se slažem(o)!
-
Mislim da je dobro što su otkazali etapu. Juče je zaista bio show. gubljenje, kiša, svašta... tako da verujem da je odmor, kakav takav, dobrodošao. I za našeg Gabora, verujem njemu pogotovo! PS: Svitko, moj favorit, mi je opasno popustio... tj. izgubio se juče, kao i većina vodećih.
-
Tura 2017 , Alpi , verzija 1.01
severian je odgovorio članu Velimlje2 u Predlozi za izlete i putovanja
Momci, super je ruta. Mogli bi ovo zaista da odradimo... i meni je FRA ostala netaknuta motorom. -
Dobro je, mada se ceka jos zvanicno potvrda. Katzoli, sta se tacno dogadjalo, imas li detalja?
-
Nego, ne bi da mracim za Gabora, ali ne izgleda mi dobro. Cekamo vesti...
-
Trenutno Barreda, ali jos je to rano i ne znaci nista... Od favorita je trenutno Quintanilla drugi, a Svitko 6. Ps: Price je ispao izmedju wp10 i wp11 na stage 4. I zavrsio dakar. Steta!
-
Imate na Red Bull TV (free pristup, ima i free app) svako vece u 1am Dakar daily. Dobar pregled svega.
-
Aleluja! Kompletan si sada i "down under"
