Samo da primetim... to sto "zavode u sistem", to nema bilo kakve veze sa "javljanjem" srpskoj carini. Hr zavode u sistem (tj unose racune za pdv povrat) za pojedinacne racune iznad 500eur, jer su lenji, pa su napravili takvo interno tumacenje. Madjari npr unose apsolutno svaki racun, kako i treba. Nema govora o javljanju, pa kome bi pobogu i javili, cariniku na postu?