Jump to content

Moto Zajednica

MaRRe

Članovi
  • Broj tema i poruka

    1145
  • Pridružio se

  • Posetio poslednji put

Sve što je postavio član: MaRRe

  1. I ja sam razmishljao na tu temu i dosao do zakljucka da su to masine sa mnogo snage za prenos samo preko kaisa...koliko sam video npr. t-max ima varijator ali sa jako sirokim i kratkim kaisem koji je verujem dosta jaci i trpi manje opterecenja nego duzi kais dok ostatak preuzima lanac. Ala sam se nasraoooo Sve u svemu proizvodjac trazi neku sredinu izmedju isplativosti i trajnosti...oni ne smeju biti na $$$ gubitku
  2. Zadovoljstvo mi je voziti se sa svima vama i isto tako obilno krkati u razno raznim kafanama P.s. Eto ja ću sledeće godine učestvovati sa nekom mašinom od 500cc...Obećavam
  3. Ovaj Beverly 350 me ozbiljno zainteresovao...ako ne 2012 onda barem 2013 A ova Aprilia moze samo da vidi moje
  4. Radis to zato sto ti je dosadio a i zato sto si pukao para i para i para i vremena i zivaca i zivaca i zivaca na skuter koji srche 10litara + svaki put kad sednes gledas gde ces se skucas jer mu treba 6sek do stotke (za skuter je to previse)... Prodaj ga i kupi nesto humanije...novije...lakse za odrzavanje... P.s. Srecno sa prodajom
  5. Reci mi da li boca mora da bude klasicnog ajde da kazem pilulastog oblika ili moze kako god hoces...? Slabo se razumem pa rekoh da pitam
  6. Ajde da te ispravim ako mogu http://en.wikipedia.org/wiki/Stanley_Meyer's_water_fuel_cell Imao je protopit motora koji je radio iskljucivo na vodu....vlada u.s.a. mu ponudila 1 milijardu....u ono vreme je to bila bolena para i naravno covek odbio. Kasnije su ga otrovali u restoranu i zakopali sve sto postoji o tome... "Да би имали процес електролизе воде у нашем HS-VG уређају потребно је на ћелију довести позитиван напон једносмерне струје до 14V. А на ПМ пулсни модулатор доводимо негативан напон једносмерне струје. Из ПМ-а минус проводник водимо на ћелију. Укључивањем ПМ почиње електролиза воде тако што електролитичка течност, која се налази у мешачу, природним падом, преко доњег уводника, улази у ћелију и у коморама ћелије имамо процес електролизе а издвојени “HHO” гас природним потиском ( водоник је 25 пута лакши од ваздуха ), излази на горњем изводнику ћелије и цревом спроведен иде у мешач. Овде сабрани “HHO” гас на врху мешача излази и цревима спроведен иде у водени осигурач одакле завршава у усисној грани возила." Znaci ako budem to stavio na neko svoje vozilo necu poginuti vozeci vec cu ili nestati ili se obesiti? Onda cu ipak zaobici Opasnosti nema jer se taj isti gas proizvodi u malim kolicinama i nigde se ne stvara pritisak...
  7. Ja stigoh nešto pre 21 h. Bilo je super! Marre šta je s' tobom - gde si danas? Zajebo se...obećao ženi....pa sam išao u drugom smeru...tj. na sever. Jel sve proteklo ok?
  8. Jest debilan link al ajde da i ja podelim moje planove za sledecu godinu...naime ozbiljno sam se bacio u ideju da probam sa ugradnjom ovakvog nekog sistema http://www.polovniau...ide-na-vodu.php tj. konkretan primer Mnogo zanimljivije i nije skupo za ugraditi http://www.hho.rs/proizvodi/hs-vg-60-vodonik-generator
  9. Drugari jel ste stigli kucama?
  10. Deda nemas pojma U nase masine ide 1250ml ulja.....ja licno precizno merio
  11. Nego sta nego da leti. Ja sam sebi isto stavio nov varijator, kais i skuter se preporodio. Jos taj Runner lagan pa ide kao blesav
  12. Evo ti moja iskustva sa istim tim delovima... Ulje motora 590- Dobro pripazi koje ti je ulje sipao. Ja sipam Motul scooter injection i kosta 1.300din/lit a prilikom zamene se mora kupiti 2lit. Kako je ovde 590din to mi nije jasno. Filter ulja 790- Ovo je ok Ulje reduktora 390- Ovo je ok Svecica 690- Ovo je ok Filter vazduha 590- Ovo je ok Lanac 2199- DID original lanac nema ispod 4.000din Zatezac 190- Zatezac istog lanca je oko 3.000din Varijator komplet 4,290- Ovo je ok mada može i skuplje u mom slučaju. Rashlad.tecnost 110- Ok Kais 2.500- Original bando kais kosta 5500din kopije kao sto je Dayco može da košta ovoliko.
  13. Da nije 200evra malo. Ipak su svi ti delovi sa novim uljem oko 190e...tesko da za ruke uzima 10e...?
  14. Avala - Kosmaj....jedan od najlepsih puteva

  15. Kad mi neko kaze Rusija...pomislim Mafija...
  16. Imam istu LEADER masinu kao i ti i meni se isto desava ali ne obracam puno paznje na to. Redovno kontrolisem ulje i trosi se u granicama normale. Ako te vec interesuje sta moze biti pa recimo da mogu biti karike ili gumice ventila. Barem ja licno ne vidim nacin na koji bi moglo to ulje da zavrsi u kucistu filtera koje se kaci naravno na karb. Ustvari moze biti i da iz poklopca ventila crevo iberlaufa salje isparenja od ulja u kuciste filter. Poz
  17. Ma gde ce on DEDA da nas vodi....jos da mi se ukoci negde usput :D
  18. Velika tuga... RIP
  19. Mislite da je pametno vaditi rolnice tek tako. Pa valjda kako fabrika kaze tako treba da bude Salim se To su poznate fore da skuter ide bolje kad se izvadi par rolnica ali da li je na duze staze dobro za lezaj radilice i same rolnice to vec ne bih rekao. Ali lik je za medalju. Jeste videli da je pokusavao da smanji potrosnju pa je unistio navoj na radilici. Takodje je stavljao drvo u rolnice tj u one plasticne kosuljice.
  20. Svestan sam da bez 200e nista nisam uradio...ali da se vezbam moze i za pocetak neki eto do 50e.
  21. Probaj ovu temu http://www.skuteri.o...-force-50-tsdi/ Generalno na tom forumu ces dobiti precizniji odgovor Poz
  22. Komšo, kreni ti pa ako te zaustave ti njih ispitaj gde možeš a gde ne, pa nas obavesti pošto i mene zanima. poz
  23. Kao što naslov kaže kupio bih pištolj za farbanje nov ili polovan do 30e. Ponude na PM. Hvala
×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja