Jump to content

Moto Zajednica

Audi 80 B3

Recommended Posts

  • MK. Sirius - Srbija, 806 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: KTM Supermoto T 990 '11, Piaggio Beverly Tourer 250ie '08

Prodajem Audi 80 B3, 1991. godiste, 1.6 benzin, 75KS, 4 brzine(fabricki je takav, nije nikakva budzevina), atestiran plin upisan u saobracajnu.

Auto je nas porodicni auto, u nasem je vlasnistvu od 1998. godine, i vodi se na mog caleta, a poslednje 2 godine ga vozim ja.

Kilometraza je 252.000km, i to je prava kilometraza. Mi smo ga uzeli sa 60.000km, uvezen je iz Nemacke.

Registrovan je do jula 2013-te.

 

Auto je redovno odrzavan, ulje i filter su menjani na 5 do 10 hiljada kilometara, i sve vreme je sipana mobil polusintetika. Imam zapisano skoro sve sta je i kada radjeno.

Evo sta je uradjeno pre 1000km:

- Uradjen je kompletan prednji trap, i stavljeni su novi Kayaba gasni amortizeri (stavljeno je bukvalno SVE novo), i lezaj zadnjeg levog tocka.

- Zamenjene su gumice ventila

- Zamenjeni su kablovi, svecica, razvodna kapa

- Uradjen je veliki servis plina (membrane, filter) i nastelovan je plin

- Auto je fabricki imao karburator Pierburg 2EE, koji je potpuno elektronski, i putem razlicitih parametara regulise rad motora. On je poceo da pravi probleme sa radom na leru, lose je primao gas, cimao. Posto taj karburator nije moguce nastelovati niti reparirati (bio u dosta servisa), a nasao sam samo jedan polovan sumnjivog kvaliteta, nerado sam se odlucio da ga, po preporuci drugih koji su imali istih problema, zamenim jednogrlim karburatorom sa keca. Napravljena je nova alu ploca i nosac karburatora, izvedena je sajla rucnog sauha u kabinu, a vraceno je fabricko kuciste filtera za vazduh. Sve je uradjeno izuzetno pedantno, i ako se bas ne zagledate ne mozete videti da nije fabricki. Karburator koji je stavljen je potpuno nov, pravilno nastelovan. Sada auto perfektno radi i pali na benzin, takodje i na plin. Ja postujem preporuke majstora i nocu ga ostavljam na benzinu, i prvo jutarnje paljenje radim na benzin. Nema nikakvog cimanja ili knedli, auto linearno ubrzava i vuce kao i pre, tako da se promena karburatora ni ne promeni. Prednost je sto je ovaj karburator sada, ukoliko dodje do bilo kakvih problema, lako moguce srediti, mada mislim da tu ne treba nista dirati narednih par godina.

 

U proslih 10.000km:

- Zamenjen kompletan set kvacila (Sachs)

- Zamenjen mali hladnjak, sada auto greje odlicno

- Zamenjeni dobosi i pakne pozadi

- Zamenjeni su svi kocioni cilindri, i cilindri kvacila i ulje za servo.

- Zamenjeni su kaisevi, spaneri

 

Estetski je auto sasvim pristojno ocuvan. Imao je par cukanja za ove 22 godine. Jednom od napred, jednom je cuknuto levo krilo, i jednom je meni idiot ogrebao celu levu stranu na semaforu. Zamenjena je hauba, bila je crna (vidi se iznutra), ali je super ofarbana. Super su ofarbana i leva prednja i zadnja vrata i levo zadnje krilo. Prednje levo krilo nije najsrecnije ofarbano, odnosno nije bas ubo nijansu, a to je davno radio cale, a ja nisam mogao da se cimam da opet vozim na farbanje. Gepek vrata imaju 2 tackice korozije koje sam ja zafarbao osnovnom sivom bojom da se ne bi sirilo, i imaju jedno ulubljenje (vidi se na slikama). Da se ja pitam, ofarbao bih to levo krilo i sredio gepek vrata da bi bio super spolja. Plastika ispod ruba levog tocka je slomljena pri dnu, fali deo, to bi trebalo zameniti. Takodje i migavci nisu bas najbolje legli, pa bi ih trebalo zameniti, ali oni su dzabe, 800 dinara par. Desna strana, krov i gepek vrata nisu farbani. Generalno, osim na gepek vratima, auto nema korozije, ni odozdo.

 

Enterijer je odlicno ocuvan. Sedista su sa presvlakama jos od kada smo ga kupili. Ja sam letos vadio sedista, prao presvlake u masini, a sedista i enterijer oprao. Sedista su kao nova ispod presvlaka. Sve u kabini funkcionise. Ja sam menjao lampice prekidaca, uradio led osvetljenje u kabini, gepeku i kaseti. Moguce je lako vratiti orignalne sijalice, bez mnogo rada, za one koji ne vole led. Radio na slici cu pokloniti bratu, a stavicu neki drugi, cisto da ne ostavljam rupu. Zvucnici su odlicni, Pioneer i napred i nazad, bas se lepo cuje. Nova je i koza menjaca, stara se ofucala.

 

Auto se prodaje sa 2 seta celicnih tockova i gumama 185/65-14.

Letnje su solidne, i mogu da guraju jos jedno -dva leta.

Zimske su odlicne, Wintere, ja stavio 4 nove i vozene su jednu zimu, sara je dubine kao nova, one su sada na autu.

 

Mi smo ga cuvali i odrzavali bez namere da ga prodajemo, ali eto, ja sam kupio nov auto, i sada nam je ovaj auto kao treci - visak. Sve sto vas zanima, pitajte ovde ili na pp, ili na mob.

 

Cena je 1750eura i stvar je dogovora.

Zamene me ne interesuju, vec imam 2 auta pored ovog.

 

069/301-4011

Milos, Pancevo

 

DSCF1989_zps6f9cdbc6.jpg

 

a>

 

DSCF1991_zps450bcc7d.jpg

 

DSCF1992_zps0b7bc460.jpg

 

DSCF1994_zps810ba37f.jpg

 

DSCF1996_zps3729f1b0.jpg

 

DSCF1997_zpsf8fc7898.jpg

 

DSCF1999_zpsc5f01482.jpg

 

DSCF2001_zps0496b815.jpg

 

DSCF2005_zps6cdd2eaa.jpg

 

a>

 

DSCF2007_zpsd34a5c91.jpg

 

DSCF2002_zpsdaa050ca.jpg

 

DSCF2003_zps3405478c.jpg

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1654 postova
  • Lokacija: Paracin

Mislim da ces lako prodati auto uz gore sve navedeno samo sacekaj da se javi neko ko trazi takav audi, bez obzira na trenutno stanje na trzistu automobila. Ja imam dedu stotku i ne bi bezao od audija kada bi bio u mogucnosti da menjam auto za malo mladji. Jedino bi ja tom modelu zamerio na cetvorostepenom menjacu ali dobro, i to je ok a moze i lako da se promeni. Srecna prodaja.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MK. Sirius - Srbija, 806 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: KTM Supermoto T 990 '11, Piaggio Beverly Tourer 250ie '08

Hvala druze.

I ja se nadam da ce uskoro naci novog vlasnika.

 

Sto se tice cetvorostepenog menjaca, s obzirom na rasprostranjenost ovog automobila kod nas i cenu delova, mislim da ugradnja petostepenog ne bi bila prevelika investicija, za one kojima bas smeta 4 brzine... mi ga godinama vozimo ovako, i nista m nije falilo :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1404 postova
  • Lokacija: Jagodina,Srbija
  • Motocikl: Moto Guzzi Nuovo Falcone 500

Nikada ne bih bezao od cetverostepenog menjaca,vozim moju Jettu godinama tako,padalo mi je na pamet da ubacim sa 5 brzina,krecu se od 50 do 80 evra po odpadima,ali sam se vozio sa drugarom u istoj Jetti sa 5 brzina,on se polomi od saltovanja.Ja ubacim u cetvrtu i vozim od 50 do 130 bez ikakvih problema.

Dobar ti je Audi,vredi te pare.Srecno sa prodajom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1654 postova
  • Lokacija: Paracin

Nikada ne bih bezao od cetverostepenog menjaca,vozim moju Jettu godinama tako,padalo mi je na pamet da ubacim sa 5 brzina,krecu se od 50 do 80 evra po odpadima,ali sam se vozio sa drugarom u istoj Jetti sa 5 brzina,on se polomi od saltovanja.Ja ubacim u cetvrtu i vozim od 50 do 130 bez ikakvih problema.

Dobar ti je Audi,vredi te pare.Srecno sa prodajom.

 

Ja recimo ne moram 2. i 4. brzinu nigde da koristim (znam jednog koji sa istim autom te brzine ne korisi) ali da li je to pametno ne verujem. Ja mislim da saltovanje u pravo vreme ima prednosti i po pitanju potrosnje i habanja motora i sl. Po meni petostepeni menjac ima prednosti narocito ako si cesto na otvorenom putu, za po gradu je i cetvorostepeni sasvim dovoljan (ovo opet zavisi od tipa automobila itd).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2329 postova
  • Lokacija: Wien/Požarevac
  • Motocikl: MZ ETZ 250, Suzuki GS 450L

Дадох ти плус за овај оглас!!!

 

Многи би могли да мало прочитају и науче као се оглас пише на прави начин!!! Једноставно не бих имао шта да те питам више!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja