Jump to content

Moto Zajednica

Kros Motor

Recommended Posts

  • U prolazu, 96 postova

Pozdrav!!Planiram kupiti kros.Najvise mi je zapala za oko Yamaha YZ 125-250.Jos se dvoumim da li da kupim 250 ili 125 mada sam vise za 250,kad vec kupujem,a i nije neka razlika u ceni.

Da li ima neke razlike na primer izmedju Yamahe YZ,Honde CR,Suzukia RM,Kawasakia KX ili Ktm SX od 250???Jel ima neke razlike u kvalitetu???

Na sta treba obratiti paznju prilikom kupovine???

Jel se placa carina za njih ako se uvezu???

Vidim da dosta njih kritikuje ovaj tip motora,zbog brzog habanja klipa i karika,pa me zanima posto ja sigurno ga ne bi przio,uglavnom bi ga vozio normalno,koliko moze da potraje klip i ostalo???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5496 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Mora da se "przi", tako je napravljeno, takmicarski. Za normalnu voznju ti treba nesto drugo. I trosi se, haba, ali to nije nista strasno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 96 postova

Mora da se "przi", tako je napravljeno, takmicarski. Za normalnu voznju ti treba nesto drugo. I trosi se, haba, ali to nije nista strasno.

 

Ma znam da mi treba za normalnu voznju nesto drugo,to i planiram neki automatik tomos za zajebanciju.Al mora da padne i jedna kroslica!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 256 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: Gas Gas Ec 300

Pozdrav!!Planiram kupiti kros.Najvise mi je zapala za oko Yamaha YZ 125-250.Jos se dvoumim da li da kupim 250 ili 125 mada sam vise za 250,kad vec kupujem,a i nije neka razlika u ceni.

Da li ima neke razlike na primer izmedju Yamahe YZ,Honde CR,Suzukia RM,Kawasakia KX ili Ktm SX od 250???Jel ima neke razlike u kvalitetu???

Na sta treba obratiti paznju prilikom kupovine???

Jel se placa carina za njih ako se uvezu???

Vidim da dosta njih kritikuje ovaj tip motora,zbog brzog habanja klipa i karika,pa me zanima posto ja sigurno ga ne bi przio,uglavnom bi ga vozio normalno,koliko moze da potraje klip i ostalo???

 

Iz tvog teksta bih zakljucio da nisi imao kontakt sa pomenutim motorima, i da nisi upucen o kojoj snazi se tu radi, mozda gresim. Svi motori koje si naveo imaju oko 40 konja (125cc) sto je dosta jako, o 250cc da ne pricam. Registracija ne postoji, znaci prikolica i suma. Trajanje same masine se meri u satima a ne u kilometrima, sto je pokazatelj da to nije napravljeno za vozikanje tamo-vamo nego striktno namenski, znaci odes na stazu, njivu, sumu, upalis, teras jako, potrosis 10 kila benzina, umoris se i odes kuci na odmor. Naravno da ne mora da radi pun gas non stop, moze i laganiji tempo ali ono sto hocu da ti kazem je da se zapitas da li bas to ti treba. Mozda ti neki enduro vrsi posao i za vozikanje i za sumu, zavisi sta zelis. Pozdrav

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 96 postova

NIsam imao nikada kontakt sa takvim motorima,al to mi je zelja da imam kros jos od detinjstva.Tako da enduro ne dolazi u obzir.

A jel mi treba A kategorija za njega????Jel mogu da me cimaju panduri ako me uhvate da vozim po poljskim putevima????

Jel se placa carina na uvoz???

Jel radni sat motora je isto sto i sat vremena???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ako gledaš u pod nikad nećes videti nebo, 1376 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: K1600GT

Kros koji ti spominjes - malo voznje,iskoriscenost snage do max 30%(u tvom slucaju),veliko ulaganje u servise ,na ulicu ne smes(bilo seocku ili gradsku).

 

Hard enduro (ili kako kod nas kazu "kroserica") - moguca registracija,dovoljno snage,redji servisi,manje ulaganja,manja potrosnja goriva,itd..

 

Presaberi se sta ti je potrebnije i isplativije

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 96 postova

Ne bih ja ipak hard enduro.Yamahu YZ cu da pazarim.

Reci mi jel ima neke razlike izmedju navedenih marki motora???Jel ima neka velika razlika u kvalitetu ili je sve to slicno???

Na primer pazarim Yamahu YZ,i na koliko ide servis??Sta tacno treba da menjam,na koliko sati ulje i tako to???Dajte neke informacije da se malo orijentisem,a i da pokupim neke osnovne stvari sta kako se radi.Da ne bidem bas potpuni lajik.

Ja sam na selu tako da manje susreta sa milicijom cu da imam,al zalaze i ovde ponekad al ne tako cesto.

I da li znate jel mi treba A kategorija???Mislim jeste da je logicno da mi ne treba,al nikad se ne zna kod nas.

I da li se placa carina za njih???

 

 

Zeko jel tvoj KTM sa avatara????Koliko kubika je???Koje godiste???

 

 

Pozdrav!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1410 postova
  • Lokacija: Beograd/Kraljevo
  • Motocikl: Husaberg FE 400, Honda Varadero 1000, Honda CRF300L

Kad si zapeo kros, onda ces kros i kupiti :).

 

Ulje menjas 1-2 u sezoni posto menjas samo menjacko ulje. Za cilindar se ulje dobija direktno iz goriva tj. pravis mesavinu svaki put kad sipas gorivo.

 

A kategorija dal ti treba? Paaaaa ne znam sta tu da ti kazem. Ako ne izlazis u saobracaj ne treba ti. Ako pak izlazis u saobracaj i uhvati te policija pozitivno je da imas A kategoriju, ali ce ti sve jedno pisati kaznu zato sto ti motor nije registrovan. Opet ako se svi u selu znate (ukljucujuci i policiju), verujem da te niko nece cimati, ako nisi bezobrazan. Po sesokim putevima ako te uhvati policija (sto je neverovatno) mogu te zezaju ako nemas dokaz da je motor legalan, pa i da ti ga oduzmu. Isto vazi i ako ga vozis na prikolici a policija ipak zeli da proveri motor.

 

Kao i mnogo drugih stvari kod nas za carinu niko nista ne moze ti garantuje. Ako znas nekog postoji mogucnost da ti nece naplatiti carinu ili ako su planete u krst ;). Ako ides posteno, bez "rupa u zakonu", ko svaki normalan covek, platices carinu.

 

Izmedju raznih proizvodjaca naravno da ima razlika i svaki za sebe tvrdi da je najbolji. Vise se svodi na to koju marku "vise volis". Ali u principu svi su slicno dobri.

 

Servisni intervali su opet jedno za takmicenje, a drugo za neku opusteniju voznju. U svakom slucaju kad motor izgubi snagu radis mu specijalu. Takodje kad crkne neki deo menjas ga :). Za semeringe, lezajeve, .... nemas apsolutno nikakvu garanciju, znaci moze bude OK godinama, moze sutra ti crkne i na to moras budes spreman.

 

Sve ove motore koje si nabrojao su dvotaktni (osim SX-a 250 koji ima i 4T) i oni se NE VOZE opusteno. Znaci njih ili teras junacki ili stoje. Jednostavno traze vise obrtaje, na niskim ne mogu se voze jer se guse i samo ih upropascavas. Za te 2T motore su niski obrtaji pogubni i servis ces mnogo cesce raditi.

 

125 ili 250 kuba? 125ice ovde izvlace 30ak konja. 250ice 40 i vise. Te 250ice imaju manje od 95 kila i sa svojom snagom su prave zveri koje su mnoge slali u krevet na po neki mesec. Cinjenica je da se po tezim terenima 250ice lakse teraju, ali na laksim znaju da odlepe i ko nije iskusan ode u korito ;). Za lakse terene i motokros stazu ja vise volim 125icu, u stvari tu mi je i frka da vozim 250icu. Za sporije terene (ono blato, balvani, suma, jaki usponi ....) svakako 250ica jer tu ona zbog konfiguracije teze odlepi, a i moze se voziti u nizim obrtajima nego 125ica (ne niskim, nego nizim)

 

Eto tako, mozda i pomogne :)

  • Podržavam 9

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ako gledaš u pod nikad nećes videti nebo, 1376 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: K1600GT

 

Zeko jel tvoj KTM sa atara????Koliko kubika je???Koje godiste???

Pozdrav!!!

 

KTM - 250sx-f , 2008 g, vozen dve sezone , malo staza malo suma , prodat prosle god za 1500e.

 

 

Znas li ti koji su hard enduro motori uopste? Nije podcenjivacko pitanje samo da znamo dal pricamo o itim motorima.

I koliki je budzet koji hoces da das za motor?

 

 

Kad ti kazem hard enduro mislim ovako nesto:

 

f3dac8b4b1aa-800x600.jpg

 

Koju razliku ti vidis osim sto ima signalizaciju.

Motor od 47 ks,oko 120kg, moze da se registruje, itd.

Primer koji sam dao je prvi na koji sam naisao a imas ih i po 250cc.

4t masine ti manje trose od 2t cisto ako ti potrosnja igra ulogu,ali nista dok ne probas i jedan i drugi..

 

Kad si zapeo kros, onda ces kros i kupiti :)...

 

Marko svaka ti cast na opsirnom odgovoru,sve si mu objasnio. Mene mrzelo da pisem toliko . :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 96 postova

Zeko jel tvoj KTM sa avatara????Koliko kubika je???Koje godiste???

Pozdrav!!!

 

KTM - sx250f , 2008 g, vozen dve sezone , malo staza malo suma , prodat prosle god za 1500e.

 

Znas li ti koji su hard enduro motori uopste? Nije podcenjivacko pitanje samo da znamo dal pricamo o itim motorima.

I koliki je budzet koji hoces da das za motor?

 

Kad si zapeo kros, onda ces kros i kupiti :)...

 

Marko svaka ti cast na opsirnom odgovoru,sve si mu objasnio. Mene mrzelo da pisem toliko . :)

 

 

Dosta si ga jeftino prodao!!Jel bio ispravan?

Mislis na Yamahine WR serije???

Motor bi kupio u Svedskoj,tamo ima dosta povoljno da se nadju,bar meni tako deluje,tako da zavisi na sta naidjem.Uzeo bi 2001-2004 godiste.Tamo se uglavnom krecu 1200-1500 eura to godiste.

 

 

Evo na primer ovaj je oko 1400 eura

Yamaha yz 125

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ako gledaš u pod nikad nećes videti nebo, 1376 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: K1600GT

Bio je ispravan ali imalo ulaganja , izvozen ,zadnji amortizer,itd - a to nisu jeftine stvari. Zato ti kazem povedi dobro racuna.

Imas li nekog gore da ti sve to dotera?Presaberi se opet. troskovi+carina+spedicija+put+ispravnost papira+stanje u kakvom je motor(svi su oni lepi na slici). Tu vrstu motora nikad ne bi kupio pre probe i na nevidjeno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 96 postova

Koliko ulja mu ide u menjac????I koje ulje???

Koliko ulja za mesavinu???Koliko ide na pun rezervor???

I sta se misli pod termo grupom na motoru???Negde sam procitao da ako crne kao termo grupa kosta 600-1000 eura popravka!!!!

Jel treba neki poseban antifriz za njih???

I na sta si mislio kad si rekao specijalku da pravim kad crkne motor??Generalnu???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 96 postova

Bio je ispravan ali imalo ulaganja , izvozen ,zadnji amortizer,itd - a to nisu jeftine stvari. Zato ti kazem povedi dobro racuna.

Imas li nekog gore da ti sve to dotera?Presaberi se opet. troskovi+carina+spedicija+put+ispravnost papira+stanje u kakvom je motor(svi su oni lepi na slici). Tu vrstu motora nikad ne bi kupio pre probe i na nevidjeno.

 

Pa koliko kosta zadnji amortizer???

Moji su gore,pa bi jos video kako bi ga doterao.A i sta mi vredi da probam kad nikad nisam ni seo na jedan takav a kamo li da probam.

Sta mi ti predlazes????Mislis da je bolje pazariti kod nas???

Nekako tamo svi mi izgledaju mnogo ocuvanije nego kod nas

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 243 postova
  • Lokacija: Vrsac
  • Motocikl: Yamaha YZ 250

Tamo gore ( Svedska ) sve sto valja to i kosta, mada u principu star kros motor i nemoze da valja. Ovde sa tim parama mozes da biras, ali PRVO PROBAJ neki kros motor pa probaj enduro tipa DT, TS, ... pa tek onda odlucuj. Ove bi ti preporucio za pocetak bavljenja off roadom. Retki su koji umeju da teraju kros tipa YZ onako kako to treba terati - sve drugo je mucenje i vozaca i kros motora.

Sretno

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 96 postova

Tamo gore ( Svedska ) sve sto valja to i kosta, mada u principu star kros motor i nemoze da valja. Ovde sa tim parama mozes da biras, ali PRVO PROBAJ neki kros motor pa probaj enduro tipa DT, TS, ... pa tek onda odlucuj. Ove bi ti preporucio za pocetak bavljenja off roadom. Retki su koji umeju da teraju kros tipa YZ onako kako to treba terati - sve drugo je mucenje i vozaca i kros motora.

Sretno

 

Koje je godiste tvoja Yamaha????To je ona bela???

Mislis da mogu da nadjem i kod nas dobar motor???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2996 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: K5Tan600A

Joj umorih se od citanja... i od truda ljudi da mu nesto napisu i objasne!

A on u spidu!!!! Budes li i tako seo na njega neces dugo..... NAZALOST!!!

Imas li ti momce iskustva sa tim uopste, imas li drustva za voznju po sumi?

  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 243 postova
  • Lokacija: Vrsac
  • Motocikl: Yamaha YZ 250

 

 

Koje je godiste tvoja Yamaha????To je ona bela???

Mislis da mogu da nadjem i kod nas dobar motor???

 

Da ta bela je moja, ali nakon 4 god aktivne voznje TS-a onog plavog, i odlicne fizicke kondicije, jos uvek nemogu da ukrotim ( ni 60% izvucem ) iz YZ-a.

Sad vidim da si iz vrsca, pa slobodno svrati jedno popodne u caletovu garazu ( Karpatska 1a, kad je otvorena ) da malo popricamo o svemu tome.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 96 postova

Koje je godiste tvoja Yamaha????To je ona bela???

Mislis da mogu da nadjem i kod nas dobar motor???

 

Da ta bela je moja, ali nakon 4 god aktivne voznje TS-a onog plavog, i odlicne fizicke kondicije, jos uvek nemogu da ukrotim ( ni 60% izvucem ) iz YZ-a.

Sad vidim da si iz vrsca, pa slobodno svrati jedno popodne u caletovu garazu ( Karpatska 1a, kad je otvorena ) da malo popricamo o svemu tome.

 

 

Svraticu jedan dan onda.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2996 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: K5Tan600A

Nemam iskustva,vozio Tomosove motore i skutere.

Valjda mogu da pitam ono sto me zanima u vezi ovih motora????

 

Ne mislim nista lose, samo da te upozorim da je to ozbiljna prica!

U sumu se kao i u ronjenje NE ide sam, drustvo obavezno!

Nazalost ja naucio iz LICNOG iskustva, kad sam ostao sa slomljenom

kljucnom kosti i nekoliko rebara u istoj... >:(

Pozdrav i puno srece, i lepe voznje zelim!!! :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ENDURO, 1344 postova
  • Lokacija: Vrčin
  • Motocikl: Honda XR600R

Ok.Ma ne mislim ja ici po sumi.Cisto malo van asfalta,malo po blatu i tako to.Sigurno necu da divljam sa tim motorom tako neiskusan.

Ja iz ovog posta zaključujem da tebi UOPŠTE NE TREBA CROSS MOTOR. Eventualno neki prosečan endurić i to je sve...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja