Jump to content

Moto Zajednica

Peugeot Satelis

Recommended Posts

  • U prolazu, 7 postova
  • Motocikl: Peugeot Satelis 250

Imam problem sa gore pomenutim agregatom koji je poceo da mi se javlja pred kraj sezone...

 

Agregat se nalazi na Peugeot Satelis-u 250ccm

 

Ono sto je pocelo da se desava pred kraj sezone je sledece....motor pali normalno, u voznji se ponasa normalno, ubrzava kako treba i bez nekih dodatnih poteskoca, medjutim kada iz mesta krecem blagim gasom, osetim kako mi zadnji kraj motora zatrese po vertikalnoj osi tj osetim po sebi kako mi motor blago zaskakuce pri kretanju i kad krene ide dalje bez greske

 

Nekada ovo skakutanje izostane ali se cuje neko skripucanje tj kao da kvacilo proklizava blago i kad uhvati onda ide bez greske opet...ovo skriputanje sam nakako ja utvrdio da se najcesce desava, kada na raskrsnici skrecem desno i po kad pri izlasku iz skretanja dodam gas blago se zacuje ovaj zvuk

 

Ono sto sam primetio par voznji pre ovoga, je da kad je motor hladan i kad krecem da cujem neko zveckanje, tipa kao lanac, pa ne znam da li je ovo normalno ili se mozda spaner malo isteglio pa ga treba dotegnuti dok kad se potpuno ugreje ovog zvuka sto meni deluje kao lanac tj brbotaje nekog metalno pokretnog dela

 

Napominjem, da nikad ne krecem sa totalno hladnim motorom, vec ga uvek ostavim 2-3-5 min da radi u mestu...a ovaj metalni zvuk se cuje kod prvih par blagih dodavanja gasa tj kad stignem nakon zagrevanja do kraja ulice dalje sve ostaje normalo sto se ovog tice ali se onda pojavljuje to podrhtavanje i nekad to skripucanje

 

Ono sto sam isto bukvalno poslednjeg dana voznje primetio, jer sam se vozio dolmom pored Tise, gde sam nekih 500m konstantno davao blag gas i oduzimao zbog rupa na dolmi, u jednom momentu kao da je kvacilo pocelo izrazajnije da se cuje kada dam taj blagi gas dok kad sam izasao na asfalt i dodao mu gas opet je na trenutak ispustio te neke bas cudne zvuke i kako se malo produvao motor je posle isao bez greske....

 

Malopre sam rasturio varijator, kais je dobar, rolnice nemaju ostecenja, pakne na lamelicama imaju sigurno 2-3mm mesa (nisam tacno merio, ali ima mesa) i sve ostalo deluje vizuelno OK

 

Roler bi trebao da zamenim jer se ne vrti bas lako tj kad ga zavrtim napravi par krugova i brzo se zaustavi tj nema onog lakok okretanja kako bi generalno trebalo

 

Jedino ne znam da li zadnja osovina na kojoj ide kvacilo treba da ima blago lufta tj kada osovinu uhvatim za kraj i drmam gore-dole, levo-desno ima blagi luft ali kontam zupcanik koji je na drugoj strani te osovine ne moze bas knap da lezi i da je ovo mozda normalno jer lezaj se lepo vrti...

 

Sta bi po Vama ovde mogao da bude problem, jer sam svakako sad planirao da radim servis pa da pre sezone nabavim i zamenim sve sto treba, a da opet ne menjam mozda nesto sto je OK

 

Inace, motor je presao nesto jace od 20K km

 

Ako treba nesto od slika da postavim....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8945 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Pa dal, pa dal je moguce, dal to moje oci lepo vide...... jos jedan Satelis 0staa2.gif0takoje.gif

daj koju sliku, da si vidim lavica opakog

 

Grale, prelistaj temu i nacices odgovor za tvoju problematiku 1aha.gif

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi scooter club, 1577 postova
  • Lokacija: Backa Palanka SRB / Ludwigsburg DE
  • Motocikl: Honda NC 750x dct

Dare se obradovao kao ciga napolitankama! :) eto stigao ti saborac na satelisu,nisi vise jedinac! :)

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova
  • Motocikl: Peugeot Satelis 250

Evo, ovo su moja dva lavica :-)

 

Nuwx2E.jpg

 

Prelistao je jesam celu, ali mora da mi se potkrao ovaj deo

 

A tebi @Satelisu, zaista svaka cast za ovako kvalitetno odradjenu temu

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8945 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Nisam Dalibore nisam i bas mi je drago 1aha.gif

 

Grale, mali savet za Elystara..... dobro, dobrooo vodi racuna kad ne vozis neko vreme, racunar je bas bas osetljiv na pad napona pri verglanju, ocas posla zvekne.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1552 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki Versys 1000 Grand Tourer

Grale,

 

pročitaj moj post, 4. odole na linku ispod:

http://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/78501-malaguti-madison/page__st__200

 

Da li ima slicnosti ovo sto te muci sa opisanim "simptomima" kod mog Mede? Imamo istu masinu pa zato pitam, jer nisam jos resio moj problem.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8945 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Ajd da probamo ovako......

 

 

Zvuk struganja ili skripa iz prenosa na malim obrtajima pri polasku moze biti ako su ferode na lamelama promenile strukturu tj vremenom postale tvrdje.

Takav zvuk ( zagrejan motor kao i povisena spoljna temp. ) najcesce se javlja kod Piaggio Master 500cc agregata gde je kvacilo sa 5 feroda ( Djuri najpoznatiji zvuk ) i jedino resenje je zamena gornjeg dela kvacila gde se nalaze ferode ili reparacija tj prelepe se nove ferode.

 

Takodje se zna javiti zvuk ako glavi osovina na kojoj stoji lamela, potrebno je otvoriti - odmastiti - presmirglati - podmazati i sklopiti nazad........

 

krenuo bi od ove operacije sa rasklapanjem - ciscenjem pa ako se opet javi zvuk, jbg tad ne gine zamena ili remont

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova
  • Motocikl: Peugeot Satelis 250

Nisam Dalibore nisam i bas mi je drago 1aha.gif

 

Grale, mali savet za Elystara..... dobro, dobrooo vodi racuna kad ne vozis neko vreme, racunar je bas bas osetljiv na pad napona pri verglanju, ocas posla zvekne.

 

Elystara cu verovatno da ispratim iz grupe, jer mi je prethodne sezone vise stajao nego sam ga vozio....Satelis je preuzeo primat :-)

 

A Elystar sam sredjivao onako bas za sebe, prebacen je na karb, stavljen je novi Athena Sport 49ccm KIT, Nove Gume, kais, rolnice, kvacilo, ofarbao ga iz crvene u racing belu, felne prefarbane iz one monotone sive fabricke u malo otvoreniju boju i js svasta nesto, ali mi zao da vise stoji umesto da se vrti :-)

 

pročitaj moj post, 4. odole na linku ispod

http://forum.bjbiker...n/page__st__200

Da li ima slicnosti ovo sto te muci sa opisanim "simptomima" kod mog Mede? Imamo istu masinu pa zato pitam, jer nisam jos resio moj problem.

 

Mene Dragane vise muci to podrhtavanje motora pri kretanju, pa zato sumnjam na kvacilo, rasturio sam generalno ceo varijator, ali nikako da stignem da otvorim kvacilo da vidim kako izgleda unutra, sto je i Satelis u jednom njegovom postu objasnio sta mu se desilo sa kvacilom iako je na oko bilo dobro

 

Pregledaj i stanje kalote varijatora, kako leže plastični klizači? Možda je tu dobio zazor?

 

Slajderi i rolnice zaista deluju OK

 

Jedino ne znam da li ta osovina na koju lezi kvacilo i zvono, treba da ima taj blagu "luft" gore/dole i levo/desno plus mogu da je povucem napred nazad par milimetara?

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1552 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki Versys 1000 Grand Tourer

Grale,

sto se tice tog trzanja na kvacilu meni se jednom desilo na malom skuteru, prilikom menjanja federcica, da ne vratim zeger na svoje mesto pa je kasnije ispao, i kao posledica toga jedna lamela nije imala dobar "grip" na zvono (stajala je ukrivo). To se, u praksi, osetilo kao trzanje prilikom kretanja skutera iz mesta, pa pogledaj da li su osiguraci na osovinama lamela na svojim mestima.

 

PS: pozdrav za Blekija :zdravo:

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8945 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Jedino ne znam da li ta osovina na koju lezi kvacilo i zvono, treba da ima taj blagu "luft" gore/dole i levo/desno plus mogu da je povucem napred nazad par milimetara?

 

Kad je sve poskidano, normalno je.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8945 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

40K :moto3:

 

dodje vreme za redovan servis na 40K.......

DSC-0026.jpg

 

na meniju danas imamo

DSC-0025.jpg

 

Redosled operacija krece od CVT-a, poklopac dole, situacija je sledeca:

 

- kais, rolnice, roler, kvacilo, semerinzi, variator...... sve OK

- klizaci variatora su potroseni tako da sledi zamena

 

klizaci variatora, made by Malossi

DSC-0029.jpg

 

Nesto je odmasceno, drugo je podmazano, trece je zamenjeno pa sklopljeno....idemo dalje, idemo na proveru ventila i lanca bregaste, ventili manje/vise, lanac po fabrici preporucuje zamenu bas na ovoj predjenoj km.

 

Da bi to proverio nesto se mora poskidati, sediste - srednji tunel - kuciste akumulatora i aku......sve napolje. Tad primetih ulje na poklopcu ventila sa donje strane, pocelo je da slini polako niz cilindar.

 

diFtung poklopca ventila malko proslinaveo

DSC-0028.jpg

 

za takvo zbivanje, vecina resenje trazi u diht masi, to ne volim i ne treba raditi iz razloga sto je posla muka skinuti kad dodje vreme za neku intervenciju a i sam dihtung (nov) kosta oko 15eur.

DSC-0012.jpg

 

Ventili su ok, nema se sta dirati, idemo na lanac bregaste.....

Fabrika kaze tj. preporucuje zamenu lanca bregaste na 40K jer moze doci do istegnuca istog sto rezultira sitan metalni zvuk pri radu motora a kad se mnogo istegne zna da prezubi.

Ako se secate, predhodna kontrola bila je na 30K i tad je spaner lanca bio na 9-om koraku. Sada je otisao korak dalje ili ti na 10-om koraku i nema potrebe da se menja kao ni opruga spanera.

 

DSC-0031.jpg

 

posto je sve OK, moze se vratiti poklopac ventila s'novi diFtunzi pa ispustiti ulje iz motora i reduktora

DSC-0032.jpg

 

Dok se ulja cede, pada zamena filter vazduha koji pre toga nauljen radi boljeg sakupljanja kojekakve prljavstine, kontrolisem svecicu, boja odlicna kao i zazor.

 

novo ulje i filter spremni + mali dodatetak za motor u vidu aditiva 

DSC-0013.jpg

 

DSC-0014.jpg

 

Sa Liqui Moly aditivom imam pozitivnog iskustva, koristim ga kao preventivu "bolje spreciti nego leciti", a lek je jedino zamena pohabanog dela.

Ko cesto menja prevozno sredstvo, aditiv nista mu ne znaci, s'druge strane ko planira da vozi na duze staze, aditiv je za preporuku.

 

Elem, da rezimiramo sta je uradjeno:

- zam. ulje u motoru i reduktoru

- zam. f. ulja i f. vazduha

- zam. klizaci variatora

- zam. dihtuh poklopca ventila i srafova

- kont. svecice

- kont. ventila i lanca bregaste

- kont. plocica i antifriza

 

U narednom periodu, negde na leto, pada zamena opanaka, umesto MCG doc'ce Dunlop.... a do tada samo gasss 

bem ti zimu, fata me kriza :ljut:

 

Promenio član Satelis
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova
  • Motocikl: Peugeot Satelis 250

Uzeo konacno da sastavim motor, zamenio rolnice, klizace, svecicu ,ulje i filter, pregledao kais i moze da trci jos jer je 8mm siri od preporuke kada se menja, otvorio prenos da proverim lezajeve i sve ostalo je izgledalo super i nikako da nadjem razlog onog trzanja pri startu i skriputanje...pregledam kvacilo, kad imam sta da vidim....

 

Remenica_zpsrolzsq2l.jpgLamelica%201_zpsdzhxvwrz.jpg

 

Sta mislite, sta bi moglo da bude razlog da lamelica pri max otvaranju ocese remenicu? Da li je remenica mozda u tom delu blago kriva ili je pre nesto do samog kvacila tj lamelice 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8945 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Na prvoj slici, vidi se trag kako kaci samo taj deo..... jel pucao kad kais, msm da ti je kriva leva strana tanjira kvacila.

 

Daj sliku komplet celog CVT-a, stavi sve delove i slikaj 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova
  • Motocikl: Peugeot Satelis 250

Kais je njegov originalni, ima preko 21.000 km i po merenju je i dalje OK, a i vizuelno nema nikakvih tragova ostecenja na samom kaisu

 

Budu slike danas popodne sve komplet

 

Poz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova
  • Motocikl: Peugeot Satelis 250

Nisam stigao da islikam sve zbog obaveza, ali sam resio problem 

 

Kvacilo je generalno super, remenica, lamelice tj remenica nije kriva tako da to sve nije uzrocnik problema

 

Glavni krivac je zvono kvacila, jer verovatno nije na osovini lezalo kako treba, sto sam u jednom postu i konstantaovao da sam zvono skinuo uz pomoc radapcigera, a koje bi trebalo lagano da se skine....iz kog razloga se zvono "usukalo" nemam pojma, ali juce zamenio zvono i sada je sve super, nema nikakvog drhtanja motora po vertikalno osi pri kretanju i skriputanje iz kvacila koje se takodje javljalo ponekad kada krecem

 

Tako da sada kilometri ostaju da pokazu da li je to to  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 8 postova
  • Lokacija: Svrljig
  • Motocikl: Peugeot Satelis 250 RS

Pozdrav drustvo!

Od pre par dana postao sam vlasnik Peugeot satelis 250 RS 2008. god

Motoric lepo ide za svoju kubikazu, lepo povlaci, nema nista da zuji, cuka, lupa..., ali imam dva nedostatka, a to su:

1.POKLOPAC KASETE SA LEVE STRANE I

2.POKLOPAC POSUDE ZA ANTIFRIZ.

Ako neko moze da mi pomogne i kaze gde bi mogao iste da nabavim bio bih mu neizmerno zahvalan.

Uskoro ce biti i slika doticnog macora...

 

Pozdrav!

Toza

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8945 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Proguglaj malo, msm da ima par Satelisa koji se prodaju u delove, kubikaza nije bitna jer su te plastike iste kod svih ( nije mi jasno kako ti fale  :stabre: ), ako tu nema, sledeca stanica je Moto-klinika i poslednja solucija narucivanje kod ovlascenog.

 

Kaci slike crnog ata  :hej:

Promenio član Satelis

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 8 postova
  • Lokacija: Svrljig
  • Motocikl: Peugeot Satelis 250 RS

Juce sam imao jednu zajebanciju sa mackom.

Krenem ja lepo daograda da kupim nesto i sve super, kupim ja sve to sto treba i krenem kucu, predjem preko neke neravnine na putu i motor se ugasi, ne reaguje na kontakt, blinka lampica za kod kljuc ali nema nista na tabli. Sidjem ja lepo i odguram motor kuci, podignem prednje sediste, proverim i vidim da je izgoreo glavni osigurac onaj od 30A. Posto sam dan pre toga rasurao napredoko table reko daj da vidim da nisam nesto tu zajebao i premostio, rasturim ja sve lepo ponovo, proverim sve, sve je kako treba. Sklopim ja lepo motor, zamenim osigurac sve vratim na svoje mesto, krecem ponovo dao grada, nisam presao 200m kad ponovo isti slucaj u voznji se motor gasi   :stabre:  >:( , zadimio sam od besa. Moj kum je imao takvih problema sa szukijem, lose je bila provedena instalacija i od okretanja kormana pojela se i cim pipne na traverznu odmah gori glavni osigurac, istog momenta sam posumnjao na to.

Rasturim ja ponovo ceo prednji kraj, skinem Y masku, fasrovr komplet sa nosacem, pregledam sve nema nista sve je ok.

Krecem dalje, skinem ja lepo donju plastiku sa leve strane, nema nikakve instalacije, predjem na desnu stranu skinem kad tu je instalacija. Krenem ja lepo od motora ka napred da kontrolisem i na mestu gde se kaci zadnja viljuska na sasiju imam sta i da vidim :staa2:   rupa na instalaciji taman tolika velika koliko da napravi masu da pregoti osigurac, razbucam ja to lepo izoliram zicu koja je ostecena, izoliram sve lepo, privezem pvc trakom da ne dodiruje ponovo na viljusku, probam radi sve ko sat. 

Kad se samo pomislim da sam pre dva dana tim istim motorom dosao iz C.uprije u 23 uvece i da je to moglo da mi se desi na auto putu najezim se.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8945 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Doslo vreme, da se prekontrolise Multivar posle 10K predjenih. Razlog kontrole je lupanje (kaisa) u CVT-u dok radi u leru. 

Umesto 2.5-3Krpm polazak je bio 4.5-5Krpm...sto je mnogo-ma mnogo je, slabije medjuubrzanje, usled svega toga potrosnja samo raste iiii tako to na tu temu <_< 

 

Otvorio sam CVT i idemo redom......

 

fiksni remen sa propelerima nije ukopan

DSC-0064.jpg

 

variator takodje dobar, lezista, vodjice su OK
DSC-0057.jpg
 
klizaci takodje dobri, u poklopcu rolnica  nema lufta
DSC-0063.jpg
 
ferode na kvacilu bez tragova zamora, pregrejanosti, promene strukture...sve OK
DSC-0067.jpg
 
DSC-0068.jpg
 
zvono kvacila takodje OK, nema riseva nit je ukopano, nesto kasnije odmasceno
DSC-0069.jpg
 
jedan od krivca su rolnice...nama ih, pojedene samo tako
DSC-0060.jpg
 
drugi krivac je cent. bela opruga kvacila, nekad 116mm sada 113mm= sabila se nesto preko 3mm
DSC-0071.jpg
 
kais je presao 10K i potrosen je na pola
DSC-0062.jpg
 
Sve sto je lepo, kratko traje... tako je i sa Multivarom, izleteo je napolje i sve vraceno na fabricko stanje. 
Sta se desavalo u voznji, svako jutro, kuca -posao uz Kumodrasku ulicu, "zaglavim ga" na 7Krpm i pratim brzinu. Dogura do 70km/h i to je to, ni makac dalje.
 
Sa fabrikom se desava neverovatna promena, kada Erik pojede bananu, postane......
sada, kuca-posao uz Kumodrasku pri 7Krpm ide 90km/h, pritom mnogo bolje ubrzava i nema lupanje kaisa
milina  :lol2: i eto jos jednog dokaza da je fabrika ipak mama za sve  :aha:
 
Imam jos nekih 500km do 18-tog red. servisa, gume Dunlop ScootSmart su narucene preko Mate iz Mladenovca pa taman sve zajedno da odradim tj promenim.
Promenio član Satelis

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja