Jump to content

Moto Zajednica

Scottoiler sistem za podmazivanje lanca

Recommended Posts

  • Drug član, 1212 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki GTR 1400 , 2017 god

ok , mada, to je desna strana motora , i nema takvih nekoliko ... malo mi je bilo debelo crevo za vakum , s obzirom da znam da je od scott-a dosta tanje crevo ,  pa me to malo zbunilo

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ako gledaš u pod nikad nećes videti nebo, 1376 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: K1600GT

Pa skini cep sa creva upali motor i vidi da li pravi podpritisak , t.j. da li vuce kad prislonis palac ili neki papir.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova
  • Lokacija: Sombor

Kolege,

 

posto trenutno ne mogu da nadjem original scottoiler ovo gusce mazivo, dok ne stigne, moze li neka preporuka koji je drugi najbolji izbog ulja/maziva da se sipa?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW GS 1200 LC ADV

Ta trojica bi trebalo da pravilno nasteluju protok. E sistem je najobicnija mamipara, bezi od njega. Ako te svrbi novcanik, kupi ProOiler.

 

Nije potrebno, da ga svrbi novćanik, na kraju se sve svede na otprilike sličan iznos, samo što kod Pro-Oilera od trenutka montaže prestaju sve brige oko održavanja lanca i pošto uređaj NE KAPLJE dok motor stoji, bočicu od 125 ccm treba napuniti na otprilike 6.000 - 8.000 km 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8945 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

nemo@

koje ulje koristis za podmazivanje?........ ovih dana sledi ugradnja Pro-Oilera pa da znam sta da kupim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW GS 1200 LC ADV

Pro-Oiler podmazivač koristi obično motorno ulje, znači ulje koje inače sipaš u karter.

Za za doziranje služi električna pumpica, pa vanjska temperatura nema uticaja na viskoznost ulja i podmazivanje je u svim uslovima optimalno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • www.markone-pegaz.rs, 2411 postova
  • Lokacija: Novi Sad, N45 15.579 E19 48.722
  • Motocikl: Napokon... BMW R1150GS!

Kolege,

 

posto trenutno ne mogu da nadjem original scottoiler ovo gusce mazivo, dok ne stigne, moze li neka preporuka koji je drugi najbolji izbog ulja/maziva da se sipa?

 

Savetujem ti da se strpiš dok ne stigne originalno Scottoiler. Nema alternativu u Scottoiler sistemima. Ako sipaš bilo šta drugo, em neće raditi kako treba (prskaće na sve strane ili neće podmazivati), em ćeš morati kompletno da opereš sistem pre sipanja Scottoiler maziva, ako uopšte budeš uspeo to da uradiš.

 

Nagledao sam se sistema kod kojih su ljudi u nedostatku originalnog sipali sve i svašta na preporuku "prijatelja" pa posle imali velikih problema. Većina onih koji kude Scottoiler su iz te grupe i ne priznaju da je to uzrok problema sa uređajem.

 

Bolje je da u međuvremnu čistiš i podmazuješ na klasičan način nego da sipaš bilo šta drugo u sistem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8945 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Pro-Oiler podmazivač koristi obično motorno ulje, znači ulje koje inače sipaš u karter.

Za za doziranje služi električna pumpica, pa vanjska temperatura nema uticaja na viskoznost ulja i podmazivanje je u svim uslovima optimalno.

Hvala na odgovoru.

 

Poslato sa ALE-L21 uz pomoć Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 140 postova
  • Lokacija: Belgrade, Serbia
  • Motocikl: '16 CBR500RA

Jel ovaj elektronski displej kod scottoiler e-sistema v2 sluzi icemu nakon sto se sistem podesi? Pitam jer me zanima da li mogu da ga stavim ispod sedista nakon sto ceo sistem podesim. I jesam li dobro skontao da je e-system nezavistan od temperature? Mada mi sve vise cini da cu ipak na kraju pazariti ProOiler.

 

Takodje, PDOiler (www.pdoiler.co.uk) deluje vrlo interesantno. Posebno mi se svidja sto nema nikakvih displeja koje moram da montiram, pritiskam, pipam, nego se sve stavi ispod sedista, podesi, i to je to.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 963 postova
  • Lokacija: Užička Republika
  • Motocikl: Suzuki DL650 V-Strom

Displej služi kao monitor nivoa ulja za podmazivanje, indikator temperature, indikator rada sistema, povremeno kalibrisanje, podešavanje brzine kapljanja itd. Ne mislim da je dobro staviti ga ispod sedišta.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW GS 1200 LC ADV

Jel ovaj elektronski displej kod scottoiler e-sistema v2 sluzi icemu nakon sto se sistem podesi? Pitam jer me zanima da li mogu da ga stavim ispod sedista nakon sto ceo sistem podesim. I jesam li dobro skontao da je e-system nezavistan od temperature? Mada mi sve vise cini da cu ipak na kraju pazariti ProOiler.

 

Takodje, PDOiler (www.pdoiler.co.uk) deluje vrlo interesantno. Posebno mi se svidja sto nema nikakvih displeja koje moram da montiram, pritiskam, pipam, nego se sve stavi ispod sedista, podesi, i to je to.

Podešavanje je potrebno, da se intenzitet podmazivanja prilagođuje uslovima na cesti (kiša, prašina, blato...). Ako nema mogućnosti podešavanja, lanac će biti prekomereno ili slabo podmazivan u uslovima vožnje, drugaćijim od onih prilikom podešavanja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 140 postova
  • Lokacija: Belgrade, Serbia
  • Motocikl: '16 CBR500RA

Nazalost na mom motoru ne postoji mesto odakle moze da se izvede vakuum, tako da je elektronski jedina opcija.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja