Jump to content

Moto Zajednica

Suzuki GSX 750 F Vlasnici

Recommended Posts

  • Elbow dragger, 2405 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBR 1KRR Luna Nera / BMW S1KRR Lexa

Trenutno je prijateljev GSX 750 F 1999 godiste kod nas u radionici,zamenili smo semeringe i ne znamo koliko ulja da sipamo u stapove ?

 

ravno 500 grama po shtapu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 330 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Suzuki GSXR 1000 K3

Hvala,u medjuvremenu sam nasao preko Google-a.

 

Jel mozda i u moj motor,odnosno GSX-F 600 prva generacija (1990) ide isto toliko ulja ili drugacija cifra?

 

Kolega na njegovom GSX-F 750 1999 ima problem,na 4 cilindru svecica cas baca,cas ne baca varnicu,pa motor radi na 3 klipa (pipnemo i izduvnu granu,ona mlaka),sumnjamo na kabl sto ide od bombine do svecice,pa cemo od nekoga pozajmiti drugi kabl da isprobamo.

 

Izmenjali smo 5-6 novih svecica i ne vredi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 330 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Suzuki GSXR 1000 K3

Hvala na pomoci,pa to je to otprilike,0.49 litara u moj i 0.5 u 750 model.

 

Mozes li mi poslati taj dokument gde pisu sve informacije vezano za odrzavanje,trebalo bi uskoro da menjam i ulje u masini,pa da znam koliko treba nasuti :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2822 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: CBF 1000

To je oko 65Mb malo veliko za slanje.

Ima na netu pa malo potraži

HAYNES.Suzuki.GSX600F.GSX750F.&.GSX750.98-02.Service.&.Repair.Manual

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan ko mlad majmun!, 894 postova
  • Lokacija: Ljubiš Donji.
  • Motocikl: Uvijek Japanski!

Hvala na pomoci,pa to je to otprilike,0.49 litara u moj i 0.5 u 750 model.

 

Mozes li mi poslati taj dokument gde pisu sve informacije vezano za odrzavanje,trebalo bi uskoro da menjam i ulje u masini,pa da znam koliko treba nasuti :)

 

 

Tebi komp izgleda sluzi samo za FB i igrice. <_<:lol:

 

http://www.carlsalter.com/download.asp?p=1162

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 700 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: zx6r

Hvala druže. Obarao sam ja i više ali nikako da me fotograf uhvati kako teba. Čekam snimak od drugara pa da lepo vidim.

 

Što se vožnje tiče ja sam prezadovoljan. U sport/sport turing grupi je samo nekih 6 motora bilo brže od mene (rejseri i Versus) što je s obzirom na težinu i performanse GSXF-a odlično.

U principu, baš me briga za vreme, bitno mi je da sam nenormalno uživao i napredovao u vožnji.

 

Chichen Stripes na zadnjoj gumi nemam već par godina ali mi je uvek na prednjoj ostajalo 5-6mm, a sad nema ni toga. :aha:

 

Mada, i da ste baš početnik, na stazi ćete skroz očistiti zadnju gumu, tako da to nije baš neki pokazatelj.

 

Navak je ETRA staza jer nije previše brza, dosta je široka što u velikoj meri dozvoljava ispravljanje grešaka bez izletanja sa staze. Ja jedva čekam sledeći termin a nadam se da će se i neko od vas uključiti.

 

Nakon jednog dana na stazi, mnogi napreduju u vožnji više neko za celu sezonu, a o osećaju i da ne govorim.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 131 postova
  • Lokacija: Srbistan.
  • Motocikl: Suzuki GSX 750 F koji je na prodaju.

Hvala druže. Obarao sam ja i više ali nikako da me fotograf uhvati kako teba. Čekam snimak od drugara pa da lepo vidim.

 

Što se vožnje tiče ja sam prezadovoljan. U sport/sport turing grupi je samo nekih 6 motora bilo brže od mene (rejseri i Versus) što je s obzirom na težinu i performanse GSXF-a odlično.

U principu, baš me briga za vreme, bitno mi je da sam nenormalno uživao i napredovao u vožnji.

 

Chichen Stripes na zadnjoj gumi nemam već par godina ali mi je uvek na prednjoj ostajalo 5-6mm, a sad nema ni toga. :aha:

 

Mada, i da ste baš početnik, na stazi ćete skroz očistiti zadnju gumu, tako da to nije baš neki pokazatelj.

 

Navak je ETRA staza jer nije previše brza, dosta je široka što u velikoj meri dozvoljava ispravljanje grešaka bez izletanja sa staze. Ja jedva čekam sledeći termin a nadam se da će se i neko od vas uključiti.

 

Nakon jednog dana na stazi, mnogi napreduju u vožnji više neko za celu sezonu, a o osećaju i da ne govorim.

 

Jos nisam naucio ili shvatio kako ide to naleganje do daske hahaha. Ili ja vozim sporo ili sta je vec nemam pojma. Al svaku tu krivinu izvucem bez mnogo zaleganja. Koja je fora?

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 700 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: zx6r

Ne znam ša smatraš pod zaleganjem? Obaranje motora u krivini ili spuštanje tela pored motora???

 

Nemoguće je brzo proći kroz krivinu a da se motor ne obori u nekoj meri. To je čista fizika i tu su moguće 2 varijante:

 

1. Da vozač ostane u sedištu i obori motor pod velikim uglom.

 

post-1553-0-30466700-1335307275_thumb.jpg

 

Na slici sam ja na stazi Euroring u Mađarskoj pre dve godine. Položaj motora ovde kaže "imam muda ali ne umem da vozim kako treba" :neznam:

 

Problem kod ovakve vožnje je što zbog velikog nagiba motora, samo mali deo gume naleže na asfalt pa može doći do proklizavanja.

Ko ovako vozi može da se hvali da je skroz očistio gume i odrao fuzastere.

 

2. Da se vozač spusti pored motora

 

Ovakav način vožnje (sportskih motora) je pravilan. Kod njega bi pri istoj brzini prolaska kroz krivinu, kao u prvoj varijanti, motor bio dosta uspravljeniji, a time i veća površina gume koja naleže na asfalt. Iz ovoga proizilazi i manja verovatnoća za proklizavanje, tj veća bezbednost.

 

Evo slike koja prikazuje razliku ove dve varijacije:

 

post-1553-0-66685300-1335308084_thumb.jpg

 

A evo još jedne slike sa Navaka:

post-1553-0-44990900-1335309860_thumb.jpg

post-1553-0-25678900-1335309871_thumb.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 131 postova
  • Lokacija: Srbistan.
  • Motocikl: Suzuki GSX 750 F koji je na prodaju.

Hvala na informacijama. Ono sto ti hoces da kazes je da nase Suzane treba voziti tako sto se ti nagnes pored motora nacin 2 koji si opisao i da ugao treba biti sto manji? Ja recimo vozio sam u nekim krivinama i do 150 km/h i vidim da to moze tj. ne moram da se naginjem puno i to sve ide lepo. Ne vidim potrebu da se nagnes toliko sa motorom da odes do kraja guma? Ili ja nisam jos bio u toj situaciji da mi tako nesto treba. I citao sam prilagodi brzinu i sto manje naginjanje jer je manji rizik proklizavanja i bolja kontrola i manevrisanje ako se nesto ne daj boze nadje u krivini rupa, traktor ili tako nesto.

 

Pozdrav.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 700 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: zx6r

Sportski motori se tako voze da bi se što brže i bezbednije prošla krivina. Ne kažem da tako trebaš da voziš, to je stvar izbora i vozačkih afiniteta.

 

Krivina u kojoj se ne dođe do kraja gume, a vozi se sa 150 mora da bude vlaga i duga. Kod oštrijih krivina je to nemoguće bez da se motor obori.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 131 postova
  • Lokacija: Srbistan.
  • Motocikl: Suzuki GSX 750 F koji je na prodaju.

Verujem da je tako samo sto meni to jos nije izleda trebalo :) Trebao bih da se vozim sa nekim pa da to lepo vidim i probam kako ide. Ovako sva ta prica nema puno smisla. U svakom slucaju hvala na odgovorima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 90 postova
  • Lokacija: Beograd - Cerak
  • Motocikl: Kawasaki ZX9R

A i nije isto na stazi i na ulicama, na stazi znas da je asfalt dobar i da nece niko da izleti a na ulicama je asfalt, blago je reci, ocajan i nikad ne znas koja budala je za drugim volanom... svaka cast na voznji sigurno je bilo extra... ja moju od skoro vozim pa je rano ali sledeci put je mozda i izvezem malo po stazi... mada bi me verovatno svi psovali ;) lol

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 700 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: zx6r

U pravu si, naravno da nije isto. Ja u civilnoj vožnji tako vozim jedino kad mi se poklope svi uslovi (dobar asfalt, van grada, pregledna krivina, bez saobraćaja u suprotnom smeru...), što je dosta retko.

 

To što si početnik nema nikakve veze, iskustvo sa staze bi ti jako puno značilo, pre svega zbog sigurnosti i boljeg upoznavanja svog motora. Mi smo i ovde bili podeljeni u dve grupe i bilo je dosta početnika, ali što je najvažnije niko nikome nije smetao jer stvarno ima dovoljno mesta da prođeš pored sporijeg vozača a da jedan drugom ne smetate.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 700 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: zx6r

Ljudi hajde malo da se vratimo na priče vezane za tip motora koji vozimo.

 

Već neko vreme se spremam da napišem detaljan post o jednoj (po meni) jako korisnoj prepravci koju možete uraditi na svom motoru.

 

U pitanju je DIGITALNI POKAZIVAČ STEPENA PRENOSA. Evo linka ka temi u kojoj sam objasnio kako sam to uradio: http://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/80506-pokazivac-stepena-prenosa-uradi-sam/

 

Pre nego što sam krenuo sa tim, ceo proces mi je izgledao dosta komplikovan ali je to u stvari jako jednostavno. Ono što je najvažnije je da radi perfektno i neverovatno znači u vožnji.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Elbow dragger, 2405 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBR 1KRR Luna Nera / BMW S1KRR Lexa

Ljudi hajde malo da se vratimo na priče vezane za tip motora koji vozimo.

 

Već neko vreme se spremam da napišem detaljan post o jednoj (po meni) jako korisnoj prepravci koju možete uraditi na svom motoru.

 

U pitanju je DIGITALNI POKAZIVAČ STEPENA PRENOSA. Evo linka ka temi u kojoj sam objasnio kako sam to uradio: http://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/80506-pokazivac-stepena-prenosa-uradi-sam/

 

Pre nego što sam krenuo sa tim, ceo proces mi je izgledao dosta komplikovan ali je to u stvari jako jednostavno. Ono što je najvažnije je da radi perfektno i neverovatno znači u vožnji.

 

dobra fora skroz, mislio sam o tome al sve uvek neshto ne da mi se zajebavati sa tim...

 

najvishe od tih zezancija bih stavio merach temperature, tamo gde tebi stoji sat da se uglavi... dal ima neshto na tom polju?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 700 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: zx6r

Ljudi hajde malo da se vratimo na priče vezane za tip motora koji vozimo.

 

Već neko vreme se spremam da napišem detaljan post o jednoj (po meni) jako korisnoj prepravci koju možete uraditi na svom motoru.

 

U pitanju je DIGITALNI POKAZIVAČ STEPENA PRENOSA. Evo linka ka temi u kojoj sam objasnio kako sam to uradio: http://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/80506-pokazivac-stepena-prenosa-uradi-sam/

 

Pre nego što sam krenuo sa tim, ceo proces mi je izgledao dosta komplikovan ali je to u stvari jako jednostavno. Ono što je najvažnije je da radi perfektno i neverovatno znači u vožnji.

 

dobra fora skroz, mislio sam o tome al sve uvek neshto ne da mi se zajebavati sa tim...

 

najvishe od tih zezancija bih stavio merach temperature, tamo gde tebi stoji sat da se uglavi... dal ima neshto na tom polju?

 

ja sam se dugo razmišljao da li da se uopšte zezam sa time ali se ispostavilo da je prilično lako.

 

Što se tiče pokazivača temperature, o tome nisam razmišljao jer kažu ljudi da je našim uljarama gotovo nemoguće dići temperaturu do kritične tačke???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Elbow dragger, 2405 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBR 1KRR Luna Nera / BMW S1KRR Lexa

a shta znam, opet nema aktivno hladjenje a kad zaglavish u gradu da znash bar shta je i kako je...

ma ja sam poseban sluchaj, verujem da bih to uspeo da zajebem :lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 90 postova
  • Lokacija: Beograd - Cerak
  • Motocikl: Kawasaki ZX9R

Ljudi hajde malo da se vratimo na priče vezane za tip motora koji vozimo.

 

Već neko vreme se spremam da napišem detaljan post o jednoj (po meni) jako korisnoj prepravci koju možete uraditi na svom motoru.

 

U pitanju je DIGITALNI POKAZIVAČ STEPENA PRENOSA. Evo linka ka temi u kojoj sam objasnio kako sam to uradio: http://forum.bjbiker...nosa-uradi-sam/

 

Pre nego što sam krenuo sa tim, ceo proces mi je izgledao dosta komplikovan ali je to u stvari jako jednostavno. Ono što je najvažnije je da radi perfektno i neverovatno znači u vožnji.

 

Extra... eto zanimacije za zimu :D ... to mu bas fali i uopste mi nije jasno zasto nisu to fabricki odradili...

... jos jedna stvar koju sam video da rade je automatski podmazivac lanca ali mi se cinilo dosta komplikovano, pogotovo sto se inace odradi za 3min tu i tamo, a i ideja da blizu zadnjega tocka eventualno kaplje neko ulje mi ne uliva poverenje...

Pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 700 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: zx6r

Extra... eto zanimacije za zimu :D ... to mu bas fali i uopste mi nije jasno zasto nisu to fabricki odradili...

... jos jedna stvar koju sam video da rade je automatski podmazivac lanca ali mi se cinilo dosta komplikovano, pogotovo sto se inace odradi za 3min tu i tamo, a i ideja da blizu zadnjega tocka eventualno kaplje neko ulje mi ne uliva poverenje...

Pozz

 

Ja imam ugrađen Scottoliler tj. automatski podmazivač lanca i to mi je jedna od najpametnijih investicija na motoru. Nema više svaki čas pranja i podmazivanja lanca, prljanja...

 

U principu sve zavisi koliko se vozite i koliko četo podmazujete i perete lanac.

 

Ukoliko lanac podmazujete sprejom kažu da bi trebao da se podmazuje svakih 600km a pere pred svako drugo podmazivanje. Ako se ne vozite svaki dan i obično samo u lokalu to nije problem ali ako volite putovanja to može da smara samo tako.

 

Ja sam pretprošle godine išao sa devojkom (sada ženom :aha: ) do Barselone motorom, gde smo danima kada smo putovali (nekim danima smo i obilazili gradove) prelazili od 500 do 850km. To znači da skoro svaki dan moram da perem lanac a svaki drugi treći da ga perem????

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Elbow dragger, 2405 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBR 1KRR Luna Nera / BMW S1KRR Lexa

ja sam jako protiv spreja, bash zbog tog pranja, nema shanse da otresesh taj silikon sa lanca osim vruchim pranjem a to nije bash zdravo za o ringove... samo ulje 90 za menjach... roknem u prvu i chetkicom ako je prashnjav pa krpom onaj vishak da pokupim.

+ 1L ulja je 400din, a jedan sprej je 10E + bi valjalo i onaj za odmashchivanje kupiti. ma gde mi se to isplati?

 

gledam da ugradim i ja podmazivach ali nikako da uhvatim vremena... napravio sam ga ima vishe od godinu dana al nikako da se nakanim.

ma nama je i lako jer imamo centralni, gledam one muchenike bez centralnog, jedan gurka motor okolo a ovaj drugi mazhe :lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 700 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: zx6r

ja sam jako protiv spreja, bash zbog tog pranja, nema shanse da otresesh taj silikon sa lanca osim vruchim pranjem a to nije bash zdravo za o ringove... samo ulje 90 za menjach... roknem u prvu i chetkicom ako je prashnjav pa krpom onaj vishak da pokupim.

+ 1L ulja je 400din, a jedan sprej je 10E + bi valjalo i onaj za odmashchivanje kupiti. ma gde mi se to isplati?

 

gledam da ugradim i ja podmazivach ali nikako da uhvatim vremena... napravio sam ga ima vishe od godinu dana al nikako da se nakanim.

ma nama je i lako jer imamo centralni, gledam one muchenike bez centralnog, jedan gurka motor okolo a ovaj drugi mazhe :lol:

 

Ja sam prao lanac (a i sad ponekad) petrolejom. Nije skup, super skida i brzo isparava. Ulje za menjač jeste boje ali prska po felni, treba se češće podmazivati lanac i voda ga spira lakše nego sprej.

 

Gde si video te majstore što jedan gura motor a drugi podmazuje? hahaha

Može motor da osloni na prednji točak i ćopavu a da zadnji točak bude u vazduhu, pa tako da podmaže lanac.

 

Verovali ili ne ja sam par puta video da ljudi sa GSXF-a uklone centralni štender jer kao izgleda sportskije???? :lol: :lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja