Jump to content

Moto Zajednica

Suzuki GSX 750 F Vlasnici

Recommended Posts

  • Drug član, 2822 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: CBF 1000

Sinhronizacija za pivo je samo u varijanti da ti radi neko ko bi ti i generalnu radio džabe.Da bi se motor spremio za sinhronizaciju treba potrošiti bar 1,5 sat za kvaliteno raspakivanje.Može i brže al onda rizikuješ lomljenje neke plastike ili slično.Sve u svenu na dobru sinhronizaciju majstor potroši veći deo jednog radnog vremena,kolko to treba da košta procenite sami.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 612 postova
  • Motocikl: Suzuki GSX 750F; Yamaha TDR125R; Sprint GRIZZY 125 ; CZ 175 iz 1972

ma lako cu sa sinhronizaciju. ja skinem sve plastike i rezervoar i spremim bocu sa benzinom a majstor dodje i za 10 min gotovo. Nego, da resimo ovaj ler gas. On radi kako treba na 1100 o/m ali cas ode na 1150 cas se vrati na 1100, to se cuje i vidi se na obrtometru da skala nije mirna vec ide levo desno. kako je na vasim motorimia?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 131 postova
  • Lokacija: Srbistan.
  • Motocikl: Suzuki GSX 750 F koji je na prodaju.

Kad je hladan radi na nizim obrtajima ali opet mirno, nesto ispod 1000 obrtaja koliko znam. Kad se malo ugreje radi stabilno na oko 1000 i nema promene obrtaja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2822 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: CBF 1000

Taj nemiran rad zavisi od mnogo drugih stvari ne samo karburatori.

Najčešći problem nemirnog rada i verovatno veće potrošnje i smanjene snage je neadekvatan auspuh.To je najčešći problem zato što bi svi da se čuju ,a ne da voze fabrički fen.Pri tome na motor stavljaju neproverene otvorene auspuhe koji daju samo gubitak bez i jedne naznake poboljšanja.Ja lično nisam do sada video ni jedan sa otvorenim auspuhom da mirno radi,i svi troše malo više.Idu bolje al subjektivno samo se više deru i to daje osećaj da ste brži a u stvari ništa.

Sledeći problem može biti filter vazduha

Pa onda ne naštelovani ventili koji su isto česta pojava zato što svi misle da je redovno servisiranje motora zamena ulja filtera i podmazivanje lanca.Na ovom motoru se ventili šteluju na 12000 i to je bar na dve godine.

Uz otvaranje auspuha i ne naštelovane ventile velika je verovatnoća da vam izgore ventili.

E sad to što radi nemirno nije neka tehnička smetnja bar meni ako je sve ostalo kako treba onda to nije problem.

To sa auspuhom će bolje iz prvog lica da objasni FJCharlie,isto kao i montažu slajdera ,a da se ne naslanjaju na cilindre.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 612 postova
  • Motocikl: Suzuki GSX 750F; Yamaha TDR125R; Sprint GRIZZY 125 ; CZ 175 iz 1972

auspuh je arrow i skinuo sam mu prigusivac. Evo sad namestam pa javljam kakav je rad. Mada kod ovog auspuha je i namesteno da moze da se skine i namesti prigusivac veoma lako. Isti slicaj, mozda malo mirnije radi ali skala na obrtometru i dalje podrhtava.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2822 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: CBF 1000

Auspuh Arrow baš za taj motor? Svaka čast to još nisam video da je neko bio spreman da izvadi pola vrednosti motora za auspuh.

Osnovna namena naših motora je putovanje i na putu vam glasan auspuh smeta tako da ja ne vidim smisao u otvaranju.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 612 postova
  • Motocikl: Suzuki GSX 750F; Yamaha TDR125R; Sprint GRIZZY 125 ; CZ 175 iz 1972

Ma kupio sam ga sa ovim auspuhom. Takav dosao iz Nemacke. Kad idem na duzi put obavezno stavim prigusivac. Nego da li se skala obrtometra pomera ili je staticna? Inace motor je 99 godiste

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2822 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: CBF 1000

Juce sam bio do BG i ispred garaze u Obilicevom vencu video sam motor u tamno ljubicastoj boji, mnogo mu lepo stoji. Ako je to neko od nas neka okaci sliku i napise koji je broj boje.

Pozz....

Jel vaki

 

 

post-1915-0-00558400-1338895749_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Elbow dragger, 2405 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBR 1KRR Luna Nera / BMW S1KRR Lexa

ajmo redom...

 

mislim da mi ne treba duzhe od 2-3min da skinem rezervoar da se nakache vakumetri, a sinhronizaciju radim kod majstora koji mi nije nikada radio nishta za dzh al.sinhronizaciju vech 5-6 puta za 0 para, zadnji put sam platio pivo...

 

otvoren auspuh? poshto sam 90% sezone od 10 meseci u mom sluchaju, znachi ne vozim samo kad pada sneg, zna se da vech drugu sezonu padam zbog leda, samim tim potrebno je da se motor chuje kako bi znali da sam tu.

potroshnja je bila 7,3l kad sam montirao auspuh, kad sam preshtelovao pala na 6,4 sredio ventile i josh malo shtelovao karbove pala je na 5,9 shto je manje nego sa fabrichkim fenom.. sad je na proseku od 6,2l.

da dodam, uz konsultacije sa majstorima sam sam sve shtelovao.

karbovi nisu sinhronizovani na manometrima vech samo vizuelna sinhronizacija! to govori i previshe.

 

a shto se tiche izgaranja ventila kontam da mislish na krivljenje istih usled protochnog auspuha koji lakshe pushta vazduh pa se ventili neprirodno i ubrzano hlade i mozhe dochi do krivljenja. ovo se uglavnom odnosi na auspuhe koji su prekratih cevi, za duzhine fabrike je moguche al opet nije chesta pojava...

 

i na kraju slideri.. da zavrshimo sa polem(u)ikom. nedavno sam kliznuo na plochicama i nishta motoru. sami nosachi su dovoljno udaljeni od zidova cilindara/pera za hladjenje tako da apsolutno nishta n mozhe da se desi, mozhe ako toliko jako tresne da iskrivi ram pa utera sve u blok motora al tad verovatno motor neche biti briga...kuc kuc kuc

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2822 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: CBF 1000

a mogli smo mi gsxfovci da popijemo kafu neki dan i lepo se isprichamo ko ljudi?

 

Može pošto vidim da je gro ekipe NS-BG dobra lokacija je negde na Vencu.Samo dajte datum i ko dođe dođe

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 224 postova
  • Lokacija: Hamburg
  • Motocikl: NC750x, CMX500-penzionisan, Suzuki gsx750F - penzionisan

Kada se vec spominje auspuh... suzuki mi zvuci prebucno. Htio bih da ga utisam. Mislim da su fabricki topovi na njemu i nisam siguran da li vidim db killere. Sarafi koji bi mogli biti zza skidanje db killera su zavareni ali mi zvuci kao da su buseni topovi... Sta uraditi, da li stavljati neke druge topove koji imaju prigusivace ili ove nositi majstoru da ih "zatvori". kakve su posljedice ako se zaguse topovi za motor i ventile?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Elbow dragger, 2405 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBR 1KRR Luna Nera / BMW S1KRR Lexa

Kada se vec spominje auspuh... suzuki mi zvuci prebucno. Htio bih da ga utisam. Mislim da su fabricki topovi na njemu i nisam siguran da li vidim db killere. Sarafi koji bi mogli biti zza skidanje db killera su zavareni ali mi zvuci kao da su buseni topovi... Sta uraditi, da li stavljati neke druge topove koji imaju prigusivace ili ove nositi majstoru da ih "zatvori". kakve su posljedice ako se zaguse topovi za motor i ventile?

vidi sa fabrichkim topom motor se ne chuje, chujesh ventile, kvachilo itd do nekih 5000rpm, preko 5k rpm pochinje neki zvuk...

za zatvaranje ne znam shta da ti kazhem al recimo koliko fabrika ugushi motor i zvuk verujem da ne shteti nishta..

ja sam da ti odnesesh to majstoru da stavi db killer da valja, to je verovatno neka shminka kod tebe. daj neku sliku topa.

 

e jel mozhe i slika arrowovog db killera?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 224 postova
  • Lokacija: Hamburg
  • Motocikl: NC750x, CMX500-penzionisan, Suzuki gsx750F - penzionisan

Cim uslikam stavit cu slike:-) hvala na odgovoru;) pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Elbow dragger, 2405 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBR 1KRR Luna Nera / BMW S1KRR Lexa

ma lako cu sa sinhronizaciju. ja skinem sve plastike i rezervoar i spremim bocu sa benzinom a majstor dodje i za 10 min gotovo. Nego, da resimo ovaj ler gas. On radi kako treba na 1100 o/m ali cas ode na 1150 cas se vrati na 1100, to se cuje i vidi se na obrtometru da skala nije mirna vec ide levo desno. kako je na vasim motorimia?

prika ler treba da je na 1250 +- 100rpm

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 612 postova
  • Motocikl: Suzuki GSX 750F; Yamaha TDR125R; Sprint GRIZZY 125 ; CZ 175 iz 1972

ma lako cu sa sinhronizaciju. ja skinem sve plastike i rezervoar i spremim bocu sa benzinom a majstor dodje i za 10 min gotovo. Nego, da resimo ovaj ler gas. On radi kako treba na 1100 o/m ali cas ode na 1150 cas se vrati na 1100, to se cuje i vidi se na obrtometru da skala nije mirna vec ide levo desno. kako je na vasim motorimia?

prika ler treba da je na 1250 +- 100rpm

Ovo je za americko trziste. za nase je 1100+-50 ali ne da menja obrtaje u toku rada nego da stalno radi na konstantnom broju obrtaja

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Elbow dragger, 2405 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBR 1KRR Luna Nera / BMW S1KRR Lexa

ma lako cu sa sinhronizaciju. ja skinem sve plastike i rezervoar i spremim bocu sa benzinom a majstor dodje i za 10 min gotovo. Nego, da resimo ovaj ler gas. On radi kako treba na 1100 o/m ali cas ode na 1150 cas se vrati na 1100, to se cuje i vidi se na obrtometru da skala nije mirna vec ide levo desno. kako je na vasim motorimia?

prika ler treba da je na 1250 +- 100rpm

Ovo je za americko trziste. za nase je 1100+-50 ali ne da menja obrtaje u toku rada nego da stalno radi na konstantnom broju obrtaja

 

nisam siguran da ler mozhe/mora bash da bude toliko zakucan, jednostavno karbovi su stari 10+ godina i to ne radi ko onda kad je izashao iz fabrike...

uostalom lepo kazhu 1250 +-100 znachi mozhe 100 obrtaja da sheta gore dole...

 

nashe trzhishte ne postoji, sve je to iz shvabije. za moj model, full power je 2 i 1/4 za smeshu na karbovima i 1250+-100rpm, kad sam promenio auspuh to je malo razblazhilo smeshu pa sam morao malo da odvrnem, pa je sad na 2 i 3/8 kruga

kalifornija je 1,5 krugova i 1300 obrtaja itd...

 

http://katriders.com/wiki/index.php5?title=Carb

sve o karbovima za nashe motore

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 612 postova
  • Motocikl: Suzuki GSX 750F; Yamaha TDR125R; Sprint GRIZZY 125 ; CZ 175 iz 1972

Ako mozes da malo ovo objasnis

750

 

Type BSR36SS

Pilot jet

Austria ans Switzerland 12.5

All other Euro models 15

US and Canada 12.5

Jet needle

Austria ans Switzerland (clip position) 5DF19-53 (3)

All other Euro models 5DF-52 (3)

US and Canada 5DF21-53

Needle jet

Euro models P-0

US and Canada models P-0M

Main jet

Austria and Switzerland

carbs 1 and 4 120

carbs 2 and 3 117.5

All other Euro Models 117.5

US and Canada 117.5

Pilot screw setting (turns out)

Austria and Switzerland 3

All other Euro models

carbs 1 and 4 - 2

carbs 2 and 3 - 1 1/2

Canada models 3

US models pre set

Float heights 13.0 +/- .5mm

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Elbow dragger, 2405 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBR 1KRR Luna Nera / BMW S1KRR Lexa

Ako mozes da malo ovo objasnis

750

 

Type BSR36SS

Pilot jet

Austria ans Switzerland 12.5

All other Euro models 15

US and Canada 12.5

Jet needle

Austria ans Switzerland (clip position) 5DF19-53 (3)

All other Euro models 5DF-52 (3)

US and Canada 5DF21-53

Needle jet

Euro models P-0

US and Canada models P-0M

Main jet

Austria and Switzerland

carbs 1 and 4 120

carbs 2 and 3 117.5

All other Euro Models 117.5

US and Canada 117.5

Pilot screw setting (turns out)

Austria and Switzerland 3

All other Euro models

carbs 1 and 4 - 2

carbs 2 and 3 - 1 1/2

Canada models 3

US models pre set

Float heights 13.0 +/- .5mm

 

tip karburatora BSR36SS

 

pilot dizna velichine

Austria ans Switzerland 12.5

All other Euro models 15

US and Canada 12.5

 

igle shibera polozhaj e-clipa, uglavnom 3cha pozicija

 

glavna dizna

aus i switz

spoljni karbovi 120

unutrashnji 117.5

evropski modeli 117.5 na sva 4 karba

US i canada 117.5

 

pilot screw setting(vazduh/gorivo smesha)

aus i switz 3 kruga

evropski modeli

karbovi 1 i 4 na 2 kruga

2 i trechi na 1,5 kruga

 

kanadski modeli 3 kruga

 

US modeli su fabrichki podesheni i zapechacheni

 

visina plovaka 13mm+/-0.5mm

 

 

jesi na ovo mislio kad si rekao da pojasnim?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja