Jump to content

Moto Zajednica

Suzuki GSX 750 F Vlasnici

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 385 postova
  • Lokacija: Karađorđevo-Bačka Palanka-Kraljevo
  • Motocikl: Suzuki gsx 750f

Da, boja je baš zanimljiva priča. Prethodni vlasnik je "stariji" čovek koji je auto-lakir. Motor je bio zelen, a on ga je ofarbao u kameleon, po svom ukusu. Kada nema sunca kao da je crn, a na suncu se presijava i vuče na ljubičasto. Nijansa zavisi od količine i jačine svetla. Nisam ni svestan bio da je to tako dobro urađeno. Vremenom se javi taj osećaj uživanja i u tome :).

 

Samo da napišem još nešto ne vezano za boju. Vidim da neki muče muku sa visokom potrošnjom. Meni je motor Ibarskom do Bg i nazad trošio nepunih 5 litara. I zadovoljan sam. Auto put je druga priča. Tamo je potrošnja bila 7l uz prosečnu brzinu od preko 160km/h. Meni je to previše, ali je tako. Verovatno ni ne može manje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Elbow dragger, 2405 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBR 1KRR Luna Nera / BMW S1KRR Lexa

kakva mi je potroshnja bila sad sam prezadovoljan, otvoreno, zadnji put mereno do zlatibora i nazad- ispod 5L mislim da je bilo 4.80L, a u gradu zadnja 2 merenje 5,5L i 5,7L, ide i do 6,5 kad sam nervozan po gasu. na autoputu nisam merio zaletanje jer mi se nije toliko zhurilo, drzhim oko 120-130 i potroshnja je oko 5-5,5L.

 

a boja je vrhunska! :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 385 postova
  • Lokacija: Karađorđevo-Bačka Palanka-Kraljevo
  • Motocikl: Suzuki gsx 750f

Hvala! Baš mi je drago da ti se sviđa. Još nešto za potrošnju. Uz visok prosek brzine na auto putu potrošnja mora da raste. Ta potrošnja koju ti pominješ je potpuno realna. Ti si prosečno vozio malo sporije (u opisanoj situaciji na auto putu), pa je potrošnja dosta manja.

A ovaj benzin nikad skuplji!0tuzan.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 224 postova
  • Lokacija: Hamburg
  • Motocikl: NC750x, CMX500-penzionisan, Suzuki gsx750F - penzionisan

Cijena gorivu samo raste:-( morat cu pod hitno da rojesim karbove jer 10l/100km je bas puno

 

Kakvo ke stanje kod vas sa gorivom? Kod nas je 2.60km litar (oko 1,3 eur)...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Elbow dragger, 2405 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBR 1KRR Luna Nera / BMW S1KRR Lexa

160-165din oko 1.35-1.40E

ma pusti, vozim ko po jajima da smanjim potroshnju :lol:

brate u bosni je uvek bilo nenormalno jeftino gorivo...kad je tako poskupilo?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 224 postova
  • Lokacija: Hamburg
  • Motocikl: NC750x, CMX500-penzionisan, Suzuki gsx750F - penzionisan

Ama nisu normalni, neki dan sipam u auto po jednoj cijeni, sutra dodem s motorom skuplje?! Cim skoce cijene goriva na berzi, oni dignu i ovdje, ali kad spadnu cijene, nasi ne spustaju, prave se ludi :-)

 

Za nadat se da ce pasti cijene pa da se moze stisnuti malo jace gas :-) ovo stvarno ubija :-)

 

Pozzz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 15 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: gsx750f 2001

Postovanje pre 15 dana sam pao sa motora...Pred kucom neki narkomani mi izbacili ciglu u toku voznje i pukne mi felna i udarim u armirani stub i pokidam i stub

a i mene ..a za suzanu da ne pricam...valjda sam okacio...kada bi mi dali neke savete linkove ili majstore da nadjem 2 viljuske.i felnu prednju posto je nebi vario rizicno je 100%...a jedan stap ukao a drugi

ne daj boze....ja se upisujem kao ponosan i povredjeni vlasnik moje suzane ...Veliki pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 700 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: zx6r

Da li neko ima iskustva sa nosacima bocnih kofera. Na GSX 600F bih torbe zamenio koferima, da li neko zna gde mogu da se nabave ili naruce nosaci kofera i kojih.

 

Ja sam prosle godine trazio za svoj motor i ispostavilo se da nigde nemaju da se kupe novi nosaci za bozne kofere. Oni su isti i za 600 i za 750 ccm.

 

Na kraju sam kupio nosace za sv1000s (jer su mi ih dali sa nekim extra popustom), zadrzao deo koji drzi kofere a ostatak uklonio brusilicom pa sve pravio ponovo. Jbg, nisam imao drugo resenje a i ovako sam siguran da su nosaci extra jaki.

 

@SURB: Da li imas neki snimak da cujemo taj arrow izduv.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 131 postova
  • Lokacija: Srbistan.
  • Motocikl: Suzuki GSX 750 F koji je na prodaju.

Za Jovana i delove http://www.cmsnl.com/ ovde imas sve zivo. Kolega donosi sa foruma sta god hoces odatle po tim cenama koliko se ja secam. Jes sve to skupo malo al tu znam da ima 100% do svakog srafa.

 

Sto se tice ostalih i goriva rekao bih samo da tako i treba dok stoka cuti i da treba da bude 250 do kraja godine i po jedan crnac na svakoj pumpi da gratis otrese svakoga ko sipa preko 5 l hahahahhaha

 

Aj uzdravlje svi i samo laganica po gasu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 612 postova
  • Motocikl: Suzuki GSX 750F; Yamaha TDR125R; Sprint GRIZZY 125 ; CZ 175 iz 1972

Imam ja dosta delova za gsx 600 f. sto se tice arowa ima dva rezims rada. jrdan sportski kafa se skine prigudivac koji se lako skida i tada je zvuk mnogo dobar. kada idem na dalhi put onda ga stavim jer je ceo motor tisi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Elbow dragger, 2405 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBR 1KRR Luna Nera / BMW S1KRR Lexa

Imam ja dosta delova za gsx 600 f. sto se tice arowa ima dva rezims rada. jrdan sportski kafa se skine prigudivac koji se lako skida i tada je zvuk mnogo dobar. kada idem na dalhi put onda ga stavim jer je ceo motor tisi

da nemash fuzastere?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 700 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: zx6r

Pošto sam lepo islikao motor zbog prodaje evo da i ja lepo postavim neke sličice i napišem šta je sve rađeno na motoru.

 

Što se tiče izgleda, u zavisnosti od opreme mogu se dobiti 3 verzije:

 

1. TOURING (sa sva tri kofera):

 

post-1553-0-19631900-1346971159_thumb.jpg

post-1553-0-33978600-1346971272_thumb.jpg

post-1553-0-52107900-1346971337_thumb.jpg

post-1553-0-20077300-1346971363_thumb.jpg

 

2. GRADSKA (sa jednim koferom):

 

post-1553-0-49080100-1346971454_thumb.jpg

post-1553-0-83539000-1346971477_thumb.jpg

 

3. SPORT (sa poklopcem zadnjeg sedišta):

 

post-1553-0-40743200-1346971562_thumb.jpg

post-1553-0-17567900-1346971592_thumb.jpg

 

 

Na motoru je od kada sam ga uzeo dodato:

 

- Nosač centralnog kofera + centralni kofer Kappa 53L

 

- Nosač bočnih kofera + bočni koferi Kappa 2x40L

 

- Scottoiler sistem za automatsko podmazivanje lanca

post-1553-0-74874100-1346971817_thumb.jpg

 

- Digitalni pokazivač stepena prenosa

Već sam pisao o tome: My link

 

- Touring tamni vizir

 

- Poklopac zadnjeg sedišta koji sam sam pravio

 

- Unutrašnjost fara obojena u crno (kao na poslednjim modelima)

post-1553-0-87491400-1346972028_thumb.jpg

 

- Stavljeni beli migavci umesto fabričkih žutih.

 

- Džek za upaljač (12V) ispod sedišta

 

 

Na početku sezone stavljene nove gume, urađeno štelovanje ventila, sinhronizacija karburatora, zamenjeno ulje u motoru, kočnicama, prednjoj viljušci i zamenjeni svi filteri.

 

 

A što je najžalosnije, cele sezone nisam otišao ni na jedno putovanje... :( :( :(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 700 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: zx6r

Kako mi nije žao? :'( :'( Slikam ga i govorim sebi, ti si bre lud čovek ako ga prodaš.

 

Najviše ga prodajem jer hoću da uložim neke pare u posao kojim se već bavim a nemam dovoljno. U isto vreme imam želju da uzmem nešto jače, mada trenutno na tržištu ne vidim ništa što bi mi više odgovaralo, a da je unekom razumnom cenovnom opsegu.

 

 

Dosta motora sam probao zadnje 2 godine i svaki put sam shvatio da je moj GSXF zakon za sve njih.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Elbow dragger, 2405 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBR 1KRR Luna Nera / BMW S1KRR Lexa

ja sam tako razmishljao, hochu malo jachi i doshao na gsxf600 i ne mrdam odavde. brate sa 3 kofera dupke krcata sa 3k rpm vuche ko blesav a nas je dvoje!

troshi malo vishe nego gs500 (predhodni motor) al to je u razumnim granicama..

 

sve preko ovoga je previshe para za exploataciju.

gledao sam i cbr100f ma kakvi, ja nemam te pare...

 

iskreno se nadam da che ti se pare vratiti ako prodash ili da chesh nachi drugi nachin.

a opet sredio si ga sebi, znash shta te cheka kad budesh kupovao drugi...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 131 postova
  • Lokacija: Srbistan.
  • Motocikl: Suzuki GSX 750 F koji je na prodaju.

Kolege evo i moje Suzane koju na zalost moram da prodam Pa reko od celog interneta da je ovde stavim prvo.

Godiste decembar 1999 Kupljena od prvog vlasnika sa svim papirima. Motor potpuno ispravan i sa svim fabrickim delovima.

Pre par meseci stavio nov gel akomulator plocice napred i nazad i filter vazduha. Gume po mojem misljenju mogu jos par sezona u zavisnosti koliko se vozi. Lanac i lancanici u solidnom stanju. Trazim 2500 e, cena podlozna dogovoru za ozbiljnog kupca.Tu sam za dodatna pitanja.

 

Slika1

Slika2

 

Slika3

 

Slika4

 

Slika5

 

Slika6

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 434 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica / Nemacka
  • Motocikl: Suzuki GSX 600F

Pošto sam lepo islikao motor zbog prodaje evo da i ja lepo postavim neke sličice i napišem šta je sve rađeno na motoru.

 

Što se tiče izgleda, u zavisnosti od opreme mogu se dobiti 3 verzije:

 

1. TOURING (sa sva tri kofera):

 

post-1553-0-19631900-1346971159_thumb.jpg

post-1553-0-33978600-1346971272_thumb.jpg

post-1553-0-52107900-1346971337_thumb.jpg

post-1553-0-20077300-1346971363_thumb.jpg

 

 

 

- Nosač centralnog kofera + centralni kofer Kappa 53L

 

- Nosač bočnih kofera + bočni koferi Kappa 2x40L

 

Kako si uklopio nosace bocnih kofera na vec postojeci original centralni nosac kofera?Jel to original ili je nesto budzeno?

Ako ti nije tesko dali bi mogao da slikas samo to :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 700 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: zx6r

Nisam budzio nosace bocnih kofera na postojeci nosac centralnig kofera vac su ti nosaci nezavisni od njega. Posto novi ne postoje nigde u prodaji, skinuo sam neke slike sa neta i po njima napravio te bocne nosace.

 

Kupio sam nosace bocnih kofera za neki peti motor (npr sv1000s), ostavio samo deo koji nosi kofere a ostatak ukloinio beusilicom. Mislim ne ja nego majstor koji mi je to pravio. Na to je zavaten ostatak koji je prilagodjen gsxf-u.

 

Nosac bocnog kofera drze dva srafa. Jedan je isti koji drzi i nosac centralnog kofera ( tamo na repu gde sa srafi rukohvat za syvozaca)

a drugi deo drzi hedan od srafiva kojim je ysrafljen fuzaster suvozaca.

 

Ovo nije budzenje vec sam iskopurao neki fabricki nosac.

 

Ne mogu da ti to slikam jer sam prodao motor

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 612 postova
  • Motocikl: Suzuki GSX 750F; Yamaha TDR125R; Sprint GRIZZY 125 ; CZ 175 iz 1972

Pošto sam lepo islikao motor zbog prodaje evo da i ja lepo postavim neke sličice i napišem šta je sve rađeno na motoru.

 

Što se tiče izgleda, u zavisnosti od opreme mogu se dobiti 3 verzije:

 

1. TOURING (sa sva tri kofera):

 

post-1553-0-19631900-1346971159_thumb.jpg

post-1553-0-33978600-1346971272_thumb.jpg

post-1553-0-52107900-1346971337_thumb.jpg

post-1553-0-20077300-1346971363_thumb.jpg

 

 

 

- Nosač centralnog kofera + centralni kofer Kappa 53L

 

- Nosač bočnih kofera + bočni koferi Kappa 2x40L

 

Kako si uklopio nosace bocnih kofera na vec postojeci original centralni nosac kofera?Jel to original ili je nesto budzeno?

Ako ti nije tesko dali bi mogao da slikas samo to :takoje:

Ima na forumu negde gde sam ja postavio iste ovakve nosace koji su fabrucki.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 330 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Suzuki GSXR 1000 K3

Pitanje za ispustanje vazduha iz prednjeg kocionog sistema:

svaka klesta imaju po 2 sisice,da li crevo treba nataci na obe sisice pa ispustati vazduh dok je nadrukana kocnica ili je dovoljno samo na jednu sisicu ispustati vazduh ?

 

Drugo pitanje:

da li treba istovremeno ispustati vazduh i na levim i desnim kocionim kljestima ili se prvo odrade jedna,pa onda druga ?

 

Nisam to nikad radio,ali sam procitao dosta tema ovde na forumu,ali ove stvari koliko vidim nisu nigde pojasnjene.

 

Kocnica mi je katastrofalna,puno secka dok kocim,izprve ne koci uopste pa onda odjednom samo sto ne zablokira tocak,dakle nema ono lepo doziranje da postepeno koci kako stiskam rucicu...nove su plocice,ulje ko zna kad je menjano,a skinuo sam poklopac onaj gde se sipa ulje i vidim da je kao voda,dosta retko...ne znam kakvo je fabricko novo dot4 ulje,to cu kasnije kupiti,pa uporediti gustinu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 612 postova
  • Motocikl: Suzuki GSX 750F; Yamaha TDR125R; Sprint GRIZZY 125 ; CZ 175 iz 1972

Prvo ispusti vazduh iz jedno pa drugog . Moguce da su creva koja dovode tecnost vec dotrajala pa se prosire pri pritisku na kocnicu. Ulje koje se sipa jeste retko ali se menja na nekoliko godina i treba da ga promenis.

Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja