Jump to content

Moto Zajednica

MotoSport vesti za sezonu 2012

Recommended Posts

  • Drug član, 3618 postova
  • Lokacija: Kovin

 

Eva na primer VN Portugalije 2006 i VN Katalonije 2007. Jednostavno moraš odgledati obe.

 

Prtugal 2006. je negde proglašena za najbolju trku 990 ere

Neverovatna trka!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5348 postova
  • Lokacija: Trebinje
  • Motocikl: Honda Varadero 1000 ABS

Gresini tim je izdao knjigu 'Ciao Sic'.

 

3dciaosicok_500x.jpg

 

128 strana. Gresini rece da je Sic bio fenomenalna osoba i da je ovo jedan nacin da ga se zauvjek sjecamo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 12759 postova
  • Lokacija: Buda/Szigliget
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750

Još jedno novo pravilo sem ovih u linku sa superbikeplanet.com

 

Obavezno crveno poziciono svetlo na zadnjoj strani motocikla po kiši. Kao u F1.

 

http://www.gpone.com/index.php/201112165735/Luce-posteriore-in-caso-di-pioggia.html

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1221 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: BMW sekta

FIM objavio nezvaničan kalendar za 2012.

 

1. 8. april VN Katara Doha/Losail

2. 29. april VN Španije Jerez de la Frontera

3. 6. maj VN Portugala Estoril

4. 20. maj VN Francuske Le Mans

5. 3. jun VN Katalonije Catalunya

6. 17. jun VN Velike Britanije Silverstone

7. 30. jun VN Holandije Assen

8. 8. jul VN Nemačke Sachsenring

9. 15. jul VN Italije Mugello

10. 19. jul VN Amerike Laguna Seca

11. 19. avgust VN Indinapolisa Indianapolis

12. 26. avgust VN Češke Republike Brno

13. 16. septembar VN San Marina Misano

14. 30. septembar VN Aragona Motorland

15. 14. oktobar VN Japana Motegi

16. 21. oktobar VN Malezije Sepang

17. 28. oktobar VN Australije Phillip Island

18. 11. novembar VN Valensije Ricardo Tormo

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3618 postova
  • Lokacija: Kovin

I Pedrosa rezervisan prema CRT-ovima:

 

“The whole package is inferior to that of the current MotoGPs. The CRTs will field riders apart from Edwards and De Puniet, who have very little experience. I think that the differences in lap times will be considerable in 2012, but you have to believe in the category: Moto2 was a good change, Moto3 looks promising, it may be the same for the CRTs. However I wouldn’t be happy to ride one in the future, it would be a step backwards for me since I’ve been racing the fastest prototypes in the world and I don’t know if they would be as fun as MotoGPs, “

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1433 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Ducati HYM950

Jedino je izgleda Carmelu sve jasno kako će to da izgleda u aprilu na istoj stazi prototipovi i CRT

Plašim se samo da ne bude mnogo back markera koji mogu da naprave haos na stazi

Videćemo...

Ako ovako ostane 2013 je posebna priča oko učesnika

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 296 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: 916 SP,

Ma ima mesta na stazi za sve. Sta reci za svetski endurance (moto i auto) gde gomila samo njima poznatih klasa sa ogromnim razlikama u brzini vozi ceo dan (i noc) na istoj stazi bez vecih problema. Brzi se trkaju medjusobno a s obzirom da su na stazi najbolji vozaci na svetu, glupo je da neko tvrdi da im je veloki problem da obidju sporije vozilo. Da je tako bili bi u publioci. :neznam:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 12759 postova
  • Lokacija: Buda/Szigliget
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750

Ma da bre, kao da su uvek bili sve šampioni u Motogp-u. Kakvih je sve dunstera tu prošlo po ovoj ili onoj računici. Do onomad su se izolir trakom krpili a sad im kao ispod časti da voze motore koji su (strašna stvar) 2-3 sekunde sporiji po krugu. I to skoro bez ikakvog razvoja i sa inferiornim gumama i kočnicama. Kome je mnogo lako da vozi CRT treba da mu skinu amortizer upravljača i slipper kavčilo pa će da ima čime da se zabavi.

 

 

p.s. i čepove za uši!

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vlasnik sajta, 5341 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adv, S1000RR; Beta 350RR

 

Eva na primer VN Portugalije 2006 i VN Katalonije 2007. Jednostavno moraš odgledati obe.

 

Prtugal 2006. je negde proglašena za najbolju trku 990 ere

Neverovatna trka!

 

A Katalunja 2009?

http://vimeo.com/32756097

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3618 postova
  • Lokacija: Kovin

 

Eva na primer VN Portugalije 2006 i VN Katalonije 2007. Jednostavno moraš odgledati obe.

 

Prtugal 2006. je negde proglašena za najbolju trku 990 ere

Neverovatna trka!

 

A Katalunja 2009?

http://vimeo.com/32756097

I ta je neverovatna, ali je Cyber0167 gledao "Fastest" što znači da je o ovoj trci već razmišljao!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1433 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Ducati HYM950

Ma ima mesta na stazi za sve. Sta reci za svetski endurance (moto i auto) gde gomila samo njima poznatih klasa sa ogromnim razlikama u brzini vozi ceo dan (i noc) na istoj stazi bez vecih problema. Brzi se trkaju medjusobno a s obzirom da su na stazi najbolji vozaci na svetu, glupo je da neko tvrdi da im je veloki problem da obidju sporije vozilo. Da je tako bili bi u publioci. :neznam:

Iz onoga što smo do sada gledali ne bih poredio Endurance sa MotoGP

Niko od nas pa ni Carmelo koji je mnogo puta do sada pogrešio ne zna kako će to izgedati kada krene QP u Dohi možemo samo da prognoziramo.

Ne kažem da je CRT nešto loše ali u mixu sa prototipovima ako nemaju taj speed kao prototipovi + faktor vozača koji nikada nisu videli MotoGP može da unese malu pometnju za trkače koji imaju kartu za prvi red.

Bilo smo svedoci QP tokom 2011 gde su bili svi prototipovi kada na fast lapu nalete brzi na spore vozače.

Bili smo svedoci kako Horhe zbog mini greškice tokom 45min trke u Laguna Seca 2011 na izlasku na ciljni pravac gubi mesto od Stonera gde se sve to vozi na krajnjem limitu.

Ja ne mogu da zamislim tu Laguna Seca trku u onom ritmu ove dvojice koji sustižu nešto što se zove CRT koji ima svoje markere za kočenje, koji ima svoj speed pa neće valjda Horhe da koči dok mu Stoner diše za vratom.

Ako se CRT skloni na vreme u širokom luku ok ali ako taj CRT bude uticao na 0.2sec u bilo kom krugu prototipovima to se neće svideti nikome jer se tako gube trke pa i šampionati.

 

CRT kompletan grid to je ok, hoću da kažem da mi je nepoznanica mix Prototip-CRT pa ćemo zato sačekati i videti kako će to da izgleda.

Carmelo se poslednji put preračunao kada je pod izgovorom safety skinuo ccm3 sa 1000 na 800 ali se slabo raspitao koliko će to imati efekta na prototipovima. Nije to Kawasaki VN800

I šta je dobio, još brže krugove jer 800 ima bolji corner speed

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 296 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: 916 SP,

To sto ti i ja ne mozemo da zamislimo kako na uskoj , prepunoj stazi najboljim gp motorom obici crt prototip je zato sto najbolji od najboljih voze gp prototipove a ja za svoje vozacke sposobnosti mislim da su veoma skromne (nemam pobedu ni podijum u vreme dok se kod nas vozila klasa sperbajk),  za tebe ne znam. Mislim za vozace gp prototipova da im sporiji nisu problem, a ako jesu uvek mogu da kao mi posmatraju prenos.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1433 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Ducati HYM950

Nije problem u sadašnjoj viziji odnosa snaga prototip-crt obići crt ali pri samoj pomisli da ovi sa kartama iz prvog reda gde se kidaju za stotinku doleću na neki CRT čije kočenje ili corner speed nije ni približan to može da napravi samo problem (naravno ako do takvih susreta dođe i ako moje pojmovanje crt/prototip+ faktor vozač odgovara onome što ćemo gledati u aprilu)

 

I neće biti problem obići ih ali ko je spreman da koči?

Horhe, Spies, Casey, Pedrosa?

Jedna mala greškica odnese sve u nepovrat (tako se gube ne trke nego šampionati),samo im još trebaju neki koji se vozikaju po stazi

Pa nije to endurance 24h, trka traje 35min i do pobede se veoma zajebano dolazi

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 296 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: 916 SP,

Rosiju to nece biti problem, pobedio je na 8 sati Suzuke a ostali vanzemaljci imaju celu zimu da uce da voze motor u guzvi, jer ako je neko sampion mora biti kompletan vozac . Brzi krugovi bez nepredvidivih situacija su dosadni i njima a smaranje publike je maksimalno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1433 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Ducati HYM950

To za Rossija se slažem imaće ih mnogo na grbači ako ponovi sezonu 2011

 

Ja bih ga lično voleo videti napred na Yamahi ili Hondi ali šta da se radi ostvaren je večiti san Rossi na crvenom motoru a istovremeno mu je taj spoj došao kao kec na 11 jer ima razlog za vađenje (iako je morao javno da skine kapu CS za vožnju crvenog motora)

Da je ostao na Yamahi siguran sam da bi se u 2011 opet loše proveo ali bi imao jako malo argumenata za vađenje

Navijam da se Role vrati u kidanje za 0,1 po krugu a ne da se vozika sa 0,250 zaostatka po sektoru

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 296 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: 916 SP,

Ma ja se slazem s tobom da ce posao cetvorice velicanstvevih biti jos tezi.To i jeste svrha svakog takmicenja, ne samo u moto sportu. To je njihov izbor, zato su tu, a ponavljam voznja kao na ringispilu nikome nije interesantna.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1140 postova
  • Lokacija: Chicago, IL USA
  • Motocikl: 2007 Triumph Daytona 675

O cemu pricas GixxerK6?

 

trka je trka i jednaka za sve. Preticanja sporijih se planiraju unapred i nece biti nikakvih problema sa CRT timovima. Uostalom ako Stoner, Lorenzo, Pedrosa, Spies i ostali nemogu da ih obidju onda i nezasluzuju da budu favoriti.

 

Ja sam se licno trkao u kombinovanim trkama gde je bilo vise klasa zajedno i oni na mnogo sporijim motorima nepredstavljau nikakav problem, jednostavno ih vidis na vreme i planiras gde i kako da ih obidjes.

 

Uostalom, neki CRT tomovi su vec brzi od nekih proslogodisnjih prototipova. Kulirajte do pocetka sezone pa ce mo onda komentarisati.

 

CRT ce biti fenomenalan.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2300 postova
  • Lokacija: Beograd-Vracar

Ako je neko od vas ljubazan da mi objasni smisao recimo moto2.Dobili smo 40 istih motora na stazi i imamo dobro trkanje i kup takmicenje. Neko ce sada reci da sam sam rekao odgovor u prethodnoj recenici ali razmislite malo bolj.Da li jedno takmicenje zvano motogp moze sebi da dozvoli da ostane sve na tome da kazemo imali smo ok trku a da ne spomenemo i ne pricamo o tome kako honda ima novi menjac,ili ducati ima novi ram... takve price nece vise postojati

E sad zamislite da recimo British Super Bike takav kakav je samo translirate u motogp umesto moto2 date mu taj glamur i medisku propracenost ja ne bi video razliku.

Pa ni u kvalitetu vozaca. tu u moto2 pet vozaca vrede a ostalo je boranija.neko je vec ovde napomenuo, kad je Markez uspeo sa poslednjeg mesta da stigne 3, probije se kroz svu tu guzvu onda tu nesto nije uredu.

I na kraju zivi bili pa videli. Ranije klinci koji su dosli iz 250 u motogp vec su u prvoj sezoni mogli cuda da prave a kasnije i da pariraju velikanima. Stoner,Pedrosa,Lorenco,Bautista, pokojni Simonceli.... e sad zapamtite sta sam rekao. Moto2 nikada nece moci da "napravi" vozaca koji ce u sledecih 10 godina moci da ugrozi ex 250 vozace.Zivi bili pa videli.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1433 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Ducati HYM950

@RSV Millenian

 

Čudi me da ti nisi shvatio moj point, ako se ne varam ti si čovek sa staze a siguran sam ako si ikada bio u corner speed ili brake point (nikako pravac)brži od vozača ispred tebe da ti je taj 100% uzeo 0,5 po krugu?

Ko od ovih momaka gore taj luksuz može sebi da priušti?

Sporog vozača je mnogo teže obići nego brzog vozača jer sporiji vozač ti nameće njegov ritam i njegove putanje a ti kao Ghost ne možeš da prođeš kroz njega (pričam za samu krivinu)

Iako nisam napisao nadam se da je bilo više nego očigledno da pričam o obilasku za krug a ne o borbi za poziciju.

 

Kao što sam rekao je ne znam šta je to CRT ali svi znamo šta je prototip i po mom poimanju je ne mogu da skontam da će CRT biti blizu prototipa iz 2011 sa još 200ccm3 više+ faktor vozač tako da ako dođe do obilaženja za krug iz bilo kog razloga ili bilo kog backmarkera ispred u jurnjavi za prvo mesto nama ispred malog ekrana manje više interesantno ali sam siguran da će momcima koji voze na "žilet" to biti smetnja.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1433 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Ducati HYM950

Pa ni u kvalitetu vozaca. tu u moto2 pet vozaca vrede a ostalo je boranija.neko je vec ovde napomenuo, kad je Markez uspeo sa poslednjeg mesta da stigne 3, probije se kroz svu tu guzvu onda tu nesto nije uredu.

Ja sam to napisao (možda i neko drugi) kada je Marquez startovao sa pozicije 38 i prvi krug završio na poziciji 20 !!

Pa ljudi moji ajde majke ti na ulicu pa sa raznim R-ovima obiđite 18 Africa Twin za 90 sec??

Pa ko je taj Marquez?

Nije on toliko dobar koliko je onih 18 loših koje je obišao u prvom krugu !!

 

Ne pamtim da sam ikada video tako nešto a kada smo svi bili svedoci tog dešavanja možemo da naslutimo gde pripada bar 30 vozača Moto2 u paketu sa svojim motorom

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1140 postova
  • Lokacija: Chicago, IL USA
  • Motocikl: 2007 Triumph Daytona 675

@RSV Millenian

 

Čudi me da ti nisi shvatio moj point, ako se ne varam ti si čovek sa staze a siguran sam ako si ikada bio u corner speed ili brake point (nikako pravac)brži od vozača ispred tebe da ti je taj 100% uzeo 0,5 po krugu?

Ko od ovih momaka gore taj luksuz može sebi da priušti?

Sporog vozača je mnogo teže obići nego brzog vozača jer sporiji vozač ti nameće njegov ritam i njegove putanje a ti kao Ghost ne možeš da prođeš kroz njega (pričam za samu krivinu)

 

Shvatio sam ja tvoj post vrlo dobro problem je u tome sto se neslazemo u misljenju.

 

Sporiji vozac ti namece ritam samo ako ti to dozvolis tj vozis njegovov brzinom. Takodje sporiji motor se nepojavljuje ispred tebe odjednom, imas dovoljno vremena i prostora izmedju vas od trenutka kada ga prvi put uocis da tacno predvidis gde i kako ces ga obici.

 

Ako se i desi da ih sproriji uspori za toliko onda je isto svima, jer usporava i onog koji juri onog ispred. Uopste nece biti problema sa time.

 

Imao sam priliku da se vzim na stazi sa Jasonom DiSalvom koji je mnogo brzi od svih nas koji smo tog dana bili na stazi i veruj mi da je vozio isto vreme kada je bio sam na stazi kao i kada je bio sa nas 30-tak.

 

Upravo se u tome razlikuju vozaci, oni koji mog da promene linije i prilagode se situaciji i oni koji to nemogu. Svi ovi na prootipoima su Svetski Sampioni i nece imati nikakvih problems sa fenjerasima, kao sto ni sada nisu imali sa sporijim prototipovima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja