Jump to content

Moto Zajednica

MotoSport vesti za sezonu 2012

Recommended Posts

  • Drug član, 3618 postova
  • Lokacija: Kovin

Navijam za Stonera, ali mislim da bi mogao malo da gleda svoja posla, da o'ladi i pusti Rosija i Ducatija da muce svoju muku. Svi smo se vec 10x uverili u ovo sto je rekao. Uveren sam da su ga izjave Rosija i Jeremija jako uvredile, ali ovo postaje kontraproduktivno...

Slažem se, ali ako ga novinar već pita nešto u vezi toga, on ne može jednostavno da odgovori: "Ma dobro bre čoveče, pusti sad to. Pokazao sam i dokazao šta sam hteo, i to je to!". Upravo je ova situacija njegov veliki trijumf, i mislim da treba da iskoristi momenat. Sa druge strane, ovo je takođe i veoma dobar način da Rossiu doda još pritiska.

 

Da je kojim slučajem Rossi na Stonerovom mestu, da li bi Rossi stao? Ne bih rekao. Valentino bi se veličao kao što je radio 2004 ili 2008, i iskoristio bi svaku priliku da spusti svoje rivale. Možda mi (navijači) jednostavno nismo navikli da jedan Stoner radi ovako nešto. Kao što je neko već napisao, ide zima, i mora se o nečemu pisati.

 

Kada malo bolje razmislim, ma podržavam Stonera! Neka prži po Rossiu! Dozvoljeno je, i ima apsolutno svako pravo za to. Valentino to svojim protivnicima radi godinama i neka malo vidi kakav je osećaj. Čini mi se da je neko jednom za Rossia napisao: "Ma gazi ga bre dok je na zemlji, ne dozvoli mu da ustane!".

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12093 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

U pravu si... Rosi i rosijevci bi skakali po glavama protivnika :)

 

Kad vec pomenuh rosijevce: sinoc sam proveo vece citajuci teme o trkama iz sezone 2007. Preporucujem ih svima - tada su rosijevci bili skoro sami, treba procitati te jadikovke - te ne valja motor, propade nam sezona, jao sto su dosadne trke, te ne valjaju gume, te ovo te ono... milina jedna! :) Na Kataru su bili kao iznenadjeni, ali posle 3-4 pobede Stonera su videli da je djavo odneo salu.

 

Obavezno procitajte!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3618 postova
  • Lokacija: Kovin

U pravu si... Rosi i rosijevci bi skakali po glavama protivnika :)

Ma idi, ne bi mogao da živiš od njih!

Kad vec pomenuh rosijevce: sinoc sam proveo vece citajuci teme o trkama iz sezone 2007. Preporucujem ih svima - tada su rosijevci bili skoro sami, treba procitati te jadikovke - te ne valja motor, propade nam sezona, jao sto su dosadne trke, te ne valjaju gume, te ovo te ono... milina jedna! :) Na Kataru su bili kao iznenadjeni, ali posle 3-4 pobede Stonera su videli da je djavo odneo salu.

:lol: I ja sam razmišljao da pročitam, ali nikako da nađem vremena.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 12765 postova
  • Lokacija: Buda/Szigliget
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750

You are right Lalajko. In this moment, Stoner don need behavior like this in media. That kind of behavior has been needed to Rossi in past time, while he rided inferior Yamaha vs forcible Ducatis and Hondas.

 

glagol: to ride, jahati

prosto prošlo vreme: rode -- jahao/la/lo

participle: ridden -- jahan/a/o ili jahaše (has ridden)

 

Ako neće breg Muhamedu...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1433 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Ducati HYM950

Ja ne vidim iz ovog teksta gore da je Stoner upotrebio makar jedan jači komentar prema JB/VR

Sa druge strane ako iko u ovom šampionatu sada može bezgranično da komentariše bilo koga to je sada on voleo to neko ili ne.

Ja bih se pre bavio faulom koji su napravili ovi dvojica dok su sedeli u Yamahi i važili za tandem koji sve pretvara u zlato nego blagim komentarima Stonera kako je bivši Yamaha tandem pogrešio u proceni Stonera kao vozača.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5352 postova
  • Lokacija: Trebinje
  • Motocikl: Honda Varadero 1000 ABS

Apsolutno podrzavam Stonera, opleo i treba da oplete. Doslo je njegovih pet minuta, da se smije pola sata. Vale ih je trpao kao sanske koze, sad mora da cuti, i cuti ili kao kurava hvali Stonera. Nadam se da ce Kamenko imati granicu, posto mu je upravo Rossi dokaz, da nista ne traje vjecno. Posto ako se nekim cudom desi , da se mjesta opet zamjene, da ce to Vale onako, po zabarski, do daske.

A sa druge strane, mislim da treba vise da ga brine Lorenzo, koji je na solidnoj Yamahi, a i naucio je par caka od bivseg kolege, kako protivniku natrljati nos.

Pustite covjek da uziva, dok moze.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12093 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

BTW, Mixo, zbog tebe i Pabla sam poceo da navijam za Stonera, to sam video juce citajuci 2007 teme. Svih ovih godina si pravio sjajne uvodnike za trke i nadam se da ces to raditi na isti nacin jos dugo.

 

BTW2: najvise ste kukali, uz Evil Zo-a. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 296 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: 916 SP,

Ja u principu u relaciji Rosi, Stoner navijam za Rosija, ali u pravu ste, treba Rosiju uzvratiti istim merom. Pa on ih je u proslim sezonama u medijuima zvakao cele zime da bi ih ispljunuo na prolece. Van staze je slomio ili naceo likove koje samo voznjom nije mogao da pobedi lako. Da vidimi od cega je Rosi, dal ce mu kao Stoneru trebati meseci odsustva da povrati mentalnu ravnotezu. Na prvom ispitu je pao (povratak posle povrede) da vidimo kako ce podneti razvlacenje u medijima. Ups, pa ovo je na srpskom sorry ;)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12093 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Da vidimi od cega je Rosi, dal ce mu kao Stoneru trebati meseci odsustva da povrati mentalnu ravnotezu.

 

Na koji trenutak "gubitka mentalne ravnoteze" mislis??

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1433 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Ducati HYM950

Što se tiče Laguna Seca 2008 Rossi je tačno uradio što je morao da uradi i svaka mu čast da je uspeo u tome na ovaj ili onaj način.

Uspeo je da zadrži priključak i tamo gde je najjači na kočenju i izmenom putanje protivnika da mu ne dozvoli da napravi prednost od 10m gde bi sve bilo gotovo.

Stoner je tada ukapirao da nema više prostora za "balet" ili ćeš večito biti lovina.

Iz moje perspektive čuveni "vadičep" manevar kada je samo srećom ostao na točkovima je samo dokaz njegovog krajnjeg limita u pokušaju da uhvati ritam Stoner-Ducati (zamisli Ducati, tek sada nam je jasno kakav je to motor a Stoner vozač tog Ducatija) tako da pobeda je pobeda ali onaj potez je bio vrhunac njegove nekontroilisane nemoći.

 

Mentalna ravnoteža, nisam siguran da to zaista postoji ako si pravi MotoGp profesionalac a još si sposoban da praviš repere za kvalifikacije i krugove.

Dobro je poznato zašto je Stoner imao oscilacije u rezultatima.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 296 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: 916 SP,

Mentalna ravnoteza postoji u svakom sportu bez obzira na nivo takmicenja. Samo sto je njeno narusavanje mnogo manje bolno u sahu ili golubarstvu nego motorciklizmu. Proverio u praksi (za motorciklizam). Pad i povreda drugara u krugu za zagrevanje mi je skenjao trku. (nIsam sebe postavio u istu ravan s gp-om, jasno sam napisao bez obzira na nivo takmicenja).

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5352 postova
  • Lokacija: Trebinje
  • Motocikl: Honda Varadero 1000 ABS

BTW, Mixo, zbog tebe i Pabla sam poceo da navijam za Stonera, to sam video juce citajuci 2007 teme. Svih ovih godina si pravio sjajne uvodnike za trke i nadam se da ces to raditi na isti nacin jos dugo.

 

BTW2: najvise ste kukali, uz Evil Zo-a. :)

 

Bio sam kratak sa vremenom, a jedno vrijeme sa internetom, pa sam zato izostajao. Drago mi je da nisam pisao utaman. ;)

Ma Stoner nema sanse u prepucavanju po novinama sa Rossijem, toga je valjda svjestan, neka se ne trosi na to, nego se drzi staze. Ai nekako je kao rodjen da se zajebava, covjek sam dava povoda. Kao sto su nekada Pedrosa-Puig, ali otkako su izasli za onom tablom Mixa, nije red. :D .

 

Kako ti to odma kukanje, je li i Stonerko odma kasnije vapio za necim jos superiornijim, cim su pocele da ga stizu Yamahe i Honde, to nista,a? :hej:

 

No , nebitno, volim kvalitetnu zajebanciju, pa to ti je. :jee:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1433 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Ducati HYM950

Na TavullaWeather Forecast kažu da snega tamo neće biti još dugo a drva je više nego pametno navlačiti zbog reforme penzionog sistema u Italiji

 

Mada svi sada gledaju u Karamela hoće li on tu nešto pomoći, radi se na tome a glavna parola je "ŠTEDNJA"

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3618 postova
  • Lokacija: Kovin

Ja u principu u relaciji Rosi, Stoner navijam za Rosija, ali u pravu ste, treba Rosiju uzvratiti istim merom. Pa on ih je u proslim sezonama u medijuima zvakao cele zime da bi ih ispljunuo na prolece. Van staze je slomio ili naceo likove koje samo voznjom nije mogao da pobedi lako. Da vidimi od cega je Rosi, dal ce mu kao Stoneru trebati meseci odsustva da povrati mentalnu ravnotezu. Na prvom ispitu je pao (povratak posle povrede) da vidimo kako ce podneti razvlacenje u medijima. Ups, pa ovo je na srpskom sorry ;)

Mala digresija. Čuveni Michael Scott kaže da je Rossi 2010 pao u Italiji zbog velikog pritska koji mu je nametnuo Lorenzo. Taj pritisak je bio uočljiv na prvi pogled. Ko je gledao intervjue koji su prethodili tim rundama ili možda film "Fastest" tačno zna na šta mislim, i mogao je da vidi koliko je Rossi bio nervozan. Valentino se kasnije pred kraj sezone vratio pobedom u Maleziji, kada ga je čuveno rame bolelo, međutim, ostaje da se vidi da li je taj pad koji je doživeo na stazi Mugello 2010 ostavio određene posledice u smislu samopuzdanja, i da li će silni padovi, koje je doživeo ove sezone, uticati na dalji tok njegove karijere. Niko nije nesalomiv, pritsak stiže sve, i ne postoje imuni na njega. Valentino je najbolji primer za to.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 12765 postova
  • Lokacija: Buda/Szigliget
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750

Ne mogu da tvrdim 100% ali mislim da je to zato što će CRT-ovi da imaju samo po jedan motor te ako padnu na QP ili im se pokvari motor nemaju su čim da završe kvalifikacije. Opet ne mogu da tvrdim ali mislim da se planiralo da ovo uvedu i za manje klase u kojima će takođe biti po jedan motor. Treba proveriti!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3618 postova
  • Lokacija: Kovin

Ne mogu da tvrdim 100% ali mislim da je to zato što će CRT-ovi da imaju samo po jedan motor te ako padnu na QP ili im se pokvari motor nemaju su čim da završe kvalifikacije. Opet ne mogu da tvrdim ali mislim da se planiralo da ovo uvedu i za manje klase u kojima će takođe biti po jedan motor. Treba proveriti!

Možda je i to razlog, treba proveriti. U gotovo svim vestima se kao glavni ralog za ovo pravilo navodi briga da se CRT-ovi kvalifikuju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja