Jump to content

Moto Zajednica

Aprilia Atlantic 500ie - classic

Recommended Posts

  • BJB Maxi Scooter Club, 174 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / Yamaha T-max / Yamaha MT-09 Tracer

uf, greska. 0zbunjen.gif

150/70 R14 sam uzeo. :)

 

Zato sto sam prednju uzeo Mishelin power pure a zadnje nema 140/60 R14. a nisam hteo da stavljam city grip.

Ne secam se ko mi je rekao ili sam procitao negde na forumu da 100% moze power pure 150/70 R14 na AA. 1neznam.gif

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 192 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500

 

Ne secam se ko mi je rekao ili sam procitao negde na forumu da 100% moze power pure 150/70 R14 na AA. 1neznam.gif

 

 

 

0takoje.gif

Ima nas vise sa tom dimenzijom, ja kad sam uzimao lepo sam se isvadjao sa jednim prodavcem. Poceo covek da me ubedjuje da ne moze ta guma na njega, aman rekoh znam ljude koji voze i "I NEMOJ BRE DA ME NERVIRAS" (mislim to sam pomislio, nisam bas hteo da mu kazem)

Inace i moje obe gume su power pure 1moto3.gif

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 35 postova
  • Lokacija: BiH
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie classic

Zdravo bajkeri..

Kupio sam prije 2 dana novu gumu Deestone 150/70-14. Guma nije losa al kad sam stavio ovu dimenziju gume na Atlantica nije mi se svidjelo ni malo.

Nazad mi je bio visoci, na velikom nogaru guma dira pod i teze ga je spustit, motor mi ne poteze isto kao sa gumom 140/60-14 il bar mi se tako ucinilo :S al veci tocak vece opterecenje.. I kupih ja danas Dunlop Scootsmart 140/60 i namontira. A ja ljepote i gume :) Uglavnom, ako su inzinjeri rekli koja dimenzija gume je idealna treba se toga i pridrzavati, a ne blamirat se ko ja i bacat pare bezveze, al hajd ... Treba li kome guma imam viska jednu :D:)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 11 postova

Pozdrav! Novi sam ovamo kod vas na forumu,ali imam pitanje koje vec postoji (mada ne i odgovor) ! Da li neko zna gde da nadjem zadnje desno stop svetlo za atlantic 500 (2002 godiste) ? Svaka pomoc je dobrodosla ....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5718 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

E-bay - računaj 70-tak eura + dostava, Mađarski oglasi 50 eura u Pečuju + put donde ili PGS motori BG 9500 dinara i barem dva meseca čekanja (čitaj na proleće) :neznam:

 

I da: nema potrebe otvarati nove teme, tema o Atlantic 500 modelu postoji i ova je prebačena tamo. :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5718 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Ne mogu a da ne napišem kratak tekst vezan za ovaj model maxija... Povod za to je mali jubilej mog ljubimca

 

EFD9BCEE-FA2D-0145-91F1-2D2AF426F234_thumb.jpg

 

Juče se vratih sa MAXI pohoda na Alpe. Posle 2108 pređenih km, pentranja Atlantica po gudurama i do 2000 mnv, jurišanja po savršenim Alpskim krivinama, moj ljubimac pri kraju servisnog intervala (manje od 1000 km do menjanja ulja) nije potrošio ni kap ulja :care: Uz sve to, sa Slovenačkim gorivom je trošio i do 3,7 lit na 100 km, sa bočnim koferima do 4,3 litre.

 

Treba još napomenuti da je pola od te kilometraže (najzahtevniji deo) prošao sa propišanim semeringom pumpe za vodu gde se ventilator palio svaki čas još dok se ne zaustavim...

 

Sve u svemu, zahvaljujući Daretu Velikom, Atlantic juriša u nove pohode, već prekosutra do Banja Luke :moto3:

 

MAXI pozdrav svima! :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 4333 postova
  • Lokacija: Voždovac
  • Motocikl: Honda X-ADV 750

Ljudi, ja imam problem.

 

Večeras u povratku od Popa, svratio sam sa Đurom na pumpu, taman što sam hteo da da ga upalim on nije hteo da zavergla iz prve i upalio mi je efi lampicu posle paljenja iz drugog.

Posle par čekiranja stanja, upalio je jedva, i na bordu je pisalo za napajanje da je na 10.7 kad su pogašena svetla, 10.0 sa pozicijom i okruglo 9.0 sa upaljenim farom, sve to na 5k obrtaja u vožnji.

Jedva sam se dovukao do kuće, uključim migavac a blinka mi xenon, kako pipnem kočnicu tako mi ugasi xenon..hm..sitgao kući, ugasio ga, pokušao da upalim opet..više nije bilo šanse ni da zavergla, samo počne sve da treperi, i sirena je promukla.

Pade meni napamet da pogledam da se nije slučajno klema otkačila jer je skidana kad mi je varen nosač od auspuha, međutim imam šta da vidim u kutijici sa osiguračima.

Najjači osigurač je neprepoznatljiv, iščupam ga špicanglama da bih stavio novi, kad nema gde noviu da se stavi, sve istopljeno...akumulator mrtav.

 

 

 

0492CD23-74D3-D141-A267-2F6B888282CD_thumb.jpg

 

69F5480B-597E-EF41-874E-B6B676468160_thumb.jpg

 

Šta ja sad da radim?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1509 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Versys buljavi

Pošto "maleni" spava, ja ću odgovoriti.

Regler je Joškin, pa pretpostavljam da to eliminišemo kao mogući uzrok kvara.

Aku Landport, nov, kupio ga je u decembru :stabre: .

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12239 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Kućište osigurača mora obavezno da se zameni pa posle toga da se sve pregleda. Pre toga neka krakonja napuni akumulator.

 

Ja se vraćam u nedelju iz akcijašenja pa ako ne sredi do tada, neka svrne da ga turimo na klocne :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 4333 postova
  • Lokacija: Voždovac
  • Motocikl: Honda X-ADV 750

Hvala Đuro. Rajko, niti znam gde mogu da nađem to kućište niti znam kako se menja osim ako nije na džek. Kao što Đura reče, aku je praktično nov a regler je Joškin, tako da mi uopšte ne pada napamet kako je došlo do topljenja osigurača i pražnjenja akumulatora. Sent from my GT-I9300

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5718 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

"Sine", barem se u okviru MAXI družine pokazala vera u pouzdanost Japanaca. Nabrojaću par primera: Drakula "narukovao" sa Bugijem 400, Cobe takođe, Pop prodao 400-tku, Cobe prodao Silvera, Goksi prodao Silvera, Drakula prodaje Burgmana... Kako se koji približi cifri od 30-35 K na cajgeru brže bolje se prodaje da ne daj Bože počne da se kvari... Toliko o onoj čuvenoj Japan je Japan. Daleko bilo, svaki motor lepo služi ako se korektno održava...Da ne ispadne da imam nešto protiv Japanaca.

 

A u ovoj temi se priča o Atlantic 500 Classic modelu pa ako imaš nešto pametno da napišeš o pomenutom modelu ili priložiš neki link, sliku, rešenje problema i slično samo izvoli a za off-ovanje ima nekoliko tema u General Topic-u MAXI podforuma :zdravo:

 

EDIT: sav dalji off ide u kantu ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • МК Братство, 1943 postova
  • Lokacija: НОВИ САД СРБИЈА
  • Motocikl: BMW R 1200 RT

малопре на семафору у НС скрећем лево и покушавам да се пробијем први кад оно љаксе у оном малом Мерцедесу ЦЛК 200компресор са све пирсинзима не да и све се гура!!! Укаже се прилика и ја пун гас,кад ето њега покушава да ме стигне,али му не иде, ја навукао на 120 км на сат а он ни близу мене... па се питам да ли је могуће да ме није могао стићи са својих 2000 ццм и 165 кс а толико се трудио???1neznam.gif1neznam.gif1neznam.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja