Jump to content

Moto Zajednica

Enduro za grad

Recommended Posts

  • Festina lente!, 260 postova
  • Lokacija: Beograd - Košutnjak
  • Motocikl: SUZUKI DL 1000 V-Strom

:)

Hvala na savetima, imaš pravo.

Meni se svidja Honda CB 500, ali kad vidim Pegaso 650, odlepim 0plac.gif

Valjda nisam smotan toliko, ne volim ni da jurcam, a s'obzirom da vozim skutere 5 godina, nesto i znam, mada to stvarno nije za poredjenje.

Онда купи Пегаса и решио си свој проблем 0namigivanje.gif

 

Džokse bre,

 

Lako je tebi da pričaš kad to svoje sokoćalo možeš da voziš kako hoćeš i po gradu, a i kuda god... :moto3:

 

Sa skutera na Pegazo, nije baš laka promena ako imaš 175 cm. Zamisli sad da voziš Pegaza 80% vremena u gradskoj vrevi, a imaš na raspolaganju prvu, drugu i četvrtu brzinu (koja se na Pegazu naziva volšebno trećom). <_<

 

Kad i ako se dogovorite za tu test vožnju, dovešću i ja Pegaza ako treba, pa nek' pokuša da ga vozi 35-40 km/h konstantno. :zvizduk:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1438 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!

Ajde da se i ja zapljunem u ovu temu:

I ja sam visok 178cm (ne 175 kao sto je neko napisao), normalno sam gradjen noge su mi do zemlje, glava mi je izmedju usiju, i vozim KLE-a. Visina motocikla i sedista mi ne predstavlja problem, i sasvim normalno sa obe noge dohvatam zemlju, tako da tvoji gabariti uopste ne predstavljaju ogranicenje za svakodnevnu upotrebu enduro masine.

E,sada, bicu pristrasan, i preporucicu ti da u razmatranje ozbiljno uzmes KLE-a.

ZASTO - ZATO STO:

- Ima ispod 500 ccm, sto znaci da je registracija povoljna (oko 13.500din)

- Ima 50 ks, sto je sasvim dovoljno i za putovanje otvorenim putem, bez problema i udvoje, do brzina do oko 110-120km/h, sto je i tvoja odrednica.

- Ima 2 cilindra i vodeno hladjenje, veoma je pitom na malim obrtajima, sto je pozeljno u gradskoj voznji koju preferiras,a kada ga po potrebi zavrtis preko 7000 obrtaja, ume sasvim lepo da se razbudi, i pokaze svoje drugo lice.

- Dosta je uzan, vizljast, sto nekima estetski smeta, ali sa druge strane, omogucava lagano provlacenje kroz gradsku gucvu.

- Visok je kao pojava, i lako uocljiv drugim ucesnicima u saobracaju.

- U odnosu na Teneru i Transalp,koje sam vozio pre neki dan, lakse se kontrolise, lakse se ubacuje u krivinu i raskrsnicu, zahteve manje fizickog rada, ali je zato na brzinama preko 100km/h lelujaviji, nemirniji. Dakle, preporuka za upravljivost i lakocu voznje, sto je jos jedan od tvojih zahteva.

- Veoma je mali potrosac, nalazi se na dnu klase endura o kojima pricamo ovde.

- Dugo, veoma dogo je na trzistu, jednostavan je i jeftin za odrzavanje, lako se nalaze delovi i potrosni materijal, deli mehaniku sa jos nekoliko modela.

- Stvar je ukusa, ali mislim i da sasvim lepo izgleda.

- Ja ga vozim vec trecu godinu, i zamenio bih ga, eventualno, samo za neku dobru SuperTeneru, jer ces pre ili kasnije i ti pozeleti jos malkice snage u enduro pakovanju, po mogucnosti iz paralelnog tvina.

- Pored KLE-a imam i scoot Gileru Raner, koji upravo zbog lakoce koriscenja KLE-a sve slabije vozim, i sve cesce razmisljam da udomim.

Ako sam ti pomogao - drago mi je, a ako sam te ubacio u jos vecu muku... uspeo mi je plan... :takoje::nanana:

Drugarski pozzz!!!

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 863 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R1200GSA

E,sada, bicu pristrasan, i preporucicu ti da u razmatranje ozbiljno uzmes KLE-a.

....

 

- Veoma je mali potrosac, nalazi se na dnu klase endura o kojima pricamo ovde.

Kolika je potrosnja u gradskoj voznji u najgorem slucaju?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 595 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Liman
  • Motocikl: Yamaha FZS600, Piaggio Free, Suzuki GN125

Ajde da se i ja zapljunem u ovu temu:

I ja sam visok 178cm (ne 175 kao sto je neko napisao), normalno sam gradjen noge su mi do zemlje, glava mi je izmedju usiju, i vozim KLE-a. Visina motocikla i sedista mi ne predstavlja problem, i sasvim normalno sa obe noge dohvatam zemlju, tako da tvoji gabariti uopste ne predstavljaju ogranicenje za svakodnevnu upotrebu enduro masine.

E,sada, bicu pristrasan, i preporucicu ti da u razmatranje ozbiljno uzmes KLE-a.

 

Ovo sve što si rekao stoji i KLE je verovatno pametan izbor za naše loše puteve i tanke džepove.

 

Jedino što KLE ima ogibljenje enduro tipa - mekano. Kočnice mu takođe nisu jača strana. Možda je za grad ipak bolji neki motor baš predviđen za gradsku vožnju, a pošto je apsolutni početnik, možda bolje ipak neki niži motor, dosta lakši od 200 kila.

 

Neki lagani nejked, po mogućnosti da je padano s njega, ali da je ram prav. Kako ga kupiš, tako ga prodaš posle sezone kad skontaš kakav motor hoćeš.

 

Par kandidata:

Suzuki GS 500 - jeftin, pa se lako kupi i proda, ne jediš se kad padneš.

Suzuki GN 250 - isto, ali još manji, lakši.

Hyosung GT 250 - koreansko "sranje" koje će se sasvim lepo kotrljati po gradu a i šire.

 

To su sve motori koji su laki, relativno slabi (više pitomi). Njih ćeš moći vrlo brzo da voziš opušteno, a do kraja sezone verovatno ćeš ih bičevati do krajnjih njihovih granica i misliti kako ti fali još konja, nešto ozbiljnije. To je dobar put. Ako uzmeš veći, teži motor, sporije ćeš se osloboditi straha i duže će trajati dok stvarno naučiš da voziš (šaltanje menjača, vožnja na pola kvačila, obaranje, manevri na uskom prostoru, serpentine, nagla kočenja - sve se to lakše vežba na ovako nekim motorima).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 58 postova
  • Lokacija: Beograd

Kada sam otvorio ovu temu, mislio sam da sam zbunjen i da treba neko da se nađe i da mi pomogne u odluci između dva, tri motora...

Kako je vreme prolazilo i kako je raslo moje interesovanje, tako su u obzir došli i neki motori za koje nisam znao ni da postoje.

Sada, ja više ne znam ništa, ispada da sam još neodlučniji nego što sam bio.

Mada, moram priznati, da su mi dragi forumaši pomogli da sistemom eliminacije, skraćujem spisak potencijalnih sokoćala.

Nažalosti ili na sreću, kako izbacim jedan motor iz opcije, tako se pojave dva nova :nanana:.

Ja nastavljam da lutam, (citiracu jednog dobrog lika sa foruma) kao guske u magli :care:.

Dakle, toliko sam se izgubio, da sam sa enduro motora, krenuo da se zanimam za Hondu CB500 (Naked), a na sve to neko mi je prosuo ideju, da bi za moje potrebe bilo najbolje da pređem na neki jači skuter :) Do duše, argumenti kao što su zaštita od vetra, praktičnost po gradu, mala potrošnja, dve komande (gas-kočnica), piju vodu.

 

Juče sretnem lika u šumi, vozi XT... mašina za svaki respekt.

Ma, ne smem više ni da se izjašnjavam javno šta mi je trenutno u ramatranju, kad već sutra mogu sam sebe da demantujem.

Mozda bi taj kle bio i najbolji izbor, ali ne znam zasto sam ga isključio....mozda zato sto mi se nije svidjao, mada kao što sam već rekao, kada eventualno sednem na njega, promenim mišljenje....

LUDILO MOZGA :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 58 postova
  • Lokacija: Beograd

 

@Slaninar

 

Dobri moj, nemam nameru da padam sa motora :moto3:

Ne volim da jurcam i prilično sam skoncentrisan u saobraćaju, nikada ne vozim preko limita.

Vozio sam kamione koji mogu da posluže za snimanje horor filmova, pa se nisam plašio :)

Dakle, nemam ja strah od voznje ili od padanja, prosto hoću da uzmem motor za koji zaključim da mi se svidja i drugo nista me ne opterecuje. Kenjam, opterećuju me troškovi održavanja :D

Da me pogrešno ne shvatiš, hvala na savetima (cela poruka je u opuštenom tonu :) )

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bivši baksuz :), 598 postova
  • Lokacija: Beograd / Leskovac
  • Motocikl: Yamaha FZS600 Fazer

Kada sam otvorio ovu temu, mislio sam da sam zbunjen i da treba neko da se nađe i da mi pomogne u odluci između dva, tri motora...

 

Sada, ja više ne znam ništa, ispada da sam još neodlučniji nego što sam bio.

Nažalosti ili na sreću, kako izbacim jedan motor iz opcije, tako se pojave dva nova :nanana:.

LUDILO MOZGA :moto3:

 

Pifff... Ovo nije ništa. Nagrabusio si tek kada se odlučiš šta bi. Onda juriš oglase, juriš vlasnike, i pokušavaš da napraviš balans između cene koju si spreman da ispratiš i stanja u kome zatičeš motocikl. :(

U krajnjoj liniji, ukoliko bi da voziš ove sezone neki bajk, trebalo bi da ga kupiš što pre. Jer, nekako ti preporučujem da zaboraviš na vožnju po učestalim kišama u oktobru i novembru, i naravno, po snegu, nakon toga.

 

A ako ti se ne žuri... sačekaš lepo zimu, pa natenane listaš oglase, ideš od prodavca do prodavca, isprobavaš motore koji su u tvom cenovnom rangu, i naletećeš na nešto za šta će ti se dupe zalepiti tako snažno da nećeš hteti da se skineš sa istog. 1jee1.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 863 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R1200GSA

@Remooz

 

Pre 2 meseca ja sam bio u istoj fazi kao i ti sad. Gledao modele, oglase, raspitivao se, dobijao svete (uglavnom beskorisne i bazirane na licnom ukusu onog ko me je savetovao), i uvek sam imao utisak da tapkam u mestu. Jedino sto sam znao 100% to je da ne zelim ni skuter ni "trkalicu" - sve ostalo dolazi u obzir.

 

U jednom momentu sam shvatio da "godine ku*cu prolaze - a ja jos nisam vozio motor", i tu mi je puk'o film.

 

Rekoh sebi ovako: prvi motor treba da bude onaj na kome cu nauciti da vozim, skapirati osnovno odrzavanje, i "uci u rutinu", ali najvaznije mi je bilo da ne budem na velikom gubitku kad ga budem prodavao - to jest hteo sam da uzmem motor koji mogu da prodam za priblizno isti novac za koji sam ga kupio. Zanemario sam: izgled, kvalitet, marku i sve ostalo. Par meseci je proslo i ja sad tacno znam kakav motor zelim, probao sam nekoliko modela..

 

Ako zelis da vozis motor - (po mom misljenju) je bitno da ne prolazi vreme, a ti ides peske.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1665 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: XF650 Zrakoprc :)

i ja sam bio u slicnoj agoniji koja je pocela pre godinu dana, pa se zahuktala malo, pa se smirila kako je stizala zima

a onda sa dolaskom ovog proleca i najavom da ce jedan drug uzeti egzoticni japanski kupe koji sam prodavao par godina od kog ce mi preteci nesto novca jer sam jako jeftino dosao do drugog auta koji mi zavrsava sve sto mi od auta treba, poceo sma ponovo manicno da razmisljam o motoru

 

neki mozda moju temu "supermoto ili enduro" znaju

u toj temi sam opasno smarao ljude mojom neodlucnoscu i zeljom da sto vise veoma razlicitih vozackih zahteva spojim u jednommotoru i da se na to sve uklopi u 2000e

 

gteo sam agresivu za grad, zabavu za grad, malo off-a, malo put da je udoban, pa opet kad dodju tesne krivine zabavan, pa da je lep, pa zastita od vetra, pa odrzavanje......

 

obrni okreni, polako sam poceo da se sve vise primicem odluci da je nepopularnivfreewind pravo resenje za mene iako su me pojedini hardcore supermoto zavisnici odgovarali od njega

 

na kraju sam rekao, a u kurac, kupicu ga sad jer mislim da mi je pravo resenje pa cu ga posle prodavati menjati.... ako mi ne bude odgovarao

 

ali pre svega moram da probam da vozim pa da iskristalisem za sta sam ja stvarno

jedino sto mogu da izgubim jeste jedna sezona voznje na motoru koji mi bas odgovara i par stotina eura koje bih oborio cenu zarad brze prodaje i prelaska na drugi motor

 

i resim, presecem, odaberem jedan primerak i kupim

i...... odusevim se motorom koji ne prestaje da me iz dana u dan prijatno iznenadjuje

 

naravno, ima tu i neprijatnih iznenadjenja, ali nema savrsenog motora

 

pod jedan hocu da ti kazem ono sto su i meni rekli i nisu pogresili

 

verovatno neces pogoditi iz prve, a mozda i hoces

ali sve i da hoces, neces znati dok ne kupis motor

 

dakle, pre svega kupi motor i vozaj se jer ides pesice i nerviras se i zavidis drugima dok se oni vozaju, a ti mozgas

 

pod dva, kupi prvo sto ti se cini da bi zadovoljilo tvoje potrebe, vozaj, uvozavaj se, probaj tudje motore kada savladas voznju tvog i onda polako resavaj sta je prava stvar za tebe

 

ako kupis za 1800 pa pogresis, teraj ga u kurac, prodaj ga za 1500, brzo ce otici jer trziste motora je aktivno

 

svaki motor koji iole mislis da ce ti zadovoljiti potrebe, to ce i uraditi

svaki enduro soft/hard/putni moze i u grad i u brdo i na put, samo neki se bolje snalazi na nekom terenu

 

a ti posto trazis za grad, mozda bih ti posavetovao moj izbor a o tome cu u sledecem postu da bih malo razdvojio celine

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 863 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R1200GSA

A pa onda ok, nisam skapirao da vozis skuter u medjuvremenu dok trazis motor. 0takoje.gif

 

U tom slucaju, mislim da je najbolje da covek proba sto vise motora - a to nije uvek jednostavno jer neki ljudi nece da dozvole nekom da 'obrne krug'. Ja sam pored mog motora probao da vozim jos samo 4 komada..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1665 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: XF650 Zrakoprc :)

ajde sad malo navijacki i subjektivno, a malo i zaista objektivno prevedem vodu na svoju vodenicu

 

evo ono sto na osnovu skromnog iskustva od pola godine voznje kako freewinda, tako i bilo kog veceg i iole ozbiljnog motora mogu da ti kazem

 

ranije sam vozio manje tomose (APN6 i CTX), skuter 125ccm i sto sam uzimao 500-600ccm od poznanika pa malo osvezavao vozacko znanje

 

da krenem od pluseva i minuseva

 

MANE

 

-velika kubikaza sto se tice registracije, jer za tu cenu se moze registrovati osetno jaci motor

-za svoju klasu relativno jaka gradska potrosnja ne uspevam da ga spustim ispod 6 litara, mada ja stvarno cesto ostro vozim. od ostalih vozaca cujem ipak neke malo bolje rezultate, ali o tome mozes na temi vezanoj za ovaj motor

-nepopularan u srbiji iako stvarno ne vidim ni jedan jedini objektivni razlog za to

-ne bas najsrecnije lepo izvajana silueta, kao sto to je slucaj sa KLE, DR, Pegaso, TA.... (daleko od toga da je ruzan uzivo

-takodje kad se gleda od pozadi malo vizuelno nepopunjen prostor gde su trebali da stave jos jednu, levu, izduvnu cev

-mali pad u ubrzanju preko 120 i relativno mala max brzina 160+

-kocnice bi mogle biti malo bolje, ali to je zajednicko za celu klasu jer imaju jedan mali disk i mekano prednje vesanje

 

to je to sto mi zasad pada na pamet od mana

 

PLUSEVI

-zbog misteriozne nepopularnosti jeftin za kupovinu, ali ne preterano tezak za prodaju jer mu popularnost polako raste na nasem trzistu

-dizajnerski za svoje godine dosta napredan i prilicno u sustini dopadljiv motor iako mu sama silueta nije endurasta

-ne moze da se kupi mladji primerak od '97. godista

-veoma izdrzljiv i kvalitetan, evoluirani agregat iz DR-a koji bez problema prelazi 70-80000, pai vise kilometara

-ojacano i spusteno vesanje sa DR-a koje obezbedjuje malko slabije offroad sposobnosti, ali zato odlicnu agilnost po gradu i po krivinama uz sasvim zavidan nivo udobnosti

-nije preterano visok i glomazan i za mene visokog 178ccm fantasticno dimenzionisan

-sa svojih 162kg dry weight i dobrom ciklistikom se po gradu vrhunski lako vozi. nije inertan kad se provlaci kroz saobracaj, vrlo se lako vodi, vrlo lako menja pravac, koci, krece.... mislim da je iznad njega u toj klasi jedino supermoto agilniji

-manja masa se oseti na otvorenom putu u vidu malo nize udobnosti, ali zato je za brzu agilnu voznju gde ima bilo kakvih krivina fenomenalno zabavan

-sa svojih 48ks sto spada u top jednocilindarske 650ccm klase (izuzevsi supermoto) i gorepomenutom malom masom odlicno ide , odlicno startuje, odlicno vuce uzbrdo i u svakodnevnom saobracaju je vrlo ubedljiv

-agregat je veoma ugladjen (osim ispod 3000 rpm kada zbog jednog klipa ima jake trzaje, kao i svaki drugi jednocilindras), vrlo tih sa fabrickim izduvom, od 3000 vrlo snazno vuce i vuce do 7000+ obrtaja

-zajedno sa tihim i ugladjenim agregatom, ceo motor je napravljen mekano i ugladjeno. nema neke traktorske gruboce, tvrde robusnosti, jakih zvukova, cimanja, trzaja, klikova kad se salta, preosetljivih tvrdih komandi, upravljaca, kocnica. mozda su gadjali zensku populaciju vozaca, ali ono sto su postigli jeste motor koji ni po cemu u voznji nije zahtevan i pruza odlicno prevozno sredstvo za svakodnevnu voznju, koje ispod te ugloadjene periferije pruza prilicno agresivnosti za jedan soft enduro

-digitalna instrument tabla je vrlo pregledna i moderno deluje za 1997 godinu. jedino merac za gorivo je sa malo podeoka skroz bezveze resen i bez obracanja paznje na merac predjenog puta ne sme se covek mnogo oslanjati na njega

-sa dobrim gumama i na dobrom asfaltu se moze bolesno obarati (ja licno jos malo pa stizem do nogostopa, malo me samo testisi koce u tome :)), pri cemuj zbog mekog vesanja pokazuje blagu nervozu, ali bez greske slusa i ne pokazuje ni najmanje znake nestabilnosti. na klizavom asfaltu opet zbog male mase obezbedjuje nesto slicno supermoto zabavi

-za vozaca i suvozacicu predstavlja vrlo sposobno korektno vozilo za putovanje iako bi moglo neko aftermarket sediste koje bi sprecilo klizanje suvozaca. o muskom suvozacu od 100+ kila nema ni govora jer onda prednji tocak ne stoji bas na zemlji

-potrosnja na otvorenom,bez obzira na nacin voznje se krece od 4-4.5

 

 

manje vise je to to, ako se jos necega setim dopisacu, jer mislim da zaista ne treba ovaj motor da izbacujes iz opcija, posebno sto sam shvatio da ne planiras mnogo da se lomatas po sumama

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1438 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!

E,sada, bicu pristrasan, i preporucicu ti da u razmatranje ozbiljno uzmes KLE-a.

....

 

- Veoma je mali potrosac, nalazi se na dnu klase endura o kojima pricamo ovde.

Kolika je potrosnja u gradskoj voznji u najgorem slucaju?

 

Ne znam za potrosnju u gradu, ali mislim da sa mojim (mekanim) stilom voznje ne bi trebalo da predje 5,5 lit. Inace mi je potrosnja na otvorenom do 4,5 l/100km (obicno sa suprugom, i brzinom do 100km/h, sto je do 5.000 o/min.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1438 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!

Mozda bi taj kle bio i najbolji izbor, :takoje::jee::care:

...A izgled mu i nije za bacanje, pogotovu ako uzmes u obzie da je nastao pre 20-tak godina... Sto ga vise budes jahao, vise ce ti se svidjati... na kraju krajeva, tako su i mene zavolele... :jee:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6487 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Nikad se ne zna kad će motor koji se traži da ispadne. Tražio sam od prošlog leta dobar komad i našao u januaru al cena nije bila ni kintu niža ko što sam očekivao. BMW sam uzeo u sred pune sezone po povoljnoj ceni.

 

Trenutno vozam TA jer nešto drljam na BMW-u. Odviko sam se od Honde pa mi sad posle GS-a izglada mnogo laka za vožnju. Vozikam se po gradu i tačno je da je Transalp sveobuhvatni optimum. Istina, nije vrh ni u čemu osim u univerzalnosti namene i to mu je neviđena prednost. Baš se zbavno i opušteno vozi tako da razmišljaj u tom pravcu ili nekom sličnom motoru. A šta god budeš uzeo, ne gine neka investicija. Što kaže jedan drugar, polovnjak je uvek na kredit, stalno nešto posle moraš da plaćaš otklanjajući nedostatke.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 45 postova
  • Lokacija: Teočin, Gornji Milanovac
  • Motocikl: Yamaha yz125 2003

Druže, po meni je najbolje da uzmeš neki od ovih modela, suzuki gs500, kawasaki er-5, i po meni najbolja honda cb 500. E sad, neki kažu to je naked, loša zaštita od vetra i tako to, zato imaš verziju cb 500s (sport), koja ima oklope i ima napred vizir tako da te štiti od vetra solidno. Nisam vozio taj cb 500s, vozio sam običan (drugarev) i motor je stvarno odličan, jeftin za održavanje, lepo se vozi, ima 58ks što je sasvim dovoljno za svakodnevne potrebe, i za grad i za otvoreno. Skoro sam video u oglasima cb500s, 1999. godište, stranac i cena mu je bila 1000e, e sad ne znam u kakvom je stanju bio, ali to je stvarno smešna cena za tako dobar i pouzdan motor. A i lako ćeš ga prodati nekom drugom, pošto je cena stvarno mizerna.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 58 postova
  • Lokacija: Beograd

Hmm, još nisam doneo konačnu odluku, lutao sam i lutao, a sad mislim da sam na nekom višem nivou nego na početku...što je dobro

Hvala bogu, postoje sajtovi (i ovaj naravno) gde stručni ljudi savetuju, pa čoveku koji nije upućen, ostaje samo da odvoji vremena i pročita šta kažu oni koji znaju.

Ja sad sa zadovoljstvom mogu da kazem da imam bar 5 motocikala u opticaju i da ce biti kupljen onaj koji prvi iskrsne.

Najverovatnije cu uvoziti iz Italije, ali ako se ovde pojavi nesto zanimljivo, ne bih bio gadljiv :)

Naravno, kazu ljudi da je ovde odlicna ponuda, po najpovoljnijim uslovima u odnosu na, recimo Italiju ili Nemačku.

To je donekle tačno, ali nisu ti motori u Italiji bez razloga skuplji za par stotina evra, što na kraju ne bi trebalo da predstavlja prepreku.

Da ne duzim, razmisljam o sledecim motorima:

 

BMW F650 (Kvalitetan, najlepši za mene i drzi cenu, ako ga jednom budem prodavao) Cena u Italiji za solidan komad 1500€

 

HONDA Transalp (Jako lep motor, kvalitetan, rezervni delovi dostupni) 1500€

 

KAWASAKI KLE 500 (U početku mi se nije svidjao, ali kad sam video kako su lepi sa odgovarajućim bojama, predomislio sam se. Registracija jeftinija, potrošnja manja, mane kao što su sedište, rešive itd) 1400

 

SUZUKI Freewind (Ako se izabere lepa boja, po meni ne bih mu našao manu) 1500€

 

YAMAHA XT600 (Od gore pomenutih, razlikuje se po nameni. Verovatno je najizrazeniji off u ovoj konkurenciji, s'obzirom za šta mi treba motor, bio bi verovatno promašena tema. Kvalitet je dokazan, svidja mi se izgled, moze se naci za solidnu kintu, pa je itekako u opticaju) 1300€

 

HONDA CB500 (Jedini model koji nije enduro, ali za sada je favorit u mojim planovima. Na sajtu koji smatram pouzdanim, dobio je samo reči hvale. Verovatno najoptimalniji za Beograd, za guzve i jednog dana za put do mora :) ) 1300€

 

Cene koje sam naznačio su sa Italijanskog tržišta za jedinke koje nisu ni dreš, a nisu baš ni idealne. Kada sačekam zimu i kada cena bude za stotinak jura manja, pa kad se malo pocenkam, računam da ce ova cena biti kompletirana sa prevozom. Kada dodam cenu carine i špedicije, pa servisa, kapiram da bi +500€ na ovu početnu cenu, bila prava mera. Ovde bih naravno prošao jeftinije za 100 ili 200€, ali sa razlogom.:moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6487 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Vidi, mislim da ćeš da omaneš. Uvoz motora malte ne bilo kog će te koštati 700-1.000, samo državi na ime carine i poreza cca 450 i to ako imaš dobar prolaz. Računaj odlazak, boravak tamo, izlazne papire, neki prevoz motora, bilo sam da ga voziš, što se ne preporučuje, bilo da ti ga neko preveze kamionom uz rizik da se olupa u transportu ili nekom moto prikolicom, zatim špediciju ovde bar 50 €, pa skladištenje, pa bakšiš da ti motor ne stoji mesec dana u bescarinskoj zoni... To što vidiš niske cene na netu su samo mamac, jer takvih ponuda ima jako malo a gro komada ima neku sasvim drugu, višlju cenu, a nisu ti ljudi budale pa prodaju skupo. Pa šta ako ti se motor ne dopadne, ne valja, pa traži dalje a troškovi samo rastu a sendviča ponestalo...Ja imam 2 svastike u Ženevi, slepo crevo i tu su motori zato jeftiniji. Brata u Nemačkoj, familiju u Sloveniji blizu granice, znači osim autobuske karte nikakav drugi trošak. A oba motora sam uzeo ovde jer su em jeftiniji em sam mogao da ih pogledam i biram. Jeftini motori napolju su samo oni olupani i oni čija popravka je tamo skupa, al to ne znači da je ovde besplatna. Razgovarao sam sa Bugarima, tamo su tek cene niske, velika ponuda al kad sam insistirao na detaljima oko papira, prekidali su dalji razgovor. Svi motori koji su uvezeni ovde su neminovno imali neko sređivanje tako da su u boljem stanju nego kad su bili uveženi, a ni tvoj neće biti bolji. Obrni okreni, kad se sagledaju svi aspekti, ovde je još uvek ponuda najpovljnija, al ne za dugo, jer ove godine malte ne niko nije uvozio motore jer je pala prodaja skroz. Bez navođenja, pogledaj moj oglas, teško da ćeš takav komad da nađeš napolju, a veruj mi, ima još vrlo kvalitetnih komada ovde na forumu. Ne znam što bežiš od nas domaćih, ko da je tuđe uvek slađe.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 58 postova
  • Lokacija: Beograd

Koliko vidim tvoja Honda TA je 91 godište i zaista izgleda sjajno.

Cena je 2500 €, poštujem,ali ja uvozim motor iz Italije recimo Hondu CB 500, tamo je plaćam 1300€ u odlicnom stanju, 98-2000 godista, prevoz 200€, carina i sve ostalo 300€ (veza), to je 1800€.

Za te pare u takvom stanju, ovde ne mogu da je nadjem.

Kad smo kod TA, opet bih uvozom zatvorio priču sa 2200€, ali za dosta mladji komad i sa malo manje predjenih kilometara.

Da me pogresno ne shvatis, u tvoj motor je dosta ulozeno i izgleda sjajno, ali nije uvoz baš tako loš, samo zavisi iz koje se perspektive posmatra :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6487 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Cena za moj je 2.300, a imaš jeftineje a isto dobre primerke. I zaboravljaš registraciju. Pusti te veze, jedino ako ti neko rođeni radi. Uvek ti nešto prećute, nešto zaboravili, pa ovaj namćor pa traži, pa ovo je sića, i još ovo nije neka kinta, videćeš uostalom. Niko ne prolazi ko što ti navodiš, no izuzetak potvrđuje pravilo. Istina, može da se prođe jeftino al sa falš procedurom, jel si čito da je preko 2.000 auta iz Rume imala uredne papire, registovani već par godina al na duple dekleracije.

 

I koji god budeš uzeo iz uvoza, i moj je bio, i svi su, opet ćeš morati da radiš ono što sam ja mom. Evo, sad i na BMW-u isto sve, to je tako bez iluzija. A kod Talijana kilometražu naručiš po želji. Za informaciju, moj motor je predhodni vlasnik platio 2.500 a trgovac zaradio maks 300€ što je pošten rad jer je išao u Italiju, tražio, dovezao, odradio papire...Evo sad drugar, motor kupio od poznatog u Italiji, veza iz jedne jako moćne firme i opet ima problema i od početnih 300€ će duplirati, plus registracija a džabe mu prevoz, plus mu nedostaju papiri i čekaće još bar petnaestak dana. I što je najgore, motor nije u stanju kako mu je rečeno tako da već sad odma u startu mora da naručuje delove, a šta će biti tek kad ga provozika malo. Virtuelna kupovina polovnjaka je uglavnom mačka u džaku, plus što na kraju mora da bude skuplja. I još nešto, moraš da provozaš sve te modele koje si suzio pri izboru. Otiđi na oglase po gradu, obrni krug, nije nikako lično poimanje lepote jedini motiv. To što ti mi solimo ukus, svako gleda subjektivno prema svom motoru a to nikako ne mora i tebi da paše ili se svidi, samo neki tek pokazatelj koji ništa ne znači. Ja bi sad trebao da hvalim BMW a da nagrdim TA, a u stvari nije baš tako. I nemoj zameriti na besedi, prošo sam tvoje slatke muke.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 58 postova
  • Lokacija: Beograd

Potpuno si u pravu kad je uvoz u pitanju i ja tu ne očekujem bajkovit scenario :)

Što se carine tiče, kažem ti imam vezu i to bi trebalo da izađe toliko, konkretno za model CB500.

Naravno, kao što sam već rekao, kupovao bih u decembru, pa bih imao vremena do sezone da ga dovedem u red.

Što se neplaniranih troškova tiče, potpuno se slažem sa tobom i taj rizik u startu preuzimam.

Ako se kod nas bude prodavalo nešto valjano a povoljno, imam jako dobrog majstora koji bi otišao sa mnom i tu ne bi bilo greške.

Po toj logici ja ne bih trebao ni da razmišljam o uvozu, ali stekao sam utisak da ponuda kod nas nije ni prinesi ponudi u italiji,što je i logično :moto3:.

 

Pa, pogledaj ovaj oglas http://www.polovniautomobili.com/oglas733361/bmw_f650/

Kako je moguće da je lik stavio 10.000 predjenih kilometara eeeej. I da mu malo oborim cenu, pa gde je tu logika???

Ovaj takodje http://www.polovniautomobili.com/oglas1404569/bmw_f650st/ kilometraža 31.000, a cena po dogovoru??? Ne kazem ja da toga nema napolju, ali....

Hvala tebi u svakom slučaju

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Andragog, 4690 postova
  • Lokacija: On off road
  • Motocikl: BMW K25 HONDA PD05

Najbolje je kupiti registrovan motocikl ovde u Srbiji, mozes ga lepo probati......i puno jeftinije proci . Pozdrav!!! :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1822 postova
  • Lokacija: Beograd

Ja ti lepo predlazem da stvarno uvezes iz Italije ali da iskreno napises sve troskove i sve ostalo.

200e jeste mozda prevoz ali niko nece da ide samo po tvoj motor, ili jos gore da kupis vozilo samo gledajuci slike na internetu... hm

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 58 postova
  • Lokacija: Beograd

Ovde su najjeftiniji motocikli, tačka

Ali, nije to najbitnije!!!

 

 

TA96 i ja gotivim ironiju :)

 

Druga stvar, ali jako bitna, ja kod nas u oglasima za Hondu cb500 imam nula ponuda???

Tačnije, ja hoću da kupim CB500 od 97 godišta, pa naviše (bolje kočnice od starijih modela), ali ponuda ne postoji, šta onda preostaje

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja