Jump to content

Moto Zajednica

Zašto mrzite eR motore

Recommended Posts

  • Banned, 993 postova
  • Lokacija: kg
  • Motocikl: zx7r

nisam ja nista promasio. procitaj ponovo drugu temu pa vidi... znamo svi o kojoj temi je rec.

Aj mi nadji gde sasafilipovic kazhe da vozi po selu 120...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Strucnjak, 1615 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Šabac
  • Motocikl: CRF300L

hehe pomesao sam ipak. Izvinjenje sasi! BokiKG ti si taj :D

 

Zakljucavajte temu i vozite kako hocete, ovo je cisto nabijanje pritiska koje ne vodi nikuda..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1542 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: XLV 1000

Zakljucavajte temu i mrzite kako hocete, ovo je cisto nabijanje pritiska koje ne vodi nikuda..

 

 

Popravljeno :P

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Banned, 993 postova
  • Lokacija: kg
  • Motocikl: zx7r

hehe pomesao sam ipak. Izvinjenje sasi! BokiKG ti si taj :D

 

Zakljucavajte temu i vozite kako hocete, ovo je cisto nabijanje pritiska koje ne vodi nikuda..

Ma da bre... Vazhno da si ti stig'o da se javish da napadash choveka ni krivog ni duzhnog...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Strucnjak, 1615 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Šabac
  • Motocikl: CRF300L

Kad bi bio jedan putopis na 5 besmislenih raspravki, gde bi nam bio kraj :) Seremo tu ko foke i jedni i drugi, kuckamo na netu, umesto da smo napolju po divnom vremenu. Kao deca ovde se prepucavamo...

 

Ja odoh na voznju a predlazem isto i vama.

 

Over and out

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Banned, 993 postova
  • Lokacija: kg
  • Motocikl: zx7r

Kad bi bio jedan putopis na 5 besmislenih raspravki, gde bi nam bio kraj :) Seremo tu ko foke i jedni i drugi, kuckamo na netu, umesto da smo napolju po divnom vremenu. Kao deca ovde se prepucavamo...

 

Ja odoh na voznju a predlazem isto i vama.

 

Over and out

Niko se ne prepucava, nego ti napadash ljude bez razloga. Sashu znam, dobar dechko, kad udje u selo on sidje i gura motor da ne naljuti vas fine momke.

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Strucnjak, 1615 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Šabac
  • Motocikl: CRF300L

Ti bas volis da se svadjas :) Sarkazam ti je simpatican ali se ne koristi u raspravama ako zelis normalno da pricas o nekoj temi, vec kad hoces da podbadas nekog. Ne gura on motor, ne guram ga ni ja. Sasi sam se izvinio, pomesao sam. I da, stigao sam da se javim u temu jer tema za to sluzi. Ako je za tebe jedina voznja kroz selo ili guranje ili 120 to govori sve. 60-70 ne dolazi u obzir jel?

 

Jesam promasio temu, treba da kazem zasto volim/ ne volim R motore. No, i drugi je masaju pa i ti. Evo da odgovorim na pocetno pitanje da ne bude da sam dosao da prozivam i da se stvarno odjavim.

 

 

R motore ne volim, ali ih ne mrzim. A ne volim ih jer kao prvo i ne znam da ih vozim, drugo neudobni su mi. Ja za razliku od mnogih razlikujem ljude po njihovim osobinama pojedinacno a ne po klasi motora. Kao sto rekoh R se moze lepo voziti kao i svaki drugi motor. Niko te ne tera da juris niti se glupiras sa njim ako imas preko 100konja ne moras i da ih koristis. Ono sto ja ne volim je brza voznja iz jasnih razloga.

 

 

 

Iako sam za tebe klinac i po godinama i po predjenim kilometrima, imam pravo na misljenje i ovde ga iznosim i nemas pravo da mi pises poruke "bitno je da si se i ti ovde javio". Sto, jel moje misljenje ne vredi nista samo sto se ne poklapa sa tvojim?

 

Cak i ti sa daleko vecim iskustvom sigurno daleko bolje i sigurnije reagujes pri manjim brzinama nego pri vecim. Ti verovatno bolje reagujes na 100 nego ja na 70, ali klinci na putu, ovce, traktori daleko losije reaguju i od mene i od tebe i zbog toga zagovaram sporu voznju u naseljenom mestu.

 

Pitaj neke ljude koji nisu motoristi kako im prija kad prodjes kroz naseljeno pored njih sa 120. Ako te ne interesuje njihovo misljenje, e onda si ti taj koji misli da je put samo njegov, a ne samo traktor ubica.

 

Mene samo nervira sto su moje poruke u prosloj temi potpuno lose shvacene i ispalo je da branim traktore-ubice.com a to mi nije bila namera. Moje reci su izvrnute i to je jako ruzno.

 

Moram skrenuti paznju da je pocetna poruka malo iritantno napisana. I na mom se slikaju, da me obilaze istina je al me uvo boli, da gledam prirodu mogu ako hocu na svakom motoru, da idem 200 takodje mogu, al nista od ovoga nije razlog zasto sam odabrao svoj motor. Da sam ljubomoran uzeo bih R-a. Nije me niko naterao da uzmem ovo sto sam uzeo.

 

Sto se ljuibomore tice evo vam ovo:

 

nisam neki vozac i bas me bole brige! Vozim ko baba i nisam nista manja faca od drugih zbog toga, samo sam odrastao dovoljno da se ne takmicim sa drugarima ko je jaci i bolji i svestan sam svojih ne tako velikih moto mogucnosti. Onom kome je motor potreban da bi bio faca... Jel sramota kad te neko obidje? Ako tako razmisljate, sami ste dali odgovor na svoje pitanje, samo je pitanje da li ste toga svesni.

  • Podržavam 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1531 postova
  • Lokacija: Beograd-Čačak
  • Motocikl: XRV 750, TZR 125

Neću te duplo mrzeti, ali razmišljam se da zamrzim sve na R.

Rale, Rajko... registracija, regler...

Eto kako sredina pokvari čoveka, a ne znam da mrzim majke mi.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hit the Road, 1415 postova
  • Lokacija: vinca, beograd
  • Motocikl: BMW R1200GSA

Evo i ja da se upisem... Jako zanimljiva tema... Na dvotockasima sam od 1991. godine aktivno. Ne slazem se da su R-ovi olicenje neceg loseg, ili losih ljudi. mislim da je to veoma individualna stvar. Za svojih 20-tak godina ovog iskustva vozio sam uvek R-ove a sebe uopste ne smatram jednim od "gadnih likova". Poznajem dosta ljudi iz tog sveta koji nisu "gadni likovi". Mada... da ima cobana, stvarno ima, onih napaljenih klinaca sa dve vijuge u glavi vise nego kokoska. Momentalno posedujem Hondu CBR 1000 RR iz 2008. Pre dva meseca imao sam nesrecu da probam Suzuki V Strom 1000 DL. Probao, i... naravno kupio i njega. Sad vec mogu da izvrsim adekvatna poredjenja.:

Sto se tice iskoriscenosti motora, tacno je da je dosta neiskoriscen. U saobracaju i nemogu bezbedno da se voze nego sa 20-30% kapaciteta. Prtljag...hm...jako tesko. Putovanje sa suvozacem... opet tesko. Sa ekonomske strane gledanja, skuplji za redovno odrzavanje, mnogo vise opterecuje. Brza potrosnja guma, plocica, lanca i lancanika, mnogo veca mogucnost dozivljavanja incidentnih situacija, mnogo vece posledice po motorcikl i prilikom najbezazlenijih havarija, blagih padova, proklizavanja itd.

 

Otkad je i V Strom u garazi, mnogo lakse se organizuju putovanja, siri spektar ljudi sa kojima mozete dogovoriti tako nesto. Supruga vrlo rado putuje samnom. Evropa postala mnogo manja. Sada na Evropu gledam kao nekada na Srbiju. Mnogo opustenija voznja, bezbriznija a ne mnogo sporija. Mnogo vise kilometara se moze preci u jednom danu. Moze se poneti prtljag koji je potreban i vozacu i suvozacu za vise dana, MNOGO SU SIRI VIDICI, GRANICE POMERENE.

 

Mogu podvuci crtu a vi izvucite zakljucak:

 

Za dva meseca posedovanja oba motorcikla, predjena kilometraza sa CBR-om je 1200km a sa V Strom-om je 5300km.

 

SAVET: Kome je potreban motorcikl kako bi otisao do coska na kafu, obavezno neka uzme R varijantu. Moj CBR na prodaju. Ima ga u temi Prodajem...

 

pozz...

 

 

UH, ZAMALO DA ZABORAVIM...Atraktivnost i lepota, izazivanje paznje kod dobrih riba... Pa naravno R i samo R, moze i RR.

Ali, vise volim da vozim motorcikl zbog sebe, a ne zbog drugih.

  • Podržavam 9

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2013 postova
  • Lokacija: Pula
  • Motocikl: KTM 1290 SD GT

kada bi neki novi klinac ( do 18 god ) postavio ovakvu temu prešao bi pogledom preko nje i cao đaci. kada covjek sa 40 god. postavi ovakvu temu onda bi rekao svašta ( autoru ) ali necu jer nece imati ucinka.

mislim da je cilj teme bio skrenuti pažnju nas na autora i diviti mu se kako je on " eR " vozac, tj glavni baja u selu.

mislim da je autor teme nezrela osoba koja nezna uvažavati i tuđe ukuse i stilove života pa mu je vrjeme da nađe neki "eR " forum i tamo se nadjebava sa eR serašima njegovog kalibra jer ove druge vozace R motora ne vidim kao njemu slicne tj. plitke u razmišljanju.

u profilu i ne vidim neki "eR " da vozi vec neku plavu kantu pa i neznam dali je uopce mogao osjetiti nešto od sportske R vožnje.

autor teme se je upravo opisao onako kako ga ja i pokušavam vizializirati u svom profilu pod interest gdje kaže:

Ja sam kralj

Ja sam lopov i gad

Lancima okovan mrzim tvoj svet

Umno poremećen, novcem opterećen

Teksilno unakažen, ludilom pregažen

Lažem, kradem i opijam se...

... i mislim da je time i previše rekao o sebi.

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1689 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW R1200C , BMW R1200GS, Yamaha TDM900,Kove 500X, KYMCO S200 People, Suzuki Burgman 650 executive, Tomos Automatic

kada bi neki novi klinac ( do 18 god ) postavio ovakvu temu prešao bi pogledom preko nje i cao đaci. kada covjek sa 40 god. postavi ovakvu temu onda bi rekao svašta ( autoru ) ali necu jer nece imati ucinka.

mislim da je cilj teme bio skrenuti pažnju nas na autora i diviti mu se kako je on " eR " vozac, tj glavni baja u selu.

mislim da je autor teme nezrela osoba koja nezna uvažavati i tuđe ukuse i stilove života pa mu je vrjeme da nađe neki "eR " forum i tamo se nadjebava sa eR serašima njegovog kalibra jer ove druge vozace R motora ne vidim kao njemu slicne tj. plitke u razmišljanju.

u profilu i ne vidim neki "eR " da vozi vec neku plavu kantu pa i neznam dali je uopce mogao osjetiti nešto od sportske R vožnje.

autor teme se je upravo opisao onako kako ga ja i pokušavam vizializirati u svom profilu pod interest gdje kaže:

Ja sam kralj

Ja sam lopov i gad

Lancima okovan mrzim tvoj svet

Umno poremećen, novcem opterećen

Teksilno unakažen, ludilom pregažen

Lažem, kradem i opijam se...

... i mislim da je time i previše rekao o sebi.

 

Mile opušteno.....ja samo čitam i smejem se....ne vredi i nema smisla polemizirati oko toga...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1318 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Uljara 1127cm i tetejac 600cm

 

 

 

Evo sada teme, da nam kažete, nama vlasnicima R motora, šta vama fali?

- Nama sta fali? Kako kome,eto meni trenutno kafa..

Zašto tolika mržnja?

- Mrznja iz prostog razloga sto na los nacin prezentujete sve vozace motocikala (ne samo vozaci RR motora vec svako ko divlja),odgovorni ste ("ste" jer vidim da si nas podelio na Vas i nas) za 60% saobracajnih nezgoda u kojima je ucestvovao motocikl,jos veci procenat smrtnih slucajeva..

Možda zato što su eRovi bolji i lepši od vaših motora?

- Zavisi za sta su RR motocikli bolji. Nesto se ne secam da sam sa R-om mogao na pecanje da idem.. Da su lepi jesu,ali to je stvar ukusa. Meni se licno svidjaju zbog agresivnog izgleda

Zato što su atraktivniji, pa se ljudi slikaju pored njih a ne pored vaših?

- Atraktivni jesu,to stoji. Ali ako meni motor treba i sluzi za pokazivanje pre cu ici peske

Zato što se dobre ribe lože na eRove?

- Isto vazi i za "dobre ribe" koje se loze na R-ove - pre cu ici peske,takva mi ne treba

Zato što vas stalno pretiču pa ste nabili neki kompleks?

- Neka pretice ko,gde i kad hoce,ja znam da cu sigurno stici gde kod sam se zaputio. Vise smatram potrebu da se svaki zivi motor na putu zaobidje kao kompleks,ali to je moje vidjenje

Zato što zbog njih ne možete da uživate u prirodi, pejzažima dok se vozite vašim motorima?

- Que?! Mogu ja da uzivam u prirodi sa i bez R-ova na putu. Ne vidim smisao i pravac pitanja..

Zato što bi ste hteli da vozite R, ali nemate OO?

- Ja licno imam muda da vozim RR motocikl. Zapravo sa svoje 22. godine sam vozio nekoliko i mogu ti reci da velika muda imas kad se obuzdas da ga ne zavrnes

Ili neko dublji i jači razlog...

- Da,postoji dublji i jaci razlog. Vec sam ga spomenuo,nemam kafu ispred sebe

 

Odgovorio sam ti uopsteno i iz licnog ugla te nemoj moj post da shvatis kao uvredu. Ja niti znam kako ti vozis niti u cemu uzivas (vezano za motor) te nemas razloga da se osetis prozvanim. Ako se pak i osetis prozvanim spadas u grupu motorista koje bas i ne mirisem.. Vozio sam R-ove u mladjim danima dok nisam shvatio da mi motocikl od 600cc apsolutno nije potreban i presao na drkavi Suzuki RG80 (da,osamdeset kubika) jer mi zadovoljava potrebe prebacivanja iz tacke A u tacku B uz desetostruko manje troskove odrzavanja. I dan danas volim da vidim i ako situacija dozvoli probam neciji motocikl RR klase,ali to radim na normalan nacin. Nagledao sam se saobracajnih nezgoda gde su zivote gubili momci i devojke mojih godina zbog neprilagodjene brzine i uslovima na putu. I nisu samo njihove porodice ispastale - prolaznici i drugi ucesnici u saobracaju koji su bili na licu mesta su morali da gledaju taj cin. A da ne spominjem neduzne ljude koji su stradali..

 

P.S.: svestan sam cemu tvoja frustacija,vezana je za skoro zakljucanu temu sa poginulim mladicem. I apsolutno razumem tvoju ogorcenost na decka koji je vozio neosvetljen traktor,ali to je samo jedna strana medalje. Druga strana je cinjenica da je sipcio postenom brzinom - kojom ne znam jer nisam bio tamo (hvala Bogu),ali opet velikom. Uostalom nije ni bitno,jos jedan zivot je ugasen. I sta treba uraditi po tom pitanju? Zavrnuti gas do kraja i na sva usta kukati o neosvetljenim traktorima i ostalim opasnostima u saobracaju? Ne! Postati svestan da postoje neosvetljeni traktori i ostale opasnosti u saobracaju i voziti opreznije i sto je jos bitnije sporije.

 

 

22 god a vozio r-ove u mladjim danima,sa kolio godina si vozio sa 10-11 god hahaha,i onda kupio rg-a,mali motoric koji kupuju klinci jel lici na malog r-a ...

 

 

 

Ima mnogo strucnjaka ove vrste na forumu..

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1318 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Uljara 1127cm i tetejac 600cm

kada bi neki novi klinac ( do 18 god ) postavio ovakvu temu prešao bi pogledom preko nje i cao đaci. kada covjek sa 40 god. postavi ovakvu temu onda bi rekao svašta ( autoru ) ali necu jer nece imati ucinka.

mislim da je cilj teme bio skrenuti pažnju nas na autora i diviti mu se kako je on " eR " vozac, tj glavni baja u selu.

mislim da je autor teme nezrela osoba koja nezna uvažavati i tuđe ukuse i stilove života pa mu je vrjeme da nađe neki "eR " forum i tamo se nadjebava sa eR serašima njegovog kalibra jer ove druge vozace R motora ne vidim kao njemu slicne tj. plitke u razmišljanju.

u profilu i ne vidim neki "eR " da vozi vec neku plavu kantu pa i neznam dali je uopce mogao osjetiti nešto od sportske R vožnje.

autor teme se je upravo opisao onako kako ga ja i pokušavam vizializirati u svom profilu pod interest gdje kaže:

Ja sam kralj

Ja sam lopov i gad

Lancima okovan mrzim tvoj svet

Umno poremećen, novcem opterećen

Teksilno unakažen, ludilom pregažen

Lažem, kradem i opijam se...

... i mislim da je time i previše rekao o sebi.

 

 

Hahaha ko ga savetuje,covek koji je sam priznao da je pozajmljivao(krao)motore u mladosti...

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1318 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Uljara 1127cm i tetejac 600cm

Postujem svaki motocikl(naravno imam posebne simpatije,prema odredjenim vrstava,kao sportski 4-ro cilindrasi,cros i supermoto jednocilindrasi)i sve vrste vozaca,osim dve vrste..

 

Prva vrsta su,idioti koji su kupili motor(nazalost R) koji 99% voznje provedu u najprometnijim ulicama da ih svi vide,obicno bez kacige,kod nas u Lazarevcu ima poprilican broj takvih...

 

A druga vrsta si vozaci pocetnici koji od juce voze motor ali po pravilu misle da sve znaju,i o voznji,i o motorima,o mehanici,ali nemaju pojma,ali videce oni to i sami kada dodje vreme,po pravilu su to skuterasi,ili uznapredovali skuterasi na gpz-u 500,er5,er6,gs 500maxi skuteru

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1318 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Uljara 1127cm i tetejac 600cm

Koje sranje od teme

 

 

Bas je tema poucna,mozda naucis i kako da oseces staklo na sijalici a opet da radi,znas kad si postavljao pitanje u garazi...

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Banned, 993 postova
  • Lokacija: kg
  • Motocikl: zx7r

- Atraktivni jesu,to stoji. Ali ako meni motor treba i sluzi za pokazivanje pre cu ici peske

 

...

 

- Isto vazi i za "dobre ribe" koje se loze na R-ove - pre cu ici peske,takva mi ne treba

To shto imash je isto k'o da idesh peshke :jee:

 

Mogao bi brzhe da potrchish, a i jeftinije ti odrzhavanje :jee:

 

A druga vrsta si vozaci pocetnici koji od juce voze motor ali po pravilu misle da sve znaju,i o voznji,i o motorima,o mehanici,ali nemaju pojma,ali videce oni to i sami kada dodje vreme,po pravilu su to skuterasi,ili uznapredovali skuterasi na gpz-u 500,er5,er6,gs 500maxi skuteru

Ne diraj mi moje pulene, koji chopere od 250ccm obaraju vishe nego mi R-ove. I one koji obaraju motore do kraja gume pod gasom u oshtrim krivinama.

 

Oni su mlade nade moto sporta.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja