Jump to content

Moto Zajednica

Keeway Speed 125/150

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 824 postova

Ja sam sipao uvek ulje MOTUL 5100 10W40, jednom sipam za 5000km i to je to. A sijalica mi je 3 puta crkavala, vecinom kratko, pa vozio na dugo jer sam morao do prodavnice, oko 300din kosta sijalica, a sada ste me bocnuli da li da kupim tu SIJALICU 12V 35/35W HALOGEN sa tog sajta, ali dok platim postarinu isto mi dodje, a i nema ih na zalihama.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1225 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Keeway Speed 150

ja sam kupovao kineske i crkavale su u roku od 5 dana, sad sam kupio osramovu i radi za sad odlicno, kad sam uporedio debljinu onih metalnihcevcica u sijalici video sam da su kineske duplo slabije. ja bih ti preporucio sa probas sa osram-ovom pa ako i ona crkne onda ako hoces budzi tu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 432 postova
  • Lokacija: Smederevo / Cacak
  • Motocikl: Yamaha FZR 600,Keeway Speed 125

Meni je tu nesto sumnjivo,da nije napon veci kad je motor upaljen ili tako nesto,nemoguce da tako crkavaju(meni sa manje od 500km crklo i dugo i kratko,a ista ta sijalica je na piaggio free pre taga radila oko 2god).

 

Ja sam malo pre montirao halogenu,ali onu obicnu za auto samo 35/35w,narva,skinuo sam staru sijalicu komplet sa grlom i ubacio ovu direktno na far.Za sad lepo svetli,svetlost je belja itd...videcemo dokle ce da traje...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 824 postova

ja sam kupovao kineske i crkavale su u roku od 5 dana, sad sam kupio osramovu i radi za sad odlicno, kad sam uporedio debljinu onih metalnihcevcica u sijalici video sam da su kineske duplo slabije. ja bih ti preporucio sa probas sa osram-ovom pa ako i ona crkne onda ako hoces budzi tu

Gde si nasao kineske jel u servisu, koliko li one kostaju bas me zanima kada su ove oko 280din. Za sada mi dugo sluzi ova NARVA, jos sam kupio jos jednu da je imam za svaki slucaj ako crkne jer se nekada vracam iz Obr do Sapca, da imam rezervnu, ali mi ona stojala u koferu i od truckanja pukla, jbg. Videcemo koliko traje ta halogena, ako je bolja onda cu nju staviti ali opet se bojim jer je od auta mada je 35/35W...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 73 postova
  • Lokacija: Vojvodina, Subotica, Đurđin
  • Motocikl: Keeway Speed 150

 

Ja sam malo pre montirao halogenu,ali onu obicnu za auto samo 35/35w,narva,skinuo sam staru sijalicu komplet sa grlom i ubacio ovu direktno na far.Za sad lepo svetli,svetlost je belja itd...videcemo dokle ce da traje...

 

Tako nesto i ja nameravam da uradim, mozda i stavim napred far od yuga, ako mu bude doro stajao.

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1225 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Keeway Speed 150

100 kinti su kineske, kupovao sam ih na pijaci, u servis ne idem jer onaj u cupriji mi je na prvi pogled izgledao kao da pojma nema..

ove kineske sam menjao kao carape, stavim je podjem 100m, pap, crce kratko, onda vozim na dugo, i ono posle 2-3 dana pap..

stavim novu pred put za beograd, podjem pap, vracam se nocu iz bg-a, upalim svetlo nisam ni taster do kraja gurnuo ono pap, i vracam se na poziciju do jagodine <_<

 

najace mi je bilo vozim nocu i crce jedno, ja se mislim &^#@$%#$ imam dugo, upalim ja i poce motor da stuca i ugasi se ko da umro, nema kontakt nema nista ja reko gotov, guraj do kuce, pretitram ga vidim izgoreo mi osigurac glavni (onaj ispod sedista), kupim novi, krenem on se ugasi opet, opet isto, zamenim osigurac krenem i opet pap, titram celu instalaciju i padne mi na pamet da skinem sijalicu (ona crna, izgorela kao po obicaju, one metalne cevcice pokrivljene, istopljene), kresnem masinu radi normalno, i zakljucim da mi zbog sijalice pregorevao osigurac, toliko sra*a zbog jedne sijalice

 

e sad sam osramovu kupio i za sad zadovoljan kostala oko 280-300 din, i nosim rezervi osigurac i malo licne za svaki slucaj

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 151 postova
  • Lokacija: obrenovac,zvečka
  • Motocikl: Yamaha Diversion 600

Dečaci neznam kol'ko vam je poznato...ali fabričke sijalice koje se ugradjuju u naše farove su iste kao i one iz traktorskog fara i koštaju izmedju 150 i 200 din.Zato nemojte kupovati neke skupocene kad ne morate.I ja sam menjao po dve u sezoni i na kraju preradio na halogenu H4 i za sada radi kako treba.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 824 postova

Nisam znao da su takvo ocajne te kineske, strasno, bezi od njih, svetlo ti je najvaznije. Ja kupujem u radnji gde se prodaju ulja i tako te stvarcice...

 

Rezervni osigurac treba da imas uvek, ja imam jedno 5 komada, sta kada su 10dinara, samo mi je jednom crkao osigurac kada mi je majstor stavio pogresan alarm, zamisli, a tada nisam znao o osiguracu pa sam ga upalio na kurblu i odvezao do njega, on stavio drugi alarm koji je inace i trebao, a ovaj prvi sto je stavio nije mogao motor da se upali na daljinski, i predlozio mi da spajam zice a nije skuzio da je stavio drugi alarm.

 

Haha e podseti me sada za traktorske sijalice, pitam ja majstora gde da kupim sijalicu on kaze trazi u traktorskim delovima, ja usao u radnju, covek me gleda bledo, za tu sijalicu nije cuo i pita ko mi je rekao da dodjem ovde, ja rekoh majstor a on ce na to, taj majstor nema pojma.

Ma ja sam zadovoljan ovom mojom sijalicom i nije mi skupa 280din.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 73 postova
  • Lokacija: Vojvodina, Subotica, Đurđin
  • Motocikl: Keeway Speed 150

upravu je @darezzy one, to je ista ko i za traktor, imam kuci punkurac takvi, inace iste su i na tomosima samo sto stariji modeli imaju od 6v.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

Gazi malo jace (i u vecim kolicinama, kada je bezbedno) zadnju i vidi kako ce se ponasati. Ponekad je potrebno preci neki kilometar dok paknovi/plocice "legnu".

 

Naravno pregledaj motor da nije nesto ocigledno u pitanju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 94 postova
  • Motocikl: Kiwi speed125

Pozdrav svima. Evo malo da se pohvalim..U avgustu ove godine sam postao prvi vlasnik Keeway Speed 125. :) Kupjen je u Novom Sadu placen 95 690 dinara, prvi servis me izaso 2600 dinara,a drugi 4000dinara..

 

 

Zadnja kocnica i kod mene slabije hvata, al kad stisnem muski onda zakoci..:D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ako nista ne ocekujes,nista te ne moze ni razocarati., 339 postova

E ljudi sta moze biti probl .. Jako mi slabo koci zadnja kocnica na speedu, juce je stigao iz radnje, 2008 je god .. pomoc ?

 

Ja kada sam kupio mog speeda kaze mi prodavac (majstor - posto su ga tu u prodavnici izgleda i sklopili)uzmi malo pa ga probaj vidi kao ide itd...ja vidim isto kao kod tebe zadnja slabo koci skoro da i ne koci i stalno sija stop svetlo-ne gasi se.

Ja mu ukazem na to i on poce da cacka i namesta i vala mucio se dugo dok na kraju sasvim slucajno nije na rucici od prednje kocnice pronasao malo parce plastike nesto kao neki"klincic" koje je tu bilo zabodeno tako da je rucica od prednje kocnice bila malo razmaknuta i zbog toga je bilo non-stop radilo stop svetlo.A za zadnju mi je strucno objasnio da je ona samo pomocna to jest prednja kocnica je glavna kao zato je i prednji disk veci a zadnja je tu kao samo da pomogne prednjoj :zbunjen: ja rekoh mozda i jeste tako sta ja znam meni je to prvi veci motor do tada sam imao ATX-a sa samo zadnjom kocnicom ali ipak mi nije logicno ali on je majstor valjda bolje zna. :neznam:

Posle nekog vremena sam naleteo papucicom od zadnje kocnice na ivicnjak i iskrivio je i odem u servis i kupim drugu papucicu i brat mi je zameni i prilikom skidanja stare i iskrivljene papucice ispadne isti onakav "klincic"koji je imao i na rucici od prednje kocnice ! ! ! zamenimo papucice i gle cuda zadnja kocnica radi kao i sto treba ma koci za sve pare kada je malo jace pritisnes pravi strafte samo tako :moto3: Eto to ti je bio moj slucaj pa probaj i kod tebe mozda je i kod tebe ostao taj"klincic".

Jos samo da napomenem kada sam video kakav je"strucnjak"taj majstor bio odmah sam resio da ne idem na prvi sevis kod njega nego mi je brat sam uradio servis.Nadam se da ce ti ovo moje opsirno pisanje pomoci.

Pozdrav. :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 73 postova
  • Lokacija: Vojvodina, Subotica, Đurđin
  • Motocikl: Keeway Speed 150

Moj ima 1200 i dobro mi radi zadnja, mada slabo je jakoristim, to samo na tomosima se koci sa zadnjom, cim malo jace stisnes odma blokira i lako mozes past.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ako nista ne ocekujes,nista te ne moze ni razocarati., 339 postova

@philipsu93-mozda i jeste tako ali je to nevazno ja sam samo objasnio sta je bio slucaj kod mog Speeda i kako je reseno i da posle toga kocnica koci normalno.Nadam se da ce moj slucaj pomoci svima kojima treba a dali ce i kako da koriste zadnju kocnicu na njima je,vazno je samo da koci kako i treba :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1225 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Keeway Speed 150

ako ne podesis lepo sauh gusi se, kad mu uhvatis narav vozices bez problema, i u toku voznje kako se motor zagreva tako ga smanjujes,

kad je motor hladan, dam skroz sauh upalim i onda vratim na otprilike 3/4, vidis kad ga ubodes radice ti motor lepo i nece se gasiti ni stucati

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja