Jump to content

Moto Zajednica

Sta ste danas uradili na svom motociklu??

Recommended Posts

  • -+-, 1005 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha ♥

Danas sam olaksao zivot regleru :)

DSC_0052.thumb.jpg.4507c87f1b8d401b8086f3cb9b48c018.jpg

                                                                +

DSC_0053.thumb.jpg.bd9bc7c8fdaa3278ddaf92b508ad1c88.jpg

                                                              =

DSC_0055.thumb.jpg.6705d0ba887f70bf49db4bcec18d8e08.jpg

  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • IF YOU THINK ADVENTYRE IS DANGEROUS TRY ROUTINE ...IT IS LETHAL, 999 postova
  • Lokacija: Bor
  • Motocikl: Honda ST 1100 Paneuropean
Pre 1 sat, Golub je napisao:

Danas sam olaksao zivot regleru :)

DSC_0052.thumb.jpg.4507c87f1b8d401b8086f3cb9b48c018.jpg

                                                                +

DSC_0053.thumb.jpg.bd9bc7c8fdaa3278ddaf92b508ad1c88.jpg

                                                              =

DSC_0055.thumb.jpg.6705d0ba887f70bf49db4bcec18d8e08.jpg

Na slican nacin sam resio na Honda Afrika RD04

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 893 postova
  • Lokacija: Skoplje
  • Motocikl: Honda CBR 1000f

I ja imam potrebu da olaksam zivotom mom ..... dajte objasnite sta i kako i gde ste to odradili

ja imam neku ideju da mu stavim neki ventilator sa nekog kompjutera, ali sto je bolje?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36
pre 7 minuta, vortex4borg je napisao:

I ja imam potrebu da olaksam zivotom mom ..... dajte objasnite sta i kako i gde ste to odradili

ja imam neku ideju da mu stavim neki ventilator sa nekog kompjutera, ali sto je bolje?

Bolje je dodatno hlađenje u vidu rebara, ako postoji mogućnost za dodavanjem materijala ispod reglera. Vrlo često pomogne i sama pasta za kulere. Namaže se deo gde regler naleže na ram motora, da bolje provodi toplotu. Ja sam tako već na par motora spašavao reglere od pregrevanja... Što je bolji kontakt reglera sa ramom motora, to je i bolje hlađenje - logično... ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • IF YOU THINK ADVENTYRE IS DANGEROUS TRY ROUTINE ...IT IS LETHAL, 999 postova
  • Lokacija: Bor
  • Motocikl: Honda ST 1100 Paneuropean
pre 11 minuta, vortex4borg je napisao:

I ja imam potrebu da olaksam zivotom mom ..... dajte objasnite sta i kako i gde ste to odradili

ja imam neku ideju da mu stavim neki ventilator sa nekog kompjutera, ali sto je bolje?

jqqi37.jpg

 

Kod mene Afrika RD 04 je smesteno ispod ploce treceg kofera prosecen je blatobran i hladnjak sa krupnijim rebrima da ih blato ne bi zapunilo okrenut je na dole prema zadnjem tocku.On je fiksiran sa 4 zavrtnja sto se na slici vidi okolo zaliven silikonom da tocak ne baca vodu .Zatim termo pasta i regler s gornje strane vise se apsolutno ne greje.Inace sve Afrike imaju  problem sa reglerima.E sad ovo je "Joskin regler"koji je inace pouzdan i sa ovim hladjenjem bice jos dugotrajniji.Ovo ovako funkcionise bez problema vec trecu godinu.Vise i kontakti na zicama reglera ne pregorevaju sto se ranije cesto desavalo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 893 postova
  • Lokacija: Skoplje
  • Motocikl: Honda CBR 1000f

hvala obojci na pomoci, ali i obe sugestije ili su vec napravljene ili nema mogucnosti.

Imam cbr 1000f i regler je na levoj strani ispod sedista suvozaca. Znaci oklop-rep oko njega i nema tu mnogo mrdanja :( pogledajte na netu neku sliku i nalazi se odma iza ususa za vazduh, ima neka rebra i odna tu nalazi se to "zakopano blago"

Meni jebu zice, spojeve, .... zice postaju krute od to toplo/hladno i od virbacija na kraju skinu buksnu i ..... i eto muke.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • IF YOU THINK ADVENTYRE IS DANGEROUS TRY ROUTINE ...IT IS LETHAL, 999 postova
  • Lokacija: Bor
  • Motocikl: Honda ST 1100 Paneuropean
Upravo sada, vortex4borg je napisao:

hvala obojci na pomoci, ali i obe sugestije ili su vec napravljene ili nema mogucnosti.

Imam cbr 1000f i regler je na levoj strani ispod sedista suvozaca. Znaci oklop-rep oko njega i nema tu mnogo mrdanja :( pogledajte na netu neku sliku i nalazi se odma iza ususa za vazduh, ima neka rebra i odna tu nalazi se to "zakopano blago"

Meni jebu zice, spojeve, .... zice postaju krute od to toplo/hladno i od virbacija na kraju skinu buksnu i ..... i eto muke.

Vidis to se i meni ranije desavalo.Pravdano je losim kontaktima  sve moguce nacine spajanja zica sam primenio ali bez uspeha sada se to vise ne desava.Regleru mozes da promenis mesto produze se zice ,ja sam to uradio.Isto je bio sastrane a sada je u repu motora

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 893 postova
  • Lokacija: Skoplje
  • Motocikl: Honda CBR 1000f

to mi je zadnja opcja, ocu ako je moguce da ostane na istom mestu, a ja ili rebra ili ventilator .... isteram tako ovu godinu pa ako i to ne valja ..... onda joskin regler, na drugo mesto stavim gde ima vise strujanja vazduha ...... ali ne da mi se to ..... jos uvek

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Pa stavi ti i hladnjak i ventilator preko njega.. 

Ako crkne ventilator hladice se pasivno putem hladnjaka. 

Ja bi redno sa ventilatorom spojio jednu LED i odveo je negde na instrument tablu , cisto da znam kada je ventilator aktivan. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • IF YOU THINK ADVENTYRE IS DANGEROUS TRY ROUTINE ...IT IS LETHAL, 999 postova
  • Lokacija: Bor
  • Motocikl: Honda ST 1100 Paneuropean

335ft77.jpg

 

View Full Size Image      Sad je malo jasnije verujem.Probao sam i sa ventilatorom vrlo je tesko smestiti to ispod oklopa barem kod Afrike ne verujem ni da je na CBR bolja situacija spakovano je to sve knap

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 893 postova
  • Lokacija: Skoplje
  • Motocikl: Honda CBR 1000f
pre 3 minuta, Sveta 5. je napisao:

335ft77.jpg

 

View Full Size Image      Sad je malo jasnije verujem.Probao sam i sa ventilatorom vrlo je tesko smestiti to ispod oklopa barem kod Afrike ne verujem ni da je na CBR bolja situacija spakovano je to sve knap

 

 

jasno mi je sto si uradio ..... a ja upravo nasao ventilatore pa krecem ovih dana kod majstora da vidimo sta mozemo da uradimo.

DA, knap je, ali posto se ja i struja NE slazemo uopste, ostavljdam to majstoru da AKO je moguce da odradi. E tek onda idemo da premestamo lokaciju ako ne uspe, ali morace da ide prema napred, ili mozda napravim zarez kod tog CBR-a oblikujem plastiku da usmeri vazduh prema regleru i tako gura vazduh ....... ko zna sta ce na kraju da ispadne ... jebo ja reglere

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -+-, 1005 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha ♥
1 hour ago, vortex4borg said:

I ja imam potrebu da olaksam zivotom mom ..... dajte objasnite sta i kako i gde ste to odradili

ja imam neku ideju da mu stavim neki ventilator sa nekog kompjutera, ali sto je bolje?

I kod mene je regler na istom mestu kao kod tebe, skini pa pogledaj sta mozes da uradis, mislim da ventilatori sa kulera ne pomazu mnogi osim kada se stoji u mestu...Mislim da je bolje resenje ovo sto smao ja i kolega Sveta 5 uradili, sa dodavanjem "pasivnih" hladnjaka...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 893 postova
  • Lokacija: Skoplje
  • Motocikl: Honda CBR 1000f
pre 9 minuta, Golub je napisao:

I kod mene je regler na istom mestu kao kod tebe, skini pa pogledaj sta mozes da uradis, mislim da ventilatori sa kulera ne pomazu mnogi osim kada se stoji u mestu...Mislim da je bolje resenje ovo sto smao ja i kolega Sveta 5 uradili, sa dodavanjem "pasivnih" hladnjaka...

hahah znaci i jedno i drugo :) .... ako ima mesta samo

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra

Danas sam ga ispuškirao baš lepo.

Kažu da to nije dobro, međutim to mi je najefikasniji način da sperem prašinu i blato. Integra ima veće plastične površine, pa je sve malo bolje zaštićeno...

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 447 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Honda CBF600S, DL650 V-Strom, Beverly 400 Tourer

Danas menjao ulje, filter i doobro oprao.
Izgleda i previse dobro jer se po nekad IMG_0046.JPG IMG_0052.JPGmalo gusio pri ubrzanju u voznji.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ja sam FAP mašina, 746 postova
  • Lokacija: Leskovac, Srbija
  • Motocikl: apn 6 i Transalp

Dal se zbog prednjeg lancanika desava kao da pucka nesto u predelu lancanika prednjeg, kad mu dam ostriji gas, vidim da je za zamenu, al me zanima dal je do njegacae4554c0c6647751d3376d48fbbe9ec.jpg&key=47754511280531b67c75fb954934d0e3fc5ed5c43e9426d0ab91915471c53389

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ja sam FAP mašina, 746 postova
  • Lokacija: Leskovac, Srbija
  • Motocikl: apn 6 i Transalp

Jeste proverio sam i lanac i istegnut je i on, mora da saceka malo nov set dok skrpim pare, jer taj zvuk dolazi zbog istrosenosti lanca i lancanika.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Andragog, 4690 postova
  • Lokacija: On off road
  • Motocikl: BMW K25 HONDA PD05
On 6.3.2018. at 0:34, Savan je napisao:

360b6053ec7fbd6f239ab76f7540e9ba.jpg

Zloupotrebio sam cevasti ključ kao privremeno rešenje da pricvrstim USB priključak kao i voltmetar. Kad rešim pitanje struje skinucu te priključke jer mi ne trebaju ni za šta.

A posle gledam poklopac prednjeg lančanika. Nikad ga nisam ni dobro pogledao a kamoli skinuo. Unutra naravno gomila masti i blata pa je to bilo neko čudno zadovoljstvo tipa, dobro je, ipak sam nasao nešto dobro prljavo i očigledan je ucinak :D
Ujedno bacih pogled na lancanik koji mi se čini u redu?

abdb8df9e0f70bb1442b21a433ac74d0.jpg

Nadjoh u manualu da vertikalna oscilacija lanca na sredini izmedju lančanika bi trebala biti izmedju 35 i 40mm. Meni je se činilo da kod mene ima puno više ‘lufta’ ali kad stavih metar ispade da ima svega 35mm, znaci dobro!


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Osiguraj malo bolje tu maticu ☆

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Čvrst je taj lim, tako je još u fabrici namešten. Misliš da bi trebao još jedan ćošak da zavrnem? Svakako neće da škodi.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • IF YOU THINK ADVENTYRE IS DANGEROUS TRY ROUTINE ...IT IS LETHAL, 999 postova
  • Lokacija: Bor
  • Motocikl: Honda ST 1100 Paneuropean
pre 26 minuta, brdy je napisao:

Jeste proverio sam i lanac i istegnut je i on, mora da saceka malo nov set dok skrpim pare, jer taj zvuk dolazi zbog istrosenosti lanca i lancanika.

Da nisi mozda pretego lanac probaj da ga olabavis malo pa da vidis sta se desava

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   1 član



×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja