Jump to content

Moto Zajednica

Suzuki SV 650/s

Recommended Posts

  • Ne silazi, 5782 postova

Mozda bih ja prodao moj mada ne mogu da kazem da je savrsen. Kupio sam ga prosle sezone i nisam nista u njega ulagao (po pitanju mehanike) jedino pre mozda 400 km nove Metzeler M3 i pre tri dana nov akumulator. Motor je 2000-to godiste presao po satu oko 53.000 ja sam ga kupio sa 50.000. Registrovan do 29.05.2013. ispravan cini mi se da je bio farban, ne vuce nigde ima neki renthal korman i neki arrow auspuh koji se dere jako a cena takvog kakav je bi bila nekih 1800 eur. Ne gori mi da prodam pa ne bih nesto ni skidao cenu jbg dao sam za ovu sezonu 600 Eur (gume+registracija+akumulator).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1604 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: SUZUKATI SV650N

Ima li neki dobar SV 2000-2002 na prodaju da znate licno?

malo ti bila jedna muka oćeš opet

 

:lol::lol:, i to, opet da uzme S-verziju, i ponovo da pravi N-a! :lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1448 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: k25

Ima li neki dobar SV 2000-2002 na prodaju da znate licno?

 

ima moj drug 2001,36000km,vozi ga vec 4 god,kupio ga u 3t racingu sa 22000,tek reg,promenjeno ulje i filter,lanac+lancanici,gume jako lose,givi kofer+nosac.2000e

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 589 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki SV 650

Evo malo slika crash bar-a i nosaca kofera. Fali plate za zadnji kofer jer jos nisam kupio kofer, bocne imam, a zadnji hocu da bude neki bolji jer se koristi po ceo dan.

 

Moja makina sa novom opremom:

post-3584-0-00078700-1342106139_thumb.jpg

Crash bar:

post-3584-0-64378200-1342106157_thumb.jpg

Nosac bocnih kofera i nosac plate-a za top case:

post-3584-0-46314500-1342106159_thumb.jpg

Detalj migavci (trazio sam da bude kao Givi za noviji SV)

post-3584-0-81017400-1342106160_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 468 postova
  • Lokacija: Selo Vrbovno
  • Motocikl: BMW R 1150 GS (2003)

Lepo odradjeno, svaka cast. :takoje:

 

Koliko para te izasao crash-bar ?

 

Hocu i ja takav da stavim pa sam cekao da vidim kako to na tvom motoru izgleda.

 

Zadnji kofer vec imam, tako da planiram samo jos da dokupim torbe za dalja putovanja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 589 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki SV 650

Jako sam zadovoljan kako je ispalo, a svidja se i svima koji su videli. Malo sam se plasio posto sada vise nije naked, ali sada mi je jos lepsi. Zamolio sam Sebu da ti napise cenu na PP, meni je radio sve djuture, pa ne znam ni sam sta je posto.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 468 postova
  • Lokacija: Selo Vrbovno
  • Motocikl: BMW R 1150 GS (2003)

Ma odlicno izgleda. :takoje:

 

Meni ne smetataju te cevi ja samo nisam ljubitelj plastike (oklopa).

Hvala ti, cekam Sebu da mi javi cenu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1604 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: SUZUKATI SV650N

jel neko stavljao bi-xenon, na prvu N-verziju? zanima me kako to radi, i vredi li truda!? u smislu, kako "baca" svetlo, sobzirom da xenon, koliko sam slušao traži neko svoje staklo?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1604 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: SUZUKATI SV650N

ne imadoh pametnijeg posla, a hteo sam da se uverim zbog čega mi ne radi brzinomer, i već kad sam otvorio evo čime je rezultiralo:post-13916-0-59777800-1342954256_thumb.jpg ovako su valjda radili pre otkrića dizalicepost-13916-0-36912700-1342954344_thumb.jpgovde je glavni alat bila turpija i skalpelpost-13916-0-59864600-1342954410_thumb.jpg vođe je već salivenopost-13916-0-54059800-1342954486_thumb.jpg spremno za "ugradnju"

 

daklem sam privremeno uštedeo neki dinar. uverio se da treba samo promeniti taj "deo" što sam zbudžio, i konačno, dok ga ne kupim radi mi kilometar sat :lol:.

 

post-13916-0-86872500-1342954319_thumb.jpg

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 468 postova
  • Lokacija: Selo Vrbovno
  • Motocikl: BMW R 1150 GS (2003)

Svaka cast, ja sam uvek za "Uradi sam" varijantu. :takoje:

 

Drugar je skoro na svom motoru menjao taj deo. :aha:

 

Koliko se secam spominjao je neke "pinjone" od bakelita koji su popucali i navodno nisu mogli da se poprave.

 

Majstor mu rekao da tu nema popravke i da mora nov da se kupi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1604 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: SUZUKATI SV650N

hvala kolega! uopšte mi nije bila namera da bilo šta budžim. samo sam hteo da izvadim stari pinjol sa polomljenim kracima. a onda, ajd kad je već za bacanje da probam šta se da uraditi sda turpijom. šteta što nisam imao pri ruci neko parče pertinaksa od oko 2mm debljine, umesto one bele plastike. i da bar liči na nešto. sad bi bilo dobro da nađem neki stari pinjol sa polomljenim kracima pa da ga natenane isturpijam i "krst" od pertinaksa, pa da ga sa uživanjem isturpijam. sad mi smeta što znam da je ono što sam uradio skroz nesimetrično :D. videćemo koliko će da traje. nešto mi se i ne kupuje novi. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 333 postova
  • Motocikl: Suzuki GSX600F '01

Kolege SV-ovci, jel neko zna mozda jel mi problem u regleru ili je do akumulatora? Naime, motor mi je jedan dan teze palio pa sam akumulator koji je tada bio na 12,4V (ne paljen, ne punjen) prikacio na punjac i dopunio ga, pa kad sam ga vratio desilo mi se da posle 2 dana stajanja u garazi nece da zavergla (jedva, nema snage) i kada sam ga stavio napolju na suncu, motor upalio posle sat vremena suncanja 1lud.gif... i tako danas ja da izmerim napon na akumulatoru u ugasenom rezimu i rezimu rada, kad ono 14,2V kada je ugasen a kada ga upalim vrti na 17,5,-17,7V ... e sad ne znam u cemu je problem, da li mi je akumulator (gel) crkao jer sam punio punjacem od kola (12V) ali samo 2h, ili je do reglera? Jel imao neko, ne daj Boze, iskustva sa ovim1neznam.gif?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 468 postova
  • Lokacija: Selo Vrbovno
  • Motocikl: BMW R 1150 GS (2003)

Nisam neki strucnjak, ali mislim da su naponi koje si izmerio sasvim normalni.

 

Pre ce biti da negde gubi spoj, proveri prvom sve spojeve, kablove i prekidac za startovanje.

Moguce je da zeza i prekidac na kvacilu ili stenderu (copak) ako ih imas.

Takodje probaj kad tako nece da upali malo da cukas anlaser, mozda su cetkice u pitanju ?

 

To sto je kasnije na suncu upalio moze biti vlaga koja se osusila ili je guranjem (pomeranjem) neki prekidac, kabal ili cetkice ponovo dobile kontakt.

 

To je sve sto mi trenutno pade na pamet, proveri sve pa tek posle rasturaj ili teraj kod majstora.

 

pozdrav iz Lazarevca

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova
  • Lokacija: nis
  • Motocikl: sv 650 2003

pozdrav bajkeri zanima me ima li neko predstavu gde bi mogao da nabavim cajgere za sv i kako se krece cena sad imam neki digitalac ali voleo bi da stavim orginalne

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 333 postova
  • Motocikl: Suzuki GSX600F '01

@Dragan: Kontaktirao sam strucnjaka za struju, Josku sa foruma, kad on kaze da je regler jer ne sme da puni preko 14,4V ni u kom slucaju, i bolje da ga ne vozim tako jer od tog prepunjavanja moze da crkne ignitor, sto je mnogo skuplja spravica... Tako da cu prvom prilikom kod Joske na pregled i zamenu, pored brojnih preporuka mislim da nema sumnje u njegov rad 0takoje.gif ... Ali nije da me zulja $ 2cirka2.gif.. U svakom slucaju, hvala na savetu, imas pivo sigurno 2cirka1.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2996 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: K5Tan600A

pozdrav bajkeri zanima me ima li neko predstavu gde bi mogao da nabavim cajgere za sv i kako se krece cena sad imam neki digitalac ali voleo bi da stavim orginalne

 

Ja sam moje prodao sa S verzije sa 35.000km za 80e .... koji zamenski imas sada?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 589 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki SV 650

Mouse, nemoguce je da akumulator pokazuje 14v kada je ugasen motor, nadji bolji voltmetar pa sve ponovo izmeri. Kada je motor ugasen napon treba da bude oko 12.6V. 17v pokazuje da je neispravan regler, ali izgleda da tebi voltmetar pokazuje vise. Ja sam sebi pravio regler, bilo mi skupo da kupujem polovan ili joskin.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova
  • Lokacija: nis
  • Motocikl: sv 650 2003

neznam sta je to tako sam kupio motor on izgleda fino i tacan je ali nema skalu za benzin i malo mu preskacu obrtaji pogotovo kada je ugaseno svetlo

a hteo bi da stavim one okrugle sa N verzije

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 468 postova
  • Lokacija: Selo Vrbovno
  • Motocikl: BMW R 1150 GS (2003)

Od maja vlasnik Sv s verzije 2005 godiste-da se upisem sa zakasnjenjemdobar.gif

 

Nek te sluzi 100 godina. :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja