Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha Virago 535: Transformacija

Recommended Posts

  • Călător motocicleta, 2361 postova
  • Lokacija: Novi Sad / Mlecni Put
  • Motocikl: Bez... jednog dana ponovo :)

Posle duuuugo vremena dodje na red moj Virago 535, vreme da se sredi, presvuce i doceka prolece u novom svetlu. Projekat nije velik i zahtevan i nadam se da ce sve, ili vecina biti gotova za samo nekoliko vikenda. Neki od vas znaju ovaj motor iz okoline Zajecara, a u moj posed je dosao krajem maja ove godine. Vremena za voznju ovog lepotana nije bilo mnogo, ali se nadam da cu to nadoknaditi vec pocetkom proleca. Radovi ce se odvijati vikendima, a nove postove mozete ocekivati radnim danima.

 

Evo kako je "Alien" izgledao do pre par dana:

 

Jz93y_image030b.jpg

 

Ykn7a_image031b.jpg

 

xg9Zl_image035gak.jpg

 

E pa prosli vikend je pocela prva faza... Prvo je trebalo smisliti sta raditi.

 

Odlucio sam da ne menjam mnogo stvari... Dodaje se naslon za suvozaca, izbacuje se lonac auspuha, farbanje, poliranje,... Odustao sam od dodavanja rezervoara (ovaj model ima rezervoar ispod sedista), posto do sada nisam uspeo naci nista povoljno. A naknadno, kada se pronadju neke dobre bisage, izradicemo nosace. Jos se razmisljam o preradi struje na LED.

 

Naslon za suvozaca... Posle mnogo vitlanja po internetu, uzasnut cenama, odlucio sam se za drugi pristup i kupio sam naslon od nekog "kineza", Sprinta za samo 1600 dinara. To je bilo prvo sto smo montirali, kako bismo imali vec spremne nosace za farbanje, sa svim ostalim stvarima.

 

 

Z50q0_img9412t.jpg

 

 

sf2Cu_img9413f.jpg

 

 

qZSAU_img9414.jpg

 

 

B7mWe_img9415iw.jpg

 

 

A onda je krenulo rasturanje. Prvo sediste, pa zmigavci, stopaljka, blatobrani, retrovizori, zadnji tocak, copava,... i na kraju vadjenje masine:

 

 

tZPjh_img9416h.jpg

 

 

UplhV_img9417r.jpg

 

 

B7yxo_img9418.jpg

 

 

0yhCF_img9422db.jpg

 

 

xegqa_img9424g.jpg

 

 

Kriticni kablovi i konektori su obelezeni, srafovi i sitni delovi obelezeni odakle poticu, masina ususkana u radionici i ceka poliranje, a ostali delovi sortirani u tri grupacije: 1. farbanje, 2. poliranje, 3. ciscenje

 

 

cgTGh_img9426g.jpg

 

 

YgN74_img9425g.jpg

 

 

Ostaje da se jos par sitnica poskida, da se ovih dana cijem sa Joskom da dogovorim izradu reglera, da osmislim jos par sitnica. A za vikend vec krece grubo gitovanje i smirglanje, a u medjuvremenu razmisljanje o boji. Eto toliko zasad, ali uskoro cu se javiti sa novim informacijama i slikama o napretku.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1689 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW R1200C , BMW R1200GS, Yamaha TDM900,Kove 500X, KYMCO S200 People, Suzuki Burgman 650 executive, Tomos Automatic

Ma jel ja to na jednoj sliki vidim Joseph-a?.....

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5718 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Eto tebi lepe zanimacije...Ništa lepše nego srediti svoju mašinu po svojoj volji.

Samo napred-čekamo finale...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • prisutan, 967 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: keeway cruiser 250,KLE 500,BMW K75, ZEPHYR 750,CBF 1000 BENELLI TRK 702

pratim,sam mi je zao ako ces ukloniti aliena,bas mi je jedinstven! ali kako si krenuo to ce biti opasno dobro!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Călător motocicleta, 2361 postova
  • Lokacija: Novi Sad / Mlecni Put
  • Motocikl: Bez... jednog dana ponovo :)

A svidja se i meni tema "Alien", ali ima par mesta gde je pocelo propadanje, zadnji blatobran ima malo ostecenje,... pa eto doslo vreme za promene. Inace nece biti nista drasticno... Zelim da ga ucunim lepim i dobrim, i nadam se da ce mi uspeti. Inace samo estetika ce biti u pitanju, posto je masina potpuno zdrava, pa se nece pipati nista osim karbova i to samo osnovno ciscenje i sinhronbizacija.

 

A za ovo... pa za vikend cemo da zasucemo rukave... ima da lete varnice od smirglanja i gitovanja laugh.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1300 postova
  • Lokacija: Temerin
  • Motocikl: R1150GS

Ma jel ja to na jednoj sliki vidim Joseph-a?.....

 

Ako vidis set gedora, koju flasu piva i neki rasklopljen Quasaarov motor, tu sam i ja u blizini. :lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Călător motocicleta, 2361 postova
  • Lokacija: Novi Sad / Mlecni Put
  • Motocikl: Bez... jednog dana ponovo :)

Prosli vikend je bio malo natrpan raznim aktivnostima, kao postavljanje parket lajsni kod moje mame, betoniranje kod Josepha, selidba Farkasa... pa smo na ovom projektu malo manje radili. Ali ipak smo nesto radili

 

Plastike i limarija spremni za obradu. Prvo grubi radovi - skidanje trulezi brusilicom.

 

IPVi8_img9427nc.jpg

 

a34nx_img9429.jpg

 

g4uMn_img9433s.jpg

 

Pa jos malo drljanja zicanom cetkom, smirglanja, ciscenja,... a onda popunjavanje rupetina gitom sa vlaknima

 

6ZBO6_img9436cm.jpg

 

V7wMH_img9438.jpg

 

A onda smirglanje celih komada

 

lOhS1_img9435n.jpg

 

I prvo, grubo gitovanje, vidljivih nepravilnosti

 

xribk_img9441m.jpg

 

RCftX_img9443.jpg

 

Takodje, smo uradili jos jednu sitnicu za ciji proces nemamo fotografija, ali cu uslikati krajnji ishod. Naslon suvozaca, kada se gleda od nazad nije bio bas najlepsi, t.j. unutrasnjost nije lepa, glatka,.. Taj problem smo resili tako sto smo od bocne stranice kucista za racunar isekli oblik za poklopac naslona. malo manji nego knap. napravili smo male nosace pomocu kojih ce se ucvrstiti za naslon a na sam lim smo navukli guneni keder, koji smo skinuli sa starog Transalpovog vizira. Slika ce biti u narednoj turi radova. A nailazeci vikend ce biti pun akcije, pa mozete ocekivati malo vise napredka.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5718 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Lepo,lepo, pošto i mene čeka "šminkanje" ženinog skutera-ova tema mi dobro dođe...

Čekam nastavak...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 503 postova

FSH3J_img9433s.jpg

 

Ovo zadnji blatobran?

 

Kako je toliko propao???? Možda bi bilo bolje da si dovario parče pleka preko rupe, pošto će kit garantovano pući, posebno što si planirao da okačiš sissy bar na blatobran. Suvozačica kada se nasloni ajd pozdrav..

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Călător motocicleta, 2361 postova
  • Lokacija: Novi Sad / Mlecni Put
  • Motocikl: Bez... jednog dana ponovo :)

kako je toliko propao? nemam pojma

 

Ma sve je to sanirano, sredjeno, ojacano, bez brige, samo nije bas sve fotografisano, a verovatno ce se sa unutrasnje strane jos ojacati

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Călător motocicleta, 2361 postova
  • Lokacija: Novi Sad / Mlecni Put
  • Motocikl: Bez... jednog dana ponovo :)

Evo i nastavka... prvo sam ostao duzan slika naslona. Znaci naslon kineza, za koji smo napravili poklopac od kucista za PC i gumenog kedera vizira. Evo i slike jos za vreme izrade i stimovanja.

 

LuJDx_50037461.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Călător motocicleta, 2361 postova
  • Lokacija: Novi Sad / Mlecni Put
  • Motocikl: Bez... jednog dana ponovo :)

Pa idemo daljeeeeee

 

Joska je odradio jos jedan red popravki gitovanja i osmirglao sve delove koji ce se farbati, dok sam ja odradio zastitu motora i grubu pripremu zadnje viljuske.

 

5x7M1_59801573.jpg

 

bdqlg_57987780.jpg

 

PEkDr_76211669.jpg

 

K1E67_39260770.jpg

 

7hr45_60399443.jpg

 

Zatim smo ocistili sve delove

 

C5DQb_98520712.jpg

 

A onda smo prpremili skalameriju ;). Ovo je inace hmmm pa... kompresor 2 u 1. Zapravo jedan je kompresor koji brzo puni bocu, a drugi (koji je kucne izrade se puni iz prvog, ali ima regulaciju izlaznog pritiska

 

e3LLK_53291616.jpg

 

I podesavanje nase nove igracke, t.j. pistolja... kopija SATA, koji bi trebalo da napravi dobru maglu pri farbanju

 

XvBKz_23957255.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Călător motocicleta, 2361 postova
  • Lokacija: Novi Sad / Mlecni Put
  • Motocikl: Bez... jednog dana ponovo :)

Posto je vecina delova bila previse sarena stare farbe, gita,... bilo je tesko uociti nepravilnosti, pa smo sve prefarbali temeljnom farbom. Na jednobojnoj povrsini je lakse uociti nedostatke, rupice, ogrebotine, zaderotine,...

 

akaDv_35841580.jpg

 

KYI2k_62442761.jpg

 

L7ATI_40858338.jpg

 

NDX6o_33194951.jpg

 

EfT2g_61840212.jpg

 

Dok se sve susi, posvecujemo se kafici, pivu, i odradjivanju raznoraznih drugih stvari u i oko kuce. A onda idu popravke... jos gitovanja

 

gSzF5_63121504.jpg

 

B1NBb_58741592.jpg

 

A onda naglo pada mrak... i temperatura i da ne bismo napravili vise stete nego koristi, prekidamo sa radom i odlazimo da se druzimo na rodjendanu nase koleginice, forumasice.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Călător motocicleta, 2361 postova
  • Lokacija: Novi Sad / Mlecni Put
  • Motocikl: Bez... jednog dana ponovo :)

Novi dan... stari projekat... posao se nastavlja

 

Vodena smirgla granulacije 600 i kanta vode... nije neka nauka... treba povrsinu odraditi tako da se skine sve sto je suvisno, da povrsina bude potpuno glatka, ali da se ne skine toliko da se napravi udubljenje

 

wgbmO_49889460.jpg

 

BptkF_44711293.jpg

 

Sve se susi i cedi

 

piEXy_12651881.jpg

 

Uz pomoc kompresora smo malo ubrzali susenje. Za nastavak rada se mora paziti da zaista sve bude suvo. Ukoliko se na materijalu nadje i najmanja kap vode mozete da upropastite sve sto ste dosada uradili.

 

Posto je sve suvo, prebrisao sam sve medenom krpom. To je neka krpica slicna gazi ali poprilicno lepljiva. Zahvaljujuci tome brisanjem se uklanja sva necistoca i najfinija prasina. Za to vreme Joseph je pripremio i zamesao spric-git. Mi vec duze vreme koristimo MIPA i Standox materijale. MIPA spric-git se mesa u razmeri 1:4 sa ucvrscivacem i dodaje se razredjivaca po potrebi. Ucvrscivac postoji obican i brzi. Ovoga puta smo koristili brzi, posto su nize temperature, a i zeleli smo da ubrzamo proces sto je vise moguce.

 

MzHHD_80331117.jpg

 

4hYk6_48973559.jpg

 

YkF9j_58785360.jpg

 

Taman je stiglo drustvo pa smo napravili pauzu za kafu dok se sve susi. Za pola sata sve je spremno da dalju obradu. Prethodno krpljenje je dobro odradjeno pa je potrebno samo nekoliko jako malih sitnica popraviti gitom. Zatom opet kanta vode, vodena smirgla gradacije 800 i opet pazljivo smirglanje. Posto je povrsina vec uniformna, potrebno je samo uglacati povrsinu i skinuti eventualni visak. Ovo je i dobra prilika da se vezba smirglanje tako da se ne probije git t.j. da povrsina nigde ne promeni boju.

 

Opet susenje... ne treba da napomenem da vazno da sve bude potpuno suvo! Pa jos dva reda spric-gita. Evo krajnjeg rezultata... za sada:

 

H6Td9_74246114.jpg

 

**********

Npomena... ukoliko pri poslednjem smirglanju ne pazite i probijete slog gita do stare farbe, metala,... bilo cega sto je druge boje, velika je verovatnoca da ce se to videti posle farbanja i lakiranja... zato polako i pazljivo. Nema nista od brzanja i zurbe!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Călător motocicleta, 2361 postova
  • Lokacija: Novi Sad / Mlecni Put
  • Motocikl: Bez... jednog dana ponovo :)

Da nastavimo dalje?

 

OK onda nastavljamo...

 

Vreme nam je bilo naklonjeno i ovaj vikend bez padavina i daska vetra sa veoma lepom temepraturom smo iskoristili kako bismo napravili jedan veliki pomak. Napokon ce limovi i plastike da dobiju malo boje. Farbanjeeeee!!!

 

U petak vece smo sve delove i delice jos jednom polako i pazljivo presli sa vodenom smirglom granulacije 800. Cesta spiranja, zagledanje, ispravljanje svakog primecenog nabora, kapljice gita,... sa posebnom paznjom da ne skinemo nigde previse i ne probijemo sivu boju gita. Metalic farbe su veoma osetljive na to i ovakva mesta ce se primetiti bez obzira na to koliko slojeva farbe naneli. Ostavili smo sve da se cedi i susi do nedelje ujutro.

 

A jutros prelep suncan dan! vec u 8 sati sam bio kod Josepha i posle brze kafice smo poceli da trljamo, brisemo, glacamo delove medenom krpom koja uklanja prasinu i masne muzge. To je ujedno i poslednja faza pre nanosenja farbe. Odlucili smo se da farbamo sve napolju umesto da pravimo improvizovanu komoru na terasi. Ni daska vetra, cak ni u najavi!!! Na dvorist smo strateski, oko kompresora rasporedili stari kuhinjski sto, klupu, stolicu i merdevine. Vece delove, kao poklopac filtera, bocne plastike i blatobrane smo poredjali na improvizovane stalke, cepanice, a sitnarije smo povesali na kanape razvucene izmedju nogu merdevina.

 

 

bo6C0_92542778.jpg

 

Vec po obicaju, koristimo MIPA materijal. U ovom slucaju MIPA metalic farbu sa dosta perli, neke ljubicanstvene boje. Boja je veoma cudna, ne znam kako da je opisem, a nazalost na slikama se ne vidi prava boja. Na nekim slikama ce delovati vise roza, na nekim ce da vuce na neku trula visnja boju,... ali ustvari je poprilicno tamna ljubicasta. Farba se mesa sa odgovarajucim razredjivacem i to u razmeri 2:1, ili jednostavnije: 0.5kg farbe + 0.25kg razredjivaca. Imali smo 1kg farbe, ali je pola ili mozda cak nesto manje, bilo dovoljno za kompletno farbanje u tri sloja. Farba je poprilicno retka t.j redja od akrilnih farbi pa je potrebno obratiti paznju da se nanosi u dovoljnoj meri da sve lepo i ravnomerno prekrije, ali da se ne nanese previse posto ce u tom slucaju da procuri.

 

Svi delovi se predju jednom pa se saceka 5-10 minuta, t.j. toliko vremena da sve ravnomerno matira. Zatim drugi sloj i po potrebi treci sloj.

 

Kada je sve gotovo, saceka se 15-20 minuta, da farba stegne, i tada se mesa lak. A u medjuvremenu smo se posvetili da rastavimo pistolj i dobro ga ocistimo i operemo kako se za vreme lakiranja ne bi nasla nikakva trunka osusene farbe koja bi mogla da zacepi diznu i kako ne bi doslo do "pljuckanja "farbe.

 

Lak je takodje proizvod MIPA, a mesa se sa katalizatorom i odgovarajucim razredjivacem u razmeri 2:1:0.5 ili 0.5kg laka + 0.25kg katalizatora + 0.125kg razredjivaca. Nanosi se takodje u 2-3 sloja sa pauzama od oko 5-10 minuta iamedju slojeva. Lak je jos redji od farbe i opreznost je potrebna vise nego kod farbanja. Ukoliko u ovom stadilumu procuri, tesko da ce se moci ispraviti stvar.

 

 

 

Xs5jG_36099351.jpg

 

2k44M_24629187.jpg

 

 

Agvft_96563896.jpg

 

 

Bom3g_67663206.jpg

 

 

WKRtj_18879266.jpg

 

 

afbDa_30012815.jpg

 

 

OJWws_70723999.jpg

 

 

uGuyS_42712981.jpg

 

 

kcooz_51901145.jpg

 

 

IFOfP_33771839.jpg

 

 

fde4q_82530536.jpg

 

 

404.jpg

 

 

ZHmOI_63111608.jpg

 

 

ojWOp_99715453.jpg

 

 

ZmH8m_37855688.jpg

 

 

gyZ8F_76620778.jpg

 

 

62uVr_69324430.jpg

 

 

w23n0_89553027.jpg

 

 

zXf15_65445106.jpg

 

 

nJkpU_36536438.jpg

 

 

zRun4_26696074.jpg

 

 

wkjKR_24777072.jpg

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Călător motocicleta, 2361 postova
  • Lokacija: Novi Sad / Mlecni Put
  • Motocikl: Bez... jednog dana ponovo :)

Posle lakiranja, ponovodetaljno ciscenje pistolja, kako bismo ga dobro sacuvali za neku sledecupriliku. A onda na rucak!!!

 

Posle sat-dva smo sevratili na "mesto zlocina", pospremili, posklanjali sve,... napravilimesta u radionici, gde ce da se nastavi susenje, sve dok ne dodje na redsastavljanje kroz 2-3 nedelje.

 

ozTw3_88793397.jpg

 

Va0e8_38938826.jpg

 

2Afj7_87889021.jpg

 

NY2Ae_74886637.jpg

 

 

 

 

 

 

 

Toliko za sada. Ako svebude kako smo planirali, sledeci vikend se akcija nastavlja. Malo kremica ipastica kako bismo masini i nekim manje sjajnim delovima vratili, nadamo se, visoki sjaj.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 503 postova

Kada već to sve radiš, red bi bio da uzmeš najfiniju šmirlgu pa išmirglaš felne i dekle, onda šajbu za poliranje i ispoliraš ih do visokog sjaja.

 

Pretpostavljam koja je boja u pitanju. Prosto ni jedan fotoaparat nije u stanju da je prepozna. Izlazi van opsega boja koje vidi.

 

Samo napred, kupio sam kokice i pratim vas

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Călător motocicleta, 2361 postova
  • Lokacija: Novi Sad / Mlecni Put
  • Motocikl: Bez... jednog dana ponovo :)

Idemo dalje...

 

Farba se lepo osusila a za to vreme smo mi radili ponesto i pokusavali ponesto. Nesto uspesno nesto ne...

 

Prvo smo krenuli sa poliranjem onih delova koji bi trebalo da se sijaju... Felne, bocne plastike, komande, auspuh,... Bocne plastike i zmigavci su u dobrom stanju pa smo njih ispolirali sa finom kremom za poliranje uz pomoc busilice i filca a kao zavrsnicu smo koristili brze ruke i neko krzno za poliranje. Veci problem je bila felna, konstrukcija izbacenih komandi i auspuh. Te stvari su na sebi imale jako mnogo sitnih tackica rdje. Posto prave paste za poliranje takvih stvari n ismo nasli pokusali smo ikloniti to sa raznim abrazivnim pastama, ali nismo uspeli nista, tako da smo i te stvari presli istom tom kremom za poliranje. Sad imamo lep sjaj ali su nam i te tackice rdje ostale. Zasad ce to ostati tako kako jeste, a saniranju toga cemo pristupiti sledece godine kada ne budemo imali pametnijeg posla.

 

A kao sto znate na pocetku smo iz rama izvadili i masinu kako bismo ispolirali i nju. Pokusavali smo sa svim i svacim ali nismo uspeli nista osim sto smo ocistili od prljavstine. Ustvari sama rebra cilindara i izgledaju ok, ali stranice bloka su farbane, a na nekoliko mesta je ta farba otpala. Da bismo napravili nesto konkretno, bilo bi potrebno farbanje, ali trenutno to ne mozemo uraditi, pa i to ceka neke druge dane, kada budemo imali vremena za tako nesto.

 

 

5sSK8_13010431.jpg

 

 

DKmhe_13324417.jpg

 

 

HPpi8_40486282.jpg

 

Montirali smo i zalepili keder na pokrivac naslona suvozaca:

 

 

LdB99_98672107.jpg

 

Jos na pocetku radova, kada smo sve rastavili, odlucili smo da nekako izbacimo "iz igre" veliki, gadni, zardjali lonac auspuha. Posto smo ionako cekali da farba jos malo "sazri" odlucili smo da pogledamo kako izgleda taj lonac... iznutra. Presekli smo ga na pola. Lonac je od debelog lima i oblozen sa nekoliko slojeva mreze. Dve cevi ulaze (dve izduvne grane), a jedna cev je izlazna. Posto bi modifikacija, da se lonac potpuno izbaci, bila previse komplikovana i dugotrajna, odlucili smo da lonac smanjimo na minimum. Odsekli smo oko tri cetvrtine, skratili sve cevi i zavarili poklopac od milimetarskog lima.

 

 

ogFKp_22901724.jpg

 

 

6VWv5_35195951.jpg

 

 

bOzFg_88905003.jpg

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Călător motocicleta, 2361 postova
  • Lokacija: Novi Sad / Mlecni Put
  • Motocikl: Bez... jednog dana ponovo :)

A juce je pocelo sklapanjeeeeeeee 0a-smiley.gif

 

Jos jedam pokusaj glancanja masine, a onda preko dva sata mucenja oko ubacivanja masine u ram. Bas nije hteo da saradjuje. Prvo se kardan nije dobro zakacio pa smo morali skidati masinu, a onda sve iz pocetka. Ipak na kraju smo ga ugurali i prisrafili.

 

 

zYB9k_70555254.jpg

 

 

RwE7X_76303412.jpg

 

 

Dok je Joseph pritezao sve srafove, ja sam na brzinu ofarbao deo auspuha (grane i lonac), crnom farbom u spreju koja trpi visoke temperature

 

 

FjWws_53673701.jpg

 

 

Onda je usledilo dugo vreme povezivanja svih zica, kablova, kablica, senzora, cevi, creva,... Mnogo posla a ne primeti se napredak. A onda montaza svega... Ofarbanih delova, zmigavaca, zadnje svetlosne grupe, komandi, copave, Joskin regler...

 

 

PGOl0_27680540.jpg

 

 

J0Kg3_80110696.jpg

 

 

F672W_27439680.jpg

 

 

UHEAE_81977823.jpg

 

 

dPB1e_55377493.jpg

 

 

7E2DV_74643794.jpg

 

 

404.jpg

 

 

jjRcm_55552638.jpg

 

 

 

404.jpg

 

 

Nazalost nismo na vreme prikljucili akumulator na punjenje, pa nismo uspeli da ga upalimo, da cujemo kako brunda novi, modifikovani auspuh.

 

Toliko zasad... a ostaje da se uradi: skidanje prednjeg tocka i poliranje, montaza pinjona, zamena ulja u prednjim vilama, zamena ulja i filtera, zamena kocione tecnosti, zamena ulja diferencijala, montaza prednjeg blatobrana, presvlacenje i montaza sedista,..... Nadamo se da cemo sledeceg vikenda sve to pozavrsavati, a onda ostaje da se ceo motor dooobro opere i ocisti od prasine i masnih ruku. U toku zime bi trebalo da se kupe i montiraju novi prednji nogostupi, novi retrovizori, mozda neki roll bar, nosaci bisaga,... Verovatno registracija u januaru ili februaru, pa u voznju.

 

Svakako, jos ima posla pa mozete jos malo citati naredne nedelje, nije jos gotovo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Călător motocicleta, 2361 postova
  • Lokacija: Novi Sad / Mlecni Put
  • Motocikl: Bez... jednog dana ponovo :)

Posto smo za vikend imali problema... t.j. nismo uspeli da upalimo makinu, juce sam otisao do temerina u Josephovu radionicu. Tamo vamo, levo desno, proveravaj kontakte,... na svecicama nema varnice!!! Malo dedukcije i konsultacije sa manualom, dosli smo do resenja... Nismo spojili dva konektora koji udu sa bobina... hehehe... cudo kako nije hteo da upali.

 

A ondaKKKKK KRESSSSSSS... bruuuuummmmm!!!!! Paaaa nadam se da mi pri registraciji nece meriti nivo buke!!! Motor radi u leru, a trese se pod radionice!!!

 

Odradjena zamena ulja i filtera... zasad... nastavljamo za vikend

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja