Jump to content

Moto Zajednica

Menjanje masine : 50cc --> 125cc (250cc)

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 702 postova
  • Lokacija: Чачак
  • Motocikl: CBF600N ABS & Hornet 600

Ovako, mozda zvuci cudno moje pitanje, ali ono je sledece:

Imam prilike da uzmem samo masinu od kineske kroserice koja ima 125 kubika...Da li bih mogao ja tu masinu da spakujem kod mene u moju krosericu, bez nekih velikih prepravki. . .

A postoji mogucnost istrazivanja da nadjem negde masinu od 250cc pa da vidim jel moze da stane, ali sumnjam. . .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

Postoji sansa, ali moras i da ojacavas ram i puno prepravljas, tako da prepravka nije bas jeftina.

 

Ako mozes probaj da nabavis 125ccm (100 - 110), ne znam tacno koliko je, sa horizontalnim cilindrom, odnosno srodan agregat ovom sto vec imas, ima u nekoj temi link za neki grcki sajt i nije nesto preskupo, a ustedelo bi ti puno glavobolje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

Ne verujem ja da je to neka velika razlika, cak su motori sa ukupnom duzinemo 99% jednaki, a oba su sprinta, samo je moj 50cc a ovaj 125cc.

Evo slike, malo se razlikuju masine, a po izgledu malo vise. . .

Ova dva motora samo lice ( imaju tockove, gas, kvacilo...), a razlikuju se u svemu, pa i po proizvodjacu, pa nema jednog istog dela na njima.

Eto npr. Agregat  na 125-ici cini deo rama, a kroz njegov zadnji deo prolazi osovina zadnje viljuske. Na tvom motoru agregat lezi unutar rama, a ram sam po sebi je mnogo slabiji.

 

Uostalom, da ne palamudim puno, pitaj Markadjurovica koliko ga je kostala prerada i malo uporedi ova dva motora izbliza.

 

Najbolja i najjeftinija varijanta da skupis 300-tinjak eura i uvezes nov agregat. Naravno uz njega ti trebaju i drugi lancanici da bi uklopio prenos.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Can't cure stupid, 81 postova
  • Motocikl: Trenutno na 4 točka

Sprint nije proizvodjac nego uvoznik. Tvoj ,,Sprint Cross 50,, je zapravo Yamasaki Kingway YM50GYS koji se proizvodi u Changzhou (Kina) , a ,,Pulsar,, proizvodi drugi proizvodjac (nisam tacno siguran koji, moguce Generic posto me podseca na Generic Tiggera). Motore mozes zamenuti, ali moras znati da to nece biti ni malo jednostavno jer sve na njemu moras prepravljati kao sto je rekao Blackbite.

 

Moja preporuka je ili uzmi 80ccm kit i ugradi ga sta nije ni malo tesko ili prodaj motor pa kupi neki jaci. O preradi na 80ccm imas sve na ovom linku mada kako vidim na kraju nije bas dobro ispalo. Da te izgled ne prevari radi se o istom motoru (agregatu).

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

MadScientist, да ова цица, MadScientistWoman није нека твоја Woman?  ;D

 

Иначе, 'ебо кит када можеш да повољно пазариш читав мотор веће запремине који лепше и дуговечније ради од "закићеног".

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Трипут "Ура!" за твог деду.

 

Ако "то кинеско" није довољно фенси за твој укус, увек можеш да га даш у огласе и од тих пара да пазариш опасан мобилни.

 

Ја бих ти ноге поломио да ми тако млад и неискусан у саобраћају жвиждиш 80 на сат. Мало је рано за то. За две-три године - можда, али сад се држи тих 50 на сат и учи и како да возиш и шта можеш да очекујеш од осталих који се крећу истим путевима као и ти.

 

Што се пете брзине тиче, ја не знам за то, али ако будеш имао неку конкретну информацију, не устручавај се да је поделиш са нама - машиницу са више од четири брзине нисам видео.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Can't cure stupid, 81 postova
  • Motocikl: Trenutno na 4 točka

MadScientist, да ова цица, MadScientistWoman није нека твоја Woman?  ;D

Иначе, 'ебо кит када можеш да повољно пазариш читав мотор веће запремине који лепше и дуговечније ради од "закићеног".

Jeste moja, nego sta :D

Pa i ja sam protiv toga da se doradi na 80ccm jer je meni i ovako sasvim dobar, ali spomenuh mu i to kao opciju.

 

Ако "то кинеско" није довољно фенси за твој укус, увек можеш да га даш у огласе и од тих пара да пазариш опасан мобилни.

Ја бих ти ноге поломио да ми тако млад и неискусан у саобраћају жвиждиш 80 на сат. Мало је рано за то. За две-три године - можда, али сад се држи тих 50 на сат и учи и како да возиш и шта можеш да очекујеш од осталих који се крећу истим путевима као и ти.

Pa nemoj tako prema velikom ljubitelju motocikala :) Budi zadovoljan i za to sto si dobio od dede. Secam se kad sam ja prvi put dobio Automatik sa 14. godina, bio sam presrecan i vozio ga dugih 4-5 godina al' je prodat zbog finansija.

Prosle godine je moj mladji komso (14-15) otrcao placuci kad je video da je dobio APN4 za rodjendan, a on nije zeleo to vec Apriliu RS 50  :P Danas svi mladji zele neke ,,fensi,, motore, zato je i crna hronika svakim danom sve punija.

 

Tako da opet moja preporuka je ostaviga kakav jeste ili doradi na 80ccm ili sacekaj da polozis za A kategoriju pa pitaj dedu za novi motor ili jos bolje zaposli se pa ga zaradi sam :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 6 postova
  • Motocikl: Sachs MadAss

Gledaj vako, na ova dva motora koja si prikazao su ugradjeni motori koji se tipski razlikuju, jedan ima horizontalan cilindar a drugi ima vertikalan, na tvoj motor uz male prepravke moze da se ugradi bilo koji horizontalni motor (jer on vec ima taj tip motora) - oni se prave s kubikazom do 160ccm a budze se do 192ccm - koliko je meni poznato. Motor sa horizontalnim cilindrom ja nisam uspeo da nadjem kod nas (ni u jednoj kubikazi - pominjali su mi da ima neka radnja na cukarickoj padini u bgu i da ima neka u zrenjaninu) proveri - ja nisam uspeo da dodjem do telefona. I ja bih rado upucao taj motor koji prave kinezi (Zongsheng od 160ccm a ima i sa 4 ventila) ali na zalost nema kod nas. Neko je pomenuo link za radnju u Grckoj - posto nisam vichan forumashenju - bilo bi lepo da se ovde taj link spomene :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1399 postova
  • Lokacija: Chicago IL - Babusnica - Nish
  • Motocikl: Husqvarna tr650 strada abs 2014

Juce bio u Nishu i sedeo u radnji malo na Yamasakiju. moram da priznam da je stvarno impozantan za 50ccm. Kvalitet zavrsne obrade mi se u opste nije svidjao ali gabariti, pogotovu za 50-icu, jesu. Kada bi bila neka akcija u metrou na 500e mislim da bi bio best buy. Za po gradu i izlete van asvalta mislim da je idealan.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1399 postova
  • Lokacija: Chicago IL - Babusnica - Nish
  • Motocikl: Husqvarna tr650 strada abs 2014

Pretpostavljam da nije bas za offroad, 50ccm bas i ne znam koliko mogu da izvuku motor i vozaca na extremnim uzbrdicama ali puteve sa kaldrmom verovatno ne osecam, meni licno nista extremnije nije ni potrebno.

Hm, dalja putovanja. Pod uslovom da se ne navlaci motor konstantno u max obrtaje i max gas pre ce se vozac umoriti nego motor. Ja sam skuterom 50cc pravio skoro svakodnevno voznjice po 100 km u danu, vise puta i u cugu preko 110 km bez pauza i nista nikome nije falilo  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1399 postova
  • Lokacija: Chicago IL - Babusnica - Nish
  • Motocikl: Husqvarna tr650 strada abs 2014

Na znam koliko su (ali izgleda da jesu) ocajni srafovi. Jednostavnom zamenom srafova i stavljanjem lepka mislim da ce se problem raspadanja resiti. Zanimljivo je da na princu srafovi nisu toliko losi. Ima neki su losi, neki se jednostavno sami odvrcu (nogostupi). Ja sam na papucici promenio sraf jer je poceo da proklizava a vise puta sam ga skidao. Drugi "kvalitetniji" domaci koji sam stavio je pukao odmah, nisam uspeo ni da dotegnem koliko treba.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Can't cure stupid, 81 postova
  • Motocikl: Trenutno na 4 točka

Teraj ti max. 40km pa ces malo cesce posecivati cika servisera :D

Obisao sam bar 4-5 prodavnica gde je bio ovaj Sprint Cross i Sky Off Road (isti motor, drugi uvoznik) i svi su govorili nema blokadu, a kako tebi rekose da ima zaista mi je cudno. Tako da mozes sada da vratis motor u prodavnicu zbog ,,ne ispravnih podataka,, uzmi pare nazad i kupi Pulsar koji vidim da zelis.

 

Bogota kao sto Borec rece svaki sraf je dosta labav, meni rekose da je to zbog off rouda da bi bio ,,savitljiviji,, sta god... mada jednostavno kazes da ih stegnu k'o stoke pa neces imati problema sa ispadanjem delova usput ;D Naravno ne ocekuj da ce da leti, ali za lagani off je sasvim pristojan. Evo i jedan snimak probe u malo tezim uslovima:

 

 

Borec zavrsih skolu (masinski tehnicar mot. vozila) i moja preporuka je ne iskoriscavaj motor max. jer da si video u kakvom stanju su dolazili kod nas u radionicu... bolje da ne znas. Imas brdo tema gde se spominje da motor sa vazdusnim hladjenjem (pogotovo sa tako malom povrsinom za hladjenje) ne bi trebao da teras iznad 3/4 snage jer se brze haba. Naravno to je samo moja preporuka, a ti radi kako zelis, tvoj je motor.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Да ли сам то само ја приметио, или је још некоме то грејање мотора и гушење личило на сиромашну смешу? Па онда и момак пише да су му рекли да је "осиромашен карбуратор".

 

Ако је то у питању, изем им начин за редукцију снаге.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1399 postova
  • Lokacija: Chicago IL - Babusnica - Nish
  • Motocikl: Husqvarna tr650 strada abs 2014

Ma vozi ti uzivaj. Taman godinu - dve dok malo ovladas tehnikom pa ces vremenom uzeti nesto jace. Koliko ti ovo izgledalo smesno nadam se da ces vremenom uvideti da velika brzina i nije nesto. Jeste da je dobar osecaj kad prokljuca adrenalin i kad imamo osecaj da gubimo kontrolu nad necim ali ipak pokusavamo da se izborimo i ostanemo na tocku ali sobzirom na rizike u voznji dvotockasa, bar ja sam vremenom uvideo da to nije mala stvar.

Ako ti je za utehu, ja sam vozio 50ccm 6 godina pre nego sto sam presao na 125. cak i 125-icu retko teram preko 60, cak i na otvorenom, osim kad se zurim pa ga cepam 80-90.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Can't cure stupid, 81 postova
  • Motocikl: Trenutno na 4 točka

Borec nisam rekao ako teras 40km/h, vec 40 km max. brzinom onda bi imao problema. Vozi koji kilometar tako, ali ne preteruj . Vidis moram da proverim to za ,,osiromaseni karburator,, sta je sa tim, a u user manualu nista ne pise o tome, mada kao da ga je neki idiot pisao gde objasnjava sta je to tocak.

 

I da rekao si da te kit za 80ccm izadje 300 eura? Ja ne znam kako su onda meni nudili za upola manju cenu :D Kao sto rece i Bogoda brzina nije bitna, imam dva automobila sa kojim nikad i ne prelazim 60km/h tako da verujem da bi isti slucaj bio i sa motociklom. Mislim na pocetku je bilo zabavno doci do 100km/h, ali te to prodje posle kojeg dana voznje.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat
Ja se stvarno ne razumem u mehaniku, vise u drvoperadu ;D

Ако се не зезаш, ево ти питања о нечему што ме баш интересује.

 

M39splicetrans.JPG

 

Како се зове овај начин спајања два комада пуног дрвета?

 

Иначе, дајте коју сличицу карба са стране где има неких шрафића, па да покушамо да урадимо нешто.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Can't cure stupid, 81 postova
  • Motocikl: Trenutno na 4 točka

a u user manualu nista ne pise o tome, mada kao da ga je neki idiot pisao gde objasnjava sta je to tocak.

Kao sto vec napisah :) A ovo postavih samo zbog slike koju je trazio Зорге

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1399 postova
  • Lokacija: Chicago IL - Babusnica - Nish
  • Motocikl: Husqvarna tr650 strada abs 2014

Ma verovatno samo treba da se podigne plovak u karbu, tj iglica ili da se promeni dizna. Drugih podesavanja nema. Mada ja tu nista ne bih dirao osim ako se ne ponasa dosta lose. Jedan moj komsija tako upropastio karb na kragujevacki Hero Gizmo koji ako se ne varam ima slican agregat.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Ovo je samo podesavanje sajle i ler gasa.

Блек, да ли си видео карбуратор на Марковом моторићу? Има ли вијчић за подешавање мешавине?

 

2 Borec

Јок, није то ластин реп. Један столар ми је поменуо термин склапање "на чешаљ", а други каже да се не зове тако.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja