Jump to content

Moto Zajednica

Dražanovac kod Žitorađe - poginula žena, suvozač na motoru

Recommended Posts

  • Drug član, 556 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: HONDA Africa Twin CRF1000 DCT (2016), BMW C 400 GT (2020)

Kako navode internet portali poginula je Dragana S. i bila je putnik na motoru.
Vozio j Ivan S. i kako se navodi on je sleteo sa puta i prevrnuo se, stanje vozača niko ni ne spominje a Dragana je preminula po prijemu u DZ U Žitorađi.

Promenio član ПИпезос
  • Tužan 11

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 350 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750 sivi soko šaltalica

E jebem te živote, jedan od najtežih događaja koji čoveku može da se desi, to se ne može preboleti za života bilo da je vozačeva greška ili je splet nesrećnih okolnosti. 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1761 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: CF Motor 450MT; ex: Yamaha XT660Z Tenere

Ovde piše da je u pitanju kvad:
https://www.koprijanradio.com/nesreca-u-selu-drzanovac-zena-poginula-u-saobracajnoj-nesreci/

Neću da pišem ništa, ali svašta bih imao da kažem o prosečnom vozaču kvada, i kakve sam sve nenormalne situacije viđao.
Neka joj laka zemlja.

 

  • Tužan 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 358 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: R1150GS

Užas. Bog da joj dušu prosti a njemu nek je u pomoć.

 

Dve ipo godine sam službeno dužio kvad, te sprave se bojim kao guje i tvrdim da svako treba da je se boji.

Preopasna naprava.

 

 

 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 8

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1351 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: SMC 300

Ja kad sam vozio sa motoristima, nisam imao opasnih situacija u voznji kvada,  dok od motorista na dva tocka, malo malo neko padne.

Problem sa kvadovima su vise na asfaltu nego  u terenu. Kramponke gume su problematicne na asfaltu.

U svakom slucaju to sto volis, vozis, a moze da se desi svakom udes. I tudjom greskom.

 

Druga stvar je sto kod nas cesto jake kvadove voze oni sto bi samo da budu vidjeni i popularni u svom krugu bitistvovanja.

Ne znaju da odrzavaju i misle da je slicno automobilu. A kvad ima mnogo vise delova nego motocikli i  svi delovi oko vesanja  i volana , mogu da imaju zazora, koji ce u brzini da iskomplikuje stvar. Dok moticikli odmah ukaze na takve kvarove i brze i lakse se popravlja. I u moto svetu na dva tocka postoje takvi vlasnici tj vozaci.

 

Uostalom u svakoj kategoriji vozila ima vozaca , koji ne pripadaju nijednoj, i bolje je da nisu za  upravljacem.

Ne vozi vozilo vozaca, nego obrnuto.

Neki ovde pomalo lice na negativne komentatore u dnevnoj stampi, koji iskomentarisu udese motociklista na prljav  i zao nacin.

Koliko je saputnika i saputnica na motociklima nastradalo smrtno dok su vozaci istih preziveli. Nemojmo suditi da nam se ne bi sudilo.

  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1761 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: CF Motor 450MT; ex: Yamaha XT660Z Tenere
56 minutes ago, slave74 said:

Neki ovde pomalo lice na negativne komentatore u dnevnoj stampi, koji iskomentarisu udese motociklista na prljav  i zao nacin.

Pretpostavljam da se na mene odnosi komentar. Moram da kažem da stvarno ne smatram da je moj komentar prljav ili zao, ili da sam nekom sudio. Ja imam neku svoju predstavu kako prosečni vozač kvada izgleda na osnovu iskustva i video sam šta sam video svojim očima. O ovoj strašnoj tragediji nisam ništa napisao - jer ne znam.  I zaista neću nastavljati bilo kakvu polemiku ovde.
Otvoriću temu kad budem imao vremena, i mogu da objasnim na šta tačno mislim, pa možemo i da diskutujemo. 

Promenio član živke
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8247 postova

Generalizacija nikada nije dobra, niti uostalom tačna. Sa koje god da smo njene strane. 

 

Velika tragedija, ne dogodilo se nikom. 

  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja