Jump to content

Moto Zajednica

roba iz luisa

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 411 postova
  • Lokacija: Petrovac na Mlavi
  • Motocikl: CBR 900RR

I ja mogu da pohvalim Sekulu, letos naručio ranac koji je bio na akciji, već sutra mi je posla. Ispostavilo se da je probušen i da se jedan džep ne može zakopčati do kraja jer je nakrivo ušiven, reklamirao sam i u najkraćem roku je zamenjeno bez problema

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Јахач змајева, 1537 postova

ima li neko da donosi robu iz louisa u bih-banjaluka

Piši mi PP šta ti treba... ja dolazim nazad 24.3. pa mogu da ti donesem nešto ako nije čitav motor hah'... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 958 postova
  • Lokacija: New Now
  • Motocikl: Aprilia Shiver GT 750, Honda CB400N

Kod pojedinca koji donose robu na stvari koje su trenutno na popustu ide i 10-15% na cenu. Da li neko zna da li je i kod Sekule tako? Poslao mi samo da mogu da naruchim preko sms—a jer mu viber ne radi, ida je isporuka za 20ak dana, no ostao sam uskracjen za info da li je placjanje pouzecjem i da li treba da rachunam i na neki procenat...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ..., 2427 postova
  • Lokacija: Tемерин
  • Motocikl: Honda VFR 800 Vtec

Код Секуле поручивао пар пута, цена са сајта + ПТТ од Шапца до Темерина. Ништа 10-15%

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1186 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha FAZER 8 - Race Blue 2014

Kod pojedinca koji donose robu na stvari koje su trenutno na popustu ide i 10-15% na cenu. Da li neko zna da li je i kod Sekule tako? Poslao mi samo da mogu da naruchim preko sms—a jer mu viber ne radi, ida je isporuka za 20ak dana, no ostao sam uskracjen za info da li je placjanje pouzecjem i da li treba da rachunam i na neki procenat...

 

Ako mogu malo da pojasnim kako to funkcionise kod svih sto donose stvari od preko. Pisalo se o tome cesto ovde. Znaci, prvo svi ti sto donose robu od preko imaju Polo/Louis/HG kartice sa popustima koji su min 10%  Imam i ja Louis karticu za popuste, pa eto ako nekom treba kad ide preko mogu mu dati. Onda u svim tim moto radnjama su cesto neki popusti i te sve radnje ih uvek obavestavaju na mail koji su trenutni popusti i na koju robu. Kada uzmu robu na kasi, traze jos onaj Tax Free racun koji overavaju (udaraju pecat) na granici sa Madjarskom ili HR gde dobijaju potvrdu da je roba napustila EU. Naravno kod dodju na nasu stranu granice to ne prijavljuju. Tako da to bude ovako:  neka stvar u Lousu kosta 100e, on na kasi plati 100e -10% zbog clanske kartice. To je vec 90e. Kada dodje u Srbiju sa Tax Free racunom ode u Raifaizen banku, ponese pasos i taj racun i oni mu jos dodatno isplate nazad min. 20% poreza. To varira od drzave do drzave gde je roba kupljena. Znaci na onih 90e, dobijes natrag jos 18e. Tako da to sto je na polici u Louisu kostalo 100e njega izadje 78e. Jos ako ima u tom trenutku popusta na tu robu, onda to izadje jos manje. Odprilike je ta matematika, jer cesto putujem preko i ja tako kupujem po tim moto radnjama. Uzimao sam cesto robu od Sekule i nikada nije trazio nesto vise preko osnovne cene u katalogu ili na sajtu. A ako na sajtu ima trenutno popust na tu robu i to je uvazavao. Skroz korektno.

E, sad svi oni sto jos dodatno naplacuju na pocetnu cenu u Louisu  jos dodatnih 10-15%, to je po meni cisto bahacenje.

  • Podržavam 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ako gledaš u pod nikad nećes videti nebo, 1376 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: K1600GT

Nekada kada je stvar na popustu ne dobiju dodatni popust sa kartice pa zato dodaju na cenu 10 % . po meni Sekula najkorektniji i najtacniji u isporuci.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Saradjivao sam sa Sekulom i potvrdjujem da je korektan za poslovanje. Preporuka. Jedino sto bi on mogao da poboljsa jeste sama komunikacija. Inace, sve ok.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1186 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha FAZER 8 - Race Blue 2014

Nekada kada je stvar na popustu ne dobiju dodatni popust sa kartice pa zato dodaju na cenu 10 % . po meni Sekula najkorektniji i najtacniji u isporuci.

Znam da neki naplacuju jos dodatnih 10-15% na cenu sa sajta ili iz kataloga bilo popusta ili ne u radnjama. Ali zasto? Kada oni jos na povracaj poreza kod nas u drzavi dobijaju minimalo 20%. Ja za to kazem da je cisto bahacenje nekog ko jos dodatno naplacuje 10-15%  Slicno kao i oni sto donose robu sa E-bay. Obicno uzimaju oko 20% na cenu sa sajta ili izlicitiranu cenu. To izgleda ovako ja narucim kacigu od 100e, on mi naplati 120e znaci njegovih je 20e. A, da narucim opet istu kacigu koja kosta 1000e, njegovih je 200e. Pa gde je tu logika? kaciga je kaciga, isti gabariti, slicna gramaza, ali za jednu mi uzme 20e, a za drugu kacigu mi uzme 200e. Ista procedura sladnja isto sve. E, to ja kazem da je po meni bahacenje...

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ako gledaš u pod nikad nećes videti nebo, 1376 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: K1600GT

Da znam to, zato Sekula bolje i posluje od ostalih. Ja sam dosta puta uzimao od njega i na popustu i nikada nista nije dodao. Sada imam ortaka koji ima karticu sa 40% popusta pa mi se isplati za neku robu da se provozam do Austrije. ;)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ..., 2427 postova
  • Lokacija: Tемерин
  • Motocikl: Honda VFR 800 Vtec

Значи за поврат пдв-а није потребан поновни одлазак у ту радњу, него може и преко Рајфајзен банке да се поврати?

 

Што се тиче тих додатних 10-15% зато Секула и има највише посла.

 

Што се комуникације тиче... Први пут ми је било мало чудно, сведено на минимум, ноншалантно.

А онда сам схватио - једноставно.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1186 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha FAZER 8 - Race Blue 2014

Значи за поврат пдв-а није потребан поновни одлазак у ту радњу, него може и преко Рајфајзен банке да се поврати?

 

 

Ja sam uzimao povrat u Raifaizen banci i redovno su mi sve isplatili. Oni uzmu sitno nesto od par eura procenat. Ali oni sto idu cesto u moto radnje preko, oni uzimaju u radnji.

Ima tu jos jedna zackoljica, oni koji cesto kupuju preko u moto radnajma, imaju bas lepe popuste, jer se sve to belezi na njihov nalog, pa imaju dobre pogodnosti jer su ceste i dobre musterije.

Moj drugar koji zivi u Becu, svaki dan nesto kupuje u Metrou i preprodaje dalje. Toliko je usao u semu, da kada stigne neka roba u Metro, odmah ga obavestavaju, a on se cenjka se sefovima tamo na licu mesta. Ovi mu uvek daju velike popuste. Gledao sam to licno, kao na pijaci :D Slicno je kao i ovi sto donose TV i drugu tehniku iz Madjarske. Preko kad kupujete bilo sta, ako na radnji ima nakepnica Tax FREE i izdaju takve racune, obavezno trazite zbog povracaja poreza. Ja na sitne pare ni ne trazim racun, ali sve preko 100-150e trazim. Bar malo da ublazim cifru :D

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1186 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha FAZER 8 - Race Blue 2014

Da bih slikovitije opisao kako to npr. izgleda u Louisu, evo slikao sam jednu sliku gde kad odem na njihov sajt i stisnem dugme SALE kakve mi cene tada izadju i donja slika je kakve su cene kada se ulogujem na njihov sajt. Oni imaju evidenciju svih mojih kupovina i sve moje podatke sa brojem moje Louis kartice. Znaci jedno su redovne cene, a druge su cene za clanove sa karticom za popuste. Pa da bude malo jasnije.

Ako nekom treba kartica, zelim da pomognem, slobodno nek mi javi i dacu mu je da se koristi.

 

Louis_bez_popusta.jpg

 

Louis_popust.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1146 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica
  • Motocikl: Honda Africa CRF 1000

ma nema kod sekule sta da mislis,posaljes mu kataloski broj i on to kupi i naplati po ceni sa sajta,nece covek da uzme ni pet evra vise za pivo a kamoli tih 10-15 posto,i zamislite kad bi sa svakim clanom pisao nasiroko i nadugacko pa kad bi dovezao do Beca,meni se uvek javi kad predje granicu da ga sacekam i uzmem robu u jednom selu izmedju nasih gradova posto smo blizu i to je to.Ja kad narucim nesto ni ne ocekujem odgovor jedino se javi ako nema artikla i to je to.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 458 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: kawasaki zephyr 550

jos jedna pohvala za sekulu. porucio oko tri sata popodne, sledeci dan oko 10 uvece preuzeo robu, licno. tako se potrefilo, a i izbegao sam kurirske sluzbe. ja zadovoljan, a verujem i on :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 442 postova
  • Lokacija: Evanston, Illinois
  • Motocikl: NC750X

Da li je moguce? Nisam nikada cuo da je neko imao negativno iskustvo sa njim. Valjda ce opet poceti da radi, ako je prestao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja