Jump to content

Moto Zajednica

Sprint Raptor - iskustva i ideje za prepravke, customize...

Recommended Posts

  • Džedaj vitez, 289 postova
  • Lokacija: Ruma / Guangzhou
  • Motocikl: Yamaha Dragstar 650

Vidim niko ne zna nista o ovome oko ove pumpe... ili ga mrzi da kaze... :P;)

Nema veze, nego za farbanje gume jesam ispao majmun - boja se guli i najlaganijim dodirom nokta :( ali nema veze, cim se malo vise oguli (na svu srecu nemam cestog dodira tog dela gume sa bilo cim) naci cu neku zajebaniju boju za gumu :)

 

Inace sto se tice blatobrana, dobio sam savet da navratim u firmu Lifam u St. Pazovu i da ih pitam za felericnu robu, da mi prodaju (prodaje se na kilo) i da pitam za felerican ovaj proizvod: http://www.lifam-m.com/proizvod.php?id=22 i da isecem za zadnji blatobran kako mi odgovara za gumu... hm, zvuci ostvarljivo :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 142 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda gl400

Posto i ja pravim nekog bobbera, nebi bilo lose da podelimo troskove a i da podelimo tu bocu (ako si zainteresovan)

 

Ako nisi, bar mi reci koliko ce da te kosta takva boca

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Džedaj vitez, 289 postova
  • Lokacija: Ruma / Guangzhou
  • Motocikl: Yamaha Dragstar 650

ej pa jesam! :) koliko vidim ima tu materijala i za tri blatobrana, al ono za svaki slucaj nek ostane dva ;)

pa treba danas sutra da skoknem do pazove, realno mi je blizu, pa da ih pitam, mislim da prodaju na kilo, kao staro gvozdje, a koliko sam cuo cena po kilogramu je oko 100 din, a ako jedan ima 30 kila, znaci svako po 1500din...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1050 postova
  • Lokacija: BGD, Serbia
  • Motocikl: CBR600RR , CBR600F , Burgman400

au pa takav blatobran ima 100kila jeste vi sigurni u to ... zar vam nije lakshe da napravite blatobran od fiberglasa ... a za kalup iskoristite neku vecu moto gumu , tipa od nekog R-a dacu vam ja da se posluzite izlepite krep trakom gumu predjete u dva sloja skinete i izgitujete oshmirglate i eto blatobrana od kilo a ne od 15 kila

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Džedaj vitez, 289 postova
  • Lokacija: Ruma / Guangzhou
  • Motocikl: Yamaha Dragstar 650

nije toliko, bio bi tezak samo 2, max tri kile... pa jel znas koliko je samo tezak original Raptorov, sa sve onim drzacima i sissijem... pa bar 4 kile... ;)

napravio bih ja i tako, samo izgleda mi kao da je veci cim to nego ovo? :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Architect, 339 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Hornet S

Pa moze toliko da ima samo ako pravis neki extra skraceni blatobran.. ta torusna boca je debelog zida, pravljene su da izdrze veliki pritisak.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Džedaj vitez, 289 postova
  • Lokacija: Ruma / Guangzhou
  • Motocikl: Yamaha Dragstar 650

pa da, evo pise da su oko 30 kila, ali ja bih uzeo, ako racunamo nju da je 360° - recimo nekih 80°, i to jos skracenih sa strane, tako da sam tako dosao do kilaze manje od mog originalnog blatobrana :) ma nema veze, nije skupo, tako da necu se mnogo zajebati i ako se zajebem ;)

...samo da se Marfi ne umesa...  :-\

Inace cackao sam ponesto, sredio rezervoar, sjebao mu ono sto drzi hromirani greben odgore, pa je bilo brusenja, gitovanja, i neka igrarija sa bojom, ali naravno nije konacna, samo za motosusret sed 3eg u Rumi...

Evo nekih slika...

ps. mnoooooooooooooogo me kopka ona pumpa, dajte ljudi recite nesto, da li ce biti ok, ako je potpuno sklonim? mislim nece nesto smetati motoru?

post-13799-12879092711415_thumb.jpg

post-13799-12879092713447_thumb.jpg

post-13799-12879092715429_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Džedaj vitez, 289 postova
  • Lokacija: Ruma / Guangzhou
  • Motocikl: Yamaha Dragstar 650

:) Hvala, ali ovo je samo sada za vikend, da imam bilo kakvu boju za moto skup, kasnije ce to ici malo detaljnije, bolje :)

e da ne znas ti nekog, ako si pricao mozda s nekim, ovo za tu pumpu ispod rezervoara? probaj da ga upalis bez onih cevi u cilindre sto ulaze, svidece ti se zvuk! :);)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Jedno pitanjce u vezi tog farbanja sto si uradio. Koju si vrstu 'varbe koristio (auto-lak tj sprej, kompresor, akrilna, nitro ...) i koji lak naravno, ako si lakirao preko ?

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1399 postova
  • Lokacija: Chicago IL - Babusnica - Nish
  • Motocikl: Husqvarna tr650 strada abs 2014

Jedno pitanjce u vezi tog farbanja sto si uradio. Koju si vrstu 'varbe koristio (auto-lak tj sprej, kompresor, akrilna, nitro ...) i koji lak naravno, ako si lakirao preko ?

 

 

I mene ovo zanima. Planiram da farbam bajs  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Džedaj vitez, 289 postova
  • Lokacija: Ruma / Guangzhou
  • Motocikl: Yamaha Dragstar 650

Samo crni gloss autolak, sprej. Ali kao što rekoh ovo je samo dok ne prođe sad ovaj moto skup kod nas u Rumi za vikend, da ne idem sa nespremnim motorom :) posle će biti sve kako valja, kompresor sa nekim zajebanijim šaranjem rezervoara i blatobrana+ neko lakiranje kao završnica... sad mi je šteta da trošim na to kad imam još da radim na njemu, pa da ne uništim farbu dok majstorišem. Inaće ovakav način farbanja NIKAKO (ili bar ne kad sam ja farbar :) ) jer benzin skida boju...  :-\

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 88 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Regal Raptor 125dd

Mozda je malo off ali imam jedno pitanjece u vezi ovog mopeda da li neko zna dimenzije lezaja za vile tj upravljac?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Džedaj vitez, 289 postova
  • Lokacija: Ruma / Guangzhou
  • Motocikl: Yamaha Dragstar 650

ma gde je to off?! :D

 

misliš na ovo gde ti piše "Lifan gorup bla bla bla..." pločica, pa ta kosa "cev"?

Sad cu da pogledam u nekom katalogu sto sam skinuo s neta, jer mi je motor u garazi malo dalje od kompjutera, pa javim ako me neko ne pretekne... a mogu i da nakacim taj katalog namegaupload ako treba...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

ps. mnoooooooooooooogo me kopka ona pumpa, dajte ljudi recite nesto, da li ce biti ok, ako je potpuno sklonim? mislim nece nesto smetati motoru?

Mozda bi pomoglo kada bi znali gde je sve povezana.

 

Ako su eko norme u pitanju, nije neophodna.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Džedaj vitez, 289 postova
  • Lokacija: Ruma / Guangzhou
  • Motocikl: Yamaha Dragstar 650

ps. mnoooooooooooooogo me kopka ona pumpa, dajte ljudi recite nesto, da li ce biti ok, ako je potpuno sklonim? mislim nece nesto smetati motoru?

Mozda bi pomoglo kada bi znali gde je sve povezana.

 

Ako su eko norme u pitanju, nije neophodna.

Pa naslikao sam vam sve, eto predhodni postovi - jedno crevo ide tu u taj pimpek na karburatoru, a ova dva idu iz klipova u ove hromirane cevi pa u pumpu i posle nje u atmosferu... lepo radi (savrseno zvuci) i bez nje, kapiram da je to samo neko evropsko decibelno/aerosolno sranje...

KONACNO NESTO DA ME BAŠ ODUSEVI!! :) Za ove slike nisam znao :)

Mada me je preduhitrio baja za ovo kod sica, upravo radim na tome :) a ovo ispod sica... razmisljao sam o tome, ali ne bih ga ovoliko otvorio ipak...naš narod je zao, a ovako mu je baš sve na dohvat ruke... :(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

Ne secam se da si napisao da su to ta crevca sto idu na cilindre, ili sam prevideo. ;D

 

Ako je tako, crevca ostavi na bloku i zacepi ih  (znam ponavljam se, ali i dalje tvrdim da zvuk treba da pravis na auspuhu), a skalameriju mozes da uklonis. Naravno zatvori i onu sisicu na usisnoj grani.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Džedaj vitez, 289 postova
  • Lokacija: Ruma / Guangzhou
  • Motocikl: Yamaha Dragstar 650

Ne secam se da si napisao da su to ta crevca sto idu na cilindre, ili sam prevideo. ;D

 

E Blackbite, da li si video ovo možda što sam pisao za tu neku firmu Lifam iz S. Pazove? Jel znaš možda šta o tome...? :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Džedaj vitez, 289 postova
  • Lokacija: Ruma / Guangzhou
  • Motocikl: Yamaha Dragstar 650

Znam koliko i ti.

kratko i jebitačno :)

OK, ako koga bude zanimalo, pišem ovde kad odem, a to se nadam da je sutra, kad dobijem od vojnog odseka potvrdu da sam završio i to sranje :D  ;D  ;D  ;D  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Džedaj vitez, 289 postova
  • Lokacija: Ruma / Guangzhou
  • Motocikl: Yamaha Dragstar 650

Evo kako je lik u slican ram udzidzio Viragoov V motor... jeste da je ovo na kardan (sto nema nikakve veze, tragam za lancanim...) ali nadam se da cu uspeti da se izborim za jedan primerak npr Virago 250 motora i da mu iscupam agregat (bas sam zao...!) :) :) :)

http://vipjames.blogspot.com/2009/01/low-rider-rigid-custom-bike.html

Inace sve one prepravke Raptora sa kojekakvim (ruznim) agregatima po internetu, me nisu impresionirale... Choper ima vidljiv agregat jer su mu cilindri lepi! A neki bilo kakav, samo da brze ide... (bar sam ja od takvih kojima je izgled agregata takodje bitan...)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja