Jump to content

Moto Zajednica

supermoto ili enduro?????

Recommended Posts

  • Drug član, 1366 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Orion craus 49

Ja bih ti preporučio transalpa ili dominatora. Čini mi se da si rekao da ti offroad nije prioritet tako da nema potrebe da gledaš XTa (ali naravno stoji da je motor fantastičan. ;) ) Takođe, nema tu baš mnogo mesta za dvoje.

 

I transalp i dominator su dobre zverke, s tim što domindžosu dajem plus za izlaz van asfalta, a transalpu za put udvoje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1665 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: XF650 Zrakoprc :)

TA mi se ne dopada ni vizuelno ni kao dvocilindras

ako bih uzimao dvocilindrasa, to bi bio najpre KLE i to samo zbog registracije

 

NX mi je zanimljiviji kao izbor, verovatno cu sutra pogledati jedan

 

e, da ko hoce sutra da me upozna, napravi kratak review svog motora, izlomi me sto sam dosadan sa ovom temom...... 064 2100 825 :)

 

pre podne i oko podne, naajkasnije do 1-2 sam po zemunu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduro maniac, 1751 postova
  • Lokacija: Beograd/Krupanj
  • Motocikl: Yamaha XT 600 E 3TB

Kosooki, kao sto si sam video, trzisna cena dosta govori o pojedinim modelima ;) Siguran sam da ima razlog zasto XT drzi cenu a freewind nema neku cenu, ili uzmimo primer afrike twin i transalpa koji drze dobru cenu iako su stariji od slicnih modela novijeg godista, a ne mogu ni da im pridju po performansama i izgledu... Sve ima svoje ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Quid Quid latine dictum est altum viditur!, 949 postova
  • Lokacija: vrsac / bgd bezanija
  • Motocikl: KTM 1190 ADV, Yamaha R1 RN22 Big Bang

Polemisete kao da je kupovina motora zivotno pitanje, pogotovo u cenovnom rangu od 2-3K eura, kupi bre bilo koj motor. Ja ih vozim 1oo i nesto godina i za to vreme sam zakljucio samo da ne volim copere, nekako su gay, sve ostalo se tera bez problema. Ne moze se poklopiti da se svi slozimo cak ni oko motora iste klase i tako ti samo unosimo pometnju. Znaci pare u ruke i kupi neki od modela koji ti se svidja ako ne valja prodaj pa uzimaj sledeci. Niko nije iz prve pogodio sta mu lezi a i ako jeste kako godine prolaze misljenje se menja pa tada i taj trazi drugi.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1410 postova
  • Lokacija: Beograd/Kraljevo
  • Motocikl: Husaberg FE 400, Honda Varadero 1000, Honda CRF300L

Ma motor se kupuje srcem, kao i kod devojaka nekad se prevaris. Ako krenes da palamudis o ispaltivosti i slicnom nikad motor neces kupiti, a i ako ga kupis razocaraces se. Kupis pa ako ne odgovara prodas, pa tako u krug

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • no colors, 164 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: CRF1000 AfrikaTwin

http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/showDetails.html?id=144413957&__lp=1&scopeId=MB&sortOption.sortBy=price.consumerGrossEuro&makeModelVariant1.modelDescription=kle&vehicleCategory=Motorbike&segment=Motorbike&negativeFeatures=EXPORT&categories=SuperMoto〈=en&pageNumber=1

 

Evo resenja ,,,,naprimer ja sam Obozavalac sa veliko O kawasaki 500cc 2x redne masine gpz, er5,en500, i KLE naravno.

Masina je pouzdana "brza" za tu kubikazu naravno, od modela do modela ima razlika ali konceptualno sve je to od 45 do 60 ks,

 

Posedovao sam sve gore pomenute modele ,osim KLE-a pa gledah i njega da probam. Ja sam imao ideju npr...kao i ti volim SM izgled i gume za asfalt a opet i da putujem itd vec je u temi apsolvirano sve ,,,, pa nadjoh KLE sa SM felnama lancanik od GPZ-a i lanac ili od er5 i ima da pršti a lepo i zgleda

 

da ne govorim (po meni ) od 2003 pa gore KLe restaling izgleda bolje od svih gore pomenutih,,,,TA itd .) zamisli samo 2003 sa SM Tockovima i gumama a opet imas vizir nekakvu zastitu od vetra ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1665 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: XF650 Zrakoprc :)

KLE bi mi eventualno odgovarao jedino zbog registracije i zbog izgleda, nista vise

dosta je visoko sediste za mojih 179, i ne dopada mi se zvuk tog dvocilindrasa

2003 je znatno lepsi od prerestyle modela, posebno sa SM tockovima, ali je trenutno daleko van domasaja

 

inace, pre par dana sam detaljno gledao i probao jedan "slinavi" freewind i prilicno mi se dopalo sve kao paket, posebno u voznji

napominjem, nemam gotovo nikakvog iskustva u voznji slicnih motora, ali ovaj motor mi je stvarno super legao

zaista se lako vozi, skroz dobro povlaci, tih 160+kg dry se ne oseca uopste, vec je vrlo korektno agilan...

 

cini mi se da cu kupiti, probati, uci u svet motociklista, pa posle gledati da li mi odgovara ili prelaziti na nesto drugo

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • no colors, 164 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: CRF1000 AfrikaTwin

Koliko ja znam to je odlican motor jedan cilindar , prost lagan za odrzavanje

Ako si suvi pocetnik mozda i prejak,velik ali samo oprezno i ja sam ucio na er5 kawi.

Pa kada kupis bilo koji nije to vencanica vozis probas vidis... Niko ti ne moze preneti utiske kakav je koji motor ,,,moras da probas i vidis sta tebi lezi.) tako ja evo probam svake sezone nesto drugo. Nadam se ove ili sledece da cu da probam malo enduro.) 0takoje.gif PS kod freewinda meni se najvise dopada cena, nije precenjen motor kao vecina .1moto3.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 617 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Yamaha SR250 Honda NTV650

kosooki kupi tu slobodnovetrovitu Suzanu, svidela ti se, pa onda nastavi da razmišljaš koji ti odgovara. Sad pogledah kog datuma si započeo ovu temu. Ja isto sve vreme merkam šta bih sledeće, a u međuvremenu (od jula 2010) sa mojom yamahom od 17ks i 28 godina starosti utabao sam 7000km bez ikakvih problema, sa par tura od 200-300km. I ne boli guza ni od nje kad ti se osmeh vrti oko glave. Zar ti nije lepše da razmišljaš u pauzi između dve vožnje, nego na suvo? A i da si bilo šta uzeo da premostiš vreme, imao bi sa čim da upoređuješ šta ti odgovara. Ovako će sve da ti izgleda super kad svakih 15-20 dana sedneš na nešto da probaš po par kilometara.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Quid Quid latine dictum est altum viditur!, 949 postova
  • Lokacija: vrsac / bgd bezanija
  • Motocikl: KTM 1190 ADV, Yamaha R1 RN22 Big Bang

freewind = slobodan vetar= pustiti vetar= :jee::jee::jee:

 

pa ti vidi :takoje:

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Quid Quid latine dictum est altum viditur!, 949 postova
  • Lokacija: vrsac / bgd bezanija
  • Motocikl: KTM 1190 ADV, Yamaha R1 RN22 Big Bang

KTM ADVENTURE za sve !

to je motor za majstore :takoje:

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Quid Quid latine dictum est altum viditur!, 949 postova
  • Lokacija: vrsac / bgd bezanija
  • Motocikl: KTM 1190 ADV, Yamaha R1 RN22 Big Bang

to je motor za majstore :takoje:

VOZNJE ;)

 

 

 

 

da da voznje ;)

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 95 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: Varadero XL125

Ja sam se dugo dvoumio između KLE-a i Freewinda. I na kraju sam ipak dobro izabrao. Bez obzira na višu cenu registracije Freewind ima više opreme, udobnije sedište, pregledni LCD displej sa nivoom goriva u rezervoaru, bolju zaštitu od vetra, a cena im je otprilike ista. Minus je što su delovi malo skuplji, nije za ozbiljni offroad, troši neznatno više.

Kome to ne smeta, to je to.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1665 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: XF650 Zrakoprc :)

hvala momci

zasad je iza mene jedna sezona zaista lepog druzenja sa ovim motorom

tu i tamo ima stvari koje bi mogle biti bolje, ali kao paket me trenutno prilicno zadovoljava i dok finansije ne dozvole da se uzme neki noviji supermoto ili nesto tipa stroma, ni ne razmisljam o zameni

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja