Jump to content

Moto Zajednica

OMV SRBIJA omalovažava motoriste!!

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 709 postova
  • Lokacija: Banovo Brdo - Beograd
  • Motocikl: BMW 1200RT

ljudi, taj ne moze da sipa dok ti ne platis, pomerio ti motor ili ne,,,

 

i sta koga boli uvo hoce ovaj iza vas da kasni 10 sekundi ili 20...

U pravu je covek. Automat je blokiran sve dok ga blagajnik ne odblokira, tj. dok ne primi novac....zato, ostavi motor, neka cekaju....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 575 postova
  • Lokacija: New York
  • Motocikl: 2018 BMW C650 Sport

interesantni ovi Šiptari......

 

vlasnički udeo u OMV-u ima Bedzet Pacoli:

http://www.mail-archive.com/srpskainformativnamreza@yahoogroups.com/msg05945.html

 

još se dosta o njemu može naći na google-u.

 

naravno, u temu o iskustvima na pumpama ne treba uplaitati politiku, kao i versko i nacionalno pitanje. svako ima svoj izbor gde će šta da kupuje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ministar za Enduro, ratluk i ženske motore, 5392 postova
  • Lokacija: Južna Čukarica / Beograd
  • Motocikl: HTZ 750

ljudi, taj ne moze da sipa dok ti ne platis, pomerio ti motor ili ne,,,

 

i sta koga boli uvo hoce ovaj iza vas da kasni 10 sekundi ili 20...

U pravu je covek. Automat je blokiran sve dok ga blagajnik ne odblokira, tj. dok ne primi novac....zato, ostavi motor, neka cekaju....

upravo tako, jedino sto mozes da uradis je kad platis i dodjes do motora da ga pomeris pa tek onda da stavljas kacigu, rukavice da se zakopcavas i slicno... cak i sipanje dok sedis na motoru je meni neprakticno al svako radi kako misli da je bolje...

 

naravno bezobrazno ponasanje se ne treba tolerisati  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6487 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Meni  ne smeta to merkanje  dok to ne pređe u  loš stav generalno prema nama što je očigledno i dok ne predstavlja opasnost za nas, a već  jeste. Šta mislite da je radnik pumpe zaksnio i došao do Benjamina kad je on već krenuo ka kasi i restoranu, dal bi pokušao da ga zaustavi. Vrlo verovatno, oborio bi ga, velika šansa da bi mu polomio nogu i oštetio motor. Na Banjici je restoran uz sam izlaz, ja tu parkiram motor kad hoću da popijem nešto, dal bi možda čuvaru palo na pamet da potegne pištolj na mene i suprugu misleći da smo Boni i Klajd umesto profesorke i direktora. E to ne sme da se dešava. Ono što cenim kod anglosaksonskog prava pored ne dokazivanja nevinosti je postulat, bolje sto krivih da bude slobodno nego jedan nevin da se okrivi. Pomeranje po parkingu nije krivnja ljudi i ne smeju da se ponašaju tako.

 

Natočio, otišo na kasu, platio i resetovo pištolj, idem u toalet, vršim nuždu ili perem ruke, umivam se, vraćam se nazad,  prelistavam novine, ponovo u red na kasi i to traje traje. Neki kažu bolite uvo za onog iza, da al i ja sam nekad drugi iza drugog a on iza drugog i tako umesto čekanja od minut to može trajati nekoliko puta nepotrebno duže. Nisam od onih koji čim zasite svojiu stražnjicu odmah prestaju da misle na druge jer i ja budem nekad taj koji čeka.

 

Krađa, nikad nikom u na ovim prostorima nije sipana tačna količina goriva. Svi pištolji su podešeni u okviru zakonske norme od +/- nekoliko %, redovno - i više od dozvoljene tolerancije jer nemaju sankciju za to, pokvario se tog časa aparat, to je uvek izgovor i samo sledi dopunjavanje količine oštećenom. Oni nas godinama kradu i niko nikad nije odgovarao za krađu. I sad ti isti nama hoće da nature da smo mi ološ. Pa to jednostavno ne mo že.

 

Ovo se dešava samo na OMV pumpama, slučajno ili namerno ne znam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bona Fides, 1310 postova
  • Lokacija: Kraljevina Mirijevo - Beograd
  • Motocikl: http://www.motoscout.de

Citam ovu temu i na prvi pogled rekao bi covek: al ovi henjaju brate...sedam strana o tome kako natociti rezervoar goriva u motor ;D ;D ;D

 

Medjutim, kad malo bolje razmislim ovo je jedna od onih tema na ovom forumu koja ZLATA vredi. Nema te skole, fakulteta...a ako hocete malo je i takvih porodica koje ce ovoliko vremena pa i resursa, potrositi na ono sto Cili s pravom nazva BONTONOM.

 

Eto, kad BOLJE razmislim, ni meni nije palo na pamet da kochuMladjeg (sina) pitam kako on sipa gorivo u motor. Ne setih se da ga pitam da li ga na benzinskim pumpama tretiraju kao krimosa ili kao gospodina. Da li skine kacigu i potkapu, pomera/ne pomera motor itd. Nisam se setio ni da mu prenesem ono sto sam napisao u svom predhodnom postu tj. da mu dam savet kako da sebe postedi nepotrebnih neprijatnosti u takvim situacijama. Nisam se setio, do ove teme, da treba da ga naucim i to koja su njegova prava i kako da na ispravan nacin zastititi svoje dostojanstvo i svoju licnost od takvih idiota na koje je Benjamin naisao a da svojom reakcijom ne dovede sebe u jos vece neprilike.

 

Sve u svemu, ova diskusija (na prvi pogled besmislena) ima i te kako pozitivan uticaj na mnoge od nas. Mozda ne i na OMV i njegove vlasnike, menadzere i zaposlene, mozda ne i na nas sa ovakvim ili onakvim ukorenjenim navikama - ali na nekog mladog momka koji ovo procita i prvi put krene da natoci motor gorivo, sigurno da.

 

Htedoh u stvari reci da su ovakve teme i diskusije: o sitnicima koje zivot znace - najveca vrednost ovog foruma.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1558 postova
  • Lokacija: Mlecni put, Zemlja, Beograd, Zvezdara
  • Motocikl: Cigareta skraćuje život za 2 minuta, buteljka vina za 4 minuta, a jedan radni dan skraćuje život za 8 sati !!! Ah, da KLE 500

Meni  ne smeta to merkanje  dok to ne pređe u  loš stav generalno prema nama što je očigledno i dok ne predstavlja opasnost za nas, a već  jeste. Šta mislite da je radnik pumpe zaksnio i došao do Benjamina kad je on već krenuo ka kasi i restoranu, dal bi pokušao da ga zaustavi. Vrlo verovatno, oborio bi ga, velika šansa da bi mu polomio nogu i oštetio motor. Na Banjici je restoran uz sam izlaz, ja tu parkiram motor kad hoću da popijem nešto, dal bi možda čuvaru palo na pamet da potegne pištolj na mene i suprugu misleći da smo Boni i Klajd umesto profesorke i direktora. E to ne sme da se dešava. Ono što cenim kod anglosaksonskog prava pored ne dokazivanja nevinosti je postulat, bolje sto krivih da bude slobodno nego jedan nevin da se okrivi. Pomeranje po parkingu nije krivnja ljudi i ne smeju da se ponašaju tako.

 

Natočio, otišo na kasu, platio i resetovo pištolj, idem u toalet, vršim nuždu ili perem ruke, umivam se, vraćam se nazad,  prelistavam novine, ponovo u red na kasi i to traje traje. Neki kažu bolite uvo za onog iza, da al i ja sam nekad drugi iza drugog a on iza drugog i tako umesto čekanja od minut to može trajati nekoliko puta nepotrebno duže. Nisam od onih koji čim zasite svojiu stražnjicu odmah prestaju da misle na druge jer i ja budem nekad taj koji čeka.

Krađa, nikad nikom u na ovim prostorima nije sipana tačna količina goriva. Svi pištolji su podešeni u okviru zakonske norme od +/- nekoliko %, redovno - i više od dozvoljene tolerancije jer nemaju sankciju za to, pokvario se tog časa aparat, to je uvek izgovor i samo sledi dopunjavanje količine oštećenom. Oni nas godinama kradu i niko nikad nije odgovarao za krađu. I sad ti isti nama hoće da nature da smo mi ološ. Pa to jednostavno ne mo že.

Ovo se dešava samo na OMV pumpama, slučajno ili namerno ne znam.

 

1. Mali off: Oooo, direktore... ;D

2. Opsta kultura, koje nikako nema dovoljno u nas... Ponekad mi se cini da je nam je zemlja puna Karadjordja i Milosa Obilica...

3. Stvarno, kolika tema, a niko da se seti, sta i koliko u stvari sipamo... Licno omv izbegavam 5 godina, zbog price o muljanju sa kolicinama...

 

Sad sam se toliko iznervirao, da mi dodje da pocnem da begam sa pumpi, ali ne motorom, u koji staje 15 litara, nego sa kolima sa bar 40-50l... Pa cu da presipam... ;D

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6487 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Ma opšta nekultura i prisilno višegodišnje naučavanje na nju. Reče Dr. Marić, trebala nam je farma da se desi  da uvidimo da smo stoka.

 

( Nije mi bila namera da se pozivam na zvanje i samohvalim, nego čisto za relaciju nauružanog radnika naspram  mušterije) 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1689 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW R1200C , BMW R1200GS, Yamaha TDM900,Kove 500X, KYMCO S200 People, Suzuki Burgman 650 executive, Tomos Automatic

Krađa, nikad nikom u na ovim prostorima nije sipana tačna količina goriva. Svi pištolji su podešeni u okviru zakonske norme od +/- nekoliko %, redovno - i više od dozvoljene tolerancije jer nemaju sankciju za to, pokvario se tog časa aparat, to je uvek izgovor i samo sledi dopunjavanje količine oštećenom. Oni nas godinama kradu i niko nikad nije odgovarao za krađu. I sad ti isti nama hoće da nature da smo mi ološ. Pa to jednostavno ne mo že.

Ovo se dešava samo na OMV pumpama, slučajno ili namerno ne znam.

izvini ali lupaš o stvarima o kojima nemaš pojma.....dozvoljena zakonska norma je bila +/- 2 promila i sankcije su jako velike (barem su bile pre tri godine, kada sam to još radio po celoj bivšoj jugi)....treba još reči da tamo gde je to kompjuterski obrađivano, šanske za krađu su jako male, jer je sistem tako zasnovan, da bilokakav pokušaj prekalibriranja odma se uočava (lomljenje plombi, izpisi korekcionih faktora sa zadnjeg podešavanja, log fajlovi,itd....). Potpuno isti sistem sa manjim  modifikacijama koriste i na kamionima za skupljanje mleka u mlekari Šabac, pa jih pitaj , koliko merači greše , ako ne veruješ....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6487 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Krađa, nikad nikom u na ovim prostorima nije sipana tačna količina goriva. Svi pištolji su podešeni u okviru zakonske norme od +/- nekoliko %, redovno - i više od dozvoljene tolerancije jer nemaju sankciju za to, pokvario se tog časa aparat, to je uvek izgovor i samo sledi dopunjavanje količine oštećenom. Oni nas godinama kradu i niko nikad nije odgovarao za krađu. I sad ti isti nama hoće da nature da smo mi ološ. Pa to jednostavno ne mo že.

Ovo se dešava samo na OMV pumpama, slučajno ili namerno ne znam.

izvini ali lupaš o stvarima o kojima nemaš pojma.....dozvoljena zakonska norma je bila +/- 2 promila i sankcije su jako velike (barem su bile pre tri godine, kada sam to još radio po celoj bivšoj jugi)....treba još reči da tamo gde je to kompjuterski obrađivano, šanske za krađu su jako male, jer je sistem tako zasnovan, da bilokakav pokušaj prekalibriranja odma se uočava (lomljenje plombi, izpisi korekcionih faktora sa zadnjeg podešavanja, log fajlovi,itd....). Potpuno isti sistem sa manjim  modifikacijama koriste i na kamionima za skupljanje mleka u mlekari Šabac, pa jih pitaj , koliko merači greše , ako ne veruješ....

 

Ovo lupaš ostavi za svoju kuću. Drugar mi radi na NIS pumpi. Nekad su sve pumpe baždarene na - 10%, to koštalo po pištolju 1.000 DM.  Tolko ima komponenti u apartatu koji mogu da falširaju protok samo tako jer su takvog principa rada, vazduh, temperatura, kompenzatori, voda...Nema odgovornosti osim ako se direktno nakon baždarenja utvrdi netačnost. Jedno točenje i sva krivica ide na teret aparata koji je podložan kvarenju i raskalibrisanju. Ne tvrdim ja da se to radi na OMV-u već uopšteno je tako.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1558 postova
  • Lokacija: Mlecni put, Zemlja, Beograd, Zvezdara
  • Motocikl: Cigareta skraćuje život za 2 minuta, buteljka vina za 4 minuta, a jedan radni dan skraćuje život za 8 sati !!! Ah, da KLE 500

Ajmo, sorka... ;D ;D ;D

 

@BMW:

 

Ako mislis nekoga da ubedis u tu pricu, bar odmah kazi da drzis pumpu, pa da svi sipamo kod tebe... ;)

+/- 2 promila... XAXAXAXAXAXAXA...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6487 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Suženo je polje za mahinacije al ne do kraja. Na ovim "kompjuterskim" je glavna fora da ide vazduh a numerator broji. Takođe, ima fora da se brojčanik resetuje na nulu a toči od od ko zna koliko. Ima sabirni neki merač van pištolja, ma gomila fora, nisam mogo da zapamtim sve. Kakvi par promila, možda u knjizi. Vidim ja kad točim Frija prošle godine, ista kilometraža istia ruta svaki dan, na JP preko 10% više uvek sipano nego na OMV-u. Isto i na autou, tačno se vidi razlika u potrošnji. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 695 postova

uh ... 7 strana teme  :-\

 

što kaže koča još će iz ovoga proisteći uputstvo za sipanje goriva na motoru :)

 

razumem odluke sa viših ili nižih instanci u okviru OMV-a i slično ali sigurno postoji bolji, pristojiniji način da se na njih skrene pažnja kupcima na problem koji bi hteli da izbegnu.

 

Na OMV pumpama Srbija(samo sam tu proverio) nigde nije jasno istaknuto:

1. da se vozilo (nebitan broj točkova) ne sme pomerati sa točionog mesta do momenta plaćanja,

2. da je zabranjeno točiti gorivno u moto opremi (sa kacigom na glavi), kao ni da je zabranjen ulazak u objekat tako opremljenog kupca (na stranu bonton i skidanje kape sa glave pri ulasku u objekat),

(generalno gledano 1. i 2. bi bilo čak i neustavno)

3. adresa ili broj telefona za pritužbe na uslugu (može se nerado dobiti od menadžera pumpe).

 

 

 

u razgovoru sa menadzerom jedne druge omv pumpe večeras rečeno mi je da se vozač tereti za kradju tek kada njegovo vozilo napusti pumpu, tj. stupi na javni put, a pritom ne izvrši nadoknadu usluge(u visini od XXXX dinara), te odakle proističe da je svako pomeranje kupca i vozila sasvim legitimno kretanje po pumpi!

 

takodje kupac ima prava da natoči gorivo, obeduje i da se zadrži na pumpi koliko god to želi, pritom može, a i ne mora koristiti ostale usluge pumpe, a nije dužan ni da pomeri vozilo sa točionog mesta (Popsy master plan :) ).

 

a opet, eto, rado će vas zaustaviti ako im se učini da im se može  ::)

 

upravo zbog toga ću sutra uputiti pisanu protestnu notu, u svoje ime, čime ću pokušati da skrenem pažnju na ovaj problem onima koji bi o tome trebali da odlučuju.

 

ovde je očito poljuljano pitanje imidža jedne firme zbog odluke pojedinaca i načina izvršavanja te odluke od strane drugih pojedinaca, a sve izazvano poljuljanim imidžom jedne grupe konzumenata te firme ... koliko god glupo vama zvučalo, to je pumpa na auto putu, na 200 km od poslednje ozbiljnije pumpe iz pravca Bugarske, dakle mesto gde naše kolege stranci takodje će želeti da se odmore i natoče. prilično je ružno da ih u Srbiji dočeka nešto takvo.

 

ne verujem da će se išta desiti, ali opet ne valja sedeti skrštenih ruku ispred nepravde koja vam se dogadja ...

 

 

e da :D

u utorak opet idem tamo  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 227 postova
  • Lokacija: Pancevo

Ma mozda u tome ima i nesto PRAKTICNO! (Mislim na onaj detalj kad pumpadzija stoji kod motora dok se ne donese racun.)

 

Pre par dana sam bio na OMV u Loznici (autom, kunem se da nisam vozom a imam i svedoke), sedim u basti i ne pijem vodku, cujem neku galamu i kako ce neko nekog da razbije ili ubije (tako nesto), sve se to desava negde iza coska, i sta me briga jer imam ja i svoj problem - ne pijem vodku, a rado bi'! Kad ono, kad sam krenuo prema ulazu u "pumpu", shvatim da je neki kombi (ili "van") oborio R6 iduci u rikverc - a motorcikl je bio parkiran pred vratima "pumpe", a ne kod mesta za tocenje.

 

Pa sad sta ima lose ako pumpadzija stoji pored motora dok placam? (Ovo mi pada na pamet jer je taj R6 bio bas na istom mestu na koje sam ja, na toj pumpi, uvek premestao motor odmah posle tocenja, a pre placanja.)

 

@benjamin

Zasto je neustavno tociti gorivo u opremi i sa kacigom?

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6487 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

uh ... 7 strana teme  :-\

 

što kaže koča još će iz ovoga proisteći uputstvo za sipanje goriva na motoru :)

 

razumem odluke sa viših ili nižih instanci u okviru OMV-a i slično ali sigurno postoji bolji, pristojiniji način da se na njih skrene pažnja kupcima na problem koji bi hteli da izbegnu.

 

Na OMV pumpama Srbija(samo sam tu proverio) nigde nije jasno istaknuto:

1. da se vozilo (nebitan broj točkova) ne sme pomerati sa točionog mesta do momenta plaćanja,

2. da je zabranjeno točiti gorivno u moto opremi (sa kacigom na glavi), kao ni da je zabranjen ulazak u objekat tako opremljenog kupca (na stranu bonton i skidanje kape sa glave pri ulasku u objekat),

(generalno gledano 1. i 2. bi bilo čak i neustavno)

3. adresa ili broj telefona za pritužbe na uslugu (može se nerado dobiti od menadžera pumpe).

 

 

 

u razgovoru sa menadzerom jedne druge omv pumpe večeras rečeno mi je da se vozač tereti za kradju tek kada njegovo vozilo napusti pumpu, tj. stupi na javni put, a pritom ne izvrši nadoknadu usluge(u visini od XXXX dinara), te odakle proističe da je svako pomeranje kupca i vozila sasvim legitimno kretanje po pumpi!

 

takodje kupac ima prava da natoči gorivo, obeduje i da se zadrži na pumpi koliko god to želi, pritom može, a i ne mora koristiti ostale usluge pumpe, a nije dužan ni da pomeri vozilo sa točionog mesta (Popsy master plan :) ).

 

a opet, eto, rado će vas zaustaviti ako im se učini da im se može  ::)

 

upravo zbog toga ću sutra uputiti pisanu protestnu notu, u svoje ime, čime ću pokušati da skrenem pažnju na ovaj problem onima koji bi o tome trebali da odlučuju.

 

ovde je očito poljuljano pitanje imidža jedne firme zbog odluke pojedinaca i načina izvršavanja te odluke od strane drugih pojedinaca, a sve izazvano poljuljanim imidžom jedne grupe konzumenata te firme ... koliko god glupo vama zvučalo, to je pumpa na auto putu, na 200 km od poslednje ozbiljnije pumpe iz pravca Bugarske, dakle mesto gde naše kolege stranci takodje će želeti da se odmore i natoče. prilično je ružno da ih u Srbiji dočeka nešto takvo.

 

ne verujem da će se išta desiti, ali opet ne valja sedeti skrštenih ruku ispred nepravde koja vam se dogadja ...

 

 

e da :D

u utorak opet idem tamo  ;D

 

Ovo što ti je poslovođa rekao je sasvim normalno za šta se i ja zalažem. Čak i odlazak sa pumpe bez plaćanja ne mora biti krađa već zaboravnost, pozajmica....treba dokazati nameru i krivicu. Naravno, ne branim takvo vađenje i ponašanje. Samo kretanje na pumpi u smislu pomeranja ne može biti ograničeno niti sankcionisano, nije to zatvorski režim.  Nigde nikakvim Zakonom nije obavezna identifikacija kupca koji plaća  obične stvari tako da nije moguće narediti skidanje zakonske moto opreme. Čak i sa skinutom kacigom, ko kaže da ispod nije plastična maska koja menja lik.  Uprkos svemu i čak mog negativnog mišljenja prema svim pumpama i pumpadžijama, evidentno da postoje krađe ko i svuda i u svemu i treba ih sprečiti ali ne na proizvoljan način slobodnim ubeđenjem osoblja. Neka nađu adekvatan način dostojan svih kupaca a ne da zbog pojedinaca ispaštaju svi. U svakom poslu postoji takozvani kalo, odnosno gubitak dobra koji je naveden i na studijama ekonomije, znači ništa nenormalno.  Nek uzmu GPRS kase i nek naplaćuju uz svaki pištolj tu odmah. Mogu da metu izlaznu rampu sa žetonima koji bi se dobijali na kasi nakon plaćanja, ima hiljadu normalnih načina bezbednih za sve a ne zaprečavanjem osoblja ili naoružanih čuvara koji su tu samo da čuvaju objekat a ne da hvataju čak i eventalne kradljivce. Ja da je meni zaprečio čovek motor pomislio bih da hoće da mi ga otme, uplašen, da bi po gasu preko njega il bi ga udario kacigom, otkud ja znam ko je...Sve su to ekscesne sitacije koje mogu da proisteknu iz neadekvatnog pristupa. Na stranu što je to prva srpska pumpa i što to može da šokira putnika namernika, ionako smo na zlu glasu još samo fali da ih prepadaju na pumpama.

 

Danas smo nas troje motorima bili na OMV pumpi na Ibarskoj  na izlazu, Pevac niko se nije pojavio, baš sam obratio pažnju. Dal je pala direktiva čitajući ovo, ne znam.

 

I ona Popsijeva ideja da malo šopujemo, idemo u toalet i srčemo kaficu na pumpi nije loša, pa šta košta da košta.

 

Benjamin, daj im link nek čitaju ako ih uopšte bude tangiralo naše debatovanje o sitnicama koje život znače, kako reče Koča.

 

Povodom obaranja motora od strane kobija, verovatno bi pumpa bila odgovorna jer se to desilo na njihovom terenu bez obzira ko ga je izazvao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 227 postova
  • Lokacija: Pancevo

@djunta  (zapravo za sve koji poznaju Zakon)

 

Po kom zakonu (clanu itd.) je odgovorna pumpa? Ako znas za neki zakon koji to precizira dobro bi bilo da ga objavis ovde - mislim da bi koristilo za "ne daj boze".

 

(U ovom slucaju su se ljudi "upoznali", a u nekom drugom vozac kombija (ili bilo cega drugog) je mogao i da, jednostavno, ode sa lica mesta.)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6487 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Nisam pravnik al to je načelna postavka iz koje ide makar solidarna odgovornost neposrednog vinovnika i onoga čiji je objekat. Objekat je javni po nameni i upotrebi i imalac je dužan da pruži bezbedan boravak ili upotrebu na njemu i zato ima zaposlene koji su tu da to sprovede u praksi. Znači ili objekat nije adekvtno organizovan ili radnici nisu dovoljno pažljivo rukovodili prometom na objektu ili  nisu sprečili nezgodu što je inače obaveza svih koji imaju dodir sa saobraćajem, čije ne činjenje je sankcionisano. Možda nisam u pravu al se svuda odgovara za red i mir u svom objektu. Pitanje je baš za pravnika i to bi trebalo da proističe iz opšteg prava tako da kažem mada može i iz obligaciong prava gde pružalac usluge, pumpa, dužna da obezbedi nesmetano izvršenje ugovora, kupovine, i samim tim je odgovorna za posledice koje su nastale na njenoj jurisdikciji. Nešto slično ko povreda unutar prostora preduzeća, ne bitno čijom krivicom i kako, smatra se povredom na radu. Isto tako, preduzeće za puteve je odgovornu za štetu nastalu udarom u rupu, recimo kriv točak, pukla guma. Nisam baš pomogao al bar neki tragić.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1558 postova
  • Lokacija: Mlecni put, Zemlja, Beograd, Zvezdara
  • Motocikl: Cigareta skraćuje život za 2 minuta, buteljka vina za 4 minuta, a jedan radni dan skraćuje život za 8 sati !!! Ah, da KLE 500

Kako smo krenuli, mozda na kraju i gorivo pojeftini... Samo treba da govorimo tiho i vodimo advokata sa sobom... Pa da vidis kako se cena goriva topi od odsteta... ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skilled Rider, 1613 postova
  • Motocikl: Pijađo Ćao

Hvala bogu Benjaminu, da je postavio ovaj post. Koliko je ovde bilo izrećenih različitih, mišljenja, to je za ne verovati. Kladim se, da će tema najmanje do petnaeste stranice, dosad se razvila vrhunski. Napravismo iz muve slona, to je barem za nas pisofkejk, ako smo u nečemu, u tome smo majstori. Da imam opet da radim diplomski, sigurno bih je iskopiro. Samo bih ja promenio naslov u "Kako što jeftinije tenkirati motor, a da to niko ne primeti?" Poslaću link i na Slo OMV pa da vide, da tenkiranje, drugovi, nije banalni čin, nego treba sve posmatrati sa psihoanalitičkodruštvenomarketinškogaspekta.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • veloce come un proiettile , 728 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vespa Primavera 50

A mrave u sendvicima mogu da prodaju.Prekljuce krenemo na reli na Divcibare i stanemo da se okrepimo i pojedemo sendvic.

Sendvicko bajaticj pun mrava,i to u izlozbenom delu.

PAZITE STA KUPUJETE,a na OMV-u hranu kupujte samo na auto-putu uz dozu opreznosti na moguce termite u istoj.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8143 postova

Upravo se setih jednog dogadjaja od pre 15-ak dana:

 

krenuo ja posle posla na dnevnu dozu krivinarenja od Bg do Mladenovca i nazad. Motor bio skoro bez goriva i svatim na Avia pumpu ispred Ralje. Prvi put tu sipam i iz nekog razloga sipam samo 500din (racunam na Stromu je dovoljno za 100km, taman do tankovanja na uobicajenom mestu u BG).

 

Sipam ja tako, uhvatim se dzep - kad ono nisam poneo novcanik. Nemam ni pare, ni karticu (ni dozvole, kad smo vec kod toga;)) - nista...

 

Covek mi kaze: izvini molim te, imam losa iskustva, ne mogu da te pustim pa da mi doneses kasnije. E sad, neko od ovde priutnih bi tu eksplodirao i pocela bi svadja i tako to...

 

Iako sam ja sve samo ne poznat po zen temperamentu ;), vidim da je greska moja, slegnem ramenima, nazovem zenu (ne javlja se, naravno ;)) i brata. Setim se i Mise da zivi tu negde, pa krenem da zovem okolo za telefon. Za to vreme brat vec stigao, a od cele zavrzlame ostalo lepo prijateljstvo sa pumpadzijom (ok momak) i njegovim vrsnjakom pandurom koji je svratio na pice na pumpu :D :D. Ispala prava mala sedeljka (a drug pandur korektno javio patroli ispod Avale da me ne zaustavljaju ;))

 

PS: da bi dejvid-lincovski momenat bio kompletan postarali su se dva ovde prisutna srbo-slovenca (jedan aktivan i u ovoj raspravi ;)), koje sam sreo cekajuci na toj istoj pumpi... ;).

 

A sve je moglo da zavrsi kao svadja i nerviranje...

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 213 postova
  • Lokacija: Beograd - Vladimirci
  • Motocikl: Harley Davidson FXD

Iskreno mrzelo me je da čitam sve postove ali sam pročitao dosta njih, pa bih i ja neku da prozborim o ovoj temi.

 

Prvo neko je spomenuo Petrol i da se mora skinuti kaciga kada se ulazi u market, što nije istina i nebuloza je, možda ste mislili na Jugopetrol ali to je već druga firma.

Što se tiče pomeranja motora, auta ili čega već, bitno je da se ne pomera sa točionog mesta iz jednog prostog razloga a to je zato što je aparat posle završenog točenja blokiran sve dok se ne naplati na kasi, tek kada se naplati neko drugi može da toči , veoma, veoma često se desi da neko pomeri svoje vozilo sa aparata i udje unutra da plati , unutra je gužva i čeka u redu, osoba jkoja je stajala iza vas pokušava da natoči ali ne može pošto je aparat još uvek blokiran i onda nastaju problemi...

 

Sad ovakvo ponašanje radnika OMv-a je neprihvatljivo, radnik je tu da usluži da na svaki način udovolji mušteriji a ne da vredja i psuje, pa kakav god razlog da ima, problem je što veliki deo tih begova sam radnik mora da plati od svoje crkavice, a ne plaća firma i onda se svi plaže da im se ne desi da u mesto plate treba još nešto da dodaju kad krenu kući, ali naravno to nije opravdanje.

 

Žalosno je što stvarno veliki broj begova prave baš motoristi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

@ Severian - Da, da, momci na toj AVIJA-i su potpuno opusteni.

Pa kompletan bajk saobracaj na tom pravcu toci kod njih (kad rade), SVI koji se vozaju Avalskim putem...

Jedini problem sa tom pumpom je sto se nikad ne zna kad radi a kad ne, jer cesto imaju problema sa strujom a generator dal' im je ispravan ili nije (Sledeca najbliza je ona JP u Ralji) ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced DJ Member, 4305 postova
  • Lokacija: Dunav na vidiku..
  • Motocikl: Šarulja queen RD04

Nedostatak elementarnog vaspitanja..

 

To je uglavnom vecinski problem..

 

Ja cim  stanem..skidam kacigu..jer je vruce..Ako mi se ne ulazi, cesto puta i radnik primi novac..I nema problema..

 

E sad zbog ovakvih i slicnih stvari...treba imati svog mesara, babu na pijaci, snajdera or majstora... Kada negde dobijes zadovoljavajuci nivo usluge za robu koju kupujes..ne treba menjati dobitnog konja ;)

Stice se i uzajamno poverenje i nije problem cak i kada zaboravis novcanik..

Uz saobracajnu i vozacku uvek mora da stoji crvena nekad, a sad dajboze dve da pomognu ;)

Samo tu ponekad zavidim ljudima u manjim mestima..gde svako svakog zna..mahne panduru i nastavi dalje u gilipterci i papucama :D

Kupujmo domace ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja