Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha Super Tenere XTZ 750

Recommended Posts

  • Drug član, 2402 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250
14 minutes ago, deki295 said:

Evo je spakovana napokon. I rešetkica hladnjaka je lepo čučnula jos samo nalepnice da doradim neke a to se ispospostavilo i kao najteži deo posla na kraju. Bas nemam sreću sa ljudima koji rade nalepnice, Gogi sa karaburme je trebao nesto da mi odradi pa se nejavlja, sa Gvozdenom sam se isto nesto dogovarao i to se izjalovilo i na kraju i sa Banetom - serbduckom se čuo i video i odneo mu mere, ideje i kao javljam ti se ne brini i opet nista. Ja izgleda moram da budem dosadan i naporan i da nekog cimam izgleda svaki drugi dan i da mu sedim na grbači da bi dobio ono sto sam zamislioemoji848.png i to sve za moje pare. Hmmmemoji19.png33c1801dc0a64eebefb1bef879cfb657.jpg

Poslato sa SuperTénéré
 

Znas kako kazu, smori pa obori. Na zalost svakom za nesto moras dosadjivati. Oterah motor kod majstora pa sam mu svaki dan visio u radionicu inace ni sad ne bi bio gotov

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3975 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue
Evo je spakovana napokon. I rešetkica hladnjaka je lepo čučnula jos samo nalepnice da doradim neke a to se ispospostavilo i kao najteži deo posla na kraju. Bas nemam sreću sa ljudima koji rade nalepnice, Gogi sa karaburme je trebao nesto da mi odradi pa se nejavlja, sa Gvozdenom sam se isto nesto dogovarao i to se izjalovilo i na kraju i sa Banetom - serbduckom se čuo i video i odneo mu mere, ideje i kao javljam ti se ne brini i opet nista. Ja izgleda moram da budem dosadan i naporan i da nekog cimam izgleda svaki drugi dan i da mu sedim na grbači da bi dobio ono sto sam zamislio i to sve za moje pare. Hmmm33c1801dc0a64eebefb1bef879cfb657.jpg&key=cdd3f73bee503070413e63e5989cb38a4ce25983a54d93e4e03debd8da918e1b

Poslato sa SuperTénéré




Razumim te, ja sam neki dan dobio naljepnice koje nisu ispunile moja očekivanja, žali Bože iščekivanja...

Jedan od spomenutih meštara mi napravio naljepnice, prošlo od tad tri godine, no nikako da ih pošalje.





Vozim motor, nisam bajker.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MUTHERFUCKER-ARTIST i MOTOCIKLISTA, 436 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Super Tenere 750

Sto se tice proslog djira, presao sam od Lukoil/a (posle aerodroma), do Bajine Baste, 234km i potrosio 14.22L goriva!

U povratku Kada sam sisao sa Milosa greata, morao sam prebaciti na rezervu do prve pumpe... tako da sam ukupno presao 582km sa 25,5l obicnog! Da skinem desetak km jer od te pompe do kuce ima toliko, to je cca 570km/25l  !!!

Tu meni nesto ne stima...tu su racuni, upravo ih proveravam. Jeste da su igle na zadnjem zarezu, te manje trosi, i to sto sam sam ali otpor 3 kofera a preko ''Milosa'' sam drao 130-160km/h, opet je nemoguce da je samo toliko trosio...

Imate li vi neku ideju kako

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1285 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600
Pre 3 sati, Panta Zemunac je napisao:

Sto se tice proslog djira, presao sam od Lukoil/a (posle aerodroma), do Bajine Baste, 234km i potrosio 14.22L goriva!

U povratku Kada sam sisao sa Milosa greata, morao sam prebaciti na rezervu do prve pumpe... tako da sam ukupno presao 582km sa 25,5l obicnog! Da skinem desetak km jer od te pompe do kuce ima toliko, to je cca 570km/25l  !!!

Tu meni nesto ne stima...tu su racuni, upravo ih proveravam. Jeste da su igle na zadnjem zarezu, te manje trosi, i to sto sam sam ali otpor 3 kofera a preko ''Milosa'' sam drao 130-160km/h, opet je nemoguce da je samo toliko trosio...

Imate li vi neku ideju kako

Odgovor je jednostavan. Mašina dobro podešena, vozač VRHUNSKI i to je to!  :Bandolero:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1285 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600

Video od vas, tu u ovoj temi, pa mu krivo što kod njega sve fercera kao švajcarski sat.  

Povremeno Panta "pusti rovca" nešto tipa, zezaju ga kočnice, uzeo mu majstor 20 'iljada ništa nije uradio a osećam da mu motor koči pa zakiva. Mesečno prelazi 2K km, može na Kilimandžaro sa njim da ide!  :lol2:

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MUTHERFUCKER-ARTIST i MOTOCIKLISTA, 436 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Super Tenere 750

 

Drugari...sledi, po svoj prilici, Uvac, i to za koji dan, mozda vec za vikend!

Nas drugar ima tamo vikendicu pa se nadam dozvoli za parking motora, ne bih li pokvasio malo kajak!

Sator, vreca, dusek, kajak, klopa i laganica!

Ima li dobrovoljaca?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MUTHERFUCKER-ARTIST i MOTOCIKLISTA, 436 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Super Tenere 750

Zeza BIKER....samo za mesec dana, ma manje, oko 20, presao sam preko 1000km.

Srebrno, na motoskup, pa sledece nedelje Nacionalni park Djerdap (432km), pa sada zapadna Srbija (570km)...pa sada Uvac...3 X sam mazao lanac ali ulje nisam merio, ne mogu ga sam podici na nogare a i trebala bi mi mala pomoc ko ima dugacak krstas...pa ako bi neko na pice, moze Usce, moze Radecki, pa da mi pomogne, cirka 15min...nek se javi!

Probao je Bigor...stvarno slabo koci iako su, navodno servisirana kljesta i zamenjene sve plocice!

I nije 20000d, vec 19500d + 50e, da, da...evo, podize se parket koliko placem a niko da se javi i kaze :''ja imama dugi krstas, kazi sta treba!'!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MUTHERFUCKER-ARTIST i MOTOCIKLISTA, 436 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Super Tenere 750

@deki295 motor je prelep..jes maler ali sredice to ''prva pruga'' za po sata! Zvao sam Dacu i doslovno mi rekao da ga slobodno zoves jer se zanese drugim poslovima, pa da ga podsetis...za nalepnice!

 

Kada bi nasli @Novola i Mikuni od TDMa, na pozajmicu, od onih sto prodaju u delove bajkove, pa da moze ovog leta barem malo da se navoza, dok njegov ne bude sredjen...bilo bi super. Prelistacu ove sajtove sa kupo-prodajom, da vidim ima li sta...

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Početnik, 587 postova
  • Lokacija: zemun
  • Motocikl: yamaha xtz 750 super tennere
 

Drugari...sledi, po svoj prilici, Uvac, i to za koji dan, mozda vec za vikend!

Nas drugar ima tamo vikendicu pa se nadam dozvoli za parking motora, ne bih li pokvasio malo kajak!

Sator, vreca, dusek, kajak, klopa i laganica!

Ima li dobrovoljaca?

Mozda da potrazis drustvo u afrika sekti ili tdm. Vidis da Stenerasi samo lickaju svoje masine i niko ne vozi ja ovog vikenda imam u planu da promenim vazduh u gumama, valjda neće nesto da krene kako ne treba

 

Poslato sa SuperTénéré

 

 

 

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2825 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

Evo vozim ja, zasto li je svako zadovoljstvo prljavo i mora pasti kupanje posle 6d3efee078e05f7e7126ce5496c01214.jpg&key=2a9dd66ef34bdb9ea559cb140d005ea6da84b173cd467a593881136126a7649e

 

Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MUTHERFUCKER-ARTIST i MOTOCIKLISTA, 436 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Super Tenere 750

Zabrljao sam...izgleda da sam sipao malo vise ulja!

Ispuskario motor zbog silnih bubica, normalno, nisam lanac jer se on ne sme puskariti da se prljavstina ne bi jos vise zavukla, obrnuo krug da se osusi, isprskao cistacem, sacekao pa isprskao mazivom. Natankovao i na pumpi proverio pritisak, ali avaj kad ne znam koliki treba zapravo da bude na prednjem a koliko na zadnjem pneumatiku pa sam nadrukao na 2.5 . Nikako da nivelisem bajk pa mi delovalo kao da fali 2dl koliko sam i sipao, mada tesko da je mogao toliko potrositi. Izem ti komsiluk kada svi beze od mene kao da sam assasin! Nemas koga zamoliti za pomoc!   

U nedelju pocinje opet lepo vreme pa se valja pripremiti za Pazar, Sjenicu   i kanjon Uvac...                                                                                                                            

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Narod koji bira lažove i lopove nije žrtva već saučesnik!, 1960 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750 Super Tenere
pre 4 minuta, Panta Zemunac je napisao:

Zabrljao sam...izgleda da sam sipao malo vise ulja!

Ispuskario motor zbog silnih bubica, normalno, nisam lanac jer se on ne sme puskariti da se prljavstina ne bi jos vise zavukla, obrnuo krug da se osusi, isprskao cistacem, sacekao pa isprskao mazivom. Natankovao i na pumpi proverio pritisak, ali avaj kad ne znam koliki treba zapravo da bude na prednjem a koliko na zadnjem pneumatiku pa sam nadrukao na 2.5 . Nikako da nivelisem bajk pa mi delovalo kao da fali 2dl koliko sam i sipao, mada tesko da je mogao toliko potrositi. Izem ti komsiluk kada svi beze od mene kao da sam assasin! Nemas koga zamoliti za pomoc!   

U nedelju pocinje opet lepo vreme pa se valja pripremiti za Pazar, Sjenicu   i kanjon Uvac...                                                                                                                            

Prednja 2,3, zadnja 2,5 bara. Zajebi daf Novi Pazar i Sjenicu tamo je vanredno stanje.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ., 594 postova
  • Motocikl: yamaha xtz 750 super tenere
On 7/5/2020 at 9:02 AM, drumskalisica said:

 @ - sasha To eksperimentisanje sa acetonom , najbolje da uradiš u nekoj staklenoj flaši ( malo benzina, nekoliko kapi vode i onda dodaš aceton ), pa lepo sa strane posmatraš šta se dešava - naravno posle i nas ostale obavestiš, može i neka slika il snimak . 


eksperiment :D 

prvo sam probao samo sa vodom, posto nije uspelo nisam ni probao sa benzinom. aceton i voda su jos uvek u tegli, proslo je vise od sat vremena
 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2825 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

Realno ni aceton sam ne bi tako brzo ispario, a voda je razredjivac tako da ga je samo razredila te jos sporije isparava.

Ja sam neki dan kada sam cackao oko karburatora istesao gorivo koje je ostalo u loncetu na neku tacnu, proslo je skoro sat dok ta mala kolicina nije isparila. Ne ide to tako brzo

 

Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Nije loše za početak. Jedan mit manje. Ako nastavimo ovako, pa dok malo navežbamo - mogli bi snimati domaći " Mitbasters "     :)

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 165 postova
  • Lokacija: Pećinci; Srbija
  • Motocikl: Yamaha GTS 1000
On 13.7.2020. at 17:51, deki295 je napisao:

Ja na motor ove god vise NE sedam. Stigne mi plastika sa farbanja ja je montiram i reko da se provozam kroz ulicu i na ulasku u dvoriste tocak mi upadne u pesak zatrpane rupe sto su iskpoali ovi iz vododova i izvrne mi se bajk na levo, ja ga podignem i okliznem se na istom pesku i on ode na desno tako da sam ga overio sa obe strane. 5 min kasnije ispadne mi punjač usb na pod i rasprsne se a minut posle toga dok sam otvarao pivo da se smirim, pukne mi i otvarač za flase u ruci. e6608316f39cab6bf4ef051115ba3de2.jpg&key=b502689e0bf91acd0f228e1abf0b4cc0d07fb54ddb7b02f536b7b8afa6aa584ab3185f7e5e846f2618e65bef390dd5cd.jpg&key=1e3947f504f988edae2319b8d7586b62aa90e9ea7bcbf095014fe0a690220d7398461d531b6ab9b9690c2a14314d90c1.jpg&key=39c093747959519cd201588bc9d76d42a25d74af67d5f42230434ce91b2d2529

 

Poslato sa SuperTénéré

 

 

 

 

b542dc502f188362afc75b5d2acf9077.jpg

Ti si super prošao, sve obavio pred kućom. Ne do bog da je negde drugde i nekako drugačije, dao si đavolu šta je njegovo sad se u miru vozaj ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 148 postova
  • Lokacija: Leskovac

Posto se ove sezone ne moze jos uvek putovati van zemlje, da postavim par slika od prosle sezone...raj za motore ili bezobrazno dobro...Stelvio...

CCD46331-6D2D-4101-90FF-F789623E27AE.png

F94AA6FC-6D54-4793-BFBE-8AE6A0A9C6B4.png

DACFBDC3-699A-44C5-87CD-10F81C184041.png

0FB4E00A-DEE5-4DAD-B837-70EA7AC41173.png

DC109010-A8F0-4060-B154-DC77A9E75FB3.png

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MUTHERFUCKER-ARTIST i MOTOCIKLISTA, 436 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Super Tenere 750

Pq kucama vidim da su Alpi ali fotka sa serpentinom, veoma slicna, postoji na Karpatima!

Kako si se proveo na Peruccu i koliko si ostao...i daj neku fotku!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 148 postova
  • Lokacija: Leskovac
pre 3 minuta, Panta Zemunac je napisao:

Pq kucama vidim da su Alpi ali fotka sa serpentinom, veoma slicna, postoji na Karpatima!

Kako si se proveo na Peruccu i koliko si ostao...i daj neku fotku!

Da, Transfagarasan i Transalpina...u Alpima ima daleko vise motora i mnogo alpskih prelaza...kada se popnes na Stelvio i kada je dobro vreme, na vrhu mozes videti vise od 1000 motora, atmosfera iz bajke ( pretpostavljam da Elias to najbolje zna)...

juse se vratio...super su i Perucac i Tara...priroda je fenomenalna...nisam se vozio motorom tako da slika sa motorom i nemam...vreme sam provodio sa porodicom

1590528E-B9B4-4F26-8F42-4FDA46A29560.jpeg

BF58B3BB-9CFA-404B-8B8E-2121287AA9A5.jpeg

814CB4C6-B0BB-47D7-AE14-6767ECECC8B3.jpeg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja