Jump to content

Moto Zajednica

Tomos motori

Recommended Posts

  • Hard Enduro, 1531 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Africa Twin 750 '01, Honda Dominator 650 '01 bili nekad Suzuki TS 125 R i Tomos ATX 01'

Dobra kombinacija za rezervoar bas se lepo uklopio ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 33 postova
  • Lokacija: Beograd-Sombor
  • Motocikl: Tomos 4ka

Letos, ljubav na prvi pogled.

Uzeta bez pomisli na cenkanje, a data od srca (teska, doduse), sa sve i jednim rezervnim delom, do srafa. A sa moje strane, uz novce, dat i zavet da ce biti makar priblizno voljena. U strahu da ne skrenem u jeftinu patetiku dodao bih samo da me je ovo motorce iskreno usrecilo (valjda se to tako zove).

Dakle, dame i gospodo BJBikersi, Cika Slobina 4ka

 

1.jpg

 

2.jpg

 

3.jpg

 

4.jpg

 

5.jpg

 

6.jpg

 

Kasnije, ispostavilo se, ulaznica u jedan novi svet.

  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hard Enduro, 1531 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Africa Twin 750 '01, Honda Dominator 650 '01 bili nekad Suzuki TS 125 R i Tomos ATX 01'

Ovo ko sa izlozbe ;)

Koliko para si dao za ovog lepotana?

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hard Enduro, 1531 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Africa Twin 750 '01, Honda Dominator 650 '01 bili nekad Suzuki TS 125 R i Tomos ATX 01'

Evo prodadoh motor pa saltam neke slike i prisecam se sta sam sve radio.

Jedna od mnogobrojnih fix ideja.

post-8713-0-46292400-1298204197_thumb.jpg

post-8713-0-79199500-1298204211_thumb.jpg

post-8713-0-06290500-1298204221_thumb.jpg

post-8713-0-79279800-1298204238_thumb.jpg

post-8713-0-28574400-1298204250_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hard Enduro, 1531 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Africa Twin 750 '01, Honda Dominator 650 '01 bili nekad Suzuki TS 125 R i Tomos ATX 01'

Dakle da pocnem pricu o ovoj prepravci i fix ideji.

Na tu ideju je dosao moj ortak koji ima ovu T 15. Odemo tako jedan vikend do njega da vidimo u kakvom je stanju a ono tiha jeza posto nije ima mesta u supi on je ostavi napolju i od kise zardja malko radilica cilindar klip. Nista mi se ne dadosmo obeshrabriti uzmemo je i donesemo kod mene i naravno prvo lepo nauljimo izvrtimo i da sad upalimo nece >:( ajde kao svecica mokra i tako posle vise neuspelih pokusaja setim se da je do ulja da ga ono nakvasi i naravno kad se dva ludaka sretnu sta moze pametno da ispadne napunimo mi lepo T 15 benzinom do vrha tj karter oko radilice i vrti vrti da ispadne sve. Onda se moj drugar seti da bi bilo zanimljivo ako bi sad upalio sav taj benzin xd i lepo zapali on T petnaju a ja trcim da je izvucem da se ne istope zice od paljenja i kabl od svecice naravno on svo vreme umire od smeha...

Posle toga da isprazinmo ono malo isparenja sto je ostalo oko radilice skinemo karb jedan kurbla a drugi drzi bakljicu na mestu svecice kad je to pocelo da puca al na onu cevku gde dolazi karb...

I tako mi je podmazasmo i ocistismo kako tako od rdje sad da je upalimo jedan drzi a drugi vrti kurblu ko idiot a treci vuce gas (pored nas dvoce bilo je jos dva drugara). Izvalismo da nesto nije u redu sa paljenjm nastelovasmi i zamenismo paljnje jer smo mislili da je do bobine ne secam se kakoej sve islo al znam da smo menjali i kontenzator i bobinu na kraju celo paljenje...

Na kraju dana nekako upalismo makinu kad je zaurlala mi sreci pa udri po gasu ih kakvo je to bilo veselje...

Sledeceg dana uzesmo da je montiramo na sasiju prvo smo morali da skarabudzimo karburator tj okrenusmo ga naopacke...

Sledece sto nam je falilo bio je asupuh pa srezasmo oreginal i stavismo onaj patrljak al iz fazoan ga okrenusmo naopacke.

Nakon toga nastade problem sa sajlom gasa posto je karburator naopacke pa samim tim i sajla je drugacije nego kad je normalan... Tu smo se lepo zezali dok nisamo nekako namestili bilo svakavih veselih ideja od toga da se vuce rukom do toga da se sajla zalepi za rucku na kraju je nekako ugurasmo kako treba na mesto stare sajle.

Tada shvatismo da nemamo sajlu za kvacilo posto ju je drugar dobio bez sajle za kvacilo pa tako i mi ostadosmo kratki za to zadovoljstvo da menjamo brzine ko sav normalan svet.

I tako nakon celog dana zezanja zavrsismo projekat dovoljno da moze da se izvede test voznja.

Tu pocinje komedija isterasmo ga na ulicu zakurblasmo motor zaurla skoci drugar na menjac poskoci motor i kren voznja prvi utisak je bio da ce nas neko ubiti sakijom koliko se to dralo zavrsi on svoj krug do kraja ulice i nazad sedoh ja da vidim kakoide makina. Upalih je ubacih nekako u prvi i gas krenuh druga treca reko ovo ide dobro. Dodjoh do ulice rekoh sebi sad gledaj da te neko ne pokupi jer nemas svetla ( Paljenj je slabije nego kod ATX-a pa ne moze sva svetla da izgura ali nista zato mi ga nismo ni prikljicili na sistem xD ) al eto ti problema nemos u nizu moras da skocih ko stoka i opet prva druga treca dere se motor ja srecan ljudi me gledaju ko ludaka noc ja se vozim a motor urla bukvalno napravim krug i u povratku kroz glavnu iulicu gde svi testiraju motre tj brzinu zavrnem ga ide lepo do 60 kad ono truba nece preko ja razocaran vratim se kuci. A tamo mi ortak kaze da sam se cuo cak do ovde na udaljenosti od 1km...

I tako se zavrsi prvio dan testiranja drugog dana sredismo i taj auspuh napravismo nesto od mog starog i opet ista prica da probam kad otpade onaj top lose zavaren (dve vrste metala) al ovaj put smo nabavili sajlu kvacila pa je bilo malo lakse menjati brzine. Posto smo posteno izterorisali komsiluk sa drekom odosmo do obliznje pruge da ga istestiramo do kraja kad opet trubas nece preko 60 pa nece.

Posle se vratismo kuci i ostade tako T 15 jos koji dan dok nisam dobio mlao vremena skidoh je i zavrsi se ludorija sa T 15...

 

Nadam se da cete uzivati u prici makar upola koliko sam ja uzivao prisecajuci je se.

 

P.S. Ne zamerite mi ako ima neka pravopisna greska

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 33 postova
  • Lokacija: Beograd-Sombor
  • Motocikl: Tomos 4ka

Ovo ko sa izlozbe ;)

Koliko para si dao za ovog lepotana?

 

Ne bih da trpam cika Slobinu 4ku u tu fijoku. Recu ti samo da kada je prilikom kupovine on izrucio sve one delove uz nju, kao kada saljes dete na ekskurziju pa ga zabundas i pretovaris sendvicima, ja sam mu ponudio prvobitnu cenu koju je on kasnije (u oglasima) sam spustio za 100e. Ma ni da cuje. U tom momentu pare su kanda devalvirale pred necim vecim.

Dodao bih i da kad sam drugi put, nedugo zatim, poterao 4ku kroz Ravangradske zelene tunele i parkirao je na glavnoj ulici ispred apoteke, posle nekih desetak minuta provedenih unutra izasao, tamo me ceka covek sa detetom i postavlja mi tvoje pitanje. Odgovaram mu, a nije bas mala para, on iz topa pita `os (hoces) prodati?

Veruj, nije poza, ne bih je prodao, ne znam za koje novce. Dovoljno sam mator da je ona za mene mnogo vise od motorceta, najkrace i opet da ne preteram, ona je pokretni spomenik jednom drugom vremenu i detinjstvu.

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 204 postova
  • Lokacija: Zemun

Ovo ko sa izlozbe ;)

Koliko para si dao za ovog lepotana?

 

Ne bih da trpam cika Slobinu 4ku u tu fijoku. Recu ti samo da kada je prilikom kupovine on izrucio sve one delove uz nju, kao kada saljes dete na ekskurziju pa ga zabundas i pretovaris sendvicima, ja sam mu ponudio prvobitnu cenu koju je on kasnije (u oglasima) sam spustio za 100e. Ma ni da cuje. U tom momentu pare su kanda devalvirale pred necim vecim.

Dodao bih i da kad sam drugi put, nedugo zatim, poterao 4ku kroz Ravangradske zelene tunele i parkirao je na glavnoj ulici ispred apoteke, posle nekih desetak minuta provedenih unutra izasao, tamo me ceka covek sa detetom i postavlja mi tvoje pitanje. Odgovaram mu, a nije bas mala para, on iz topa pita `os (hoces) prodati?

Veruj, nije poza, ne bih je prodao, ne znam za koje novce. Dovoljno sam mator da je ona za mene mnogo vise od motorceta, najkrace i opet da ne preteram, ona je pokretni spomenik jednom drugom vremenu i detinjstvu.

 

Svaka čast ! Bravo ! Lepo je čuvaj !

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 332 postova

Ovo ko sa izlozbe ;)

Koliko para si dao za ovog lepotana?

 

Ne bih da trpam cika Slobinu 4ku u tu fijoku. Recu ti samo da kada je prilikom kupovine on izrucio sve one delove uz nju, kao kada saljes dete na ekskurziju pa ga zabundas i pretovaris sendvicima, ja sam mu ponudio prvobitnu cenu koju je on kasnije (u oglasima) sam spustio za 100e. Ma ni da cuje. U tom momentu pare su kanda devalvirale pred necim vecim.

Dodao bih i da kad sam drugi put, nedugo zatim, poterao 4ku kroz Ravangradske zelene tunele i parkirao je na glavnoj ulici ispred apoteke, posle nekih desetak minuta provedenih unutra izasao, tamo me ceka covek sa detetom i postavlja mi tvoje pitanje. Odgovaram mu, a nije bas mala para, on iz topa pita `os (hoces) prodati?

Veruj, nije poza, ne bih je prodao, ne znam za koje novce. Dovoljno sam mator da je ona za mene mnogo vise od motorceta, najkrace i opet da ne preteram, ona je pokretni spomenik jednom drugom vremenu i detinjstvu.

 

 

jel znaš koliko si ga platio?

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: Kawasaki ZR7

Dobra kombinacija za rezervoar bas se lepo uklopio ;)

Morao sam da premestim slavinu sa druge strane rezervoara (kao kod APN-a), i da je spustim na najnizu tacku rezevoara zbog ugla na koji sam ga postavio.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hard Enduro, 1531 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Africa Twin 750 '01, Honda Dominator 650 '01 bili nekad Suzuki TS 125 R i Tomos ATX 01'

Evo naleteh na ovaj sajt delova za Tomos ima na kilo cak sam nasao i nek delove koji su meni falili takodje ima i nekih redjih delova.

@ Steva polgedaj to je u NS kod tebe

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 366 postova
  • Lokacija: Novi Sad

hehehe izgleda je tako.

Postavicu i ja za koji dan jedan motor i nesto delova,prodajem sve sto mi je visak jer mi treba para za polaganje b kategorije.

 

Bio sam u moto-bajku,imaju brdo novih delova,bas sam zagledao bt junior cilindar za drugarovu petanju.

Davno sam cuo da je neko kupio taj cilindar nov u prodavnici bez klipa,i kad su probali da ubace 38 klip nije mogao da udje,pa su vratili cilindar :stabre:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Team Green, 272 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Kawasaki KDX250R MX/SM

hehehe izgleda je tako.

Postavicu i ja za koji dan jedan motor i nesto delova,prodajem sve sto mi je visak jer mi treba para za polaganje b kategorije.

 

Bio sam u moto-bajku,imaju brdo novih delova,bas sam zagledao bt junior cilindar za drugarovu petanju.

Davno sam cuo da je neko kupio taj cilindar nov u prodavnici bez klipa,i kad su probali da ubace 38 klip nije mogao da udje,pa su vratili cilindar :stabre:

BT i Junior nemaju iste cilindre :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja