Jump to content

Moto Zajednica

kako se koristi rucna masina za balansiranje?

Recommended Posts

  • Drug član, 1022 postova
  • Lokacija: Weiss Kirchen -Bela Crkva
  • Motocikl: kawasaki

prosto treba da imas tegove za motor od po 5g ,namontiras felnu na masinu i poako je pustis kada stane na donjoj strani stavis 5g pa dines da bude u gornju zonu ponovo pustis i ako ponovo deo sa tegom u donjoj zoni fali jos tegova i sve tako malo po malo dok ne bude sam stajala mislim tegovi u gornjoj zoni onda je izbalansirana

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1838 postova
  • Lokacija: obrenovac
  • Motocikl: cbr 600f

ovo za demontazu jako zanimljivo izgleda :)

nego nije mi jasno za tegove.ako felna stane u jednom polozeju,zar ne bih trebao teg da lepim na gornji stranu?jer ako ga stavim na donju  i posle dodajem tegove,ona ce uvek biti teza i padati dole?

pretpostavljam da masina mora biti dobro nivelisana da bi merenje bilo tacno?

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1838 postova
  • Lokacija: obrenovac
  • Motocikl: cbr 600f

imam :)

nego cisto malo da se obrazujem :)

na prvom klipu se vidi da cak i ne moras da imas balanserku :)

posluzice i 2 tronosca :)

samo jos da nadjemo donatora za tegice :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 360 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: QJ motor svt 650 x

Moj prijatelj je iz nekih drugih razloga napravio da kazem masinu ili spravu za balansiranje. Neme neke mudrosti, samo treba da ima extra dobre podvozne lagere na koje dolazi osovina na koju stavljas tocak. Sprava treba da se iznivelise kako teba i potrebno ti je malo strpljenja logike i znanja. Tegice kupi ili pozajmi u vulkanizerskoj radionici i to je to.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 216 postova
  • Lokacija: Vrbas
  • Motocikl: Yamaha XV535 Virago

onaj na prvom snimku je fuserirao.na 44 sec pusta tocak,i on polako tezi na jednu stranu,dodje do neke tacke i opet nazad.znaci da je teziste ostalo izmedju ona dva kraka koji vuku na dole.posle toga on kao zalepi teg,i zatim spusti na dole ona dva kraka koji vuku na dole.tocak naravno nece ici ni levo ni desno posto mu je teziste ostalo izmadju ta dva kraka.tocak je skroz miran,i ostali mogu da mu aplaudiraju.cist fuseraj.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 95 postova

Ja prvo lepim na felnu stare tegice selotejpom, da mogu da vrsim ispravke. Jer dogodi se, kad izbalansiras da je malim pomeranjem svih tegica levo ili desno moguce smanjiti ukupnu tezinu.

Kad sam siguran da je dobro, onda na to mesto gde su bili probni, zalepim nove u istoj tezini. Ako je dodavano npr. 4  stara probna tegica od 5 gr. moze se nalepiti jedan od 20 gr. a to je vec lako naci kod vulkanizera, kao i ove probne.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1838 postova
  • Lokacija: obrenovac
  • Motocikl: cbr 600f

tako sam i ja radio prvo nalepim trakom od 5 gr pa dodajem ,pa ih malo pomeram tamo amo dok ne dobijem sta mi treba ,pa kada sam siguran onda ih nalepim u komadu,tj podelim po pola sa jedne i pola sa druge ivice,

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3631 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Hvala vam. Ja za moj kod vulkanizera pravio neku sipku kao nastavak za balansirku, pa onda ukljucili jednostrano balansiranje i odradili to, navodno, kako treba. Ova metoda mi se cini kao preciznija

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 95 postova

Ja sam na nekom prenosu moto trka (GP, ili superbike) u pozadini video kako balansiraju gume na takvom uredjaju. Njima je bar dostupno sve sto hoce, a ipak koriste ovo, tzv. pasivno balansiranje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja