Jump to content

Moto Zajednica

Šta posle Afrike Twin???

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 434 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica / Nemacka
  • Motocikl: Suzuki GSX 600F

 

Pa zasto vise kubika??? Pa ja vozim 650cc i ja i zena smo uvek natovareni kad idemo na duze ture i nevidim da imamo neki problem?Ja imam 86kg zena 61kg plus prtljag +sator i prede kao maca,a kad ga zavrnem nemuci se ni malo.Dakle....

 

E jbg, sad ga pretera...  Tvoj motor em što ima 650cc em što je jednocilindrični – nije pravljen za put u dvoje nikako.  Đavola se ne muči.  Pa imam i ja jednocilindrični motor od 650cc i ne pričam napamet.  Da može – može.  Može brate i Vespa, al' nije pitanje da' može nego šta je bolje/lakše/udobnije.  Za dvoje sa pritljagom: minimum dva cilindra i oko 1000cc.

 

To je moje misljenje i moje iskustvo!!

A u sadasnje vreme u Srbiji voziti regularan motor od 1000cc moze samo onaj ko ima dobru potporu za to.S obzirom koliki su troskovi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ¡Siempre adelante!, 2188 postova
  • Lokacija: Kalifornija
  • Motocikl: BMW F650GS... Harley-Davidson Nightster

 

To je sve subjektivno. Kad sjednes sa apenca na 650 cc, naravno da leti. Ako je covjeku dobro, nema potrebe da mu se odredjuje neki drugi minimum. Na kraju krajeva, ako ces postovati ogranicenje, mali Strom ti je vec previse....

 

 

Neke stvari jesu subjektivne, neke nisu.  Ovo konkretno nije – jedan cilindar je slabiji (za vuču) od dva; 1000 kubika je jače (za vuču) od 650.  Da nije tako, onda moj brat ne bi dizao kredit od $60.000 za kamion od 8.000 kubika, nego bi izkeširao Juga za $500 i sa njime vukao prikolice.  ;)

 

Jedan cilindar nije predviđen za dvoje.  Kad se nema para, može da posluži.  Može da posluži i bicikl.  Ali to nije to.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2143 postova

Vrlo zanimljivo, da se prikljucim diskusiji.

Nisam vozio ni jedan od gore pomenutih motora sem afrike.

Motor lezi coveku ako covek koristi motor za ono za sta mu treba, da se ispravi posto sam sam sebe zbunio :)

Znaci covek kupuje motor po svojoj potrebi i obavezno onoliko koliko mu je dzep dubok.

Ja bih voleo da vozim jednog GS1200 verujte mi da bih, a onda kad dodje vreme za registraciju....prodam auto registrujem motor.

Nemojte pogresno da me shvatite ali situacija kod nas za nas obicne smrtnike je vrlo nezgodna.

Motor poput Arfike je vrlo pozitivan za nas sto zbog odrzavanja sto zbog registracije potrosnje....

Recimo zamislite da se pokvari jedan gore pomenuti"?! ::) ::)::) ::) (podignem kredit da ga popravim)

JA gledam nesto u mojoj mogucnosti verujem i dosta nas .......

 

Bravo Dzoks.

 

Ovo je jedina realna postavka problema, ako uzmemo u obzir prosecan standard stanovnika Srbije - namece se zakljucak da je motor do 750 ccm (Africa, Strom 650, Tenere, Super Tenere, KLE, BMW F 650) i do cene od nekih maximalno 5000 Eura najbolje resenje za veliku vecinu moto populacije. Sto zbog "relativno povoljne" registracije u odnosu na 1000 ccm, sto zbog jeftinijih delova i mogucnosti odrzavanja po principu "sam svoj majstor".

 

Da su ti motori "najbolji" za duze putovanje u dvoje is adosta prtljaga - svi znamo da nisu. Ali na zalost sad je situacija takva. Verujem da ce se cene registracije uskoro prilagoditi EU, kad vec toliko kukaju da moramo u EU, pa da ce i motori vece snage i kubikaze postati dostupni vecem broju bajkera sa prosecnim primanjima.

 

;)

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 434 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica / Nemacka
  • Motocikl: Suzuki GSX 600F

Bravo gremlin to i ja pokusavam da objasnim.

A i Dzoks je to lepo objasnio.

da nekomentarisemo vise sve je otislo u OF

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Nadrkani komšija, 1231 postova
  • Lokacija: Đeram
  • Motocikl: Bandit 1200S

Ajd' da ubacimo nešto malo drugačije, a opet tu negde.

Lepo oklopljen da zaštiti od vetra.

Ima dovoljno snage za dvoje, dosta široko i udobno sedište za duži put.

Ispunjava kriterijum da je ispod 1100 kubika.

Mana- ne može off-road.

Nisam vozio, ali mi se dopada.

Sad-raspalite!  :)

post-4952-12879053889152_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2883 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kliks

 

Bravo Misko !!  Da znas da sam i ja hteo da predlozim RT-a, ali obzirom da je Jager pomenuo

KTM-a, petpostavih da je ipak neka enduro varijanta pozeljnija.

 

O ovom motoru zaista moze da se razmislja, ako se iskljuci off.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 320 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki GN 125, Honda VT 600

Tema je odlična, sa uživanjem je pratim.

Nego stalno se spominje kao argument protiv "ne valja to za offroad". Zanima me ko to ide sa saputnicom i punim koferima na offroad? Nekako mi je batrganje po blatu i potocima za solo vožnju.

Pa valjda ti Stromovi i Kaponordi mogu da izdrže neki makadam?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2143 postova

Zanima me ko to ide sa saputnicom i punim koferima na offroad? Nekako mi je batrganje po blatu i potocima za solo vožnju.

 

Ko poznaje Lalajka, ni pakao (off road-a) mu nece tesko pasti...

 

;)

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 726 postova
  • Lokacija: Zemun

Krupan ja Jager, maleno mu je to, nešto poput Trans Alpa...ne verujem da je mislio na teži OFF, nego stila makadam, mokar loš asfalt, kao na delovima Tare...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • drkadzija, 1218 postova
  • Lokacija: novi sad
  • Motocikl: njemac tisuca za na koleno, talijansko prdekalo za grad, debeli nindza
Ko poznaje Lalajka, ni pakao (off road-a) mu nece tesko pasti...

 

 

Pa makar vozio ZZR-a :D :D :D :D

 

Pa valjda ti Stromovi i Kaponordi mogu da izdrže neki makadam?

 

Pa naravno da mogu, na kraće deonice mogu i R-ovi i Cruse-ri i Naked-i. Nije makadam ništa strašno, jedino na R-u nije priajtno ali može....po onoj bokilicevoj može i prst u oko ali boli ;) .

I ako ste u blizini Čortanovaca i drug vas pošalje na čardu na obali dunava ne idite R-om ni za milu majku, čovek vas zaza pun gas kao što je moj drug mene, djenerala i samposebi. Mada je poslednji uživao jer je u tom momentu vozio XT koji je pravljen za te puteve.....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest Velimlje

Evo ovako

Neznam koliki je Jagerov budzet , ali uporedenja radi , pogledao sam sta moze da se kupi za 4000 funti . Nisam ulazio u detalje , oprema i slicno , samo najmadi i najmanje milja na satu . Na kraju krajeva , ko se interesuje , izpitat ce u vece detalje .

Ogranicenje znaci 4000 funti i 1100 ccm

KTM ADV odpada , nisam ga nasao izpod te cene , a ni novi model Multi strade ( to se Popsy salio .. )

 

---- BMW R1100GS , mada ja licno da su mi te pare limit , ne bi kupio taj motor , ruzan , pretezak , i nedovoljna snaga , izvini Lalajko …

1999 godiste , 22.000 milja

http://www.motorcyclenews.com/MCN/bikesforsale/searchresults/detail/?R=NXGN-7531661&mfy=

 

---- Honda XL1000 Varadero , primamljiv motor , mada nista o njemu neznam , ali svi znaju da je realno Honda dobar motor .

2004 godiste !!!!! 22200 milja

http://www.motorcyclenews.com/MCN/bikesforsale/searchresults/detail/?R=NXGN-1779349&mfy=

 

---- Yamaha TDM 900 , neznam motor , necu da lupam ..

2005 godiste , zaboravili da napisu miljazu ( ove linkove sam skupio na brzinu , ima drugih oglasa , ko hoce da trazi , naci ce )

http://www.motorcyclenews.com/MCN/bikesforsale/searchresults/detail/?R=NXGN-1888872&mfy=

 

---- Suzuki DL1000 Vstorm

2004 godiste , 7200 milja

http://www.motorcyclenews.com/MCN/bikesforsale/searchresults/detail/?R=NXGN-1908163&mfy=

ili ovaj 2007 !!!!!!!!! sa 19.500 milja

http://www.motorcyclenews.com/MCN/bikesforsale/searchresults/detail/?R=NXGN-7532151&mfy=

 

---- Ducati Multisrada , ima ga moj drug , mogu da se razpitam , mada verujem ima ovde ko ga zna

2003 godiste , 11600 milja

http://www.motorcyclenews.com/MCN/bikesforsale/searchresults/detail/?R=NXGN-1918632&mfy=

 

Mada kad smo dosli do Multistade , ja volim i ovaj , moze da se sredi za turovanje

 

---- 2005 Yamaha FZS 1000

http://www.motorcyclenews.com/MCN/bikesforsale/searchresults/detail/?R=NXGN-7532324&mfy=

 

Meni licno mnogo znaci kardan , ali razumem da svako kod nas ne moze da sebi priusti noviji BMW.

Meni se ni 1100 RT ne svida . Mislim da su oni ‘’lepi’’ tek sa modelima 1150 GS / RT , ali evo ga sta se moze za te pare uzet

1999 BMW R1100 RT sa 47.550 milja , i koga god da pitate , taj moze jos minimum dvaput toliko ..

http://www.motorcyclenews.com/MCN/bikesforsale/searchresults/detail/?R=NXGN-1905231&mfy=

 

A ako para nije subjekt , evo sta moze da kupi 45.000 funti ( dobit cete 5 funti sitnine .. )

http://www.motorcyclenews.com/MCN/bikesforsale/searchresults/detail/?R=NXGN-1883300&mfy=

 

Pozdrav

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Prekidach, 1093 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Africa Twin CRF1000L & Suzuki DR 650 SE

^ ja sam se neprijatno iznenadio "kvalitetom" izrade ovog motora... na svemu se vide spojevi... losha finalna obrada... verujem da se vozi bolje nego moj TA '92 ali verovatno nishta bolje nego Afrika... isto konja, ista tezhina... oko 220kg prazan... a tank mu je manji nego africi...

 

e sad, videh stroma na oglasima za 4k evra... 2002 godishte...

 

na primer, ja bih pre uzeo afriku 1995-1996 za iste pare... i mislim da ne bih pogreshio s' obzirom na moje putne preference...

 

a da je strom fotelja, to stoji.. i verujem da bi mojoj saputnici vishe odgovarao... ali to nisko sedalo meni ne pashe... ja volim osecaj jahanja konja.. a ne svinje :) Kad bi bilo vishe motora kao KTM 990 Adventure R a za "malo" manje para :) :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8143 postova

To je sve subjektivno. Kad sjednes sa apenca na 650 cc, naravno da leti. Ako je covjeku dobro, nema potrebe da mu se odredjuje neki drugi minimum. Na kraju krajeva, ako ces postovati ogranicenje, mali Strom ti je vec previse....

 

 

Ja vozim Stroma 650. Mogu reci da je za sve varijante puta u dvoje odlican i da ima dovoljno snage - osim upravo za ono sto je doktor napomenuo: kada u danu treba dugo voziti konstantno 150-170 na auto-putu u dvoje sa prtljagom, jednostavno fali snage i vidis da motor umire, sto rezultira smanjenjem putne brzine na 130.

 

Upravo zato ja i gledam 1200GS.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8143 postova

Ajd' da ubacimo nešto malo drugačije, a opet tu negde.

Lepo oklopljen da zaštiti od vetra.

Ima dovoljno snage za dvoje, dosta široko i udobno sedište za duži put.

Ispunjava kriterijum da je ispod 1100 kubika.

Mana- ne može off-road.

 

Znajuci jagera - njemu treba motor koji moze da povuce 20-30km makadama sa suvozacem.

 

To RT prosto nije...

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 308 postova

Nameće se zaključak: Ako zeliš da putuješ u dvoje sa prtljagom brzinom 100-120 kupi Afriku, Transalp, Mali Strom i slično. Ako želiš 150-160 kupiš litraša i ne brineš. Meni je prva varijanta prihvatljivija zbog svega, registracije, održavanja, bla, bla...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

Nameće se zaključak: Ako zeliš da putuješ u dvoje sa prtljagom brzinom 100-120 kupi Afriku, Transalp, Mali Strom i slično. Ako želiš 150-160 kupiš litraša i ne brineš. Meni je prva varijanta prihvatljivija zbog svega, registracije, održavanja, bla, bla...

 

A sta cemo mi sto bi 200-220? Goldwing?  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • - enduro sector -, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: adventure

Nameće se zaključak: Ako zeliš da putuješ u dvoje sa prtljagom brzinom 100-120 kupi Afriku, Transalp, Mali Strom i slično. Ako želiš 150-160 kupiš litraša i ne brineš. Meni je prva varijanta prihvatljivija zbog svega, registracije, održavanja, bla, bla...

 

A sta cemo mi sto bi 200-220? Goldwing?  ;D

 

sport - touring  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4834 postova
  • Lokacija: Kosjeric
  • Motocikl: enduro

Ma Africa je super motorce za avanturu i lokalne puteve, ali hiljadarka stedi vreme i odmorniji si posle voznje.

Nemam mnogo slobodnog vremena da se razvlacim po lokalnim putevima, da bih stigao na pr. do Alpi, ili Venecije,....

Poranim ujutro, izadjem na autoput, ukocim ga na 150-170 i u Trstu sam za 5-6 sati.

Tamo cu da ga gustiram dva-tri dana, pa kuci opet autoputem.

Samo iz tih razloga razmislajm o udobnoj enduro hiladarci, koja je sposobna da podnese i neki losi put. Ne bih da propustim neka mesta, zato sto ne mogu da pridjem sa putnim motorom, ili da se plasim da mi ne padnje i prsne ko kantica.

Kad smo isli za Umag razvlacili smo se po Bosni dva dana, i bilo nam je suuuuper, al ne mogu niti imam zelju da se svaki put kad krenem u tom pravcu toliko razvlacim istim putevima.

Doktor je sa Stromom krenuo ujutro iz KV, i u Umagu stigao na rucak. Malo odmora i uvece si ko nov.

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12242 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Enduro varijanta bilo koje (kvalitetne) "hiljadarke" bi bila pun pogodak...prvo zbog naših loših puteva gde veći točkovi i tvrđe oslanjanje spašavaju situaciju a drugo zbog velike rezerve snage koja olakšava "dosađivanje" na auto-putevima.

 

Jedina mana je veća težina, malo bi se mučio na svakodnevnim odlascima do posla i nazad, naročito po BG paklu od gužve.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 655 postova
  • Lokacija: Predsednik FREE WHEELS-a VEL.PLANA
  • Motocikl: XL 1000 V Varadero, crni

Nameće se zaključak: Ako zeliš da putuješ u dvoje sa prtljagom brzinom 100-120 kupi Afriku, Transalp, Mali Strom i slično. Ako želiš 150-160 kupiš litraša i ne brineš. Meni je prva varijanta prihvatljivija zbog svega, registracije, održavanja, bla, bla...

 

A sta cemo mi sto bi 200-220? Goldwing?  ;D

VARADERO!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4834 postova
  • Lokacija: Kosjeric
  • Motocikl: enduro

Jedina mana je veća težina, malo bi se mučio na svakodnevnim odlascima do posla i nazad, naročito po BG paklu od gužve.

 

Jeste malo nezgodno da se lomatas pogradu, al uz vecu paznju nije ni to veliki problem.

A u prilog nam ide sto smo razuman narod, i uvek se neko da se nadje da podignes motor, i nece ti se smejati kad patosiraš na semaforu.  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja