Jump to content

Moto Zajednica

TDM Srbija

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 736 postova
  • Lokacija: Kisac kod Novog Sada 13 i po km.
  • Motocikl: Yamaha XJ 900 diversion
Pre 7 sati, DarkoČa je napisao:

Hoces li da prodas ralicu?

covek u mladenovcu pravi   brkic..nemanja čini mi se pozdrav

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 615 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: BMW R1250 GS/A
Pre 4 sati, demro.st je napisao:

covek u mladenovcu pravi   brkic..nemanja čini mi se pozdrav

Znam, nasao sam, oko 40eura, plus farbanje u boju Motora. 

Hvala! 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 518 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki SV 650N, TDM900

Pre desetak dana kad sam parkirao tdm-a u garazu, lupim kill switch dugme i zaboravim kljuc u bravi koji je ostao na kontaktu... I sad mrtav skroz. Mislio sam akumulator. Skinem akumulator, stavim na punjac, punjac kaze da je pun. Sta je svisnulo?

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6814 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

A šta drugo na početku sezone nego o akumulatorima :D

 

Meni se litijumskim jonski ispraznio tokom zime. Obično, kada ga upalim prvi put na kablove, pali bez frke celu sezonu. Ovaj put, ne imadoh koga da pozovem za kablove i odem da kupim drugi. Da se ne sramotim i zovem ljude i da palim motor na gurku da me gleda ceo grad ko kretena.

Od izbora sam imao jedinu Vartu i Toplu. Varta 5800 topla, Topla 4000. Garancija ista, vizuelno isto... 


Malo sam se naljutio pa sam zbrzao kupovinu. Ponovo bih kupio litijum jonski ali sad mi je malo komplikovano jer ih kod nas nema a ne mogu da ga poručim iz inostranstva.

 

Sve u svemu, sa novim aku pali ko džihad. Posle dve godine ćemo novi i tako u krug.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 63 postova
  • Lokacija: Glibovac
  • Motocikl: CB500XA
On 4/3/2021 at 6:49 PM, bajker71 said:

Remont vodene pumpe prepusti specijalizovanoj radionici koja se samo time bavi. Imaju delove i sve potrebne alate, iskustvo pre svega. Firma se zove "Tim Sistem", nalaze se u ulici Mije Kovačevića br. 10. To je TC kod stadiona OFK Beograd ( ispod Bogoslovije). Kod njih sam uradio dve pumpe, cena (sa delovima) je bila 7-8000 dinara. Garancija 1 godina bez obzira na kilometražu.

 

remont-vodene-pumpe.jpg
TIMSISTEMPUMPE.RS

Popravka i remont vodenih pumpi. Remont pumpi za vodu sa 30 godina tradicije. GARANCIJA od 12 meseci za svaku remontovanu pumpu

 

 

 

Jos jednom da se zahvalim. Remontovao sam pumpu i sve pohvale za ljude stvarno su profi i brzi. :)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3118 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Blackie

Malo se provozao do Marka, da vidimo šta je sa baterijom, pa da se zajedno provozamo... Ali cvrc Milojka...10 dana na kontaktu ispraznilo celu, ganc novu bateriju... Najgore što je ni punjač ne prepoznaje, kao da je prespojila unutra, pokazuje kao da je puna...Neverovatno da ne trpi jedno-dva pražnjenja... 

Skinemo sa Bandita, naravno upali kao mina...Ništa,po novu bateriju... I obavezno ne držati na kontaktu motor u mirovanju:)

 

IMG-20210411-163755.jpg

 

Seo Mare na Bandu... kaže-mali mu (a vozi još SV-a 650)...Nije on mali, nego ti si veliki:)... A da ga je provozao??? :tuzno:

Ništa, onda  sledeći mora biti GS... :)

 

IMG-20210411-162755.jpg

Promenio član shoyyka
  • Sviđa mi se 3
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 518 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki SV 650N, TDM900

Ma jebao me Landport akumulator... U garanciji je, pa ću ga odneti. Nije što se ispraznio, ajde moja greška, to je ok. Ali akumulator je skroz na skroz mrtav! Nema napon uopšte. Nikakav znak života ništa, kamen.

 

P.S. Ja se izvinjavam, nisam hteo da uvredim motor. Bandit je veoma masivan nego naspram mene mali, to sam mislio :) A SV mi je i još manji. Evo pogledaj kako su tebi ispružene noge. I to ti je tamanica. Motor ceo kao staklo, stvarno je predivan.

 

1618209384371.jpg

Promenio član Marek1987

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 385 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Bandit 1250s, Honda SH150i
pre 57 minuta, Marek1987 je napisao:

Ma jebao me Landport akumulator... U garanciji je, pa ću ga odneti. Nije što se ispraznio, ajde moja greška, to je ok. Ali akumulator je skroz na skroz mrtav! Nema napon uopšte. Nikakav znak života ništa, kamen.

 

P.S. Ja se izvinjavam, nisam hteo da uvredim motor. Bandit je veoma masivan nego naspram mene mali, to sam mislio :) A SV mi je i još manji. Evo pogledaj kako su tebi ispružene noge. I to ti je tamanica. Motor ceo kao staklo, stvarno je predivan.

 

1618209384371.jpg

Akumulatori su definitivno lutrija. Ja kupio nov Landport prošle godine za sv-a, dva puta sam ga ispraznio do kraja, i dalje radi sve kako treba i pali motor kao mina. Hteo sam da ga zapalim dok nisam shvatio da sam ja bio uzrok pražnjenja jer prilikom zaključavanja volana, nisam znao da postoji i park pozicija koja ostavlja sijalice pozicije upaljenim. :tras2:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3118 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Blackie

@Marek1987

Nema potrebe za izvinjavanjem kolega... I deluje mali naspram tebe... 

Ja, iskreno, volim što višlje motore, baš zbog nogu...TDM je prava mera,izmedju ostalih sličnih, mada mi ne smeta na Banditu, mršavko pa ih mogu štelovati, mislim noge... nego malo sam podigao sedište pa imam problema sa oo, to je veći problem od nogu:)

Kad se budemo organizovali sledeći put zamenićemo malo motore...da probaš...barem na pravcu:na_glavi:

Generalno sam vrlo prilagodljiv, istrpeću i neke mane zarad uživanja...samo je bitno da bude manji procenat mana od suprotnog... 

Baš mi krivo što sjebah onaj BS aku... Vraćaš bateriju na motor, ispadne šraf,normalno ne možeš ga naći, staviš neke "leve" samo da bi se vozio... Ukapiraš da si pogrešno procenio kad jednom nemaš gde vezati klemu... 

Svi kuburimo sa tim šrafovima...i podloškama.. 

 

BS battery France- najbolje, zato ih i nema kod nas...Ako neko biva tamo kupujem dva kom...Ne znam da li ih ima po Austriji, tu bi ih lako nabavio...potražiću... 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

U zadnje vreme koristim Tab akumulatore, mogu vam reći da su se dobro pokazali. Do sada nijedan nismo morali da nosimo na reklamaciju, a jedan je od retkih proizvođača koji daju (stvarnu i realnu) garanciju od 2 godine. Jedini uslov je kotrola punjenja kod ovlaštenog autoelektričara (igrom slučaja moj kum) na svakih 6 meseci i onda on (servis) udara svoj pečat i produžava garanciju na narednih 6 meseci (do 2 godine). Pored toga, cene tih akumulatora su i više nego pristojne...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 518 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki SV 650N, TDM900
22 minutes ago, shoyyka said:

istrpeću i neke mane zarad uživanja...samo je bitno da bude manji procenat mana od suprotnog... 

Naravno, upravo tako.

 

30 minutes ago, shoyyka said:

sledeći put zamenićemo malo motore...da probaš...barem na pravcu:na_glavi:

Jooo mene stra'... :staa2: Ti možeš TDM-a kad god hoćeš ako imaš želju, ti ga znaš i bolje nego ja, prešpartali se Srbiju uzduž i popreko, al ja nešto imam strah od tuđih motora. Pogotovo kad se tako sve na njemu cakli, kad sve pod konac i bez ijedne ogrebotine. Imam osećaj da ću da privučem neku nezgodnu situaciju. Da je sav prljav, musav i malo iščukan, eee onda bi se mnogo lagodnije osećao :lol3:

 

 

Pomislih možda idući vikend da dođem da zamenimo ulje i filter ali evo gledam prognozu i u depresiju sam pao. Sutra će da se zagovna, pa tako do kraja Aprila... :jok:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3118 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Blackie

Tipično...Proleće na kašičicu, kiša, kiša...E onda udari žega...jedina satisfakcija je što se Jesen produžila, pa vozimo i u Novembru...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.
5 hours ago, ThePainkiller said:

U zadnje vreme koristim Tab akumulatore, mogu vam reći da su se dobro pokazali. Do sada nijedan nismo morali da nosimo na reklamaciju, a jedan je od retkih proizvođača koji daju (stvarnu i realnu) garanciju od 2 godine. Jedini uslov je kotrola punjenja kod ovlaštenog autoelektričara (igrom slučaja moj kum) na svakih 6 meseci i onda on (servis) udara svoj pečat i produžava garanciju na narednih 6 meseci (do 2 godine). Pored toga, cene tih akumulatora su i više nego pristojne...

To je Topla.

 Slovenci.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra

Tab je meni crko prošle godine u junu posle 15 meseci. Naravno da garanciju nisu priznali jer nije overavano na 6 meseci. Nikad više to. Cena ista kao svi drugi, možda čak i skuplji od drugih, 5300 sam platio. Eno ga, stoji aku još uvek kod nazovi servisera.

ce9fe13210f6003551503b1d61415eae.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36
Pre 2 sati, X8 Vračar je napisao:

Tab je meni crko prošle godine u junu posle 15 meseci. Naravno da garanciju nisu priznali jer nije overavano na 6 meseci. Nikad više to. Cena ista kao svi drugi, možda čak i skuplji od drugih, 5300 sam platio. Eno ga, stoji aku još uvek kod nazovi servisera.

Garancija za Tab važi 2 godine uz jedan jedini uslov, a to je kontrola na svakih 6 meseci kod ovlaštenog servisera. Sam pregled traje desetak minuta. Ako vam je to teško da odradite, onda vam garancija ni ne treba. Nijedan drugi proizvođač akumulatora za motore nema realnu garanciju, tj. kad vam crkne akumulator bilo koje druge marke, nijedna prodavnica ne uvažava reklamaciju...

A cene su u rangu Unibat akumulatora, a od njih su barem duplo bolji...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra

Nije to jedan jedini uslov nego izgovor jer znaju da većina akumulatora ne može da dobaci zakonsku garanciju. Šta pregleda 10 minuta, živo me interesuje. Pregled kod lekara traje kraće nego za akumulator!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36
pre 5 minuta, X8 Vračar je napisao:

 Šta pregleda 10 minuta, živo me interesuje. Pregled kod lekara traje kraće nego za akumulator!
 

Pa dao sam primer samo... Recimo, neki akumulatori nisu baš na pristupačnom mestu, a treba ih premeriti, pa proveriti punjenje sa i bez potrošača, posle sklopiti sve nazad, popuniti papire, isterati motor...zati kažem - desetak minuta u globalu. Ne moraš sada bukvalisati na svaku moju rečenicu...

A ako ćemo iskreno, većina akumulatora bi dobacila garanciju, a i preko nje, samo da je održavanje kako treba. Mnogi od nas stave nov akumulator i misle da je to - to zauvek. Retko ko kontroliše kleme da li su dobro stegnute, da li su oksidirale, da lu su džekovi i konektoru kako treba... Motocikl je više izložen kiši i vodi generalno u odnosu na auto i stoga su i svi elektrospojevi više podložni oksidaciji i lošem kontaktu, a to sve zajedno dovodi do stradanja akumulatora mnogo pre njegovog stvarnog životnog veka...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra

Ovo oko svih elektrospojeva je bespotreban argument jer naravno da nije moguće sve prekontrolisati niti postoji vozilo gde ništa nije oksidiralo. Kod većine motora je akumulator podjednako zaštićen od vode kao na automobilu. Konkretno na Integri je to svakako slučaj, tako da taj argument takođe ne važi za moj slučaj.
Oko punjenja, naravno ni serviser nije imao primedbe, tako da ni to nije slučaj.

Tab prodaje đubre i lopovi su, da jednostavno zaključim, što sam i njima rekao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 488 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 4tx

Na moj TDM stavljen nov akumulator u Oktobru 2012. Stavio ga bivši vlasnik. Ja ga nisam ni video ( akumulator ). Nisam kleme ni taknuo, teško doći do njih. Samo sam par puta one kabliće ispod sedišta što idu sa aku, za svaki slučaj očistio od blage oksidacije ( rđe ). Pali i dan danas. Skoro da jedva čekam da crkne pa da vidim šta je stavljeno. Nemam one cirkuse od raznih dodatnih lampica, ni alarm, samo ksenon na kratkom svetlu - i još traje. Dokle - videćemo. Fabrički regler.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja