Jump to content

Moto Zajednica

TDM Srbija

Recommended Posts

  • U prolazu, 19 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 4TX

Pozdrav bajkeri  :yamaha: 

Imao bih par pitanja i bio bih vam puno zahvalan na odgovorima  :) 

Prvo i mozda najbitnije je da li mislite da bih mogao da vozim tdm ? Pitam za to jer bi mi to bio dosta veci motor od poslednjeg (hyosung gt250) a i zbog mojih gabarite (184 cm, 78kg )  :D

Ako je odgovor potvrdan, pitao bih sta mislite o ovima :

i kao poslednje da li se "isplati" kupovati taj model ili cekati koj koju godinu da se skupe pare pa kupiti noviji taj ili neki drugi? 

:jee1:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1080 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki V Strom 650 2020'

Tdm sam po sebi nema visoko sedište, iako mu je prednji kraj poprilično glomazan. Trebaće ti malo vežbe ali mislim da nečeš imati problema. Ja sam 192, 88 doduše i prijalo bi mi da je koji cm višlji.

Motore sa oglasa je jako teško komentarisati dok se ne vidi stanje uživo. Ono što su meni kolege rekle ovde kada sam kupovao svoj primerak jeste da treba obratiti pažnju na zadnji amortizer, i prednje diskove s'obzirom da su to najskuplji delovi, ostalo je kao i za sve motore, ali uglavnom, da je što više moguće fabrički, i naravno potrošni delovi (gume, kočnice servisi itd) što nije malo para ako se nakupi to valjda znaš i sam.

Toliko od mene.

 

Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Pozdrav bajkeri :yamaha:

 

Imao bih par pitanja i bio bih vam puno zahvalan na odgovorima :)

 

Prvo i mozda najbitnije je da li mislite da bih mogao da vozim tdm ? Pitam za to jer bi mi to bio dosta veci motor od poslednjeg (hyosung gt250) a i zbog mojih gabarite (184 cm, 78kg ) :D

 

Ako je odgovor potvrdan, pitao bih sta mislite o ovima :

i kao poslednje da li se "isplati" kupovati taj model ili cekati koj koju godinu da se skupe pare pa kupiti noviji taj ili neki drugi?

 

:jee1:

Tdm je vrlo prijateljski nastrojen prema vozacima koji nisu sedali na vece motore i lako prasta pocetnicke greske. Ima dovoljno snage da fino potegne, a moze se sa njim i sasvim fino krstariti i uzivati u krivinama. Jako dobro podnosi opterecenja (ako je amortizer ok) pa tako zena, ja i puna 3 kofera i kamp oprema, smo nasli mesto na TDM-u i on taj teret nije ni osetio, sto se potezanja tice...

Konkretno, za oba TDM-a sa oglasa su ok cene, 3vd se i krece u tom rangu, stim sto ovaj crveni stoji poprilicno dugo na polovnim automobilima, pa se postavlja pitanje, ako je stvarno hitna prodaja, zasto ga toliko dugo niko nije kupio. Ovaj crni vidim da je farban, ali ako je mehanicki ok, ne vidim razlog da ne udje u tvoj izbor...

U svakom slucaju, srecno sa kupovinom, sta god da odlucis!;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 52 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 4TX

Pozdrav bajkeri  :yamaha: 

 

Imao bih par pitanja i bio bih vam puno zahvalan na odgovorima  :) 

 

Prvo i mozda najbitnije je da li mislite da bih mogao da vozim tdm ? Pitam za to jer bi mi to bio dosta veci motor od poslednjeg (hyosung gt250) a i zbog mojih gabarite (184 cm, 78kg )   :D

 

Ako je odgovor potvrdan, pitao bih sta mislite o ovima :

i kao poslednje da li se "isplati" kupovati taj model ili cekati koj koju godinu da se skupe pare pa kupiti noviji taj ili neki drugi? 

 

:jee1:

 

 

Dobro nam došao kolega :)

 

Ne brini za gabarite i anatomiju, TDM je poznat kao jedan od najpitomijih motora. Samo pamet u glavu, naravno :)

 

Što se konkretna dva modela tiče, kao što ti rekoše kolege, teško je komentarisati ovako, ali vodi računa da su i jednom i drugom istekle registracije i da ćeš imati dodatni trošak da ih prevezeš u BG. Takođe, osim najskupljih delova kao što su diskovi, amortizier, obrati paznju i na dodatnu opremu, konkretno kofer, sedište, auspuh... I naravno, ništa dok ne odeš i ne čuješ i provozaš motor, a pošto nisu u istom gradu, to ti je dodatni trošak :(

 

Ja sam tako više puta zapucao na dugi kraj zemlje jer je u oglasu pisalo "stanje odlično" a zapravo ni blizi. Često se desi da su slike na oglasu od "prošle sezone" tako da izgubiš i dan i novac za put, još ako ideš sa nekim, što ti savetujem, onda i tog nekog maltretiraš...

 

Moj ti je savet da ne čekaš koju godinu da skupiš pare za bolji, pare se izvuku za nešto drugo, nego gledaj da nađeš neki koji ti je malo bliže, pa da čak i ako ne bude sve kao na oglasu, ne bude ti mnogo krivo. Nađeš neki dobar, pojaviće se sigurno, navozaš se lepo sa njim neko vreme pa onda menjaš za bolje.

 

Srećna kupovina :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ..., 2427 postova
  • Lokacija: Tемерин
  • Motocikl: Honda VFR 800 Vtec

Lepa i dobra ideja :jee1:

Hajde da zakucamo datum!

I što se mene tiče odgovara i lokacija i da je nedelja

Ова недеља баш и не обећава што се тиче времена, следеће пада Ускрс.

 

Да оставимо тамо за 23-и или после?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 52 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 4TX

Lepa i dobra ideja  :jee1:

Hajde da zakucamo datum!

 

Slažem se! Ova nedelja teško, možemo da planiramo do sledeće, 16. aprila, ako nas vreme posluži. 

Nedelja posle je zvanično otvaranje sezone, ako nisam nešto pomešao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 52 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 4TX

 

Lepa i dobra ideja :jee1:

Hajde da zakucamo datum!

I što se mene tiče odgovara i lokacija i da je nedelja

Ова недеља баш и не обећава што се тиче времена, следеће пада Ускрс.

 

Да оставимо тамо за 23-и или после?

 

Tačno, Uskrs! Gde sam ja odlutao...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ..., 2427 postova
  • Lokacija: Tемерин
  • Motocikl: Honda VFR 800 Vtec

Појавио се неки лик на фејсу, продаје креш барове за наше моторче. Цена 50е. Делује скроз коректно.

 

'бем ти тајминг где се био преко зиме а не сад кад треба новаца на све стране.

 

Ако неког занима могу послати линк кад будем на компу.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Појавио се неки лик на фејсу, продаје креш барове за наше моторче. Цена 50е. Делује скроз коректно.

'бем ти тајминг где се био преко зиме а не сад кад треба новаца на све стране.

 

Ако неког занима могу послати линк кад будем на компу.

Mislim da je i kod Sebe toliko,s tim sto je ovo super jer moze da posalje postom gotov proizvod pa montiras sam.. Pusti link ne kosta nista da vidimo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1080 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki V Strom 650 2020'

 

Појавио се неки лик на фејсу, продаје креш барове за наше моторче. Цена 50е. Делује скроз коректно.

'бем ти тајминг где се био преко зиме а не сад кад треба новаца на све стране.

 

Ако неког занима могу послати линк кад будем на компу.

Mislim da je i kod Sebe toliko,s tim sto je ovo super jer moze da posalje postom gotov proizvod pa montiras sam.. Pusti link ne kosta nista da vidimo.
Kod sebe je 80e, pitao ja pre 3 dana.

Ovo je ok cena, i ja sam za link :-)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

 

 

Појавио се неки лик на фејсу, продаје креш барове за наше моторче. Цена 50е. Делује скроз коректно.

'бем ти тајминг где се био преко зиме а не сад кад треба новаца на све стране.

 

Ако неког занима могу послати линк кад будем на компу.

Mislim da je i kod Sebe toliko,s tim sto je ovo super jer moze da posalje postom gotov proizvod pa montiras sam.. Pusti link ne kosta nista da vidimo.
Kod sebe je 80e, pitao ja pre 3 dana.

Ovo je ok cena, i ja sam za link :-)

U,al je zacepio.. Onda ovo ispada bas povoljno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ..., 2427 postova
  • Lokacija: Tемерин
  • Motocikl: Honda VFR 800 Vtec

Eво линка који сам обећао

 

Сад гледам у коментарима, каже лик да је продао, али да уз договор може правити још.

 

 

https://www.facebook.com/groups/motoopremasrbija/permalink/1496674827018978/

17634337_1645103845517593_15887407457287

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1080 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki V Strom 650 2020'

Valjalo bi se udružiti za taj rol bar ako još neko hoće, pa da dobijemo popust :-)

LM, stigao mi je givijev wingrack za makinu, još uvek ga nisam namontirao, ali kolega koji mi je prodao kaže da par delova nedostaje. Konkretno na gornjem delu gde ide ploča nedostaje nešto, i ovde gde pokazujem prstom treba po njegovim rečima da ide šipka koja povezuje dva dela. Pa ako bi neko mogao da me uputi šta mi tačno nedoszaje pa da pojurim, ili da mi slika neko tačno kako izgleda. Hvala :-)71781dd6ba61110faea1d447e2243c84.jpg81af479e9d7e4af82d0f08fa8331e37a.jpg9992a575047d26cf82b3d0ccc24be782.jpgf75520501067d3d6ac45591dba0b0109.jpg

 

Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 97 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 3VD

Vožnjica - moglo bi se možda, moglo :) Za sad mi izgleda da nema zašto da propustim taj 23. , ali život, eh, život - uvek ima nekog keca u rukavu. Tak da ne bi ništa da obećavam.

 

Za crash - ja sam pre par meseci kupio Sebin (80e), tako da sam tu sad miran valjda. Još da smislim kako da montiram preklopne fazastere na njega...

 

Kolezi koji se razmišlja o TDM-u, ja sam 186 cm, 88 kg i jeste - malo je težak, ali ojačaćeš ;) Meni je moj 3VD (ovaj sa sliku) prvi motor i brate mili, baš sam ga zavoleo. Izdignut širok korman, udoban za nas velike (magarce - da, pričam za sebe), a mo'š i u krivine, k'o što je rekao kolega, ako je valjan, čupaće solo, čupaće i natrpan - ma komplet čoveče. Ako voleš, možeš staviti i 80/20 ili 50/50 offroad gume na njega i voziti ga i tamo računam. Ja sam sa mojim (neplanski) uspeo da se izborim sa nekim blatnjavim putem bez betona ili šljake i to sa gumama za asfalt. A čuo sam i od drugih da su išli van puta sa njim.

 

Tako da ne brineš, motor je mama. Dve mane koje ja obično ističem jesu - težak je (jesam navikao, ali jebat ga i dalje je težak) i loša protekcija od vetra. No i to ću uskoro rešiti tako što ću mu staviti veliki vizir. Ima da bude... uf!  :jee1: Još sad kad mu namestim Bobanovo sedište, ajoj, muko moja, pa spavaću na njemu :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Vožnjica - moglo bi se možda, moglo :) Za sad mi izgleda da nema zašto da propustim taj 23. , ali život, eh, život - uvek ima nekog keca u rukavu. Tak da ne bi ništa da obećavam.

 

Za crash - ja sam pre par meseci kupio Sebin (80e), tako da sam tu sad miran valjda. Još da smislim kako da montiram preklopne fazastere na njega...

 

Kolezi koji se razmišlja o TDM-u, ja sam 186 cm, 88 kg i jeste - malo je težak, ali ojačaćeš ;) Meni je moj 3VD (ovaj sa sliku) prvi motor i brate mili, baš sam ga zavoleo. Izdignut širok korman, udoban za nas velike (magarce - da, pričam za sebe), a mo'š i u krivine, k'o što je rekao kolega, ako je valjan, čupaće solo, čupaće i natrpan - ma komplet čoveče. Ako voleš, možeš staviti i 80/20 ili 50/50 offroad gume na njega i voziti ga i tamo računam. Ja sam sa mojim (neplanski) uspeo da se izborim sa nekim blatnjavim putem bez betona ili šljake i to sa gumama za asfalt. A čuo sam i od drugih da su išli van puta sa njim.

 

Tako da ne brineš, motor je mama. Dve mane koje ja obično ističem jesu - težak je (jesam navikao, ali jebat ga i dalje je težak) i loša protekcija od vetra. No i to ću uskoro rešiti tako što ću mu staviti veliki vizir. Ima da bude... uf! :jee1: Još sad kad mu namestim Bobanovo sedište, ajoj, muko moja, pa spavaću na njemu :D

Samo da napomenem da se TDM voznja planira sutra...a verovatno i jos koji put u toku ovog proleca...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motordzija opste prakse, 700 postova
  • Lokacija: Novi zaSad
  • Motocikl: Tomos, Sprint (Jonway) Explorer 150, Yamaha TDM 850

Eво линка који сам обећао

 

Сад гледам у коментарима, каже лик да је продао, али да уз договор може правити још.

 

 

https://www.facebook.com/groups/motoopremasrbija/permalink/1496674827018978/

17634337_1645103845517593_15887407457287

A da neko vidi sa oglasivacem pa da objavi bar telefon ili neki drugi kontakt? Nemam fejsbuk nepostojim tamo. A interesuje me i grupna kupovina.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1080 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki V Strom 650 2020'

Valjalo bi se udružiti za taj rol bar ako još neko hoće, pa da dobijemo popust :-)

LM, stigao mi je givijev wingrack za makinu, još uvek ga nisam namontirao, ali kolega koji mi je prodao kaže da par delova nedostaje. Konkretno na gornjem delu gde ide ploča nedostaje nešto, i ovde gde pokazujem prstom treba po njegovim rečima da ide šipka koja povezuje dva dela. Pa ako bi neko mogao da me uputi šta mi tačno nedoszaje pa da pojurim, ili da mi slika neko tačno kako izgleda. Hvala :-)71781dd6ba61110faea1d447e2243c84.jpg81af479e9d7e4af82d0f08fa8331e37a.jpg9992a575047d26cf82b3d0ccc24be782.jpgf75520501067d3d6ac45591dba0b0109.jpg

 

Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока

Da li bi mi neko mogao pomoći oko instalacije ovoga. Neko uputstvo ili tako nešto? Nešto mi ne ide montaža baš od ruke

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 48 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki ZR550 Zephyr

Nisam mogao da nađem posebnu temu za pitanje, pa pomislih da je ovo pravo mesto.

 

Kakve su razlike između TDM-a prve i druge generacije koja je izašla verujem 1997? Za estetske razlike znam, ali motor, prenos, viljuške, kočnice, sedište..?? Šta su poboljšali/pogoršali na "novom" modelu? Planiram sad kupovinu motora i TDM je vrlo potencijalan kandidat, pa bih saznao ove neke sitnice od stručnjaka prvo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Nisam neki strucnjak, ali sam vozio i jedan i drugi (doduse, 3vd vozio godinu i po dana,a 4tx sam samo probao). Glavna razlika je u njihovim radilicama i menjacima. 4tx (novija generacija) ima radilicu pod uglom od 270 stepeni izmedju klipnjaca, dok 3vd (stariji model) ima ugao od 180 stepeni. To se u voznji manifestuje kao bolje potezanje i startnost 4tx modela (veci obrtni momenat na nizim obrtajima) i (po meni) i lepsi zvuk masine. Menjac kod 4 tx-a je rastereceniji i produzena su mu 3. i 5. brzina pa je masina rasterecenija, manje jr potrbno saltanje po gradu i motor je malo brzi od 3vd-a u krajnoj brzini. 4tx ima pokazivac kolicine goriva, ali mu je izbacen pokazivac temperature motora, nema slavinu za prebacivanje na rezervu, kao 3vd, ali zato i ima pokazivac goriva. Kod 4tx-a je bolje resen karb, pa je i potrosnja malo manja nego kod 3vd-a. Vizir je malko veci na 4tx, sami tim i malko bolja zastita od vetra, ali to je jako neznatno.

Generalno, meni licno je 4 tx daleko lepsi od 3 vd-a, ali to je moje subjektivno misljenje, a uopsteno su jako slicne masine, i koju god da uzmes neces se pokajati...:)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 48 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki ZR550 Zephyr

Ok, lepo hvala na odgovoru  :takoje: mnogo dobrih informacija!

 

Meni lično je lepši stariji model, mnogo mi se više sviđa svetlosna grupa kod njega. A recimo položaj u vožnji, je l isti kod oba modela?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja