Jump to content

Moto Zajednica

Sta je najbolja zastita za motor od kradje?

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 361 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: QJ motor svt 650 x

Ima zaista dosta tema o ovome, narocito kad su alarmi u pitanju! Smisao alarma i na kolima je postalo diskutabilno pitanje. Ok je za one koji nisu profi, vec klinci iz kraja kojima treba malo love za vutru isl. Svaki auto koji ima alarm ma kolko bio ok, moze se odslepati.

Na motorima imati alarm, bez pejdzera koji vam dojavljuje mogucu kradju je cista glupost. Dvojica jacih su prosle godine zaredjali na Splitskoj rivi i redom ubacivali motore u kombi. U jednom naletu kako mi prica prijatelj su odneli desetak motora. E kad to znam pa jos vidim da na mom motoru ima i onaj imobilajzer koji se sigurno nekad i pokvari, pa onda nemozes ni ti da ga upalis, sta onda i koji ce mi k..... A u isto vreme moze da se podogne pa u kombi o cao! Iz tog razloga mi se cini ipak kao naj logicnije resenje neka dobra sajla, lanac ili nesto slicno pod uslovom da se zaveze za neku ogradu ili neku banderu i sl. Naravno i to je moguce prestrugati ili jos lakse otkljucati. Da li imate neki predlog za dobru mehanicku zastitu ili mesto gde se takvo sta moze kupiti.

p.s. mislim da je najbolje imati i alarm sa dojavom i mehanicku zastitu(samo ce da bude poskupo)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1422 postova
  • Lokacija: Bliski Istok-Pančevo
  • Motocikl: Honda CRF300L

U slobodnoj prodaji nema toga sto ne moze da se otvori samo je pitanje vremena koje je potrebno da bi se otvorilo. Mislim da najbolje imati  obe stvari lanac ili sajlu + alarm sa pejdzerom. Ako model koji zakljucavas nije toliko redak da bi toliko rizikovali potrazice neki drugi sa manje zastite. Za retke modele uglavnom se koriste oglasi, sto bi se mucili da traze, nadju oglas okrenu telefon, dodju pogledaju gde ga parkiras da li ima alarm gde stoji, itd itd i ujutru ga nema  :'(

p.s. Ovo su iskustva iz nekih evropskih zemalja ali posto se i mi spremamo za evropu....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 361 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: QJ motor svt 650 x

Abus lanac u kombinaciji sa pistavom xenom je bolja varijanta od bilo kakvog alarma, ali i nezgrapnija.

Mislim da si upravi 100%. Samo da li znas gde ima kod nas da se kupi. Video sam na sajtu neki online shop. Ima li negde neka radnja , vise volim uzivo da kupujem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1892 postova
  • Lokacija: NBGD
  • Motocikl: XRV 750

Samo ces se maltretirati svaki put sa zakljucavanjem i otkljucavanjem ;)

Stavi alarm i xenu, pa uzivaj.

 

Najsigurnija zastita od kradje je SNAJPER ;)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 242 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Suzuki GSX-R 750 1995, Cagiva Mito 125 1992-na prodaju

Samo ces se maltretirati svaki put sa zakljucavanjem i otkljucavanjem ;)

Stavi alarm i xenu, pa uzivaj.

 

Najsigurnija zastita od kradje je SNAJPER ;)

Hahahaha  :D :D :D :D

Jos ako je .50 kalibar a ti na terasi ihhhh milina :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1422 postova
  • Lokacija: Bliski Istok-Pančevo
  • Motocikl: Honda CRF300L

Abus lanac u kombinaciji sa pistavom xenom je bolja varijanta od bilo kakvog alarma, ali i nezgrapnija.

Mislim da si upravi 100%. Samo da li znas gde ima kod nas da se kupi. Video sam na sajtu neki online shop. Ima li negde neka radnja , vise volim uzivo da kupujem.

 

Mislim da ima u Guevari.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Çelebi, 2415 postova
  • Lokacija: Beograd - Vuk
  • Motocikl: Imam

Iz iskustva, sajla od 10mm je mnogo žilavija od lanca i mnogo teže se seče. Najslabija "karika" tu je katanac. Zato treba imati kesso katanac koji tesno spaja krajeve sajle tako da se ne može zavući alat za sečenje između sajle i katanca. Jeste smor otključ-zaključ svaki put ali je bar sigurnije od lanca. E ako je tu još i xena i alaram, onda je to prava stvar (donekle).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lovely jubbly, 895 postova
  • Lokacija: Liguria
  • Motocikl: CB 1300

 

Mislim da ima u Guevari.

 

da, video sam pre desetak dana u guevari. cena je oko 6500 + dodatak za lanac jos oko 2000.

 

@scuba

scubo, jel znas gde u bg moze da se pazari sajla? trazio sam zadnjih dana i ne nadjoh.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lovely jubbly, 895 postova
  • Lokacija: Liguria
  • Motocikl: CB 1300

I ja sam je retko viđao u slobodnoj prodaji. Ne znam trenutno gde bi je tražio.

 

ja pitao pre par dana u zemunskom gvozdjaru - uputili me na poljoprivrednu apoteku  :D ???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6299 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Evo uporednog testa raznih lanaca:

 

 

Iz iskustva, sajla od 10mm je mnogo žilavija od lanca i mnogo teže se seče. Najslabija "karika" tu je katanac. Zato treba imati kesso katanac koji tesno spaja krajeve sajle tako da se ne može zavući alat za sečenje između sajle i katanca. Jeste smor otključ-zaključ svaki put ali je bar sigurnije od lanca. E ako je tu još i xena i alaram, onda je to prava stvar (donekle). Jedina prava zaštita od krađe je trafo iz mikrotalasne ali je to na žalost kažnjivo. Jebeš državu u kojoj lopuža na sudu kaže "ja sam lepo hteo da ga ukradem a vidi šta mi on napravi trafoom" i onda najebeš ti koji si štitio svoju imovinu a ne on koji je "lepo teo da je ukrade".

Daj napisi nesto o tom trafou, bas me interesuje, prvi put cujem za to.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 599 postova
  • Lokacija: Mladenovac

CEK,CEK, TRAFO??  Daj molim te vise podataka i ideju kako i sta.  Ja cu vrlo rado sudiijii da objasnjavam zasto sam mu dupe izrostiljao,evo i suze radosnice ce da mi krenu od kajanja zbog mog bezobzirnog postupka.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 361 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: QJ motor svt 650 x

Snimak je cool!!!! Mislio sam da je titanijum jaci! Lanci se mogu seci na vidjeni nacin, sajla je jaca i zilavija, ali mislim da se i ona lako sece bonsekom, mada nisam probao, jer je ona sastavljena iz malih celicnih vlakana i kad se sece cekicem i sekacem ide vrlo lako(ovo sam puno puta uradio).

Ali iz snimka se vidi da je glupo baciti 100 e za lanac. Moze se kupiti u poljoprivrednim prodavnicama jaci lanac i sajla koji su jeftini i ako neko odustane od kradje od ovog sto kosta 100e , odustace i od obicnog!

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6299 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

A recimo da se stavi nalepnica "PAZNJA motor pod naponom, pipate na sopstvenu odgovornost" :) tada bi vlasnik verovatno bio pravno zasticen ? Nego kako taj napon deluje na vozilo, regler, CDI itd, da nece nesto da sprzi ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1672 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kilo Smor L8

U Gevari imas XN 15 za 7300 dinara, a kod Raje iz Mladenovca sam pazario stariji model XE 15 za 6000 dinara , istih su dimenzija, ovaj noviji je malo ojacan ali kod Raje nisam dobio plocicu sa koodom za vadjenje duplikata u slucaju da se izgube kljucevi.

Kaze covek da nema i d nikad nije imao ni uz jedan model, a prodao ih je dosta  :-\

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1137 postova
  • Lokacija: Beograd

pogledavsi ovaj video iznad odustao sam od kupovine klasicnog lanca... sigurno u radnji tipa uradi sam moze da se nadje duplo deblji lanac tezak par desetina kilograma, sad ostaje pitanje brave posle toga...

 

 

mozda i klasicna brava ali da se napravi nekakva kutija tako da joj se ne moze prici secicama i lockpickom

 

umesto lanca mozda debele celicne sipke, pa da se fiksira motor za neki objekat...

 

 

sta je sa GPS lokatorima, ima li toga kod nas?

 

sta ako sakrijem mobilni u motor, moze li se locirati na brzaka i precizno uz pomoc policije?

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1137 postova
  • Lokacija: Beograd

disko lock je takodje bzv jer se motor moze odneti , ajd nekako dva disk loka na svaki tocak po jedan pa onda bi ih trebala cetvorica da nose... ili slep...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Pobjednik motogp kladionice 4X, 5241 postova
  • Lokacija: Sokolac RS
  • Motocikl: s.f. fzr1000 crf450r cbr600rr shadow

Dakle, trafoo od mikrovalovite pjećnice. Prikačiš ga na struju i povežeš sa karoserijom od kola ili motorom. Kad se neko prifati za kvaku ili za neki mentalni deo i prespoji se sa majkom zemljom, neće da ga opali brutalnih 220V nego mu vrlo kratko al jebitačno prokuva mandarinu u glavi pa se seti i kad ga je mama odbila od sise. Sedeće neko vreme jer mu mišići malko onomoćaju i plakaće a neće znati zašto. Posledice su što će ostati zakinut za nekolko iljada sinapsi u mozgu a to mogu biti i neke važne sinapse pa... hehehe, zaključak sledi sam po sjebi. Daklem, vrlo kažnjiva rabota.

 

p.s. ne znam šta mi je sa ijekavicom  ;D

DAJ SHEMU ODMAH!!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1359 postova

Dakle, trafoo od mikrovalovite pjećnice. Prikačiš ga na struju i povežeš sa karoserijom od kola ili motorom. Kad se neko prifati za kvaku ili za neki mentalni deo i prespoji se sa majkom zemljom, neće da ga opali brutalnih 220V nego mu vrlo kratko al jebitačno prokuva mandarinu u glavi pa se seti i kad ga je mama odbila od sise. Sedeće neko vreme jer mu mišići malko onomoćaju i plakaće a neće znati zašto. Posledice su što će ostati zakinut za nekolko iljada sinapsi u mozgu a to mogu biti i neke važne sinapse pa... hehehe, zaključak sledi sam po sjebi. Daklem, vrlo kažnjiva rabota.

 

p.s. ne znam šta mi je sa ijekavicom  ;D

 

jel mozes ti da malo slikas to i da napises kako se povezuje ja bi to stavio unutra u auto a na motoru nebih zasada dok nesmislim mesto gde nemoze da se uhvati slucajni prolaznik

 

sto se tice zastite za kradju video sam coveka koji mercedes vezuje brodskom sajlomod sigurno 3-4cm za drvo , pa razmisljam da se malo razletim po pristanistima nebili nasao neko parce .

 

sajle i lanci koji se prodaju kod nas sluze za vezivanje kerova , da bi kupili kvalitet mora cena da bude dosta veca . inace je kod nas je pravila neka fabrika u nekom mestu mislim da se zove STARA MORAVICA i oni su od kvalitetne celicne zice okaljeni .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1422 postova
  • Lokacija: Bliski Istok-Pančevo
  • Motocikl: Honda CRF300L

Ni sajla nece puno pomoci jer danasnji lopovi koriste aku busilice na koju stave plocu za secenje i za par sekundi je presece bez vecih problema.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 271 postova
  • Lokacija: Zem00n

U planu je da se radi uredjaj za zashtitu iskljuchiwo za motore, sa GPS lokatorom, mobilnim uredjajem, akceleratorom itd itd... Ali zhao mi je, nije moj projekat niti uchestwujem u tome pa ne mogu ni da pricham o njemu prewishe. :( Ali ne nadajte se puno, ne werujem da ce biti uskoro! :-\

 

Za sada ipak najbolje rade tri dzukca kao zwuchno obaweshtenje, dwa budna oka na prozoru i prangijato na dohwat ruke! ;D ..a da, i komshije koji chuju chim neko nepoznat koracha ulicom, bio to lopow ili nowa dewojka! :D;)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja