Jump to content

Moto Zajednica

" MOSA ", sta je to??

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 709 postova
  • Lokacija: Banovo Brdo - Beograd
  • Motocikl: BMW 1200RT

  Drugari, znate li vi sta je to " MOSA "....... Kada se u krugovima gde se krecu " mamini i tatini sinovi ", jedan kaze kako je danas sredio dvojicu na "mosi", a neko drugi ce da doda, ja sam sredio trojicu motorista na "mosi" !!!!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rider on the storm, 1272 postova
  • Lokacija: Dojčland
  • Motocikl: Pesadinac

   Drugari, znate li vi sta je to " MOSA "....... Kada se u krugovima gde se krecu " mamini i tatini sinovi ", jedan kaze kako je danas sredio dvojicu na "mosi", a neko drugi ce da doda, ja sam sredio trojicu motorista na "mosi" !!!!!!

 

hmm..ovde to obicno znaci kad nekog iscimas za nesto..npr krenes da udaris nekog pa ne udaris..taj fazon...

Mozda su ti debili tako cimali neke na motorima...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12241 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Popio bi razbijen retrovizor a možda i šoferku...čuo sam već za te debilne akcije đubradi za volanom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Çelebi, 2415 postova
  • Lokacija: Beograd - Vuk
  • Motocikl: Imam

Tetkascuba i ja danas umalo ne overismo sezonu na "moši". Nije se svidelo čoveku što je gužva u Bulevaru pa me cimne na "mošu" da uteknem skroz u traku za skretanje levo kod Lole da bi on prošao kroz srednju traku jer taksista prima vožnju kod ETF-a. Ne bi to bio problem da u levoj traci nije bila kolona pa sam se jedva procedio na svoje levo da ne poberem retrovizore onih što stoje i čekaju skretanje. Znam ja odlično šta je "moša" još od malih nogu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 709 postova
  • Lokacija: Banovo Brdo - Beograd
  • Motocikl: BMW 1200RT

  Danas umalo sa detetom (koje ima 17 god.), da probam asfalt. Moracu da ugradim bejzbol palicu na motor. Ako mi tada pobegne, na prvom "crvenom" semaforu je MOJ!!! Danas sam video male palice kod " Kineza", kud ne uze jednu!!! A tako mi je trebala  >:( >:(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1372 postova
  • Lokacija: Mladenovac

Prvi put cujem za ovo. Kad bih mogao na trenutak da udjem u mozak tih debila da vidim o cemu oni razmisljaju u tom trenutnku. Znam samo jedno, kad bi mi tako nesto neko uradio izlupao bi mu ceo auto!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 423 postova
  • Lokacija: Cuprija

Takvih budala je uvek bilo a i bice.Najtuznije je sto to rade svesno .Mene je hteo lik na autoputu da ubije tako.verovatno da bi pokazao kako je njegov razjeban bmw brzi od mog motora.Hvala bogu izvuko sam se

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

Znaci oni to rade namerno!!! Pa to objasnjava neke stvari. Problem s tako plitkim likovima koji kao brzo voze je sto im ne pada napamet da bi njima u susret mogla da naleti gora budala nego sto su oni sami... Pogled koji u trenutku mimoilazenja uhvatite na njihovom licu je..........NEZAMENJIV!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1558 postova
  • Lokacija: Mlecni put, Zemlja, Beograd, Zvezdara
  • Motocikl: Cigareta skraćuje život za 2 minuta, buteljka vina za 4 minuta, a jedan radni dan skraćuje život za 8 sati !!! Ah, da KLE 500

Boze nas sacuvaj kretena...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Sensei servis, 347 postova
  • Lokacija: Novi Sad, Beograd
  • Motocikl: "viljuske"...al' na kardan!

Cuo sam i ja za to prvi put prosle godine..i to do pandura jednog! ??? Kreten me je iscimao kod sajma zamalo da me zalepi za ogradu. Bilans toga je njegov demoliran auto (ne ponosim se time, ali ne bi bilo tako da nije poceo da bezi!!!) Pandur koji je pritrcao da spasi debila od mene, jer sam vec krenuo da ga cupam kroz razbijen prozor,kad mu je rekao da ide, okrenuo se ka meni i rece mi tiho .."dao ti je moshu..." ???

Tad to nije doslo do mog mozga...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8420 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Citam temu i neverujem da postoje takvi ljudi :-\...Kg. je mali grad u odnosu na Bg. tako da bi mi bilo potrebno 2-3sata da budem na kucnim vratima idiota...priredio bih MOSU njemu,blizoj i daljoj porodici, kucnom ljubimcu ukoliko ga ima!

Ali...greska je uraditi tako nesto,te ljude treba edukovati i nekako objasniti da to sto rade dovodi motocikliste u veliku opasnost,odgovoriti nasiljem nije dobro i cak je kontraproduktivno.

Posle moje ili Vase "intervencije" na doticnom (citaj idiotu) bes koji se rodi kada sedne za volan moze biti koban po nekog naseg kolegu...Medjutim ni u nasim redovima ne cvetaju ruze, vise puta sam bio svedok kada nase kolege,obicno mladji vozaci R-ova,bez opreme i tablica umisle da se zakonski propisi ne odnose na njih.

Malo vozacke kulture i tolerancije sa obe strane nije na odmet.

 

Pozdrav Nenad.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 12 postova

   Drugari, znate li vi sta je to " MOSA "....... Kada se u krugovima gde se krecu " mamini i tatini sinovi ", jedan kaze kako je danas sredio dvojicu na "mosi", a neko drugi ce da doda, ja sam sredio trojicu motorista na "mosi" !!!!!!

 

Koliko primetih za ova tri dana lepog vremena mosa je sve vise na nasu zalost!!! Meni i posle svirkanja izlete budala i stade na sred moje trake jer nije bas mogao da se ukljuci, nema mose kod rasturene lade koja je dolazila u susret. Nekako zakocim, sta znaci ABS, i malo pocnem da psujem po spisku ali je bio korektan dovoljno da se izvini... mada od tog njegovog nemam nista...

Iskreno sve vise pocinjem da izbegavam  ulice sa vise traka za kretanje u istom smeru, to ukljucuje i autoput kroz Bg... Ako se trudis da vozis disciplinovano guraju te, seku... ako se ti mangupiras opet ne valja...

Ima li neko neki pametan lek protiv mose i gurkanja?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 43 postova
  • Lokacija: NS

samo oprezno drugari,drugačije ne ide ;)

Nije me "mosirao" još niko ,a kako vidim neće biti teško da mi se desi.

Ne znam da li ću ostati na dva ,samo znam kad ga navatam da mu neću praviti "mosu" 8)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Quid Quid latine dictum est altum viditur!, 949 postova
  • Lokacija: vrsac / bgd bezanija
  • Motocikl: KTM 1190 ADV, Yamaha R1 RN22 Big Bang

sto se tice mosa i ostalih automobilskih zezancija na nas racun, da ne bi jurili za njima pa pravili jos veca s*anja, preporucujem sledece:

 

 

a oni posle neka razmisljaju sta ih je snaslo ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2846 postova
  • Lokacija: Beograd, Tresnja
  • Motocikl: CBR 1000F - Bedevija

Moša i trepavac su izrazi iz vremena kad su "jaki momci" sa manje-više uspeha prodavali cigle na ćosku. Ko trepne kad on zamhne rukom, šatro da popravi kosu ili da se počeše, sledila je moša. Kraj '70. i pocetak '80.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Quid Quid latine dictum est altum viditur!, 949 postova
  • Lokacija: vrsac / bgd bezanija
  • Motocikl: KTM 1190 ADV, Yamaha R1 RN22 Big Bang

a posle moras da stojis da te napenali pesnicom u rame >:( >:(>:(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 316 postova
  • Lokacija: Novi Sad

  Moracu da ugradim bejzbol palicu na motor.  Danas sam video male palice kod " Kineza", kud ne uze jednu!!! A tako mi je trebala  >:( >:(

 

Gvozdeni pendrek na rasklapanje je majka.... moze lepo da se zakaci za pojas, ne smeta.... anije ni skup, oko 500 dinara...

 

Nisam pobornik tuce i pravljenja gluposti, uvek se sklonim kad je neko sranje, ali da me majmun obori sa motora i da se sjebe,, zbog MOSE...  >:( >:(>:( >:(>:( >:(>:(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1085 postova
  • Lokacija: Јужни Београд
  • Motocikl: Beta Xtrainer

Gvozdeni pendrek na rasklapanje

 

Челични Били. Имао га мој друг у радњи где је радио као продавац инструмената... Хе-хе-хе!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Quid Quid latine dictum est altum viditur!, 949 postova
  • Lokacija: vrsac / bgd bezanija
  • Motocikl: KTM 1190 ADV, Yamaha R1 RN22 Big Bang

ma taj metalni ne valja, ovo je prava stvar, veruj te mi znam sta pricam bio sam mu s oba kraja ;) ;)

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 44 postova

Hm.... lici na dildo... Nego, pendreci su verovatno zabranjeni ovim ili onim zakonom, sto za dildo nisam siguran da vazi.... Ajd sad svi u sex shopove, i po k**u u dzep  ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 436 postova
  • Lokacija: BGD

..је врста награде за испалу. У преводу, када некогда некако зезнеш имаш сво законско право овог света да му кажеш "Моша!" и звекнеш га песнајом у раме. Најчешће се ово користи када цимнеш руку а неко помисли да си хтео да га удариш па се и он избезумљено цимне. Онда ти лепо и културно упериш прст у њега, направиш леп и културан, подругљив осмех и кажеш: "МОША!!!" Затим га песнајом забодеш у раме. Можеш и неколико пута да га цимнеш па вежеш неколико моша. Мислим да тачно овај закон није прописан у Уставу Европске Уније, али у сваком случају, уколико ти неко не да да му лупиш "мошу", имаш право да га тужиш суду у Стразбуру.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja