Jump to content

Moto Zajednica

Gume Michelin T63

Recommended Posts

  • Drug član, 1898 postova
  • Lokacija: Sumadija GM
  • Motocikl: BMW F650

Naravno da nemam iskustva kao ti ali za ono zasta meni treba je sasvim OK. Verujmi da sam je vozio i kada padne prva kisica pa je put kao staklo, i da sam uletao u blato od pola metra, i po suvom i mokrom off-u i nikakvih zamerki nisam nasao. Veci problem imam sa prednjom Bridgestone, nekako kao da hoce da mi prokliza u krivini!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3631 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

M+S bi trebalo da znaci mud+snow tj. blato sneg.

Ovde je rec vise o asfaltu nego o offu, a vidim da niko nije pomenuo Bridgestone Battle Wing 501 & 502. Ako se radi o teskom motoru koji ce vise da putuje nego da ore onda svakako mogu da je preporucim. Guma ide rame uz rame sa Anakee. Dobra je i na suvom i na mokrom, a valja i kad se sidje sa asfalta. Ja sam je na pegazu peglao od ivice do ivice, bez da osetim neke neprijatnosti, sem kad bas preteram sa gasom

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 114 postova
  • Lokacija: БГД
  • Motocikl: Варадеро

Stigle gume.

Lepe, mirišu.

Dimenzija je dobra.

Još da malo popusti ova zima pa da probamo kako gaze.

Pozdrav svima i hvala na sugestijama.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1334 postova
  • Lokacija: okolica Osijeka, RH
  • Motocikl: Tuareg 660

Poručio sam nove gume michelin t63 pa me interesuju vaša iskustva.

Vozim se uglavnom po asfaltu a ponekad malo off ali ništa ekstremno.

Još nešto.

Fabrička dimenzija guma je prednja 2.75-21, zadnja 4.60-17

a michelin-ke su 90/90-21 i 130/90-17.

Dali i koliko to pravi problema u vožnji?

 

T63 su najuniverzalnije gume koje sam vozio, potrošio sam mislim 6 pari. Sve što

možeš na asfaltu sa Anakee ili Tourance, možeš i sa T63, a van terena su nemjerljivo

bolje, sposobne su i za ozbiljan offroad. Mana im je brzo trošenje i buka ( zujanje )

koje stvara uglavnom prednja guma. Inače, vidio sam da su neki na ovogodišnjem

Dakru ( Argentina i Čile ) vozili na T63 umjesto Desert. Sa T63 će ti motor postati

malo "lakši" na volanu, lagano će padati u zavoje i ponekad na uzdužnim neravninama

kao da pliva, ali samo dodaš gas i vozi. Jednom kad se navikneš na njih shvatit ćeš

koliko su bolje i sigurnije od npr. Trailmaxa ili Siraca. Ako voziš često brzo, mislim preko

120 km/h, ili ideš autocestom, vijek trajanja će biti dosta kratak. Guma se najbolje

pokazala na singlovima klase 600-650 ccm.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1898 postova
  • Lokacija: Sumadija GM
  • Motocikl: BMW F650

Poručio sam nove gume michelin t63 pa me interesuju vaša iskustva.

Vozim se uglavnom po asfaltu a ponekad malo off ali ništa ekstremno.

Još nešto.

Fabrička dimenzija guma je prednja 2.75-21, zadnja 4.60-17

a michelin-ke su 90/90-21 i 130/90-17.

Dali i koliko to pravi problema u vožnji?

 

T63 su najuniverzalnije gume koje sam vozio, potrošio sam mislim 6 pari. Sve što

možeš na asfaltu sa Anakee ili Tourance, možeš i sa T63, a van terena su nemjerljivo

bolje, sposobne su i za ozbiljan offroad. Mana im je brzo trošenje i buka ( zujanje )

koje stvara uglavnom prednja guma. Inače, vidio sam da su neki na ovogodišnjem

Dakru ( Argentina i Čile ) vozili na T63 umjesto Desert. Sa T63 će ti motor postati

malo "lakši" na volanu, lagano će padati u zavoje i ponekad na uzdužnim neravninama

kao da pliva, ali samo dodaš gas i vozi. Jednom kad se navikneš na njih shvatit ćeš

koliko su bolje i sigurnije od npr. Trailmaxa ili Siraca. Ako voziš često brzo, mislim preko

120 km/h, ili ideš autocestom, vijek trajanja će biti dosta kratak. Guma se najbolje

pokazala na singlovima klase 600-650 ccm.

 

AnteK, jesi li probao Bridgestone Trial Wing, molim te ako znas nesto, napisi!?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1777 postova
  • Lokacija: Sibir

Naravno da nemam iskustva kao ti ali za ono zasta meni treba je sasvim OK. Verujmi da sam je vozio i kada padne prva kisica pa je put kao staklo, i da sam uletao u blato od pola metra, i po suvom i mokrom off-u i nikakvih zamerki nisam nasao. Veci problem imam sa prednjom Bridgestone, nekako kao da hoce da mi prokliza u krivini!

 

 

Malo mi je ovo neozbiljno sto si napisao. Prvo kazes da su za ono za sta tebi trebaju sasvim OK, a tamo si rekoao da je guma do 00. A drugo, pa ti cak nemas ni set tih guma, tako da ne mi je malo glupo da toliko hvalis neke gume, koje nisi probao u setu, i to jos u setu bez prednje?!?

 

 

E, da, zaboravio sam da dodam nesto bitno. Samo bez ljutnje, vid'o sam na slikama koliko si covek, ne bi mi bilo pametno da se zameram ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • IRON WILL, 972 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Voleo bih da imam motor

Cika AnteK a koliko im se skrati vek trajanja ako se malo vise rokaju po betonu. Nisam bas u prilici da stalno nesto menjam gume (mislim, on-off road) posto se u principu ne skidam sa makine i 100 puta mi se desi da idem na off sa putnim gumama. Pitam cisto zbog finansijskog momenta da znam koliko bih cesto morao da ih menjam...  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1334 postova
  • Lokacija: okolica Osijeka, RH
  • Motocikl: Tuareg 660

 

AnteK, jesi li probao Bridgestone Trial Wing, molim te ako znas nesto, napisi!?

 

Koji Trail Wing, ima ih puno vrsta? Neke jesam, neke nisam ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1334 postova
  • Lokacija: okolica Osijeka, RH
  • Motocikl: Tuareg 660

Cika AnteK a koliko im se skrati vek trajanja ako se malo vise rokaju po betonu.

 

Za gume je nezahvalno reći koliko traju, no nemoj se začuditi ako ih zguliš za 3000 km ako

ih rokaš po betonu.  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1898 postova
  • Lokacija: Sumadija GM
  • Motocikl: BMW F650

Naravno da nemam iskustva kao ti ali za ono zasta meni treba je sasvim OK. Verujmi da sam je vozio i kada padne prva kisica pa je put kao staklo, i da sam uletao u blato od pola metra, i po suvom i mokrom off-u i nikakvih zamerki nisam nasao. Veci problem imam sa prednjom Bridgestone, nekako kao da hoce da mi prokliza u krivini!

 

 

Malo mi je ovo neozbiljno sto si napisao. Prvo kazes da su za ono za sta tebi trebaju sasvim OK, a tamo si rekoao da je guma do 00. A drugo, pa ti cak nemas ni set tih guma, tako da ne mi je malo glupo da toliko hvalis neke gume, koje nisi probao u setu, i to jos u setu bez prednje?!?

 

 

E, da, zaboravio sam da dodam nesto bitno. Samo bez ljutnje, vid'o sam na slikama koliko si covek, ne bi mi bilo pametno da se zameram ;D ;D ;D

 

Zadnja mi je TUARENCE, o njoj sam pricao

 

AnteK, jesi li probao Bridgestone Trial Wing, molim te ako znas nesto, napisi!?

 

Koji Trail Wing, ima ih puno vrsta? Neke jesam, neke nisam ...

 

54 H

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1334 postova
  • Lokacija: okolica Osijeka, RH
  • Motocikl: Tuareg 660

 

54 H

 

To nije oznaka gume, to je index brzine i nosivosti  ;D Potrudi se malo bolje.

 

Za TW 21/22 ti mogu reći da nisam zadovoljan. Izbjegavaj. Trenutno imam

prednju TW 301. To je već OK guma. Kratko sam imao i TW 41/42 čini mi se,

ajd ta nekako OK. Za asfaltu su sve dobre ako je suho. Za offroad jok. Za

ostale TW ne znam, nisam koristio.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 37 postova
  • Lokacija: Нови Сад

Хм, па чини ми се да ово чак и није иста гума у питању ???, осим ако неко дете није из досаде покидало "уздужне брке" између централних крампона...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1334 postova
  • Lokacija: okolica Osijeka, RH
  • Motocikl: Tuareg 660

 

Dobio sam slike sa losom rezolucijom kako bih te razuverio ali to je ta gume pre i posle piste.

 

Točno, T63 se lako potroši u tim uvjetima. Ali ako kramponka drži na pisti, onda je

to fakat dobar grip, zar ne?  ;) S tim da treba biti fakat jak na gasu da ju tako oguliš

za sat vremena, mislim da 99% vozača transalpa to nije u stanju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6299 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Znam da dizem temu iz mrtvih, ali ova guma to zasluzuje :) Posto sam odusevljen i prezadovoljan gumama, odlucio sam da ne eksperimentisem mnogo nego da ponovo uzmem T63. Zadnja je posle 6000 km odsluzila svoje (ostalo je nekih 2mm sare na sredini), dok je prednja maltene nova, skoro da se ne vide tragovi trosenja. Cak i posle te kilometraze i dalje drze "kao mutave" po asfaltu i dalje su odlicne za makadam, dok je zadnja dosta losa za mekanu podlogu zbog potrosenih krampona.

 

Ima li neko pouzdanu informaciju gde ima da se kupe ove gume ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3631 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Aj da pitam i ja. Za moj motor nema prednja. Ne radi se dimenzija 100/90-19. Da li vredi uzeti zadnju T63 a prednju npr. Conti TKC 80? Slicnog izgleda su, ali...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5496 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3631 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Zvao sam pre da pitam i rekli su mi da ima. A i gledao sam na nekim slikama bas neki freewind nosi TKC. Nego ja bih uzeo pre T63, ali ne bih rasparivao ako ce znatno da utice na ciklistiku. Da ne bude da zadnji gura mnogo vise nego sto prednji moze da podnese itd.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja