Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha XT600 - all in one

Recommended Posts

  • Drug član, 2314 postova
  • Lokacija: Staro Selo
  • Motocikl: Yamaha XT600

U principu moze se spustiti visina, stelovanjem na zadnjem amortizeru, malo ces dobiti tvrdje ogibljenje a bice nizi.

 

Šta spuštanjem neće dobiti mekši amortizer  ???

 

Neće, spuštanjem se nateže opruga i kraći hod ima...

 

Nego, mali off, tek mi sad proradio mozak da više ne voziš MZa :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 398 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM SMR 690

aham :| ok mozda cu da smaram a koliko cm moze da se dobije zatezanjem amortizera maximalno i koliko cm moze da se zategne a da ne bude pretvrdo :) ? evo prilazem kolko mi fali da dohvatim pod :D

post-5790-12879024051248_thumb.png

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 503 postova
  • Lokacija: Staro Petrovo Selo, Hrvatska

Neće, spuštanjem se nateže opruga i kraći hod ima...

 

Možda pričamo o istoj stvari, ali rabimo različite termine.

 

Otpuštanjem matice na zadnjem amortizeru se smanjuje prednapetost opruge, omekšava se amortizer i spušta zadnji kraj motora.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 91 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha FZ6 - BMW R1200GS - Yamaha Xmax 400

Grešis sinko, grešiš ;)

Početno stanje je da je matica odvrnuta do kraja i amortizer postavljen na najmekse, zavrtanjem matice sabijas oprugu i tako smanjujes visinu, pa se ceo motor spusta, posto je sada amortizer kraci. A posto je opruga sabijenija dobija se malo tvrce ogibljenje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 83 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Xt600e

aham :| ok mozda cu da smaram a koliko cm moze da se dobije zatezanjem amortizera maximalno i koliko cm moze da se zategne a da ne bude pretvrdo :) ? evo prilazem kolko mi fali da dohvatim pod :D

 

Mislim da ti je ta visina ok zasto bi ga spustao vise?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 398 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM SMR 690

pa ne znam moram bas da koracam rhovima prstiju :D

elem bitno mi da postoji i ta opcija da moze da se malo spusti ako shvatim da zatreba...a sad nazad na sajam! zvuuush!  8)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 91 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha FZ6 - BMW R1200GS - Yamaha Xmax 400

 

Slika ce definitivno biti u velikim kolicinama, ali ne jos - hteo sam da napravim foto-strip kako se radi zamena tog dihtunga, ali nisam jos nikako gotov.

 

 

Tako sam i ja poceo za Piaggio Free i Liberty motore.

Kako sam sredjivao, sve slikao i pravio uputstvo, pa na kraju napravio i mali sajt, a sada vec prelazi 50 MB.

Sad nam treba neko ambiciozan pa da napravi i za XT tako nesto. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ol' dirty bastard, 593 postova
  • Lokacija: Zvezdan
  • Motocikl: kawasaki

aham :| ok mozda cu da smaram a koliko cm moze da se dobije zatezanjem amortizera maximalno i koliko cm moze da se zategne a da ne bude pretvrdo :) ? evo prilazem kolko mi fali da dohvatim pod :D

 

Nije opasno,isto toliko i meni 'fali.Naviknes se.

Naravno da je bolje kad si cvrsto na tlu,al moze i ovako.

 

Aj ko zna da ubaci slicku mazalica na viljusci.Sta je to?kako izgleda?sta da mu radim? :D

 

Rekose mi da iskoristim pauzu dok cekam lanac da to predledam i podmazem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 398 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM SMR 690

e hvala na odgovorima i savetima, pazario sam danas motorche i dogovor je kad odem da ga podignem u sredu da ce da mi spuste malo prednju viljusku kako bih dobio ta zeljena 2-3 cm cisto dok se ne naviknem na motor :) posle toga ce mi dici ako bude trebalo :)

10x svima josh jednom

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 479 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha XT600E

e hvala na odgovorima i savetima, pazario sam danas motorche i dogovor je kad odem da ga podignem u sredu da ce da mi spuste malo prednju viljusku kako bih dobio ta zeljena 2-3 cm cisto dok se ne naviknem na motor :) posle toga ce mi dici ako bude trebalo :)

10x svima josh jednom

Možeš i da naručiš custom pravljeno sedište, koje može biti i mekše i malo niže a da ne izgubiš na mekoći ogibljenja. Imaš na forumu ljude koji se time bave. Potraži malo po temama  ;).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 91 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha FZ6 - BMW R1200GS - Yamaha Xmax 400

Koje gorivo sipate u XT, bezolovno ili super??

I kolika je potrosnja, do sada sam potrosio samo 4 rezervoara i iznenadila me potrosnja.

Ocekivao sam da vise trosi. Tri rezervoara gradske voznje potrosnja je 3,4-3,5 a na otvorenom sa voznjom cesto pod punim gasom i max brzinom malo preko 140 km/h (nece vise) potrosnja je bila 4,4 l/100km

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 557 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica
  • Motocikl: yamaha r1

ja sipam super,meni ponekad potrosi i preko 5.5l zato sto imam otvoreni auspuh a i malo sam povecao dotok goriva na karburator zato ide ko nezdrav ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1098 postova
  • Lokacija: New Now
  • Motocikl: Uly

e hvala na odgovorima i savetima, pazario sam danas motorche i dogovor je kad odem da ga podignem u sredu da ce da mi spuste malo prednju viljusku kako bih dobio ta zeljena 2-3 cm cisto dok se ne naviknem na motor :) posle toga ce mi dici ako bude trebalo :)

10x svima josh jednom

 

Citajuci sve nove postove od mog poslednjeg nisam stigao da ti odgovorim na vreme...  ;D  Iako nisi uopste morao da spustas visinu motora, ovo sto su ti uradili je najbolje i najlepse resenje. Mrzim kad vidim motor kome je spusten rep pa izgleda kao da je umoran od zivota. 'Upustis' malo stapove napred, dobijes sta si hteo a motor izgleda mnogo nadrkanije.

 

Neka ti je sa srecom i puno lepih km.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 738 postova
  • Lokacija: Severni pol
  • Motocikl: MZ ETZ 250, Yamaha XT600, DL650 Adventure

Koje gorivo sipate u XT, bezolovno ili super??

I kolika je potrosnja, do sada sam potrosio samo 4 rezervoara i iznenadila me potrosnja.

Ocekivao sam da vise trosi. Tri rezervoara gradske voznje potrosnja je 3,4-3,5 a na otvorenom sa voznjom cesto pod punim gasom i max brzinom malo preko 140 km/h (nece vise) potrosnja je bila 4,4 l/100km

 

:o

 

Pise u uputstvu da treba da ide na unleaded - bezolovni. Ide isto i na super ali mislim da je cistije sagorevanje na bezolovnom. Meni tuce 6L @100Km opusteno... Eh, moracu i karbone da pogledam...  :-X

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 503 postova
  • Lokacija: Staro Petrovo Selo, Hrvatska

Pisao sam o prirubnicama karburatora koje su mi popucale kad sam morao skidati karburatore, pa ih je majstor skrpao sa silikonom dok mi ne stignu druge. E, stigle su druge, pa sam se bacio na posao rastavljanje i pranja karburatora, kao i stavljanja novih prirubnica.

 

Sekundarni karburator je 'prost ko pasulj', dok je primarni ipak bio prevelik zalogaj za mene, pa ga nisam rastavio do zadnjeg detalja. Nisam skinuo plovak i čok. Činilo mi se komplicirano :) Sastavio i testirao, sve radi kako spada (lkuc, kuc u neko drvo). Ono što me čudi je da motor ide kao i prije, a prije je išao dobro, čak i sa smrdanim prirubnicama na kojima je vukao falš zrak motor je išao dobro. Izmjerit ću kako će se čišćenje i petljanjepo karburatoru odraziti na potrošnju.

 

Zna li netko jednostavniji način za vađenje/stavljanje karburatora, jer poprilična je komplikacija izvaliti karburatore van. Sad radim tako da odšarafi aribox, pa ga pomaknem unazad koliko ide, i onda čupam karburatore. Prirubnice ostavim zašarafljene. Uskoro me čeka ista stvar na još jednom XT-u, pa bih rado otkrio neko jednostavnije rješenje, i da pritom bude manje pogubno po stare prirubnice.

 

Par slika:

 

0F8W4057.jpg0F8W4059.jpg0F8W4061.jpg0F8W4062.jpg0F8W4063.jpg0F8W4064.jpg0F8W4066.jpg0F8W4068.jpg0F8W4072.jpg0F8W4074.jpg0F8W4075.jpg0F8W4077.jpg0F8W4081.jpg0F8W4083.jpg0F8W4084.jpg0F8W4086.jpg

 

P.S. Nitro razrjeđivač čisti sve mrlje :) To se najbolje vidi po klapni sekundarnog karburatora.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 738 postova
  • Lokacija: Severni pol
  • Motocikl: MZ ETZ 250, Yamaha XT600, DL650 Adventure

Ja sam skinuo karbove bez skidanja airbox-a. Skinuo sam gumene usise koji idu ka filtru za vazduh i povukao karbove nazad i desno.

 

Necu ih otvarati dok ne sklopim agregat, nedajboze ako nesto zaje*** da se posle ne mislim da li je problem u motoru ili karbu.  :-\

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 479 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha XT600E

Imam 2 pitanja za poznavaoce:

- Da li mora da se menja dihtung poklopca motora prilikom štelovanja ventila i gde se taj dihtung može kupiti?

- Ko radi kvalitetno sinhronizaciju i štelovanje karburatora u BG-u?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2314 postova
  • Lokacija: Staro Selo
  • Motocikl: Yamaha XT600

Ne mora da se menja jer ne skidas poklopac motora već poklopčiće za štelovanje... možeš nasred puta da našteluješ ventile iz zajebancije...

 

Za drugo pitanje ti ne mogu pomoći ali za XZa i nije potrebna neka sinhronizacija, ipak je to jedan i po karburator u principu...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 738 postova
  • Lokacija: Severni pol
  • Motocikl: MZ ETZ 250, Yamaha XT600, DL650 Adventure

Ja sam shtelovao kroz poklopcice i posle vracanja poklopcica i duze voznje primetio sam da malo vlazi ulje na jednom od izduvnih.

 

Treba staviti vrlo malo diht mase na poklopcice kako se ovo ne bi desilo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 479 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha XT600E

Jel postoji način da smanjim potrošnju. Troši mi 6 litara bezolovnog na 100km normalne vožnje?

Da li kada se skine onaj zadnji poklopac auspuha treba da ima neki uložak na njemu?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja