Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha XT600 - all in one

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 479 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha XT600E

Opet sam sipao na Jugopetrolu, na onom preko puta Ade na kojem sam mislio da je dobro gorivo. Skinuo sam rezervoar, ispraznio ga, zamenio filter goriva i sipao aditiv za benzin, i jutros radio 5 minuta na sauh lepo onda se ugasio  i nisam mogao da ga upalim 10min. Ne znam šta više da radim. Jedino da istočim gorivo pa da sipam sa Mol-a.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 557 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica
  • Motocikl: yamaha r1

ja kad sipam losije gorivo motor mi samo slabije vuce ali se negasi i mirno radi neverujem da je to do goriva,probaj da prekontrolises karburator skini ga produvaj sve dizne pa ga vrati

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 479 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha XT600E

Probaću mada nikad nisam to radio. Moguće je da su dizne, pa kad se ugreju da se malo rašire i bolje radi. Kako da dođem do dizni, jel moram sve da rastavljam?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 557 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica
  • Motocikl: yamaha r1

ja to radim svaka tri meseca nekad i pre skines komplet karburator razmontiras ga celog samo nediraj membrane neskidaj poklopce sa njih posto nema potrebe.Kad skines lonce unutra imas dve dizne  skines ih i produvas ceo karburator i skini polugu sauga vidi da nije zaprljano unutra pa te zato jebe to mozes da uradis i dok neskines karburator samo odvrenes polugu i produvas je.Kod mene se desavalo da je neko zadihtovao silikonom karburator pa se taj silikon rastopio i zapusio mi dizne pa je radio kao taj tvoj nekad prima gas nekad ne pa se ugasi.A to sto si rekao za dizne da se rasire kad se zagreju zaboravi  ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 479 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha XT600E

OK hvala  ;), probaću.

Ima i ovde

prikazano kako se čisti, samo što nije od XT-a.

Videću da uzmem sprej za čišćenje karburatora pa da ga operem sa njim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 503 postova
  • Lokacija: Staro Petrovo Selo, Hrvatska

Ljudi, jel zna netko koje dizne originalno idu u karburator na XT600E iz 1997. godine. Oznaka na karburatoru je 3UX?

 

Pošto mi taj motor stalno trokira otvorio sam ga i očistio, ali nije pomoglo. Nakon što sam uklonio sve ostale faktore koji bi mogli zezati odlučio sam pogledati koja je igla u primarnom karburatoru i nađem da je unutra 5D92 igla i 125 dizna. Sad pokušavam pronaći jel to original ili je netko nešto kemijao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 479 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha XT600E

Ljudi, jel zna netko koje dizne originalno idu u karburator na XT600E iz 1997. godine. Oznaka na karburatoru je 3UX?

 

Pošto mi taj motor stalno trokira otvorio sam ga i očistio, ali nije pomoglo. Nakon što sam uklonio sve ostale faktore koji bi mogli zezati odlučio sam pogledati koja je igla u primarnom karburatoru i nađem da je unutra 5D92 igla i 125 dizna. Sad pokušavam pronaći jel to original ili je netko nešto kemijao.

 

U service manualu piše sledeće:

post-596-12879032831797_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 503 postova
  • Lokacija: Staro Petrovo Selo, Hrvatska

Našao sam service manual ali samo na nemačkom:

http://www.repairmanualclub.com/motomanuals/index.php?ACT=dosearch

ne razumem ič ništa  ;D,

ili na engleskom:

http://www.dtr125.com/xt600e.co.uk/index.htm

;).

 

Manual koji je na engleskom je za starije modele (1990. - 1995.), a moj je noviji model 1997.

 

U ovom njemačkom manualu se navodi dizna 125 i igla 5D92 za motore koji su prodavani u Švicarskoj. Možda je to moj model. Kupit ću dizne 130 i 135, možda to nešto pomogne.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 479 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha XT600E

Laki kako si farbao u plavo one poluge i poklopce sa motora?

Lepo uzgleda možda bi  se i ja malo poigrao sa tim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 479 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha XT600E

Na kom šrafu sa slike se šteluje smeša benzin-vazduh?

 

Ja sam pokušao da odvrnem šraf broj 21 na kojem piše screw air-adjusting, koji je zavrnut do kraja, i čim ga malo odvrnem benzin krene da curka na crevu broj 10.

 

post-596-12879037019111_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 503 postova
  • Lokacija: Staro Petrovo Selo, Hrvatska

Na kom šrafu sa slike se šteluje smeša benzin-vazduh?

 

Ja sam pokušao da odvrnem šraf broj 21 na kojem piše screw air-adjusting, koji je zavrnut do kraja, i čim ga malo odvrnem benzin krene da curka na crevu broj 10.

 

To znači da ti preljeva karburator. Ili ti je plovak loše naštelan, ili ti je otišla ona igla što zatvara gorivo. Vijak pod brojem 21 bi trebao biti odvrnut 2.5 kruga za XT600E.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 479 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha XT600E

Bio sam kod majstora i za minut mi naštelovao karburator. Šraf 21 je a dreniranje karburatora i mislim da treba da bude stegnut do kraja.

Majstor mi je rekao da ubuduće kad ga palim držim sauh samo 15-20 sekundi i da ga odmah potom spustim. Ovo stvarno nisam znao. Podignut sauh po njemu samo šteti motoru i služi samo toliko da se upali motor a ne i da se ugreje. I verovali ili ne stvarno deluje. Ne gasi se, ne trza, radi lepo iako spustim sauh posle max. minut od paljenja.

 

E sad, menjao sam ulje za kočnice i oblajzuo mi šraf (sisica) zadnje kočnice.

Jel zna neko gde se može kupiti taj šraf, i jel paše od nekog auta možda?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 91 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha FZ6 - BMW R1200GS - Yamaha Xmax 400

Ja sam primetio da, kada je pod samo malim saugom, kad naglo zakocim hoce da se ugasi. Tako da sam redovno spustao saug cim krenem i super radi. Malo je nezgodno ako je napolju hladno onda ce mu trebati saug i malo duze, jer verujem da ce se gasiti kad je na leru a ulazi hladan vazhuh u hladnu masinu.

A sisica za luftiranje kocnica je standardna i ima u svakoj auto prodavnici!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja