Jump to content

Moto Zajednica

Kupujem auto - prednost SUV

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 638 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha FZ6S na drumu, Suzuki GSX750F u srcu

Drugari kupujem auto pa sam sveo krug na neka 3 modela, od 2010 do 2012 godišta, Nissan Qashqai, Kia Sportage i Hyundai ix35. Obavezno je da su benzin ili benzin/gas i da su u visokom paketu opreme. Ne očekujem nov auto, ali ni da je bio ozbiljnije havarasan, zapušten, izakan... Kilometraža nije presudna, ali je poželjno da je dokumentovana. Oglase pratim duže vreme i dok nisam bio u situaciji za kupovinu, tako da samo ako imate ili znate nekoga da hoće da proda, pokloni :lol:, a da nije oglašen i da hoće da sačuva živce. Nije sveto pismo, ako imate nešto što je vredno pažnje, može da uđe u razmatranje kao rezervna varijanta. Karavan, mini van i coupe nisu u bilo kakvoj opciji.

 

Maksimalna cena koja dolazi u obzir je 8.000 evra, pa gde se nađemo. Ne očekujem drugarsku cenu, ali ni one koje su u oglasima, jer su naduvane i daleko od prodajne. U krajnjoj liniji zato i čame na oglasima.

 

Kontakt za početak ovde ili na PP. Hvala :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 638 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha FZ6S na drumu, Suzuki GSX750F u srcu

Potraga uspesno zavrsena:D. Kupljen Hyundai IX 35, 2.0 benzin, sa panoramom i ful opremom. 

  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 638 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha FZ6S na drumu, Suzuki GSX750F u srcu

Iskren da budem pratim oglase rekreativno motore i automobile i kada nisam u fazi prodaje ili kupovine, pa sam vec bio upoznat sa trzistem. Ovaj mi je u startu bio favorit, ali nisam bio spreman da platim cenu iz oglasa(8.500e). Na srecu prodavac je normalac, ja nisam trazio dlaku u jajetu, niti sam zagledao pola sata auto, a nisam ga ni smarao oko cene, prosto sam rekao svoju koja je bila nekih desetak % manja i napravili dogovor. 

 

Pre toga sam prodavao svoj auto i to je pakao ko sve dolazi i koja sam sve pitanja dobijao, a za zamenu da ne govorim. 

 

U sustini cene polovnih motora i automobila su u osnovi skocile, ali da bi se nesto prodalo u Srbiji, na kraju mora i ozbiljno da se spusti. 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 638 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha FZ6S na drumu, Suzuki GSX750F u srcu

Nije 4x4, jer nemam neke off road pretenzije, pa nisam stavljao akcenat na to. 

 

Malo sam tanak sa prostorom, ali evo jedne:D

 

 

IMG_20220202_223215.jpg

 

Kupljen nov u Srbiji. Kilometraza 170.00km, pokrivena servisnom, a ujedno i proverena. Ima i tng sa atestom koji vazi jos 4 god, tako da i oko toga nemam smaranja. Dva seta skoro novih guma. 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • munZe konZa, 761 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda Varadero XL 1000 V
pre 26 minuta, max80 je napisao:

 

 

U sustini cene polovnih motora i automobila su u osnovi skocile, ali da bi se nesto prodalo u Srbiji, na kraju mora i ozbiljno da se spusti. 

Netacno. Cene nisu skocile samo u Srbiji vec u celoj Evropi i sada se uvoze kola koja su 30% skuplja nego pre korone. Nema novih vozila,samim tim ne vracaju ljudi i menjaju staro za novo. Veliki servisi preko sada sredjuju krseve koji su isli pod presu,i prodaju za debele pare.

Dobar auto se proda koliko god da je skup. Ako ima istoriju,normalnu dokazanu kilometrazu,ocuvan...taj se proda za par dana. Moj poznanik ima plac sa preko 100 automobila. Prodaja je bolja nego ikad,verovao ili ne.

 

Lep Hundai,sa srecom da uzivas u voznji

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 638 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha FZ6S na drumu, Suzuki GSX750F u srcu

Ja govorim iz ugla nas koji nismo trgovci. Imam i ja neke poznanike koji rade sa kolima, ali o njihovom nacinu prodaje i zarade ne bih trosio reci. Svi znamo sta uvoze i kako zaraduju. A sada sto prosecan Srbin vise voli da kupi auto nalickan, sa vracenom kilometrazom i doniran od vise automobila to je prednost od koje oni zive. I teze je vlasniku da proda auto, nego nekom placu. Suludo. I naravno njima nikad bolje, a posteni prodavac ima da otegne mecku da proda ili drugi izbor da maksimalno spusti cenu. 

 

Ja znam masu ljudi u koje ubrajam i sebe kojima je muka prodaja i koji su spremni da spuste cenu, da bi prodali sto pre i da bi se resili budala. 

 

A tacno je da su cene preko skocile i konkretno ovaj auto, u ovoj opremi sa pribliznom kilometrazom preko ide od 8.500 najjeftiniji, pa do 10+ hiljada. Na to ide dovoz, carina, spedicija, AMSS znaci jos 2.000+ evra. 

 

I isao sam dva puta preko da uvezem auto i vratio se busom. To sto valja i preko kosta i igrom slucaja isto ode u jednom danu. Ja sam licno jednom kupio auto sa placa i nikad vise. 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 4_tocka_i_karoserija, 1578 postova
  • Lokacija: N44 37.451 E20 22.527
  • Motocikl: -
Pre 12 sati, max80 je napisao:

 Ja sam licno jednom kupio auto sa placa i nikad vise. 

 

Nemam lično iskustvo, i ne znam od kad je tvoje, ali od pre nekoliko godina placevi imaju obaveznu šestomesečnu garanciju, i mom komšiji/drugaru je to spasilo dosta novaca kad mu je zakucao motor ni tri meseca posle kupovine.

 

Jeste, bude malo muka jer oni kao u ugovor stave da je kupovina "u vidjenom stanju", ali to pred sudom pada u vodu, pa kad shvate da će kupac stvarno da ih tera na sud, shvate i da im se više isplati da sarađuju sa kupcem.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 157 postova
  • Lokacija: Beograd - Dorcol
  • Motocikl: Yamaha Fazer

Koliko ljudi kupi auto sa placa, skontaju da ima gomilu problema i pocnu da ih resavaju ili prodaju auto dalje, ne jure plac da vrate auto itd. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 638 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha FZ6S na drumu, Suzuki GSX750F u srcu

Sve je to lepo u teoriji, ali je u praksi malo dugačije. Naravno da će u slučaju nekih ekstremnih kvarova koji su lako dokazivi, ali jako retki, morati da obeštete kupca. Tipa zakucao motor, menjač i slično. Za sve ostalo, što može isto prilično da košta, teško da će priznati. Ostaje opcija suda, ali znamo kako to ide i koliko traje i da većina neće da gubi živce i vreme zbog 100-200 evra, koji su teško dokazivi. Pogledajmo i fabričke garancije za nove automobile i šta tu može da se naplati. U suštini jako malo.

 

Konkretno za auto kupljen na placu mogu da kažem da me je dobro služio, ali ja sam čovek kome sitnice znače, a nervira me i najmanja laž, naročito kada me neko gleda u oči. Opis u oglasu auto sa originalnom kilometražom, komplet u prvoj boji. Onda dođemo da kilometraža skoro sigurno nije prava, a ono što je sigurno da su farbani krilo i vrata. A onda dolazimo do toga da ja to nisam video jer je ceo auto ispoliran i nisam majstor, ali verujem ljudima. Pa mi posle pola godine palo nebo, jer su radili dubinsko sa nekom šit hemijom. Rešeno za 70e. Sve su to bile sitnice, koje nisu uticale na moju vožnju i korišćenje automobila, ali na utisak o prodavcu jesu. Pa onda dolazimo da je svaki auto na placevima ispoliran, zafarban u najmanju ruku, urađeno dubinsko, opran motor, presvučen volan, menjač... Čemu sve to, ako uvoze dobre automobile?

 

Prodam Stila pre skoro 15 godina dok je bio mlad. Imao je 180.00km. Nađem ga posle godinu dana u ogasima na placu, sa pređenih 80.000km :lol:. To je sve ništa šta su drugi doživljavali. Ne generalizujem stvari, niti mislim da je svaki vlasnik koji prodaje auto ili motor pošten, ali je činjenica da su većina placeva leglo prevara. Neko sitnijih, neko krupnijih, ali na kraju rezultat je isti. Čast izuzetcima koji su se okrenuli prodaji novijih i skupljih vozila, gde može uz pošten odnos da se zaradi i koja kinta.

 

Ja kada nešto prodajem nikada ništa nisam muljao, ni lagao. Jer prodajem to nešto, a ne obraz. A onda je neko spreman da ga proda za par laži, na kojima će ućariti 200-300 evra i to mu je sistem funkcionisnja kroz zivot. Zato mi je mnogo bitan i utisak kakav mi prodavac, pa čak i kupac ostavlja. Konkretno kod ove transakcije čovek mi je rekao sve šta je rađeno, ali i šta treba da se uradi (jedan stabilizator i kraj spone) i sve je bilo tačno. Sitnice koje su u zbiru 35-40e i normalne za uložiti, ali čovek je nakon kupovine otišao u radnju i doneo mi delove:care:. A nisam tražio, niti je to bio dogovor. Meni to mnogo znači i govori, ne u smislu uštede novca, već normalnog ljudskog odnosa.

 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5765 postova
Pre 9 sati, zaludan je napisao:

 

Nemam lično iskustvo, i ne znam od kad je tvoje, ali od pre nekoliko godina placevi imaju obaveznu šestomesečnu garanciju, i mom komšiji/drugaru je to spasilo dosta novaca kad mu je zakucao motor ni tri meseca posle kupovine.

 

Jeste, bude malo muka jer oni kao u ugovor stave da je kupovina "u vidjenom stanju", ali to pred sudom pada u vodu, pa kad shvate da će kupac stvarno da ih tera na sud, shvate i da im se više isplati da sarađuju sa kupcem.

Ima jedna jako bitna stvar na njihovoj strani, ti na placu dobijes fiskalni racun koji je max 20-30% od cene koju si platio ako odes na sud moze da ti se desi da ti vladnik placa isplati cifru sa fiskalnog i "obesteti te za ceo auto"

 

Sve u svemu moze da bude bas muka 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 284 postova
  • Lokacija: Beogard
  • Motocikl: U potrazi

Placevima je posao da kupe što jeftinije i prodaju što skuplje,zamažu a ne poprave,rade to svaki dan po ceo dan i to im je posao. Ne očekuju te da se ponovo vratiš kod njih i kupiš auto. Ljudi žive od toga. Ja kao neko ko možda nešto i znam ne usudim se da kupim nešto od njih,ipak su profesionalci. A i zašto bih zaboga?! Poenta priče, posao im da što više zarade na tebi i to jednokratno. Čitaj- da te zjb.

Po meni, auto koji je neko uvezao pre godinu ili dve. Skoro svi odmah rade veliki servis,sređuju sve za šta imaju para. U tom periodu ne stigne da se pohaba... Ili od prvog vlasnika kupljen ovde.

Prepodavci i placevi... Ako valja, preskupo i nema nekog cenkanja. Ali, očigledno ljudi kupuju jer placevi rastu.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja