Jump to content

Moto Zajednica

50cc skuter i 140kg vozac

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 221 postova
  • Lokacija: Toronto, Canada

Imam drugara koji je jako tezak, mislim da ima 140 kila a mozda i vise. Da li postoji neki skuter od 50cc koji moze da ga vuce. On ne trazi da bude najbrzi u gradu vec samo da se ne desi da na uzbrdici stane, recimo penjanje po nadvoznjaku na Banovo Brdo.

 

Voleo bih da mi neko ko ima iskustva kaze nesto vise. Recimo kakva su vasa iskustva sa penjanjem po uzbrdicama kad vas je dvoje na 50cc skuteru?

 

Hvala!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 426 postova
  • Lokacija: Beograd

Naravno da nece da leti, ali ne bi trebalo da bude problema ukoliko je agregat ocuvan i ako je prenos dobro podesen. Cak i ako nece lako da ga povuce, podesavanje prenosa cuda cini...

 

(Ovo vazi za 2T, nemam pojma kako se 4T 50ccm skuteri ponasaju)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 19 postova
  • Lokacija: Bgd

Ja imam sto i kusur kilograma i pedeset kubika je preslabo. Sednem dodam pun gas i skuter krene tek posle pola minuta... Uz takve uzbrdice ja bih i mogao da izadjem ali ako me petorica guraj, e a sada tvoj drug sa 140 ni ceo bus da ga gura nema sanse da izadje... Jbg ali morace da nadje nesto sa bar onoliko kubika koliko kilograma on ima... Ma da nije uvek ni tako...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 221 postova
  • Lokacija: Toronto, Canada

Znaci mislis da bi 50cc mogao da ga vuce i uzbrdo. To je dobro... Stvar je u tome da mu skuter treba najvise zbog parkiranja ali bi voleo da izbegne polaganje vozackog i zezanje oko pozajmljivanja motora sa menjacem za polaganje. Znaci, ako uspem da mu pomognem i ustanovimo da 50cc nece biti problem to je onda super.

 

Nazalost ja sam 50cc vozio zadnji put pre 10 godina tako da nemam pojma kako ovi noviji danas vuku i sta moze uopste da se ocekuje. Video sam neki Kymco od 50cc koji izgleda kao maxi scooter (ne bas toliko veliki ali je veci od obicnih). On nam je nesto zapao za oko.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Braveheart, 657 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Bmw K1300s, Piaggio Madley 150.
Znaci mislis da bi 50cc mogao da ga vuce i uzbrdo. To je dobro... Stvar je u tome da mu skuter treba najvise zbog parkiranja ali bi voleo da izbegne polaganje vozackog i zezanje oko pozajmljivanja motora sa menjacem za polaganje. Znaci' date=' ako uspem da mu pomognem i ustanovimo da 50cc nece biti problem to je onda super.

 

Nazalost ja sam 50cc vozio zadnji put pre 10 godina tako da nemam pojma kako ovi noviji danas vuku i sta moze uopste da se ocekuje. Video sam neki Kymco od 50cc koji izgleda kao maxi scooter (ne bas toliko veliki ali je veci od obicnih). On nam je nesto zapao za oko.[/quote']

 

Hmm taj kymco je trom od 50 mislim da mu nebi bio dobar. :roll:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 221 postova
  • Lokacija: Toronto, Canada

Bas sam malopre procitao na elitesecirity i hvale Kymco Super9. Ne znam, mozda je najbolje da prelomi i kupi neki skuter 125. Mada, moram da priznam da nikad nisam video a ni cuo da je neko na uzbrdici sisao sa skutera jer je tezak ili zato sto ih je dvoje. Pa ipak su ti skuteri pravljeni da sednu dvoje (mislim na ove novije). Bilo bi glupo da dvoje sednu i da ustaju na svakoj uzbrdici. Opet kazem, on ne ocekuje da ide 50 na uzbrdici ali ako izgura sa 30 to je super.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 426 postova
  • Lokacija: Beograd

Ja sa devojkom imam bas toliko kila i vuklo nas je gomila skutera (jedan moj, jedan drugarov i nekoliko iznajmljenih na moru). Najprijatnije me je iznenadio iznajmljeni Piaggio Typhoon, koji nas je onako mali vukao po takvim uzbrdicama da nisam mogao da verujem :)

 

Stavljanje laksih rolnica cuda cini po pitanju ubrzanja :)

 

Ipak, najbolje da ga nagovoris da uzme nesto jace, jer ce se vremenom smoriti sto na uzbrdicama predstavlja smetalo u saobracaju...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 31 postova

a shto bash skuter?

shto ne uzme dobro ochuvanog bt-a? izvuci ce ga sigurno.

ali za te pare koje da za skuter moze da uzme lep 125, 125+ MOTOR.

e sad druga pricha ako bash oce skuter

ako je u dobrom stanju trebalo bi da ga izvuche svugde. bar tako tvrde drugovi shto voze skutere.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2247 postova
  • Lokacija: Beograd/Šumadija
  • Motocikl: Triumph Tiger 800xc

Tesko brate...

Da smo Evropa odavno bi vozili 125-ice na B kategoriju, al nismo...

Mozda ce i da ga vuce 50ccm neko vreme, ali do kraja sezone moze da ga baci.

Prespora voznja jednako je opazna kao i prebrza, samo u drugom stilu.

Ja mu preporucujem neku Gileru ili Piaggio liberty, ili ako nadje nesto od 125 na 50, er predpostavljam da trazi skuter te kubikaze jer mu se ne daju pare za polaganje A kategorije, sto je i legitimno po meni. :D

 

 

(Ovo vazi za 2T' date=' nemam pojma kako se 4T 50ccm skuteri ponasaju)[/quote']

 

Skuteri 50 ccm- 2T jos i idu, ali 50 ccm 4T nije nizasta, ali nizasta.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 221 postova
  • Lokacija: Toronto, Canada
Ali zasto covek jednostavno ne SMRSA??? Moze posle da bira scoot... :lol:

 

To cu mu predloziti kao plan B :) Ili mozda A!

 

Pokusavamo da izbegnemo polaganje A kategorije jer coveka to ne interesuje, samo mu treba prevoz za koji ne mora da trazi parking. Ipak, u varijanti nam je i neka stara Vespa italijanka, naravno sa menjacem ako propadne kombinacija sa 50cc

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1085 postova
  • Lokacija: Јужни Београд
  • Motocikl: Beta Xtrainer

Neka kupi skuter od 50 ccm, stavi Polini ili Malossi kit i neka uživa! Ima deèko na Petlovom Brdu koji uvozi te zajebancije i ugraðuje ih. Pravi od skuterèiæa prave male zverke... :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 184 postova
  • Lokacija: BG-Vozdovac
  • Motocikl: CF MOTO 700 MT

E kad rece pollini,da probam ja malo da pomognem....

Ja imam oko 115kg+zena 60 i jako se lepo vozimo na motoricu od 50ccm,u pitanju ja yamaha DT.Stavio sam polini kit tako da sada ima oko 80-ak kubika,karburator 20-ica bingova i mala prerada auspuha i.....

Nema brda uz koje se nismo popeli,a vuce nas dvoje jedno osam banki na ravnom,kad sam sam ide i do glavice..Druga veoma bitna stvar je sto je motor visok tako da ne deluje ispod tolike kilaze kao neka igracka,a da ne pricam o ogromnim tockovima koji ti (pored upijanja rupa po gradu) dozvoljavaju i da malo "skrenes" sa asfalta.

Zaboravih da dodam,DT ima 6 brzina i vodeno hladjenje sto je bitno i sa aspekta trajnosti motora(sa skuterom si uvek u punom gasu...)

E jedini problem bi mogla da predstavlja cena....ja sam moju platio 1000e +

malo sminke i dorade+ dosta mog rada....ali jbg SO table su SO table...

Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1085 postova
  • Lokacija: Јужни Београд
  • Motocikl: Beta Xtrainer
Koliko kostaju ti kitovi?

 

Sve zavisi prvo za koji se motor odluèiš, a onda i za koji kit. Mislim da su od 120 evra pa naviše. Evo ti brojevi telefona pa okreni èoveka. Zove se Radoš i ja imam odlièno iskustvo sa njim. Pošten i vredan momak...

 

064.20.127.60

064.16.058.24

 

:D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 273 postova
  • Lokacija: Beograd, Slavija

ja imam nesto ispod 120 kg i vozim gileru runner 50ccm, staru 6 godina. I nemam nikakvih problema sa uzbrdicama. Bez vecih ometanja saobracaja savladjujem kako brankovu ulicu, tako i rakovicki most.... Topcider je malo ozbiljniji problem, jer zbog krivina ne mogu punim gasom da idem... Kymco koliko ja znam je 4taktni motor, tako je nesto tromiji ali samim tim i izdrzljviviji. Zbog velikih tocokva, kao da je pravljen za Beogradski asfalt. Mislim da je zadovoljvajuce resenje za tvog ortaka. Ako zelite javite mi se da proba moju gileru. A mislim da neko sa foruma vozi kymca, pa saznajte iz prve ruke.

pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 50 postova
  • Lokacija: Beograd

50cc ce ga vuci uzbrdo ako je dobar a nije los predlog malo modifikovanje npr lonac, kais od kevlera i osetna razlika a motor nisi dirao, onda varijator i lakse rolnice - ide jos bolje i na kraju klip i cilindar pa onda imas 80 kubika, niko ne zna sta je a ti picis ko blesav!!!

:D :wink:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 221 postova
  • Lokacija: Toronto, Canada

I nakon dugog razgledanja i razmisljanja drugar se odlucio zaaaaa... Pegazo!!! ;) Postace kolega endurac najverovatnije. Hvala svima na pomoci i savetima ali izgleda da je ipak odlucio da kupi nesto oko cega ne mora da razmislja. Naravno, probna voznja je presudila :) kao i uvek...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1777 postova
  • Lokacija: Sibir

haha, bese jedna ovakva tema gde se decko raspitivao za prvi motor, oko 2 000 evra, ne vise od 250cc, da ne bude prejak, palio je masu jeno dve nedelje i na kraju kupio novg VFR-a...

 

svejedno, ima dosta korisnih informacuija u ovoj temi, tako da nije uzalud...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 39 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Piaggio Beverly 250 ie

ja sam pre imao 120kg i sa kymcom grand dinkom od 130kg sam se peo gde si hteo...a pritom je veliki skuter i extra udoban, da li treba da napominjem da sam se vozio i sa drugarom, a zajedno smo imali oko 190kg...samo je fora sto nece leteti uzbrdo... :P

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja