Jump to content

Moto Zajednica

pešak i motociklista snimak

Recommended Posts

  • Ne silazi, 2839 postova

 da kažem jadan kolega, žena mu je uništila život svojim kretenskim ponašanjem i ostala bez glave.

UCENTAR.RS

Još uvek se niko ne oglašava povodom jezivog snimka koji smo objavili danas. U centar je došao u posed video zapisa sa bezbednosnih kamera saobraćajne nesreće koja se, prema...

možemo makar između sebe da promenimo terminologiju.Recimo ja bi ovo nazvao ,,žena pokušala da ubije motociklistu i  tom prilikom poginula,,

  • Zbunjen 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1964 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X

Misliš da se motor kretao dozvoljenom brzinom u naseljenom mestu? Ja po snimku ne bih rekao... Kako god neko je život izgubio.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 448 postova
  • Lokacija: Vozac je jednom nogom u grobu, a drugom u zatvoru. Cist motor je produkt bolesnog mozga ;)
  • Motocikl: x9 500
WWW.KURIR.RS

Još uvek se niko ne oglašava povodom jezivog snimka koji je objavljen danas.U pitanju je video zapis sa bezbednosnih kamera saobraćajne nesreće koja se dogodila ...

 

Meni gornji snimak koci, zato kacim ovaj iz kurira.

 

Ja bih stavio naslov "Zena samoubica pokusala ubistvo s predumisljajem i smrtno stradala". Otprilike kao kada neko skoci sa desetog sprata pa padne na nekog prolaznika.

 

Deluje da je ovaj vozio malo brze, tipa 70-80.. ne znam, ne umem da procenim. Ako je tako i ako je popio, slazem se da ga kazne.

Ali, ona pretrcava van pesackog, VIDI GA, i nastavi. To je ubistvo s predumisljajem. Kao da ja vozim auto, vidim pesaka i namerno dam gas umesto da kocim.

 

Nadam se da ona ima neku imovinu i da ce on uspeti da odatle dobije pretrpljeni strah, povrede i stetu.

 

  • Tužan 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1507 postova
  • Lokacija: Beograd-Borča
  • Motocikl: CFmoto 800MT

Nema tu odstete za pretrpljeni strah i povrede, gde god i kako god da udaris pesaka kriv si u 99% slucajeva.

Zena je kriva sto je prelazila ulicu van pesackog, motorciklista je kriv sto nije prilagodio brzinu, a usput to i sto je (ako je) popio.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Strucnjak, 1615 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Šabac
  • Motocikl: CRF300L

Meni deluje da je on vozio dovoljno brzo da ne moze nista da uradi ako mu nesto izleti. Mozda i nije zakonaki kriv, ali ako vozis brze nego sto ti treba da stanes ako ti pesak iskoci, a to je evidentno, onda si kockar, isto kao ona koja prelazi put ovako. U saobracaju se igra na sigurno, pa makar to znacilo 30kmh. Kockanje pre ili kasnije dovede do ovoga, a kockali su se oboje, samo je on taj koji upravlja sa masom metala te nosi vecu odgpvornost.

 

I Da, nemojmo je kriviti za prelazak van pesackog ako ne znamo da li uopste ima pesackog na 100m. Ono sto je ona zajebala je prelazak odmah nakon kamiona od kog verovatno ne cuje ni ne vidi nadolazeca vozila. Trcanje na kraju bih pripisao panici a ne predumisljaju. "Predumisljaj" je nesto skroz drugo u pravnom smislu i koriscenje te reci u ovom slucaju je preterivanje.

 

lepljenje etiketa "ubica", "samoubica" na bilo koga bez znjanja cinjenica je tabloid nivo diskusije i nadam se da smo malo iznad toga ovde. Smisljanje osudjujucih novinskih naslova ostavite krsh medijima. Sta mislite kako je nekom iz njene familije ako cita ovo, posebno ako vozac jeste popio?

 

posebno me zulja sto samo njoj lepimo etiketu ubice, iako nismo sigurni ni u njegovu nevinost. 

 

Promenio član DjordjeMijailovic
  • Sviđa mi se 7
  • Podržavam 11

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 458 postova
  • Lokacija: Hamburg
  • Motocikl: Kawasaki ZX9R- Honda XL 1000 V Varadero

Laka joj crna zemlja.

Grubo procenjeno na osnovu zgrada i vozila parkiranih, motocikl je u dve sekunde presao put duzine oko 50-60m.

To je oko 100 km/h u naseljenom mestu.

Nema tu sta da se prica.

  • Sviđa mi se 4
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1913 postova
  • Lokacija: pvo
  • Motocikl: Benelli

Najvise boli pristrasnost pojedinaca,ako vozi motor onda je bog,ostali su krivi.Da pogledamo cinjenice.Naseljeno mesto,nema pesacki,a mozda nema na 100m.Pesak uzas haotican,nezna kuda ce,ali je pesak!Motociklista vozi dovoljno brzo da ne moze da izbegne nesrecu..Ta zena je pesak i neciji clan porodice,i zrtva u saobracajnoj nesreci.Situacija strasna,nedaj boze nikome.Pamet u glavu.

Gospodine Turista,ako je pravde motociklista bi mogao da plati odstetu ,njenoj porodici,a ne obrnuto.

Promenio član cezarpa
  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 448 postova
  • Lokacija: Vozac je jednom nogom u grobu, a drugom u zatvoru. Cist motor je produkt bolesnog mozga ;)
  • Motocikl: x9 500

Sasvim je tacno da sam je docekao na nož, tabloidno i malo preterano. 

Naravno da znam šta je ubistvo sa predumišljajem. 

Stvar je u tome sto svi ostali to nama rade, cim nesto bude, odmah je motorista narkoman, pijanica, nasilnik, divljak, sa bar deset godina zatvora, tetovirani kreten. Samo sam taj isti kriterijum primenio prema pešakinji. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1173 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki SV 650 N
Pre 2 sati, icecool je napisao:

Laka joj crna zemlja.

Grubo procenjeno na osnovu zgrada i vozila parkiranih, motocikl je u dve sekunde presao put duzine oko 50-60m.

To je oko 100 km/h u naseljenom mestu.

Nema tu sta da se prica.

Apenac je vozio oko 100 km/h, mozda i 120

nabudzeni apenac

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1913 postova
  • Lokacija: pvo
  • Motocikl: Benelli

Lici na krosericu,ima ravan korman ,i dugacak je.

Ono malo slika sa google maps,nema nijedan pesacki prelaz.

Mi nismo tabloidi,mi smo ljudi.

Promenio član cezarpa

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Mr., 508 postova
  • Lokacija: Prijedor RS BiH / Pakse Lao PDR
  • Motocikl: BMW R1250GSA 2023 Trophy , Yamaha MT-09 Tracer 2017 Tech Black,
pre 35 minuta, ParadajzTurista je napisao:

Sasvim je tacno da sam je docekao na nož, tabloidno i malo preterano. 

Naravno da znam šta je ubistvo sa predumišljajem. 

Stvar je u tome sto svi ostali to nama rade, cim nesto bude, odmah je motorista narkoman, pijanica, nasilnik, divljak, sa bar deset godina zatvora, tetovirani kreten. Samo sam taj isti kriterijum primenio prema pešakinji. 

Nije to bilo "malo pretjerano" prijatelju, nego bas bezosjecajno i po meni totalno pogresno. Pogotovo jer nemamo uopste dovoljno informacija za bilo kakve ocjene. Sa druge strane kako se bas nas iz svijeta motociklista uvijek stereotipno napada za kojekakva sranja koja neodgovorni pojedinci medju nama urade, uzasno je da bas mi radimo isto spram nekoga drugog (isti kriterijum). Bar bi mi morali da imamo mnogo vise empatije i razumijevanja. I na kraju svega, jadna zena, koja je i kcerka i sestra i supruga i sto je nagore mozda i majka je poginula tako da malo saosjecanja ne bi bilo na odmet upravo zato jer se mi dicimo istim.

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3497 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

 

Čista krivica motocikliste!

1. Po selima (uglavnom) ne postoje pešački prelazi, tako da je uobičajeno (a i jedino moguće) da se kolovoz prelazi na ovaj način. 

2. Kada je žena krenula da prelazi ulicu, na vidiku nije bilo ni jednog vozila (pa ni ovog motocikla). 

3. Žena nije iznenada "izletela" ispred motora već je na kolovozu bila dovoljno dugo da bude uočena i da vozač reaguje.

4. Ova žena, (u situcaji u kojoj se našla kad je naišao motor) nije mogla apsolutno ništa da učini da bi izbegla udar. 

5. Maksimalna brzina kretanja u naseljenom mestu je 50km/h, a ovo je očigledno bila veća brzina. 

I na kraju:

Pešak ne mora da bude obučen, a može da bude i gluv i ćorav i ...., a da bi neko upravljao motornim vozilom mora da bude za to obučen (da ima dozvolu), mora da bude zdravstveno sposoban, što znači da treba da bude osposobljen da proceni situaciju i da prema situaciji prilagodi svoju vožnju.

 

Promenio član zika56
  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 16

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 189 postova
  • Lokacija: Nikšić,Crna Gora
  • Motocikl: Peugeot Satelis 400cc

Suština je da bi sve bilo ok da je motorista vozio 40-50 koliko je zakonom dozvoljeno..Da je žena hodala a ne trčala nisam siguran da bi drugačije bilo.Jednostavno onakvom brzinom teško da bi je izbegao,i da jeste razbio bi se u okolne objekte

Poslano sa mog Oppo Find X2 Pro koristeći Tapatalk

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4792 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Sklanjajte se Svi, Mi nailazimo, zacepite usi, oslobodite prolaz ... na sve zena hramlje, kuda ide ovaj svet!?

Nije iskocila izmedju parkiranih automobila, drugi put pokusajte satrati auto, kamion kada vam se nadje u traci, imate zakonsko pravo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1522 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita
5 hours ago, Sharky - Alex said:

gde god i kako god da udaris pesaka kriv si u 99% slucajeva.

Mislim da nisi u pravu. Kriv si ako pešaka udariš na pešačkom, na semaforu, na trotoaru ili na zelenoj površini, kao i na parkinzima ili odvojenim delovima gde ne važe klasična saobraćajna pravila.

 

Ako pešaka udariš na ulici u naseljenim mestu, a nije nešto od gore pomenutog, radi se veštačenje, utvrde da nisi imao nedozvoljenih supstanici i da si se kretao dozvoljenom brzinom, i to je to. Na autoputu takodje. Dodao bih da gde god se pešak nalazi na ulici (autoput, moto put, magistrala) a nije u autu, trebao bi da ima žuti prsluk, čak taj zakon važi i za bicikliste ali se ne primenjuje (možda još nije na snazi).

 

Na pešački uvek, ali uvek stanem svima, van pešačkog, reeetko kad, ne želim da podstičem narod na to da pretrčavaju gde god stignu :D

Promenio član Markone88

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2824 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

"Pešak ne mora da bude obučen, a može da bude i gluv i ćorav i ...."
Naravno da mora, sad ispade kako mogu ici kud hoce i kako hoce. To sto nemaju napismeno dokaz o obuci ne znaci da ne treba da postuju saobracajnu signalizaciju i kulturu. Osim toga se od malena djeca uce i u kuci i u skolama saobracajnim propisima.
Ne branim motociklistu ni najmanje jer je vozio prebrzo ali i ona je prelazila iza kamiona i cim ga je ugledala potrcala je da preleti ispred njega, znaci oboje krivi samo sto nje vise nema nazalost.
Ja se sa zenom stalno svadjam kada krene na pjesacki da gleda bez obzira sto je u pravu ali kad te neko satre, dzaba sto si u pravu.

Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока



  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Strucnjak, 1615 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Šabac
  • Motocikl: CRF300L

Zena je nastradala i za nju je kraj, kraj svega. Svima nam je jasno kako ce da izgleda zivot i motoristi posle ovoga. Oni su svoje kazne dobili, ne moramo ih kaznjavati ponovo zive ili mrtve.

 

Nema efekta mnogo diskutovati iz nase pozicije nije ni "ko je kriv" jer ce to raditi neki drugi ljudi negde u sudnici, nas niko slusati nece niti cemo biti tamo.

 

Ono sto mi kao motoristi na ovom forumu mozemo da diskutujemo, na konstruktivan nacin, je sta mi kao vozaci motora treba da uradimo da smanjimo sanse da se i nama ovo desi, da naucimo lekciju, zacrtamo je sebi u mozak i ponesemo sa sobom za korman u svaku svoju narednu voznju. Nevezano za pravnu i moralnu krivicu, vec samo za voznju.

 

Ono sto je meni najveca lekcija iz ovoga je da podrazumevam da iza nadolazeceg saobracaja moze da istrci neko, da obratim paznju da li se iza vozila koja dolaze u susret (posebno kamiona zbog velicine) moze sa sigurnoscu potvrditi da tamo nema pretrcavajucih pesaka, pasa, kokosaka, lopti, dece, invalida u kolicima, pijanih koji leze na asfaltu, slepih sa stapom, ovaca... Ako nisam siguran da nema, tj nemam pun pregled, onda smatram da nekog moze biti tamo, smanjim brzinu na toliku da mogu da zakocim u delu puta koje vidim. 

 

To je sve.

 

Promenio član DjordjeMijailovic
  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3497 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
pre 5 minuta, Bigor je napisao:

"Pešak ne mora da bude obučen, a može da bude i gluv i ćorav i ...."
Naravno da mora, sad ispade kako mogu ici kud hoce i kako hoce. To sto nemaju napismeno dokaz o obuci ne znaci da ne treba da postuju saobracajnu signalizaciju i kulturu. Osim toga se od malena djeca uce i u kuci i u skolama saobracajnim propisima.
Me branim motociklistu ni najmanje jer je vozio prebrzo ali i ona je prelazila iza kamiona i cim ga je ugledala potrcala je da preleti ispred njega, znaci oboje krivi samo sto nje vise nema nazalost.
Ja se sa zenom stalno svadjam kada krene na pjesacki da gleda bez obzira sto je u pravu ali kad te neko satre, dzaba sto si u pravu.

Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока
 

Svet nije stvaran za vozila nego za pešake (kako za ljudski rod tako i za ostale), a onda je čovek napravio motorno vozilo i počeo da uređuje svet i da donosi pravila na osnovu onoga što može vozilo, a ne na osnovu onog ko ide pešice. 

Onaj ko upravlja vozilom poseduje sredstvo kojim može nekog da ugrozi, a pešak to sredstvo nema, pa tako ni obučenost ni odgovornost ne može da bude ista. 

I još samo sledeće:

Ona kriva jer je pokušala da preleti ispred njega (sa 10km/h), kao i on što je išao deset puta brže?

Pa što je nije propustio da prođe (kada je već "letela"? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2824 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

Ja nisam ni rekao da motociklista nije kriv, vec da su oboje, a sud ce utvrdjivati njegovu. Svijet i zakone su stvorili pjesaci koji su sjeli u kola. Ta gospodja je mozda takodje vozac, a zakoni su zakoni za sve nas, niko nije izuzet sem...
Da ne pominjem pasce

Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -, 1651 postova
  • Motocikl: /

Mozete da pricate sta hocete, zna se kako se prelazi ulica, put.

Ja ovde vidim kokosku koja je krenula da prelazi put (verovatno magistralni) tik iza slepera. I sami vidite da nije imalo sanse da vidi sta se desava u suprotnom smeru, niti je ovaj sa motorom mogao da vidi nju! Jos je sa vidljivim invaliditetom koji joj ne dozvoljava da predje brzo ulicu na ovakav nacin.

Sta sad, kad vozim svojim putem i vidim kamion u suprotnom smeru, treba da stanem i uverim se da neko visocanstvo ne prelazi ulicu??

Ovakve kamikaze vidjam svaki dan kako izlaze iz busa i pravo iza njega preko ulice.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Strucnjak, 1615 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Šabac
  • Motocikl: CRF300L
18 minutes ago, ser said:

Sta sad, kad vozim svojim putem i vidim kamion u suprotnom smeru, treba da stanem i uverim se da neko visocanstvo ne prelazi ulicu??

Ne nego treba da usporis na onoliko na koliko mozes da se zaustavis na preglednom delu puta. Ako treba da stanes, onda i stanes. U sustini i ne moras, mozes i pun gas, pa kad raspalis neku zivotinju npr, objasni joj da je ona kriva.

 

Quote

Ovakve kamikaze vidjam svaki dan kako izlaze iz busa i pravo iza njega preko ulice.

Meni sad nije jasno tvoje ponasanje, svestan si ljudi koji (nepropisno) izlaze iza autobusa, a neces da usporis? Ili ja nesto nisam razumeo iz tvoje poruke ili si ti vrlo opasan vozac po sebe pre svega.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja